استیو جابز در بخش پایانی کنفرانس مطبوعاتی اپل گفت: یک مورد مانده: حالا نوبت یک محصول قدرتمند و قابل رقابت رسیده است. ما فهمیدیم که کاربران دنبال سه چیز مهم هستند: فیلم های هالیوود - برنامه های خوب تلویزیونی و اچ دی.


وی تصریح کرد: مردم به دنبال تماشای تلویزیون روی کامپیوتر نیستند و دلشان نمی خواهد فضا را روی آن مدیریت کنند یا مجبور به به روز رسانی آن باشند. آنها یک ابزار کوچک می خواهند.


به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از پخش زنده نارنجی از این کنفرانس به گفته جابز اپل تی وی بی صدا، خنک و کوچک خواهد بود. و ورودی هایی از جمله پاور، ورودی اچ دی ام آی و کابل لن را ساپورت می کند و سایز ان یک چهارم شده و تقریبا اندازه یک توپ هاکی است.
وی تصریح کرد: برای تماشا کردن نیازی به خرید نیست همه چیز به صورت کرایه ای است. برنامه های تلویزیونی با کیفیت اچ دی به قیمت ۹۹ سنت کرایه داده میشود.برای همین نیازی به فضای ذخیره سازی وجود ندارد. همچنین در شبکه داخلی از طریق کامپیوتر می توانید روی اپل تی وی استریم کنید.

اپل تی وی با شبکه های ABC و FOX .و سایت های اشتراک گذاری آنلاین از جمله Netflix, youtube,flicker و ... سازگار خواهد بود

جابز گفت: برای شروع یک مجموعه بزرگ از فیلم ها تهیه کردیم که می توانید هر فیلم را با قیمت ۴.۹۹ دلار از روز ارایه دی وی دی آن به بازار روی اپل تی وی ببینید. برای برنامه های تلویزیونی هم می توانید از مجموعه های Fox و abc استفاده کنید.استریم اپل تی وی، مک و پی سی را پشتیبانی می کند.

وی گفت: ضمنا می توانید محتویات دستگاه های دارای iOS را روی اپل تی وی استریم کنید.

به سیستم عامل جدید هنگام پخش ویدیو یک دکمه جدید به نام پوش اضافه شده که از طریق آن انتخاب می کنید فیلم روی چه دستگاهی پخش شود.
می توانید وقتی روی آیفون عکس میبیند آن را به راحتی روی تلویزیون پخش کنید یا فیلم آی پد را به تلویزیون استریم کنید.

استیو جابز اعلام کرد که اپل تی وی قبلی 299 دلار قیمت داشت اما نسخه جدید با 99 دلار در دسترس است.
به گفته وی از همین امروز می توان اپل تی وی را پیش خرید کرد و چهار هفته دیگر به بازار ارایه میشود.