فتحعلي شاه، پادشاه دوران قاجار ايران كه در بين ايرانيان به عنوانشاهي تنپرور و بيعرضه و عامل از دست رفتن بخش عظيمي از خاك ايران شناختهميشود، خوشتيپترين چهره موزه لوور پاريس شناخته شده است!

به گزارش سرويس بينالملل «تابناک»، هفتهنامه «تايم» آمريكا نوشت: هرساله بازديدكنندگان موزه لوور، از هر جاذبه توريستي ديگري در اين كشوربيشترند.

بنا بر اين گزارش، 35 هزار قطعه هنري در مساحتي به اندازه 5600 مترمربع كه سال گذشته 3/8 ميليون نفر بازديدكننده داشته و در مجموع بيش ازجمعيت كشور سوئيس و دانمارك بوده است.
در واقع، اين موزه آنقدر گسترده است كه ميتواند براي خود يك كشور به شمار رود
همچنين به تازگي، سه نويسنده كتابي را درباره سرزمين لوور نوشتهاند؛اين كتاب غيررسمي به بهترين شكل به تقسيمبندي موزه و بيان نكات جالبي ازآن پرداخته است.

در اين كتاب همچنين موزه لوور به عنوان سرزميني از خشونت، عياشي ودولتمندي معرفي شده است. از نگاه بازديدكنندگان از اين موزه، صبحانهها،برگزاري كنسرت و بخشهاي ويژه بزرگسالان از نكات جذاب آن بوده است.

كتاب سرزمين لوور همچنين به انتخاب مرد و زن برتر اين موزه در ميانآثار هنري پرداخته، به گونهاي كه «مونا ليزا» به عنوان زن برتر لوور و درميان مردان، پادشاه ايراني با ريشهاي بلند و كتي طلايي به عنوان آقايلوور برگزيده شدند.
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]