محمد تاجیک : همزمان بااکران فیلم دموکراسی تو روزروشن به کار گردانی علی عطشانی ،روایتهای و اظهار نظر های جدید وتازه ایدرباره دستمزد بحث برامگیز محمد رضا گلزار مطرح شده است .

حمید فرخنژاد بازیگر محبوب ومطرح سینمای ایران درتازه ترین گفت وگوی خود با همشهریجوان به دفاع از دستمزد اخیر گلزار پرداخته وگفته است :چرا رضا گلزارنباید نود میلیون بگیرد ؟ وقتی حضورش در یک فیلم آنقدر موثر است چرا نگیرد؟چرا سهم نداشته باشد منطقی است .

وی در ادامه گفته : من می توانمبگویم برای فلان فیلم یک میلیارد می گیرم . می گویند نمی دهیم به همینراحتی .وقتی به یک بازیگر این قدر می دهند تهیه کننده که از پشت کوهنیامده ،می داند حضور این آدم با این قیمت سه برابر بازگشت سرمایه دارد .چرا نباید بگیرد؟ باید خوب هم بگیرد .بازیگری هم که می آید ضعفهایفیلمنامه را می پوشاند هم باید پول بگیرد امانه به اندازه بازیگر تجاری .


/گلزار 38 روز در خدمت فیلم بود/


محمدعلی زم تهیه کننده فیلم دموکراسی تو روز روشن نیز در گفت وگویی باتهرانامروز در پاسخ به سوالی درباره دستمزد محمد رضا گلزار گفته :مديريت نخستفيلم با آقاي گلزار بر سر اين رقم به توافق رسيده بودند و من هم به احترامطرفين تسليم اين توافق شدم. ضمن اينكه آقاي گلزار به هر ميزاني كه لازمبود براي فيلم وقت ميگذاشتند و سكانسهاي مربوط به ايشان اگر چه حدود 9روز به طول انجاميد (نه سه روز) كه اين 9 روز، لابهلاي حدود 38 روز ايامفيلمبرداري بود كه ايشان آماده و در خدمت پروژه بودند. ما ميتوانستيم ازحضور فيزيكي مرگ در صحنههاي بيشتري از فيلم استفاده كنيم و با اين كارجذابيت حضور آقاي گلزار را براي علاقمندان بر ايشان افزايش مييافت و قطعاجايي هم براي انتقاد (كاهش حضور و افزايش دستمزد ايشان ) باقي نميماند.

/نقش اصلی با گلزار است /


آقایزم در ادامه صحبتهای خود گفته :اين كار(گرچه مورد پسند عامه بود) به صلابتشخصيت مرگ و فرهنگ معنوي حاكم بر فيلم آسيب ميزد و ما از اين سوءاستفادهخودمان را محروم كرديم. (در واقع نخواستيم كار را آبكي كنيم ). در اينفيلم بر خلاف برداشت منتقدين، نقش اصلي با مرگ( گلزار) است .گر چه اينشخصيت به خاطر صلابتش بايد كم نمايانده ميشد،اما كشش و حركت و معنا ومفهوم قصه فيلم مرهون شخصيت مرگ است و از نظر كار درام اگر حضور فيزيكي ومتا فيزيكي مرگ را از قصه بگيريم اين قصه فاقد امكان ساخت خواهد بود. ازاين نظر حضور مرگ در بخشي از فيلم، فيزيكي و در همه فيلم به صورتمتافيزيكي قابل لمس است. اميدوارم سينماي ايران به آنچنان اقتداري برسد كهپرداخت چنين رقمهايي كسي را آزرده نسازد و يك اثر ارزشمند و متفاوتفرهنگي را كنار حاشيههاي اينچنيني نسازد.

/تکذیب اسپانسر 400میلیونی/

محمدعلی زم در پاسخ به پرسش دیگری گفته :جناب گلزار امكان جذب و معرفي هيچاسپانسري را براي اين فيلم نداشتند و شايعه وجود اسپانسر 400 ميليونتوماني تكذيب ميشود. ما فقط از حدود بيست ميليون تومان كالاي اسپانسري(ساعت و كامپيوتر)بهره مند بوديم.
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]