[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
بهگزارش بانکی دات آی آر به نقل از آخرین نیوز اداره مبارزه با فسادمالیافغانستان در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: «حامد کرزی» رئیسجمهورافغانستان ماهانه ۵۲۵ دلار حقوق دریافت میکند و بررسیهای انجام شدهنشانمیدهد که او در حال حاضر کمتر از ۲۰ هزار دلار در حساب بانکی خودپسانداز دارد. این بررسیها همچنین نشان داد که «کرزی» حتی یک قطعه زمینیاملک شخصی هم ندارد.درهمین حال مجموع حقوق یک سال «باراک اوباما» رئیس جمهور ایالاتمتحده آمریکاحدود ۴۰۰ هزار دلار است. یعنی او بهطور میانگین هر ماه حدود۳۳ هزار دلارحقوق دریافت میکند.

اما«دیوید کامرون» نخست وزیر جدید انگلیس که حدود دو ماه است رویکار آمده، هرماه حدود ۱۶ هزار دلار حقوق دریافت میکند و این به معنی آناست که نخستوزیر انگلیس در مجموع یک سال حدود ۲۰۰ هزار دلار دریافت خواهدکرد.مدودف همدرآمد ماهانهاش به ۴۰ هزار دلار میرسد.

این در حالی است کهبراساس گزارشهای قبلی جورج بوش رییسجمهور سابقآمریکا با مبلغی در حدود۱۶۷ .۲۴ هزار یورو در ماه بیشترین درآمد را درمیان روسای کشورهای صنعتیدنیا در اختیار داشت و بعد از او گوردون براون،نخستوزیر سابق بریتانیابا۳۳۴ .۲۳ هزار یورو در مکان دوم فهرست جای گرفتهاست.

نخست وزیر ژاپن هم با ۹۱۰٫ ۲۱ هزار یورو درآمد پس از این دو نفر رتبه سوم این ردهبندی را به خود اختصاص داده است.

آنگلامرکل، صدراعظم آلمان را با ۴۲۷٫ ۲۰ هزار یورو در مکان چهارم و،نخستوزیرایتالیا را با ۹۰۰٫ ۱۸ هزار یورو بالاتر از نیکولا سارکوزیرییسجمهورفرانسه که با اختلاف فاحشی نسبت به پرودی و تنها با ۶۰۰ .۶هزار یورو دررتبه ششم این ردهبندی جای گرفته است، نشان میدهد.

ازجمله شگفتیهای غیرمنتظره این فهرست حضور ولادیمیر پوتین، نفر اولکاخکرملین با ۸۶۰ .۴ هزار یورو درآمد در مکان هفتم این جدول است که درقیاس بادرآمد ماهانه رییسجمهور چین که تنها ۲۷۴ یورو در ماه عنوان شدهاختلافچشمگیری را برملا میسازد.

ناگفتهنماند بر اساس گزارشی که پیش از این توسط برخی پایگاه هایخبری داخلی منتشرشده بود، مشخص شد که دکتر «محمود احمدی نژاد» رئیس جمهورکشورمان همچنان ازگرفتن حقوق ماهیانه ریاست جمهوری خود اجتناب میکند وهمانند دوران تدریسدر دانشگاه، به حقوق معلمی بسنده کرده است.

منبع: بانکی دات آی آر