نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: منابع بانكهاي ايراني از اروپا خارج شد!

 1. #1
  کاربر ارشد Vesal آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۷-۰۶
  نوشته ها
  706
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 1 در 1 پست

  منابع بانكهاي ايراني از اروپا خارج شد!

  رئيس كل بانك مركزي در گفتوگو با فارس خبر داد:
  منابع بانكهاي ايراني از اروپا خارج شد؛ تدابير ويژه مقابله با تحريم از 6 ماه پيش
  خبرگزاريفارس: رئيس كل بانك مركزي از خروج منابع بانكهاي ايراني در اروپا خبر دادو ضمن اينكه بلوكه كردن منابع برخي از بانكها را توسط اتحاديه اروپابيتاثير دانست، گفت: بانك مركزي از 6 ماه قبل تمام اين اتفاقات راپيشبيني كرده و اقدامات لازم براي مقابله با آنها را به اجرا گذاشته بود.


  محمودبهمني در گفتوگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا» در موردبلوكه شدن منابع برخي از بانكهاي كشور از جمله بانك صادرات در اتحاديهاروپا، اظهار كرد: بانك مركزي قبلاً ليست منابع بانكها را اعلام وحسابهاي موجود در اروپا را منتقل كرده بود.
  به گفته وي، در حال حاضر هيچ مشكلي براي بانكهاي كشور در خصوص بلوكه كردن منابع توسط اتحاديه اروپا وجود ندارد.
  بهمنيدر ادامه اظهارات خود به برنامههاي بانك مركزي در خصوص تامين نيازهايجامعه در شرايط تحريم، گفت: به طرق مختلف نيازهاي جامعه را در شرايط تحريمبرطرف ميكنيم چرا كه بانك مركزي پيشبيني اين امر را در 6 ماهه گذشتهكرده بود.
  به گفته وي، در صورتي كه واردات كشور كنترل شود، در شرايط تحريمي به نفع ذخاير ارزي خواهد بود.
  رئيسكل بانك مركزي، كاهش مصرف كالاهاي وارداتي را راهكار اصلي مقابله باتحريمهاي بينالمللي عنوان كرد و افزود: تجار در صورت هرگونه مشكلي بهبانك مركزي مراجعه كنند تا اين بانك راهنماييهاي لازم را به آنها انجامدهد.
  به گزارش فارس، در ماههاي اخير با توجه به تمديد دوره تحريمهابرخي رسانهها از بلوكه كردن منابع بانكهاي ايراني در كشورهاي اروپاييخبر داده بودند.

  * هر لحظه كه به صلاح كشور باشد، براي تغيير سبد ارزي وارد عمل ميشويم

  رئيسكل بانك مركزي از بررسي نوسانات ارزها در بازارهاي جهاني در زمانهايمختلف توسط اين بانك خبر داد و تصريح كرد: هر زمان كه مصلحت است از ارزهايمناسب در آن زمان خاص استفاده خواهد شد.
  وي با اشاره به اينكه ممكناست در زماني بكارگيري يورو و يا دلار در سبد ذخيره ارزي به مصلحت كشورباشد، گفت: البته برخي از شرايط زماني نيز تغيير در سبد ارزي را ايجابميكند.
  بهمني در ادامه به اتخاذ برنامهها و سياستهايي توسط بانكمركزي در شرايطي كه ذخاير ارزي شديداً افزايش يافته بود اشاره و تاكيدكرد: در شرايط كنوني نيز بانك مركزي سياستهايي را اتخاذ و اجرا كرده استكه لزومي ندارد آنها را اعلام كند.
  رئيس كل بانك مركزي در پاسخ بهاين پرسش كه در چه شرايطي اين بانك اقدام به تغيير در سبد ارزي كشور خواهدكرد، افزود: هر وقت احساس كنيم كدام ارز به صلاح كشور است همان لحظه درمورد آن بررسي ميكنيم.

 2. #2
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,783
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 8 در 7 پست

  Re: منابع بانكهاي ايراني از اروپا خارج شد!

  در پي اعلام خروج داراييهاي ايران از اروپا رخ داد:
  شوك رسانههاي دنيا از اقدام متقابل ايران در جنگ اقتصادي با غرب
  خبرگزاريفارس: پايگاههاي خبري در پي انتشار گفتگو با رئيس كل بانك مركزي ايران واعلام اقدامات پيشگيرانه و خروج منابع بانكي از اروپا به پوشش وسيع اينخبر پرداختند و از اقدام متقابل ايران در اين زمينه شوكه شدند.


  بهگزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا»، خبرگزاري فارس روز جمعهدر خبري به نقل از رئيس بانك مركزي ايران اعلام داشت كه منابع بانكهايايراني از اروپا خارج شده است و اين بانك قبل از تحريم منابع اين بانكهارا خارج كرده است.
  وي درباره مشكلات پيشرو در اين مورد افزود: درحال حاضر هيچ مشكلي براي بانكهاي كشور در خصوص بلوكه كردن منابع توسطاتحاديه اروپا وجود ندارد.
  در پي انتشار اين خبر پايگاههاي مهم خبري در كمتر از چند ساعت به بازتاب ابعاد مختلف خروج داراييهاي ايران از اروپا پرداختند.
  نكتهقابل توجه در گزارش پايگاههاي خبري شوكه شدن رسانههاي غربي از اقدامزودتر از موعد ايران در شش ماه گذشته -سه ماه قبل از اعمال تحريمهايجديد- در خروج اين منابع از كشورهاي اروپايي و اقدام متقابل و برگ برندهايران در اين زمينه است.
  خبرگزاري رويترز در گزارشي با عنوان "اعلامايران مبني بر خروج داراييهاي خود از بانكهاي اروپا "، ادامه داد: بانكمركزي ايران ادعا كرده است كه تحريم ها نتوانسته است تاثيري و محدوديتيبراي ايران بدنبال داشته باشد.
  خبرگزاري فرانسه نيز در گزارشي بااعلام خروج داراييهاي ايران از اروپا، اين اقدام را راهي براي فرار ازتحريمهاي بينالمللي توصيف كرد.
  اين پايگاه خبري تحريمهايبينالمللي را در پي اقدام ايران براي به پيش بردن برنامه اتمي اين كشوربراي دستيابي به سوخت هستهاي عنوان كرد و به نقل از خبرگزاري فارس افزود:ايران از شش ماه گذشته خود را براي مقابله با تحريمهايي كه از 9 ژوئن برايران تحميل شده است، آماده كرده است.
  پايگاه خبري ريانوستي روسيهنيز اين اقدام بانك مركزي را بعنوان اقدامي احتياطي براي مقابله باتحريمهاي احتمالي اتحاديه اروپا خواند و افزود كه قدرتهاي غربي ايران رابه دستيابي به بمب هستهاي متهم كردهاند و اين در حالي است كه تهران برصلح آميز بودن برنامه هستهاي خود تاكيد ورزيده است.
  پايگاه خبرينيوز 24 اقدام ايران را براي خروج منابع بانكي خود از اروپا، اقدامي برايمقابله با تحريمهاي بينالمللي عنوان كرد و برنامهريزي بانك مركزي برايمقابله با تحريمها در شش ماه گذشته را "اقدام متقابل ضروري " ناميد.
  پايگاهخبري عرب مانيتور نيز با درج اين خبر خروج منابع بانكي ايران از اروپا راعملي برخاسته از "جنگ اقتصادي " با آمريكا و كشورهاي غربي توصيف كرد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. جغدها وپرندگان ماهیخوار
  توسط hamid192 در انجمن پرندگان
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۸۸, ۱۸:۱۹
 2. يه سري لينک راجع به الکترونيک وپروژه هاي الکترونيکي
  توسط hamid192 در انجمن فيزيک ، علم مکانيک علوم مهندسیfizik,mechanic
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۱۵ تیر ۸۷, ۲۰:۴۳
 3. اتحادیه اروپا بانک ملی را تحریم خواهد کرد
  توسط hamid192 در انجمن بانک و بانکداری
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۸۷, ۲۱:۴۷
 4. اروپا متن باز ميشود
  توسط hamid192 در انجمن نرم افزار
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۱۸ اسفند ۸۶, ۱۳:۰۷

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •