در بالای فهرستی که مجله تجاری فوربس ازقدرتمندترین شخصیت های محبوب و مشهور منتشر کرده، نام اپرا وینفری، مجریتلویزیونی آمریکایی دیده می شود.

فهرستی که مجله فوربس هر سال ازقدرتمند ترین مشاهیر جهان منتشر می کند بر اساس میزان درآمد این مشاهیر وپوشش رسانه ای آنها تنظیم می شود.

در این فهرست اپرا وینفری،آنجلینا جولی، هنرپیشه مشهور هالیوود را از رده اول (در فهرست پارسال)کنار زده و با درآمد سیصد و پانزده میلیون دلار در سال به قدرتمند ترینشخصیت مشهور دنیای هنر و ورزش در جهان تبدیل شده است.

میزان درآمددر رتبه بندی مجله فوربس نقش مهمی دارد اما جز این، شاخص های دیگری همنظیر تعداد دفعاتی که نام این افراد در اینترنت، مطبوعات و رسانه ها تکرارمی شود تعیین کننده است.

۱- اپرا وینفری
۲- بیانسه
۳- جیمز کامرون
۴- لیدی گاگا
۵- تایگر وودز
۶- بریتنی اسپیرز
۷- U۲
۸- ساندرا بولاک
۹- جانی دپ
۱۰- مدونا

برنامهتلویزیونی خانم وینفری، از محبوب ترین برنامه های تلویزیونی است که قراراست سال آینده به پایان برسد، اما خانم وینفری قصد دارد همزمان یک شبکهتلویزیونی برای خودش تاسیس کند.

بعد از او بیانسه، خوانندهآمریکایی در مکان دوم است و جیمز کامرون، کارگردان فیلم های تاتیتانیک وآواتار، با دویست و ده میلیون دلار درآمد در مکان سوم قرار دارد.

ناملیدی گاگا، خواننده جوان آمریکایی هم بعد از موفقیت بی سابقه اش در سالگذشته برای اولین بار در این فهرست دیده می شود. لیدی گاگای تازه وارد، بهیکباره در رتبه چهارم این جدول نشسته است.

جانی دپ، هنرپیشه وبازیگر فیلم هایی مثل آلیس در سرزمین عجایب و دزدان کاراییب، در رتبه نهماست و نام مدونا، خواننده مشهور هم از رتبه سوم به رتبه دهم سقوط کرده است.

تنها ورزشکاری که توانسته جزو ده نفر اول این فهرست باشد، تایگر وودز، گلف باز آمریکایی، است.

امسالدر رتبه بندی مشاهیر هنر و ورزش، برای اولین بار، موقعیت اجتماعی آنها دراینترنت و در سایت هایی مثل فیس بوک و تویتتر هم در نظر گرفته شده است.