نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: هزینه دقیق استفاده از موبایل را بدانید/ جزئیات تعرفه اپراتور

 1. #1
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,783
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 8 در 7 پست

  هزینه دقیق استفاده از موبایل را بدانید/ جزئیات تعرفه اپراتور

  بسیاری از 53 میلیون مشترکی که در کشور از سیمکارتهای همراه اول، ایرانسلو تالیا استفاده می کنند اطلاعات کاملی نسبت به تعرفه مکالمه و حتی تعرفهپیام کوتاه سیمکارت خود ندارند. خبرگزاری مهر در گزارشی جزئیات کامل تعرفههای اپراتورهای موبایل را منتشر می کند.

  مکالمه با سیمکارت دائمی همراه اول چقدر هزینه دارد ؟

  بهگزارش خبرنگار مهر، هم اکنون هزینه ثبت نام سیمکارت های دایمی اپراتور اول288 هزار تومان و هزینه ثبت نام سیمکارت های اعتباری این اپراتور 22 هزارو 600 تومان است. طبق اعلام رسمی شرکت ارتباطات سیار هزینه ثبت نامسیمکارت های دایمی طرح جدید (کد 0910) همراه اول نیز 123هزار و 600 توماناعلام شده که این سیمکارت ها از لحاظ تعرفه مکالمات و پیام کوتاه تفاوتیبا سیمکارت های دائمی این اپراتور ندارد و تنها تفاوت آنها در میزان ودیعهای است که نزد مخابرات می ماند.
  نرخ یک دقیقه مکالمه شهری سیمکارت هایدائمی همراه اول به تلفن همراه و ثابت و بالعکس از ساعت 8 صبح تا 21بعدازظهر 10 پالس (یک دقیقه) معادل 5/447 ریال خواهد بود.

  از ساعت21 تا 8 صبح نرخ یک دقیقه مکالمات شهری با سیمکارت های دائمی همراه اولمعادل تعداد 8 پالس و 358 ریال است که این تعرفه در روزهای جمعه و تعطیلرسمی نیز به همین صورت محاسبه می شود.

  در همین حال نرخ یک دقیقهمکالمه بین شهری سیمکارت های دائمی همراه اول به همراه و همراه به ثابت وبالعکس از هر نقطه با سایر نقاط کشور از ساعت 8 صبح تا 21 بعدازظهر17پالسمعادل 760 ریال و از ساعت 21 تا 8 صبح و روزهای جمعه و تعطیل رسمی 12 پالسمعادل 536 ریال محسوب می شود. توجه به این نکته نیز ضروری است که تعرفهتماس با ایرانسل برای تلفن همراه دائمی 625 ریال خواهد بود.

  برهمین اساس محل ثبت نامی مشترک به عنوان مبدأ مخابراتی مشترک منظور و اگرمشترک از مبدأ خارج شده و به شهر دیگری برود پس از هر بار تماس به ازای هردقیقه مکالمه، مبلغی معادل دو پالس مکالمه تلفن همراه علاوه بر تعرفه هایمعمول برای وی به عنوان هزینه جابجایی محاسبه می شود.

  همچنین قیمتارسال پیام کوتاه تلفن همراه با فونت فارسی از سیمکارت های دائمی همراهاول 89 ریال و با فونت لاتین 222 ریال است و دریافت sms هزینه ای برایدریافت کننده در بر ندارد.

  تعرفه تماس با کلیه کشورهای جهان درتلفن های دائمی و اعتباری در زمان پیک 2022 ریال و در زمان غیر پیک 1932ریال است و برخی کشورها همانند ویتنام، کوبا، سورینام، گویان فرانسه،ریونیون، آنتیل فرانسه، والیس و کوتانا از این موضوع مستثنی بوده و تماسبا آنها در زمان پیک 5243 ریال و در زمان غیر پیک 5154 ریال محاسبه می شود.

  هزینهاستفاده از سرویس gprs همراه اول در زمان اوج ترافیک یعنی از ساعت 8 الی23 به ازاء هر کیلو بایت تبادل اطلاعات 8 ریال و در زمان غیر اوج ترافیکیعنی از ساعت 23 الی 8 روز بعد و همچنین روزهای تعطیل به ازاء هر کیلوبایت تبادل اطلاعات 2 ریال است. همچنین هزینه استفاده از هر بسته 50کیلوبایتی سرویس mms معادل 50 تومان و ارسال هر بسته 100 کیلوبایتی معادل100 تومان در نظر گرفته شده است که تا حجم های مذکور می توان متن، صدا وتصویر ارسال کرد.

 2. #2
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,783
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 8 در 7 پست

  Re: هزینه دقیق استفاده از موبایل را بدانید/ جزئیات تعرفه اپراتور

  تماس با سیمکارتهای اعتباری همراه اول چقدر هزینه دارد؟

  به گزارش مهر، هزینه مکالمه با سیمکارتهای اعتباری همراه اول در زمان پیک ترافیک یعنی از ساعت 8 صبح تا 21 شب در مکالمات شهری 670 ریال، مکالمات بین شهری 1139 ریال و تماس با ایرانسل 930 ریال خواهد بود. همچنین در ساعات غیرپیک یعنی 21 شب تا 8 صبح و جمعه ها و روزهای تعطیل این تعرفه ها به ترتیب 536 ، 804 و 930 ریال محاسبه می شود.

  ارسال پیام کوتاه به تمام نقاط کشور از سیمکارتهای اعتباری همراه اول دارای نرخ ثابت 106 ریال برایSMS فارسی و 264 ریال برای SMS انگلیسی و به ازای هر صفحه ارسالی است.

  در سیمکارتهای اعتباری همراه اول هزینه استفاده از سرویسGPRS در زمان اوج ترافیک به ازاء هر کیلو بایت تبادل اطلاعات 8 ریال و در زمان غیر اوج ترافیک و همچنین روزهای تعطیل به ازاء هر کیلو بایت تبادل اطلاعات دو ریال خواهد بود. همچنین هزینه استفاده از سرویسMMS که در بسته های 50 و 100 کیلوبایتی ارسال می شود به ترتیب 50 تومان و 100 تومان درنظر گرفته شده است.

  در بخش مکالمات بین المللی نیز تعرفه تماس با تمامی کشورهای جهان در تلفن های دائمی و اعتباری در زمان پیک 2022 ریال و در زمان غیر پیک 1932 ریال است و این هزینه در برخی کشورها مانند ویتنام، کوبا، سورینام، گویان فرانسه، ریونیون، آنتیل فرانسه، والیس و کوتانا از این قاعده مستثنی بوده و تماس با آنها در زمان پیک 5243 ریال و در زمان غیر پیک 5154 ریال محاسبه می شود.

  در استفاده از سرویس رومینگ همراه اول باید توجه داشت که هزینه مکالمات رند به دقیقه می شود به این معنی که برای تماس های کمتر از 60 ثانیه هزینه کامل یک دقیقه محاسبه می شود. به نرخ وصولی مکالمات دریافتی مبلغ 1669ریال به ازای هر دقیقه مکالمه اضافه می شود و به نرخ وصولی مکالمات با اپراتور ثریا امارات متحده عربی مبلغ 8600 ریال به ازای هر دقیقه اضافه خواهد شد.

 3. #3
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,783
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 8 در 7 پست

  Re: هزینه دقیق استفاده از موبایل را بدانید/ جزئیات تعرفه اپراتور

  هزینه مکالمه با سیمکارتهای دائمی ایرانسل چقدر است؟

  به گزارش مهر، در سیمکارت های دائمی اپراتور ایرانسل که با عنوان طرح دائمی پایه ثانیه ای شناخته می شود اشتراک ماهانه هر مشترک 750 تومان و سپرده رومینگ آن 200هزار تومان است.
  طبق اعلام رسمی این شرکت، تماس با سیمکارت های دائمی ام تی ان ایرانسل به ام تی ان ایرانسل 499 ریال و تماس از ایرانسل به سایر خطوط داخل کشور 625 ریال محاسبه می شود.

  تماس های خارج کشور در ساعات اوج مصرف با سیمکارت های ایرانسل با تمام کشورهای جهان دقیقه ای 2022 ریال، با کشورهای ویتنام، کوبا، سورینام، گویان فرانسوی، رییونیون، آنتیل فرانسوی، جزایر والیس و فورتونا دقیقه ای 5243 ریال و با افغانستان دقیقه ای 2477 ریال خواهد بود.

  همچنین تماس از سیمکارتهای دائمی ایرانسل با خارج کشور در ساعات کاهش مصرف با تمام کشورهای جهان دقیقه ای 1933 ریال و با کشورهای مذکور دقیقه ای 5154 ریال و افغانستان 2388 ریال محاسبه می شود.

  تماس با خدمات مشترکین ایرانسل شماره 700 از تلفن همراه ام تی ان ایرانسل معادل یک دقیقه تماس صرفنظر از مدت مکالمه 499 ریال است و تماس با شماره های پیام گیر صوتی ایرانسل رایگان و هزینه انتقال فکس از پیام گیر فکس به شماره دیگر براساس مقصد و زمان تماس محاسبه می شود.

  نرخ پیام کوتاه داخل کشور به خطوط ایرانسل و سایر خطوط در ساعات اوج مصرف 160 ریال برای حروف لاتین و برای حروف فارسی 100 ریال است و در ساعات کاهش مصرف تعرفه پیام کوتاه لاتین ایرانسل 128ریال است و پیام کوتاه از سیمکارت های دائمی ایرانسل به تمام کشورهای جهان 1500ریال و به ویتنام، کوبا، سورینام، گویان فرانسوی، رییونیون، آنتیل فرانسوی، جزایر والیس، فورتونا و افغانستان 1000 ریال محاسبه می شود.

  هر کنفرانس تلفنی نیز به عنوان یک تماس مستقل برقرار می شود و هزینه آن به صورت مجزا بر اساس مقصد و زمان تماس محاسبه می شود.

  ارسال پیام چند رسانه ای(MMS) تا سقف 300 کیلوبایت به سایر مشترکان ایرانسل یا به نشانی پست الکترونیکی 480 ریال است و نرخ ارسال و دریافت دیتا از طریق GPRS در ساعات اوج مصرف 7 ریال و برای ساعات کاهش مصرف 2 ریال خواهد بود.

 4. #4
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,783
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 8 در 7 پست

  Re: هزینه دقیق استفاده از موبایل را بدانید/ جزئیات تعرفه اپراتور

  سیمکارتهای اعتباری ایرانسل

  در طرح اعتباریسیمکارت های ایرانسل که به قیمت 5 هزار تومان فروخته می شود نیز تماس ازایرانسل به ایرانسل معادل 620 ریال و تماس از ام تی ان ایرانسل به سایرخطوط داخل کشور 852 ریال خواهد بود.

  تماس با تمام کشورهای جهان درساعات اوج مصرف دقیقه ای 3840 ریال و با کشورهای ویتنام، کوبا، سورینام،گویان فرانسوی، رییونیون، آنتیل فرانسوی، جزایر والیس و فورتونا معادل10080ریال و افغانستان 4740 ریال خواهد بود.

  تعرفه تماس با اینکشورها در ساعات کاهش مصرف 3720 ریال، با کشورهای ویتنام، کوبا، سورینام،گویان فرانسوی، رییونیون، آنتیل فرانسوی، جزایر والیس و فورتونا 9900 ریالو با افغانستان 4560 ریال خواهد بود.

  پیام کوتاه داخل کشور به خطوطام تی ان ایرانسل و به سایر خطوط در ساعات اوج مصرف با کاراکتر لاتین 160ریال و با کاراکتر فارسی 100 ریال است.

  بنابر اعلام رسمی شرکتایرانسل، تماس با خدمات مشترکین این اپراتور معادل یک دقیقه تماس صرفنظراز مدت مکالمه محاسبه می شود. باید توجه داشت که تعرفه تماس از سیمکارتهایایرانسل با ایرانسل و با سایر خطوط در همه نقاط کشور بدون جابجایی و بصورتیکسان محاسبه می شود.

  ارسال پیام چند رسانه ای (mms) تا سقف 300کیلوبایت به سایر مشترکان ام تی ان ایرانسل یا به نشانی پست الکترونیکی480 ریال و ارسال و دریافت دیتا از طریق gprs معادل 7 ریال و برای ساعاتاوج مصرف 2 ریال محاسبه خواهد شد.

  ایرانسل همچنین به مشترکان خوداین امکان را داده است که از بسته های پیشنهادی جی پی آر اس نامحدود و باحجم های پیشنهادی استفاده کنند که این بسته ها تخفیف بیش از 100 درصدی رابرای مشترکان به همراه خواهد داشت.

  در سیمکارت های پیام رسان ام تیان ایرانسل نیز پیام کوتاه داخل کشور به خطوط ام تی ان ایرانسل و سایرخطوط 100 ریال است و ارسال پیام کوتاه از طریق این سیمکارت ها به خارج ازکشور 1500 ریال و به کشورهای ویتنام، کوبا، سورینام، گویان فرانسوی،رییونیون، آنتیل فرانسوی، جزایر والیس و فورتونا و افغانستان 1000 ریالمحاسبه می شود.

 5. #5
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,783
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 8 در 7 پست

  Re: هزینه دقیق استفاده از موبایل را بدانید/ جزئیات تعرفه اپراتور

  تعرفه مکالمه با سیمکارتهای اعتباری تالیا چقدر است؟

  به گزارش مهر، در سیمکارت های اعتباری تالیا که هم اکنون با قیمت 72 هزار و 100 ریال به فروش می رسد هزینه مکالمه بر اساس منطقه ای که سیم کارت در آنجا ثبت شده، زمان تماس در شبانه روز، مدت زمان تماس و مقصد تماس محاسبه می شود. براین اساس نرخ مکالمه (بر حسب ثانیه) در داخل ایران در ساعتهای کم ترافیک کمتر از نرخ ساعتهای اوج مصرف است.

  براین اساس نرخ هر دقیقه تماس داخلی با سیمکارت های تالیا از شنبه تا پنجشنبه در ساعات 8صبح تا 21 بعدازظهر داخلی 670 ریال است. همچنین نرخ هر دقیقه تماس بین شهری با این سیمکارت ها و در ساعات یادشده 1139ریال خواهد بود.

  در ساعات کم مصرف و روزهای تعطیل نرخ هر دقیقه مکالمات داخلی با سیمکارت های تالیا 536 ریال و مکالمات بین شهری معادل 804 ریال محاسبه می شود.

  ارسال پیام کوتاه از سیمکارت های تالیا 160 ریال است و سرویس دریافت پیام صوتی این اپراتور در ساعات 8 صبح تا 21 بعداز ظهر شنبه تا پنجشنبه معادل 670 ریال در هر دقیقه، در ساعات 21 تا 8 صبح و شنبه تا پنجشنبه و روزهای تعطیل 536 ریال در هر دقیقه محاسبه می شود.

  هزینه مکالمه بین المللی سیمکارت های تالیا نیز با توجه به کشور تماس گیرنده به صورت دقیقه محاسبه می شود و این هزینه تماس بستگی به کشور مقصد دارد. برای مثال اگر مشترک قصد تماس با یکی از کشورهای ویتنام، کوبا، سورینام، غنا، راونیون، هند خاورغرب فرانسه، واله و جزایر فورتیونا را دارد این تماس ها مشمول تعرفه 7865 ریال برای هر دقیقه خواهد شد.

  تماس با افغانستان مشمول تعرفه 3716 ریال برای هردقیقه خواهد بود و اگر مقصد یکی از کشورهایی باشد که به آن اشاره نشده است، تعرفه 3033 ریال برای هردقیقه مبنای محاسبات خواهد بود.

  بر این اساس هزینه تماس با همه کشورها از شنبه تا پنجشنبه و در ساعات اوج مصرف 3033 ریال در هردقیقه، شنبه تا پنجشنبه در ساعات غیر اوج مصرف و تعطیلات معادل 2899 ریال در هر دقیقه محاسبه می شود.

  در کشورهای ذکر شده در ساعات ترافیک 7865 ریال و در ساعات غیر ترافیک در روزهای شنبه تا پنج شنبه و ایام تعطیل هزینه تماس با سیمکارت های تالیا 7731 ریال در دقیقه خواهد بود.


  تماس با افغانستان از طریق سیمکارت های تالیا در ساعات غیر اوج مصرف نیز معادل 3582 ریال است.


  خبرگزاري مهر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. بارسلونا تعطیلات ساموئل اتوئو را تمدید کرد
  توسط PARI در انجمن بایگانی اخبار فوتبال ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۲۵ تیر ۸۸, ۱۷:۴۸
 2. كتاب :سخنان بزرگان - خجسته زیمیرواسکاری
  توسط موفقيت در انجمن داستان وادبیاتstory& Literature
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۲۰ تیر ۸۸, ۲۰:۵۳
 3. الزام كاهش و افزايش تعرفه پيامك براي اپراتورها
  توسط ارسطو در انجمن تازه ها و اخبار تلفن همراه
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۱۳ تیر ۸۷, ۱۸:۲۴
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۲۲ فروردین ۸۷, ۰۰:۳۷

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •