سایت گل در گزارشی مفصل به بررسی 10 خطای هند نفرت انگیز در تاریخ مسابقاتجام جهانی پرداخته، خطاهایی که گاه از سوی داور دیده نشده و با پنالتی وکارت قرمز جریمه نشده است و گاه داور آنها را ندیده است که بالطبع مجازاتیهم برای خاطی در نظر گرفته نشده.
سایت گل به بررسی 10 خطای هند نفرتانگیز در تاریخ مسابقات جام جهانی پرداخته، خطاهایی که گاه از سوی داوردیده نشده و با پنالتی و کارت قرمز جریمه نشده است و گاه داور آنها راندیده است که بالطبع مجازاتی هم برای خاطی در نظر گرفته نشده.

1- لوییز فابیانو(برزیل)- ساحل عاج، 2010

هندلوییز فابیانو در دور دوم بازیهای گروه G که نه تنها یک بار بلکه دو بارتوپ را با دستان خود کنترل کرد در نهایت نیز منجر به گل دوم تیم برزیل شد.نکته جالب در این خطا بیش از هرچیز به نظر میآمد این بود که داور مسابقهپس از تایید گل فابیانو، به بازیکن برزیل گفت که متوجه خطای هند او شدهاست.

2- دیگو مارادونا(آرژانتین)- شوروی، 1990

دومین هند بهدیگو مارادونا در بازی آرژانتین و اتحاد جماهیر شوروی باز میگردد. اریکفردریکسون داور سوئدی این دیدار به سبب نادیده گرفتن خطای هند مارادونااحتمالا از دید روسها منفورترین داوران تاریخ فوتبال محسوب میشود. چونهمین داور در جام جهانی قبل 2 گل کاملا آفساید بلژیک را برابر شوروی درستاعلام کرد تا این تیم 4-3 برنده شود.
مارادونا در این دیدار که ازمرحله گروهی رقابتهای جام جهانی 1990 برگزار میشد، یک فرصت مسلم گلزنیتیم حریف را از درون دروازه درآورد و این اقدام او نیز باعث شد تا ازبرتری تیم شوروی جلوگیری کند. آرژانتین در این مسابقه موفق شد با دو گل ازسد حریف بگذرد و تا فینال پیش برود، حال آنکه مردان والری لوبانوفسکی درهمان مرحله اول مسابقات از دور رقابتها خارج شدند.

3- ماریو کمپس(آرژانتین)- لهستان، 1978

آرژانتین-میزبانآن دوره- مقابل لهستان به میدان رفت که در این دیدار مردان سزار منوتی درنیمه اول با ضربه سر ماریو کمپس از حریف خود پیشی گرفتند که البتهلهستانیها هم با بازیکن بزرگ خود گرگورژ لاتو میتوانستند بازی را بهتساوی بکشانند که ماریو کمپس با یک حرکت شیرجهای سد راه ضربه مهاجملهستانی شد و با دست خود یک موقعیت گل را از حریف گرفت. به دنبال حرکتخطای بازیکن آرژانتین داور یک ضربه پنالتی را به نفع لهستان اعلام کرد کهلهستانیها نتوانستند از این فرصت خود به خوبی استفاده کنند.
آرژانتینبا درخشش این مهاجم که بهترین گلزن و بازیکن جام شد به کارش ادامه داد وبا 2 گلی که او در فینال به هلند زد نخستین قهرمانی اش را جشن گرفت.

4- تورستن فرینگس(آلمان)- آمریکا، 2002

آمریکانیمه اول بازی یک چهارم نهایی را بهتر از آلمان بازی کرد اما بالاک برخلاف روند بازی در اوایل نیمه دوم گل زد. ایالات متحده حمله ور شده بود کهروی یک ضربه کرنر در شرایطی سخت، گرگ برهالتر توپ را به گوشه دروازهفرستاد که فرینگس با دست توپ را بیرون کشید. داور ندید، حتی پنالتی همنگرفت و هافبک آلمان اخراج نشد. آلمان به نیمه نهایی رفت و با شکست کرهجنوبی به فینال رسید اما در نهایت به برزیل باخت.

5- جو جوردن (اسکاتلند)- ولز، 1977

تلاشآخر برای رسیدن به جام جهانی میان رقبای دیرینه بریتانیا در آنفیلد.پیروزی ولز میتوانست تیم را به جام جهانی آرژانتین ببرد اما در حالی کهبازی تا دقیقه 78 بدون گل مساوی بود جوردن در محوطه جریمه حریف هند کرداما داور به اشتباه فکر کرد دیوید جونز مدافع ولز این کار را کرده وپنالتی گرفت. دان ماسون پنالتی را گل کرد و کنی دالگلیش یکی دیگر زد تااسکاتلند به جام جهانی برود.

6- لوییس سوارز (اروگوئه)- غنا، 2010

دراین دیدار در دقیقه 120 بازی سوارز به عمد توپ بازیکنان غنا را در آستانهورود به دروازه درآورد و آنها را از رسیدن به یک گل حتمی و پیروزی بخشمحروم کرد.
هرچند که داور بازی به علت این خطا به سوارز کارت قرمز نشانداد و یک ضربه پنالتی برای تیم ملی غنا اعلام کرد اما بداقبالی آساموآهجیان کافی بود تا این ضربه پنالتی وارد دروازه نشود و غنا نتیجه بازی راپس از یکصد و بیست دقیقه تلاش در ضربات پنالتی به اروگوئه واگذار کند.البته در بازی نیمه نهایی اروگوئه تاوان نبود مهاجم آژاکس را داد و بههلند باخت.

7- کارل هاینس اشنلینگر (آلمان غربی)- اروگوئه، 1966

تیمآمریکای جنوبی به وسیله نایب قهرمان شکست تحقیرآمیز 4-صفر را متحمل شد امابا دقت که نگاه میکنید این بازی پر بود از جنجال. اروگوئه اول بازی سربود و داشت جلو میافتاد که دفاع آلمان، اشنلینگر توپ را با دست از دروازهبیرون کشید. داور انگلیسی، جیم فینی دستور به ادامه بازی داد. هلموت هالرآلمان را پیش انداخت اما فینی دو بازیکن اروگوئه را در نیمه دوم اخراجکرد. آلمان بعد سه گل دیگر زد. نکته جالب اینکه در دیدار انگلیس- آلمانجام جهانی 2010 که گل لمپارد پذیرفته نشد، داور اهل اروگوئه بود، شایدمیخواسته تلافی کند!

8- ژالما سانتوز (برزیل)- چکسلواکی، 1962

خیلیهااز این هند اصلا خبر ندارند؛ بهترین مدافع راست تاریخ فوتبال برزیل،سانتوز در حالی که تیمش 2-یک جلو بود، با دست در محوطه جریمه توپ را دفعکرد اما داور توجهی نکرد و تیم حریف که اعصابش خرد شده بود، گل سوم را همخورد. اگر آن پنالتی گرفته میشد شاید چکسلواکی یک قهرمانی جهان درکارنامه اش بود.

9- تیری آنری (فرانسه)- ایرلند، 2009

درباره بازی پلی آف صعود به جام جهانی امسال آنقدر گفته اند و شنیده ایم که شاید نیازی به تکرار نباشد.

10- دیگو مارادونا (آرژانتین) – انگلیس، 1986

شایدآوردن این هند در زمره خطاهای نفرت انگیز به مذاق خیلی از هوادارانآرژانتین خوش نیاید اما واقعیت چیز دیگری است. در ششمین دقیقه نیمه دومهمچنان بازی یک چهارم نهایی بدون گل مساوی بود تا اینکه کاپیتان کوتاه قدآرژانتین از پرش بی فایده استیو هاج استفاده کرد و بالاتر از دستان پیترشیلتون، دروازه بان انگلیس با دست توپ را وارد دروازه کرد. البته دقایقیبعد مارادونا «گل قرن» را هم زد. مارادونا خودش گفت این دست خدا بوده اماسر بابی رابسون مربی فقید انگلیس که آن موقع روی نیمکت این تیم بود، گفتفقط دست یک آدم رذل بوده و هیچ ربطی به خدا ندارد!