نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: انتشار ویدئوی محرمانه دانشمند ربوده شده ایرانی

 1. #1
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,791
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 9 در 8 پست

  انتشار ویدئوی محرمانه دانشمند ربوده شده ایرانی

  انتشار ویدئوی محرمانه دانشمند ربوده شده ایرانی

  [HIGHLIGHT=#f2f2f2]شهرام امیری: در آریزونای امریکا نگهداری می‎شوم[/HIGHLIGHT]

  استخبارات عربستان در این ربایش‎با امریکا همکاری کرد

  واحدمرکزی خبر اقدام به انتشار ویدیویی از شهرام امیری کرد که در ماه هایگذشته در عربستان و با همکاری استخبارات این کشور و دستگاه امنیتی امریکاربوده شده است.

  به گزارش رجانیوز، در حالی که سال گذشته دانشمندهسته ای ایرانی برای سفر زیارتی به مدینه منوره مشرف شده بود توسط دستگاهاطلاعاتی عربستان ربوده و تحویل دستگاههای اطلاعاتی امریکا شد. هر چنداعلام این خبر توسط سخنگوی وزارت خارجه در آن زمان با تکذیب عربستان وامریکا مواجه شد، ولی انتشار این ویدئو ابعاد جدیدی به ماجرای ربوده شدندانشمند هسته ای داده است.

  امیری در این ویدئو که مشخص است از یکمحیط بسته ارسال کرده است با اشاره به اینکه هم اکنون در یکی از آريزونايامریکا نگهداری می شود، ماجرای ربوده شدن خود را با همکاری عربستان وامریکا توصیف کرد و از خواسته های امریکا مبنی اعلام در اختیار داشتن لپتاپی شامل برنامه های نظامی ایران پرده برداشت.

  دانشمند ربوده شده در پایان از مسئولین نظام خواسته است برای رهایی وی از دست امریکا تلاش کنند.
  اینویدئو در حالی منتشر می شود که امریکا تا کنون در تلاش برای تحریم ایراندر سازمان ملل و تصویب قطعنامه چهارم علیه برنامه صلح آمیز هسته ای ایرانناکام مانده است.

  در همین حال هیلاری کلینتون امروز در حاشیه سفربه کشورهای امریکای لاتین در گفتگو با رسانه ها ادعا کرده بود که مقاماتایرانی همواره در زمینه برنامهی هستهای خود از پاسخگویی طفرهرفتهاند. تهران از در راه بودن تحریمها آگاه است، بنا بر این برای جلبتوجه دست به کار خواهد شد.

  وزیر امور خارجه آمریکا پیش از ترککشورش به مقصد پرو و برای شرکت در نشست وزرای خارجه سازمان کشورهایآمریکایی ( OAS ) به خبرنگاران گفت : " فکر می کنم آنها ( دولت ایران) ظرف24 یا 48 ساعت آینده دوباره کارهایی را برای انحراف افکار عمومی جهان ازتوجه به تصویب قطعنامه جدید در شورای امنیت انجام دهند ، اما علی رغم همهتلاش های آنها ما رای لازم را براص تصویب قطعنامه داریم ".

  گفتني است اين ويدئو به شيوه هاي پيچيده اي در اختيار دستگاه هاي امنيتي ايران قرار گرفته است.

  رجانیوز

 2. #2
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,791
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 9 در 8 پست

  Re: انتشار ویدئوی محرمانه دانشمند ربوده شده ایرانی

  به اینجا هم یه سری بزنید
  کد:
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

 3. #3
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,791
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 9 در 8 پست

  Re: انتشار ویدئوی محرمانه دانشمند ربوده شده ایرانی

  لینک دانلود فیلم

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

 4. #4
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,791
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 9 در 8 پست

  Re: انتشار ویدئوی محرمانه دانشمند ربوده شده ایرانی

  يك منبع آگاه در گفتگو با فارس تشريح كرد:

  [HIGHLIGHT=#c6d9f0]جزئيات شكنجه اميري در آمريكا و نحوه تهيه فيلمهاي اول و دوم از او[/HIGHLIGHT]
  خبرگزاريفارس: يك منبع آگاه با تشريح جزئيات شكنجه و نحوه تهيه فيلم از شهراماميري در آمريكا، اعلام كرد كه آمريكا به دنبال تهيه يك فيلم ديگر است وميخواهند با توسل به تهديداتي چون تحويل اميري به موساد، او را مجبور بهبيان موارد مد نظر خود كنند اما ايران نيز اسناد جديدي در اختيار دارد.  يكمنبع آگاه در گفتگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس با تشريح نحوه ربايششهرام اميري گفت: آقاي اميري يكي از پژوهشگران دانشگاه مالك اشتر بود كهبراي زيارت خانه خدا خردادماه سال 88 عازم كشور عربستان شد.
  به گفتهوي در زمان ورود اميري به فرودگاه جده و كنترل پاسپورت، از وي سوال ميشودكه شغلت چيست؟ او پاسخ ميدهد كه فعاليت دانشگاهي دارم. مجددا يك افسرسعودي سوال ميكند كه آيا نظامي هستي؟ اميري پاسخ ميدهد كه خير. من يكپژوهشگر دانشگاهي هستم.
  اين مقام مطلع با يادآوري اينكه اين پرسش وپاسخها به صورت غيرعادي بوده و نشان ميدهد آنها آقاي اميري راميشناختند. حتي يك نفر در فرودگاه او را صدا ميكند و با واكنش او مطمئنميشوند شناسايي آقاي اميري درست بوده و آنها منتظرش بودهاند.
  ويتاكيد كرد: تمام اين مسائل را افراد آن كاروان شاهد بودهاند و متعجبميشوند كه چرا فقط درباره او اين اقدامات انجام شده است. سپس كاروان راهيمكه ميشود.

  * نحوه ربايش شهروند ايراني از مقابل محل اقامت

  اينمنبع آگاه با اشاره به نگراني شهرام اميري از نحوه برخورد انجام شده با اودر فرودگاه جده اضافه كرد: او به همراهان خود تاكيد كرده كه از اينرفتارهاي ماموران سعودي نگران است.
  "يك روز صبح كه آقاي اميري عازمزيارت خانه خدا بوده يك ون سفيدرنگ در مقابل هتل محل اقامت او توقف كرده وچند نفر به زبان فارسي (كه بعدا مشخص ميشود از عوامل همكار با سيا ودستگاه اطلاعاتي سعودي بودهاند) به آقاي اميري ميگويند كه ما از يككاروان ديگر بوده و هم اكنون عازم خانه خدا هستيم. "
  بنا بر اطلاعاتاين مقام آگاه، پس از نزديكي شهرام اميري به اين خودروي ون، آنها با تهديداسلحه، او را سوار ماشين كرده و ميربايند. پس از تزريق يك آمپول، او راسوار يك هواپيماي غول پيكر امريكايي كرده و راهي ايالت آريزونا ميشوند.
  ويخاطرنشان كرد: پس از به هوش آمدن اين شهروند ايراني در هواپيما، او يكي ازافراد همراه خود را شناسايي كرده كه همان فردي است كه در ربايش اميري ازمقابل هتل شركت داشته است.

  * 2 خواسته مهم آمريكا از اميري و واكنش وي به اين موضوع

  اينمقام آگاه با تشريح شكنجههاي شديد روحي و ساير فشارها به اين پژوهشگردانشگاهي كشورمان طي 8 ماه گذشته افزود: اطلاعات غلطي به سيا منتقل شده كهاميري در فعاليتهاي هستهاي ايران مشاركت داشته و ميتوانسته اطلاعات خوبيبه آنها بدهد اما پس از آنكه روشهاي مختلف بازجويي را درباره وي بكارميگيرند و حتي متوسل به دستگاههاي دروغسنج شدهاند، مطمئن ميشوند كه اوهيچگونه ارتباطي با مسائل هستهاي ايران ندارد و همانطور كه از قبل همميدانستند، اينبار هم حربههاي آنها براي جوسازي و ايجاد شبهه درفعاليتهاي صلحآميز هستهاي ايران راه به جايي نبرد؛ همانطور كه تلاشهايموساد و منافقين نيز نتيجهاي نداشته است.
  وي مرحله بعدي پس ازنااميدي از طراحي اوليه سيا را تطميع آقاي اميري عنوان كرد و در تشريح ايناقدام آمريكاييها گفت: آنها از اين شهروند ايراني مي خواهند تا اولا اعلامكند كه شخصا به آمريكا پناهنده شده و ثانيا فردي مطلع از برنامههايهستهاي ايران بوده و رويكرد اين فعاليتهاي هستهاي، نظامي است.

  * تهديد آمريكا به تحويل اميري به موساد

  اينمنبع آگاه با اعلام برخورد قاطع شهرام اميري با اين پيشنهادات آمريكاييهاگفت: او تمام پيشنهادات مالي و امتيازات ارائه شده را رد ميكند.
  "درمرحله بعدي براي تحت فشار گذاشتن شهرام اميري، او را تهديد ميكنند كهتحويل موساد خواهد شد و شديدترين و بيرحمانه ترين شكنجهها را بر او پيادهميكنند و ديگر اثري از سرنوشت او پيدا نخواهد شد اما اميري باز هم مقاومتميكند و اطلاعات دروغين آمريكا را بيان نمي كند. "

  [HIGHLIGHT=#c4bd97]* علت تغيير وضع ظاهري اميري؛ استفاده از قرصهاي آرامبخش [/HIGHLIGHT]

  ويتصريح كرد: بحمدالله موفق شديم با كمك خداوند، شرايط خاصي را ايجاد كنيم واطلاعات بسيار خوبي را به دست بياوريم كه نوار اول آن از شبكه اول پخش شد.ايشان در آن نوار بخشي از مهمترين مطالب را بيان كرد و موضوعاتي چونهمكاري امريكا و دستگاه اطلاعاتي سعودي در ربايش او، فشار براي بياناطلاعات كذب درباره فعاليت هستهاي ايران و ... را مورد اشاره قرار داد.
  اينمنبع مطلع در خصوص واكنش امريكاييها به انتشار نوار گفتگوهاي شهرام اميريگفت: پس از پخش اين نوار كه يك فضاحت اطلاعاتي براي آمريكا و دستگاهامنيتي آنها و نيز سيستم اطلاعاتي سعودي بود، آمريكاييها فشار مضاعفي راروي ايشان وارد كردند تا رسما اعلام كند كه پناهنده سياسي شده است.
  «علت تغيير وضع ظاهري اميري طي يك سال اخير چيست؟» اين مقام مطلع به اينسوال فارس اينگونه پاسخ داد: شهرام اميري به خاطر همين فشارها دچار بيمارياعصاب و روان شده و اضافه وزني كه طي اين ماهها پيدا كرده به خاطر استفادهاز داروهاي آرام بخش و تسكين دهنده اعصاب و روان است.

  * اضطراب و فشار بر اميري در فيلم دوم مشهود است

  ويافزود: اميري باز هم به هيچ وجه زير بار فشارهاي آمريكاييها براي اعلامپناهندگي سياسي نميرود و نميپذيرد كه از مسائل هستهاي ايران موضوعاتالقايي آمريكا را بيان كند.
  اين مقام مطلع در خصوص فيلم ديگري كه ازشهرام اميري منتشر شده نيز گفت: اين فيلم فضاحت بيشتري براي آمريكاست. ويشديدا تحت فشار است تا درباره فيلم اول (كه از سيماي جمهوري اسلامي منتشرشد) توضيحات مد نظر سيا را بدهد و بگويد كه خانوادهاش در ايران گروگانگرفته شدهاند تا وي مطالبي را بيان كند!
  وي همچنين اظهار داشت: آنچهكه با دستپاچگي توسط امريكاييها تهيه شده، مويد نظرات جمهوري اسلامي مبنيبر انتقال اميري به آمريكاست و آنها نميتواننند منكر ربايش او شوند كهسندي بر اقدام تروريستي آمريكا با همكاري دستگاه امنيتي سعودي است.

  * آمريكا به دنبال تهيه يك فيلم ديگر است

  اينمنبع آگاه تاكيد كرد: آمريكا فشار زيادي را بر اين شهروند ايراني واردكرده تا كف و حداقل خواستههاي آنها را در مقابل دوربين بيان كند و درهمان فيلم دوم نيز كاملا مشخص است كه او بسيار مضطرب و نگران است و بانگاه به يك صفحه، جملاتي را قرائت ميكند. اين صفحه يك "ال سي دي "است كهدر همان مصاحبه نيز اميري بخشهاي زيادي از جملات نوشته شده را نميپذيرد.
  وياضافه كرد: به خاطر رسوايي آمريكاييها در انتشار فيلم از رسانه ملي، آنهاسراسيمه فيلم دوم را پخش كردند كه باعث رسوايي بيشتر براي آنهاست.
  "هماكنوننيز آمريكا به دنبال تهيه يك فيلم ديگر است و ميخواهند با توسل بهتهديداتي چون تحويل اميري به موساد، او را مجبور به بيان موارد مد نظر خودكنند "
  وي در ادامه اطمينان داد كه مسئولان ايراني به طور جدي پيگيرسرنوشت شهروندان كشورمان هستند و هم اكنون نيز جديتر اين موضوع را پيگيريخواهند كرد.
  به اعتقاد اين مقام مطلع، دنيا نيز فهميد كه اتهاماتهستهاي امريكا همچون گذشته كذب است و آمريكا همچون قطعنامه اخير هنوز همبه دنبال فريب افكار عمومي خواهد بود.
  اين منبع آگاه اضافه كرد:آمريكا پس از بيانيه تهران اعلام كرده بود كه اين اقدام، يك كارفريبكارانه است اما گفتگوي آقاي اميري سند روشني است كه نشان ميدهد آنهادنبال فريبكاري هستند و به دنبال جعل سند براي اثبات دروغهاي خودبودهاند.

  [HIGHLIGHT=#d8d8d8]* دسترسي به اميري؛ همچون يافتن عطارزاده و دستگيري ريگي [/HIGHLIGHT]

  اينمنبع آگاه در مورد اينكه چگونه نوار يادشده به دست مسئولان كشورمان رسيدهاست نيز گفت: ملت عزيز ايران با توجه به اقدامات و برنامهريزي دقيقاطلاعاتي در پروندههايي چون شرور عبدالمالك ريگي، از اشراف و قدرتاطلاعاتي جمهوري اسلامي مطلع هستند.
  به گفته وي، ريگي تحت شديدترين اقدامات حفاظتي قرار داشته و ملاحظات و امنيتي درباره او در حد بسيار بالايي رعايت ميشده است[HIGHLIGHT=#e5b9b7] اما درباره شهرام اميري با توجه به حضور او در خاك آمريكا، مراقبتها كمتر بوده [/HIGHLIGHT]همانطور كه در مورد آقاي عطارزاده ديپلمات ايراني ربوده شده در خاك پاكستان نيز موضوع تا زمان آزادي ايشان رسانهاي نشد.
  ويهمچنين تاكيد كرد: به دليل ملاحظات امنيتي و حفظ منابع ياري كننده در اينپرونده، از بيان شيوه كسب اطلاعات معذوريم و ملت ايران نيز ميپذيرند كهبيان شيوهها و اقدامات ابتكاري، چون ممكن است به ماموريتها و منافعاطلاعاتي ايران آسيب برساند، فعلا به صلاح نيست.


  * اسناد ديگر درباره شهرام اميري در صورت نياز منتشر خواهد شد

  ويهمچنين در پاسخ به سوال ديگر خبرنگار فارس اعلام كرد كه اطلاعات و اسنادديگري نيز در اختيار مسئولان كشورمان است كه در روزهاي آينده و و در صورتنياز، به اطلاع مردم كشورمان خواهد رسيد.

  فارس

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. کشف تروجان جدید اندروید-مراقب برنامه هایی که بر روی گوشی...
  توسط HRG در انجمن نرم افزارهاي اندروید
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۱۱ دی ۸۹, ۲۱:۳۵
 2. معرفی یک آنتی ویروس قوی و رایگان
  توسط SAREH در انجمن نرم افزار
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۲۴ آبان ۸۷, ۰۷:۵۱
 3. نامه دختر عموی دختر همسایه به پسر همسایه دختر عمویش
  توسط YASSIN در انجمن مطالب سرگرمی وطنز و خنده بازار
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۲۳ آبان ۸۷, ۱۸:۲۳
 4. روحی که سرش را روی زانویش گرفته
  توسط ARVAH در انجمن داستان های واقعی از ارواح
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: شنبه ۱۸ خرداد ۸۷, ۱۹:۰۳
 5. ايجاد رویانهای انسانی حاوی DNA از سه نفر
  توسط HAMIDREZA در انجمن بایگانی اخبار علمی
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۰۱ اسفند ۸۶, ۱۸:۴۵

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •