نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: طلاق، نفس زوج های تهرانی را گرفته است

 1. #1
  مدیران شورای نظارت گنجینه آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۷
  نوشته ها
  1,597
  سپاس ها
  29
  سپاس شده 7 در 6 پست

  طلاق، نفس زوج های تهرانی را گرفته است

  در ۹ ماه گذشته سال ۱۳۸۸، آمار طلاق در تهران ۲۶ درصد اعلام شده کهکارشناسان مشکلات اقتصادی، جنسی و اعتیاد را دلایل رشد نگران کننده طلاقدر تهران می دانند.
  حسین صرافی: رئیس انجمن علمی مددکاریاجتماعی ایران از افزایش نگران کننده آمار طلاق در تهران نسبت به سالگذشته خبر داد و گفت:" از هر چهار ازدواج در تهران یکی منجر به طلاق وجدایی می شود."
  دکتر مصطفی اقلیما با بیان این مطلب افزود:" براساسآمار ثبت احوال طی ۹ ماه امسال، آمار طلاق در تهران ۲۶ درصد اعلام شده کهنسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد بیشتر شده است."
  وی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد طلاقهای امسال در رده سنی ۲۰ تا ۲۴ سال رخداده، تاکید کرد:" بیشتر ازدواجها طی سال جاری در رده سنی ۲۰ تا ۲۹ سالانجام شده و بیشترین طلاقها نیز طی همین سالها رخ داده است."
  رئیس انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران بیشترین دلیل افزایش آمار طلاق درکشور را مشکلات اقتصادی دانست و گفت:" تامین حداقل هزینه های زندگی اولیننکته ضروری برای زندگی مشترک است که متاسفانه در حال حاضر بسیاری ازجوانان از داشتن این امکان محروم هستند."
  کارشناسان علاوه بر مشکلات اقتصادی، مشکلات جنسی و اعتیاد را از جمله دلایل رشد نگران کننده طلاق در تهران می دانند.

 2. #2
  مدیران شورای نظارت گنجینه آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۷
  نوشته ها
  1,597
  سپاس ها
  29
  سپاس شده 7 در 6 پست

  Re: طلاق، نفس زوج های تهرانی را گرفته است

  مشکلات اقتصادی
  دوره های سخت و مشکلات اقتصادی در جامعه، نتایج زیان باری بر خانواده ها دارد.
  حسین ایمانی، جامعه شناس می گوید:" این مشکلات احتمال گسیختگی خانواده و بی سامانی آنها را افزایش می دهد."
  او با اشاره به آمار نگران کننده طلاق می افزاید:" محرومیت اقتصادی،تعاملات زوجینی که منافع خانوادگی آنها برای بقای زندگی در سطح استانداردو مناسب نیست را کاهش داده، آنها را به سوی طلاق سوق می دهد. مردان در اینخانواده ها، بیشتر تعامل منفی دارند. کاهش درآمدها و تورم در ایران، موجبافزایش تنش ها و ستیز در داخل خانواده ها شده است و با وجود آن که هنوزنگرش منفی نسبت به طلاق در جامعه وجود دارد، اما میزان آن رو به افزایشاست."
  این جامعه شناس با اشاره به تبلیغات مختلف درباره مصرف گرایی معتقداست:"از یک سو، در رسانه های مختلف مصرف گرایی تبلیغ می شود و از سوی دیگر،تورم آنقدر بالاست که خانواده ها حتی قدرت خرید لوازم ضروری خود راندارند. خانواده ای که دچار مشکلات اقتصادی است، در مواجهه با سایر مشکلاتراحت تر فرومی پاشد. بنابراین برای کاهش نرخ طلاق در کشور، باید سطحاقتصادی مردم را نیز بالا برد و از فشارهای اقتصادی مردم کاست. یکی ازراههای کم کردن مشکلات اقتصادی مردم در سطح کشور، از بین بردن بحرانبیکاری در کشور و افزایش مشاغل مناسب برای افراد، با تخصص ها و مهارت هایمختلف است تا افراد با هر قابلیتی و مهارتی که دارند، بتوانند زندگی خودرا از راههای مناسب اداره کنند و بدین وسیله به استحکام خانواده ها کمکنمایند."

 3. #3
  مدیران شورای نظارت گنجینه آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۷
  نوشته ها
  1,597
  سپاس ها
  29
  سپاس شده 7 در 6 پست

  Re: طلاق، نفس زوج های تهرانی را گرفته است

  مشکلات جنسی
  بر اساس یک بررسی میدانی در دادگاه خانواده شهر تهران، علت ۵۰ درصد طلاقها به طور مستقیم یا غیر مستقیم مربوط به مشکلات جنسی است.
  با اشاره به تاکید دین اسلام بر تحکیم بنیان خانواده گفت که در سطوح کلانکشور و سیاستگذاری، توجه چندانی به مسائل جنسی به عنوان عامل تحکیم بنیانخانواده نشده است.
  دکتر کاظم فروتن، سرپرست کلینیک سلامت خانواده و عضو هیئت علمی دانشگاهشاهد، معتقد است:" حداقل ۵۰ درصد طلاقهایی که در دادگاه خانواده به بهانههای مختلف صورت میگیرد، ریشه در مسائل جنسی دارد و به تجربه ثابت شده استدر خانوادههایی که مسائل جنسی در زوجها برطرف شده، احتمال فروکش کردنمشکلات در خانوادهها بیشتر بودهاست."
  او می افزاید:" ناتوانی جنسی و انزال زودرس در مردان و بی میلی جنسی درزنان ‏شایعترین اختلالات جنسی است و بسیاری از خانوادهها از وجود اینمشکلات آگاهی ندارند و همین ‏امر موجب مشاجرات و اختلافات خانوادگی میشودکه در نهایت به طلاق منجر می شود.‏"
  عضو هیات دانشگاه شاهد ادامه می دهد:" گروههای پزشکی، حوزههای علمیه وعلمای دین باید احادیث و دستورات دینی، فرمایشات ائمه و بزرگان و دستوراتقرآنی را استخراج کنند و برای خانوادهها و اجتماع راهکار مبتنی بر دینارائه کنند."
  دکتر فروتن در پایان می گوید:" تا زمانی که با این پدیده به شیوهای علمیبرخورد نشود و محدودیتهای فرهنگی در زمینه ابراز این مشکلات و تلاش درپیدا کردن راه حل برای آنها به چالش کشیده نشوند ما هم چنان شاهدطلاقهای با علل مبهم، انحرافات جنسی، و مشکلات جنسی در جنبههای متفاوتآن در سطح خانواده و جامعه خواهیم بود. در حالی که زندگی جنسی مناسب نهتنها عامل مهم در زندگی شیرین زناشویی است بلکه بنا بر نظر متخصصانسلامتی، روابط جنسی سالم در انسانها احساس خوب نسبت به خود آنها ایجادمی کند و سلامت عمومی فرد را افزایش میدهد."

 4. #4
  مدیران شورای نظارت گنجینه آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۲۷
  نوشته ها
  1,597
  سپاس ها
  29
  سپاس شده 7 در 6 پست

  Re: طلاق، نفس زوج های تهرانی را گرفته است

  اعتیاد
  اعتیاد بلای خانمانسوزی است که یکی از عوامل اصلی جدایی زوجین و متلاشی شدن کانون های خانوادگی به شمار می رود.
  بر اساس مطالعات مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، اعتیاد عامل بیش از ۳۰ درصد طلاق ها در تهران است.
  موسی الرضا ثروتی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی می گوید:"بالاترین علت طلاق در تهران مربوط به معضل اعتیاد است و در سال گذشته بیشاز ۴۰ هزار نفر به این علت از هم جدا شده اند."
  سرپرست مجتمع قضایی خانواده یکی از دلایل افزایش طلاق را اعتیاد می داند ومی گوید:" با توجه به زیاد شدن روزافزون معتادان، معضل اعتیاد به یکی ازمهمترین علتهای طلاق تبدیل شده است و در نهایت عدم تفاهم زوجین که بسیاریاز طلاقها در این قالب رخ می دهد و زن و شوهر ها با وجود این که هیچ کداممشکل خاصی ندارند، نمی توانند با هم زندگی کنند."
  محمد اکبری می گوید:" هنگامی که زوج معتاد باشد علاوه بر مشکلات اقتصادیکه با آن مواجه می شود، زوجه را با مشکل مواجه می کند و در نهایت باعث ازهم پاشیدگی خانواده می شود."
  او اظهار می دارد:" اگر اعتیاد در حدی باشد که دوام زوجیت را با مشکل مواجه کند موجب می شود که حق طلاق برای زن ایجاد شود."
  یک وکیل دادگستری نیز معتقد است که آمار تقریبی طلاق به علت اعتیاد بسیاربالاست. اعتیاد به صورت سرسام آوری دادگاهها را مملو از ناسازگاریهای زنانو شوهران کرده است.
  منصور حسینی می گوید:" اعتیاد و بیکاری علت بسیاری از طلاق هاست و بیکارینیز در بسیاری از موارد از اعتیاد سرچشمه می گیرد. علت اصلی این هم بیکاریجوانان یا بالا بودن تورم است."

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. كلات يكي از بازوان توانمند نيروي دريايي ارتش است
  توسط chieftain در انجمن نیروی دريایي و ادوات
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۱۶ دی ۸۷, ۱۴:۱۷
 2. متهم ادعا کرد زورگیری برایم یک عادت شده است
  توسط GHOLNAZ در انجمن مباحث حقوقی و قضائی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۲۵ آذر ۸۷, ۰۰:۲۰
 3. افزودن Control Panel به منوی راست کلیک دسکتاپ
  توسط SAREH در انجمن اموزش کاربردی نرم افزار
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۲۸ آبان ۸۷, ۰۲:۱۵
 4. درخواست طلاق زوج 70 ساله به خاطر دخالت هاي اقوام
  توسط mina در انجمن بایگانی اخبار حوادث
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۱۵ تیر ۸۷, ۲۲:۴۳

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •