نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: شبکه Farsi1 را بیشتر بشناسیم...!

 1. #1
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,783
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 8 در 7 پست

  شبکه Farsi1 را بیشتر بشناسیم...!  فارسی۱ شبکهٔ تلویزیونی فارسی زبانی است که از امارات عربی متحده پخش میشود. این شبکه از مرداد ۱۳۸۸ اقدام به پخش سریال‏های خارجی با دوبله فارسی می‏کند و در ایران مورد توجه مخاطبان قرار گرفته‏‏است. کارشناسان کیفیت دوبله این شبکه را نسبت صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ضعیف‏تر می‏دانند.


  آغاز

  مجموعه رسانهای استار (STAR) در ۲۳ دسامبر ۲۰۰۸ اعلام کرد که اوایل سال ۲۰۰۹ کانال تلویزیونی سرگرمکنندهای به زبان فارسی راهاندازی خواهد کرد. مسئولان گروه استار، هدف از راهاندازی کانال تلویزیونی به زبان فارسی را پخش برنامه برای بیش از یکصد میلیون مخاطب فارسی زبان در سراسر آسیا اعلام کرده‏اند. بیشتر مخاطبان فارسی زبان در ایران، افغانستان و تاجیکستان زندگی میکنند، اما استار قصد دارد دفتر بازاریابی و فروش کانال فارسی زبان خود را در شهر دبی در امارات عربی متحده قرار دهد.
  این شبکهٔ تلویزیونی با همکاری گروه استار و گروه رسانهای موبی اداره میشود که توسط سعد محسنی که یک افغان استرالیایی‏تبار است و دو برادر و خواهرش در سال ۲۰۰۲ تاسیس شده‎است.

  رابطه با روپرت مرداک

  مجموعه رسانهای استار متعلق به نیوز کورپوریشن است که صاحب آن روپرت مرداک است. اداره مرکزی نیوزکورپوریشن در نیویورک قرار دارد. این سازمان تعداد زیادی رسانههای دیداری و شنیداری و مطبوعات در سراسر جهان در اختیار دارد که فاکس قرن بیستم، دیلی تلگراف، والاستریت ژورنال و نیویورک پست از آن جمله‎اند. روپرت مرداک به افکار عمومی کشورهای مختلف توجه دارد و در بیش از ۳۰ کشور جهان رسانه و شبکه‎های سرگرمی ایجاد کرده‏است.

  اثرات فرهنگی و اجتماعی در ایران

  فارسی۱ کار خود را از مرداد ۱۳۸۸ آغاز کرد و در ایران مورد استقبال و توجه بسیار قرار گرفت. به گزارش دویچه وله، «این شبکه توانسته‎است با مجموعههایی عامهپسند و با استفاده از چاشنیهایی چون زنان و دختران زیبارو و داستانهایی عاشقانه در جذب مخاطبان موفق شود و تماشاگری را که در پی نوعی سرگرمی برای رهایی از دغدغهها و خستگیهای کار و زندگی اجتماعی است، به دنبال خود بکشاند.» عدم توفیق و نبود راهبردی از پیش تعیین‏شده برای جذب مخاطب توسط صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز مزید بر علت شده‎است. ابراهیم رها در مقاله طنزی در روزنامه اعتماد این موضوع را دستمایهٔ کارش قرار داده‏است.
  استقبال از این شبکه در میات مسئولان ایران نگرانی‏‏هایی ایجاد کرده‏است. برخی کارشناسان فرهنگی نزدیک به دولت این شبکه را صهیونیستی می‎‏دانند و آن را مقدمه تهاجم فرهنگی و ترویج خانوادههای بیسامان، عادی جلوه دادن خیانت همسران و رابطه جنسی دختر و پسر پیش از ازدواج می‏دانند. وبگاه الف این شبکه را «سومین حلقه از صف جدید مبارزه علیه تولیدات رسانهای فرهنگی ایران پس از امبیسی پرشیا و تلویزیون فارسی بیبیسی» دانسته‏است.
  از دیدگاه این کارشناسان، این شبکه ظاهراً برای مردم فارسی زبانان تاجیکستان، افغانستان و ایران، اما در اصل با تمرکز خاص روی مردم ایران جهت برنامه درازمدت تهاجم، انتخاب محتوای سریال‏‏هایش را با دقت و وسواسی خاص انجام می‏‎دهد؛ چنانچه برای سرعت‏بخشی به پخش، کیفیت دوبله تحت شعاع قرار گرفته‏ است. این کارشناسان آنونس‏ها و وله‏‎های قوی این شبکه را نیز هدفمند دانسته‏‏اند. رضا سیف‏پور در وب‏گاه تابناک می‎نویسد: «... وله‏های خاص غالباً با رنگهای صورتی از ویژگیهای دیگر برنامههای این شبکهاست... رنگ صورتی خصوصاً آنجا که در کنار رنگهای تیره قرار میگیرد از رنگهای ویژه و مورد توجه شبکههای پورنو بوده... به خصوص در مجاورت رنگ تیره برانگیزاننده حس و غریزه جنسی در مخاطب است.»
  عبدالله بیچرانلو، نویسنده نشریه پگاه حوزه، پخش اذان در ماه رمضان را برای جذب حداکثر مخاطب و ایجاد احساس نزدیکی فرهنگی با مخاطب؛ و پخش درام‎های کره‏ای را یک «دام» برای ترغیب مخاطب به دیدن دیگر برنامه‎ها می‏داند.

  برنامهها

  شبکه فارسی۱ به پخش برنامههای سرگرم کننده از جمله سریالها و برنامههای نمایشی میپردازد. این شبکه این برنامهها را بصورت دوبله شده پخش میکند. شبکهٔ فارسی۱ خود را اولین شبکهٔ سرگرمی جهانی فارسی زبان میداند.[۳] دوبله تمام سریال ها در افغانستان و توسط افغان هایی که قبلا در ایران ساکن بوده اند صورت می گیرد.

  سانسور و پارازیت

  بنا به گفته خود فارسی۱ از پخش قسمت‏هایی به گفته آنان، غیرقابل قبول، بی‎شرمانه، ناپسند و یا توهین آمیز به نظر می‎رسد، ممکن است سانسور شود؛ اما اکثر بخش‎های سریال بدون تغییر باقی خواهند ماند و داستانها درست بر اساس سریال اصلی خواهدبود. در برخی مناطق تهران، شیراز، مشهد، اصفهان و تبریز این فرکانس دارای پارازیت میباشد. ضمنا وبگاه اینترنتی فارسی۱ از طرف جمهوری اسلامی ایران ف_*ل_ن*__ر شدهاست.

  فارسی 1 در یک نگاه

  تأسیس ۱ اوت ۲۰۰۹
  زبان فارسی
  صاحب امتیاز استار تیوی
  گروه رسانهای موبی
  فرمت تصویر SDTV
  شعار همیشه آشنا - Always Familiar
  کشور امارات متحده عربی
  گسترهٔ پخش اروپا، شمال آفریقا، خاورمیانه
  مرکز هنگ کنگ
  وبگاه [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  هاتبرد H-۱۱۱۳۷-۲۷۵۰۰-۳/۴

  ویکی پدیا

 2. #2
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,783
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 8 در 7 پست

  با فارسی وان خیانت را تجربه کنید!

  هفته نامه "پنجره" در شماره اين هفتهي خود پروندهاي در خصوص شبکه ماهواره اي فارسي وان منتشر کرده است و طی آن به بررسیاین شبکه تلویزیونی که مالک آن یک صهیونیست پولدار است می پردازد.

  پنجره می نویسد:

  فرقينميکند که شما روي پشت بام‎تان يا گوشه تراس يک گيرنده ماهواره داشتهباشيد يا نه، فرقي نميکند شما روشنفکر باشيد يا طرفدار سريالهاي زرد وخاله‎زنکي، مهم نيست شما اصلا وقت داريد که پاي تلويزيون يا ماهوارهبنشينيد يا نه، مهم اين است که حتما اسمي از «فارسي 1» که معمولا «فارسيوان» خوانده ميشود، شنيده‎ايد.

  شهرت برخي سريال‎هاي فارسي‎واندارند آهسته آهسته رکورد «جومونگ» را هم ميزنند. راستي داستان اين شبکهنوظهور چيست که اين‎طور همه را دور خودش جمع کرده؛ موافقها را با ديدن هرشب سريال‎هايش و مخالفها را با اظهارنظرها و هشدارهاي پياپي. اين گزارشميخواهد داستان فارسي‎وان را مرور کند و البته همين ابتدا هم اعترافميکند که آنچه ميخوانيد بريدهاي از آن چيزي است که درباره اين شبکهميشود بهدست آورد. فارسي‎وان زواياي پنهان بسياري دارد و درست مثل يککوه يخي ميماند، بيشتر از آنچه که روي آب است و ما ميبينيم، زير آب استو ما – به اين راحتي‎ها- نميبينيم.

  این مطلب به چگونگی راه یابی این شبکه به افغانستان و ایران می پردازد و در مورد محبوبیت این شبکه در میان ایرانیان می نویسد:

  «فارسی وان کاری به سیاست ندارد و فيلم و سريال پخش ميکرد و البته اين‎بار شخصيتها به زبان مادري ايرانيها حرف ميزدند.!»

  همانروزها «دويچه وله فارسي» با انتشار گزارشي نوشت: «اين شبکه توانسته ‎استبا مجموعههايي عامهپسند و با استفاده از چاشنيهايي چون زنان و دخترانزيبارو و داستانهايي عاشقانه، در جذب مخاطبان موفق شود و تماشاگري را کهدر پي نوعي سرگرمي براي رهايي از دغدغهها و خستگيهاي کار و زندگياجتماعي است، به دنبال خود بکشاند.»

  پنجره 47 همچنین به تفاوتفارسی وان با دیگر شبکه های ماهواره ای می پردازد و می نویسد: «فارسي‎وانبا تفاوتهاي زيادي کارش را شروع کرد که يکي از آن‎ها پخش محدود آگهي استو اين يعني اين که اين شبکه معطل چند هزار دلار پول نيست که علي‎الدوامزيرنويس بدهد و شماره حساب اعلام کند و براي کسب درآمد هم نيامده.

  اينشبکه از ابتداي ورودش مبناي کار خود را بر دو مشخصه متمايز گذاشت؛ دوبلهفارسي و پخش سريالهاي بلند و متوالي. درست همان چيزي که مخاطب ايراني رابعد از يک روز کاري خسته کننده پشت جعبه جادويي دور خانواده جمع ميکند!»

  در فارسي وان...
  درفارسي‎وان همه‎چيز در نهايت ربطي به عشق و رابطه عاشقانه پيدا ميکند.البته خب، عشق چيز بدي نيست و اتفاقا خيلي هم خوب است، اما مشکل از وقتيشروع ميشود که از مردي به زن شوهردار يا بر عکس باشد.»

  پنجرهاضافه می کند: «با نگاهي عميق‎تر و تحليل محتواي برنامههاي اين شبکه، ايننکته ظريف آشکار مي‎شود که بسياري از اين داستان‎هاي در ظاهر جذاب وديدني، حاوي مفاهيم خيانت، جنايت و عدم تعهد به خانواده هستند و با اينکهسريالهاي شبکه فارسي وان از ميان برنامههاي روز آمريکا و اروپا انتخابمي شوند، اما تحليل محتوايي آنها نشان مي‎دهد که اين انتخابها با دقت ووسواسي خاصي صورت مي‎پذيرد. چنان‎که با اندکي ظرافت ميتوان خط پنهان، امامحکمي ميان تمامي سريالهاي پخش شده از اين شبکه را پيدا کرد. تا آنجا کهگويي هر سريالي سريال ديگر را تکميل و تثبيت ميکند.

  و اين قضيهتا آنجا پيش رفته است که بسياري از کارشناسان و حتي خانوادههاي ايرانيدهان به انتقاد گشودند و بسياري از سريالهاي اين شبکه را فاقد ارزشديداري دانستند. آن‎ها با دقت، تعمد و وسواس خاص، سريالهايي را برايمخاطب ايراني و فارسي‎زبان پخش ميکنند که موضوع اصلي همه آن‎ها، روابطخانوادگي و زناشويي است.»

  در پایان نویسنده این مطلب در هفتهنامه پنجره می نویسد: «خوبي ماجرا اين است که حالا همه نسبت به فارسي‎وانحساس شده‎اند. اين اولين گزارشي نبود که شما درباره فارسي‎وان خوانديد وحتما آخرينش هم نخواهد بود. دفتر شبکه فارسي‎وان در دبي سفارش کار ميدهدو برنامه‎هايش را از هنگ کنگ پخش ميکند و امواجش اينجا در تهران، درمشهد، در چهارمحال، در بندر عباس، در قم، در لامرد، در ايذه و هر جايي کهفکرش را بکنيد، خانواده من و شما را تکان ميدهد. مشکل، خيلي هم بهماهواره مربوط نميشود، سريالهاي اين شبکه حالا ضبط شدهاند و توي بساطسي دي فروشها مثل نقل و نبات ريخته‎اند. چه بايد کرد؟»

 3. #3
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,783
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 8 در 7 پست

  Re: شبکه Farsi1 را بیشتر بشناسیم...!

  اخيرانشستي تخصصي با عنوان اهداف پيدا و پنهان شبكههاي فارسي زبان ماهوارهايدر مركز تحقيقات استراتژيك مجمع تشخيص مصلحت نظام برگزار شد.

  دراين نشست، اساتيد و كارشناساني از گرايشهاي مختلف از جمله كارشناساني ازدانشكده صداوسيما حضور داشته و ديدگاههاي خود را درباره علت رشد و توسعهاين شبكهها و رويكرد عجيب مردم به اين شبكهها بيان كردند. بخش عمدهاياز انتقادات كارشناسان متوجه ضعف عملكرد صدا و سيما بود.

  بعد ازانتشار گزارشهايي درباره محتواي اظهار نظرهاي كارشناسان در نشست مركزتحقيقات استراتژيك مجمع تشخيص مصلحت درباره شبكههاي ماهوارهاي، بالاترينمقام رسانه ملي در واكنشي آشكار، كارشناسان شركتكننده در نشست مجمع رامرعوب دانست و گفت: اين شبكهها به هيچ وجه تهديدي عليه رسانه ملي نيستند.بلافاصله يكي از همان كارشناسان در يادداشتي كه روي وبسايت اين مركزمنتشر شد اين جمله تعريضي را تيتر زد كه «پارازيت روي شبكههايي كه تهديدنيستند»!

  صداوسيما ميتواند خبر مربوط به افزايش مخاطبان ماهوارهرا هم تكذيب كرده و صورت مسئله را پاك كند، اما اگر به دور و بر خودتاننگاهي بيندازيد متوجه خواهيد شد كه آمار در اين باره بسيار خوشبينانه وشايد قديمي بهنظر برسد چرا كه اين روزها همه جا صحبت از فارسيوان وبرنامههاي آن است. اين شبكه نه تنها باعث جذب مخاطبان رسانه ملي شده بلكهحتي مخاطبان شبكههاي فارسيزبان ماهوارهاي پرسابقه را نيز جذب كرده است،بهطوري كه بسياري از اين شبكهها درصدد تغييرات بنيادي در برنامههاي خودبرآمدهاند و شبكههايي مثل GEMيا PMC يا TV PERSIA نيز موضوع فيلم وسريال را در دستور كار خود قرار دادهاند.

  ماجرا آنقدر جالب شدهكه خود رسانه ملي نيز برنامههايي براي علت يابي رويكرد به اين شبكههاگذاشت. در يكي از اين برنامهها بنده به اتفاق بيژن نوباوه نماينده مجلس ويك كارگردان تلويزيوني در راديو گفتوگو بهصورت زنده شركت كردم وديدگاههاي خود را در باره فارسيوان بيان كردم. نشستهايي مشابه از سوينهادهاي رسمي در گوشه و كنار كشور برگزار شده يا در حال تدارك است.

  امابه راستي شبكه فارسيوان چه نوع شبكهاي است؟ از كجا تغذيه ميشود؟ چهبرنامههايي را پخش ميكند؟ به كجا وابسته است ؟ گردانندگان آن كيستند؟مركز پخش آن كجاست؟ چرا در كمتر از يكسال توانسته با شبكههاي بزرگماهوارهاي رقابت كند؟ دليل رشد و گسترش اين شبكه در ايران چيست؟ و درنهايت براي مقابله با آسيبها و تهديدهاي ناشي از اين شبكه چه تدابيريبايد اتخاذ شود؟

  شبكه فارسيوان كه از مرداد 1388 كار خود را آغازكرده است بخشي از گروه رسانهاي STAR محسوب ميشود كه از جمله گروههايوابسته به شركت بينالمللي نيوز كورپوريشن است. اين شركت يك كمپاني جهانيرسانهاي و توليدكننده فيلم، سريال، برنامههاي سرگرم كننده وادارهكننده انتشارات متعدد و صاحب رسانههاي بزرگي همچون شبكههاي اسكاي،فاكس و فاكس نيوز، ديلي تلگراف، سان، تايمز، نيويوركپست و شبكه اينترنتيماياسپيس است.

  تعداد رسانههاي وابسته به اين كمپاني 300موردبرآورد شده است؛ مدير اين شركت، رابرت مرداك، سرمايهدار بزرگ صهيونيستياست كه نفوذ قدرتمندي در لابي اين گروه در سراسر دنيا دارد. گروه استار،شبكه فارسيوان را با همكاري گروه موبي راهاندازي كرده است. گروه موبيتوسط برادران محسني در افغانستان اداره ميشود.

  برنامههاي اينشبكه عمدتا شامل جديدترين و پربينندهترين فيلمها و سريالهاي تلويزيونياست. طبق اعلام وبسايت رسمي فارسيوان، اين شبكه 28 سريال در حال پخشدارد. اغلب اين سريالها هر شب و بهصورت دنباله دار پخش ميشود.سريالهاي مذكور در گروههاي درام، عشقي، كمدي، اكشن و كودكان قرار داشتهو عمدتا با سانسور خفيف براي نسخه فارسي منتشر ميشود.

  اين شبكهمجري ندارد و ميان برنامههايش موزيك و تبليغات است، خبر نيز پخش نميكند،دوبله فارسي سريالها بسيار ضعيف است و ترجمهها نيز گاه خنده دار و عجيببهنظر ميرسد. سريالهاي روز دنيا مانند 24، فرار از زندان، لاست،ويكتوريا و فرند از جمله سريالهايي است كه توانسته مخاطبان انبوهي رابراي اين شبكه در ميان مخاطبان فارسي زبان جلب كند؛ مخاطباني كه تعدادآنها در حوزه تمدني فارسي زبان يعني ايران، افغانستان و تاجيكستان و برخيكشورهاي منطقه بيش از 120ميليون نفر است.

  محور اصلي فيلمها و سريالهاي فارسيوان، تبليغ سبك زندگي غربي است؛ چيزي كه
  باعثشده توجه مخاطبان دختر و پسر نوجوان و جوان به آن جلب شود. شايد بتوانهمزماني راهاندازي اين شبكهها با قطع بسياري از برنامههاي جذابعوامپسند يا خيابان خلوت كن رسانه ملي را معنا دار دانست. البته بديهياست موارد متعددي همچون مشروبخواري، ارتباط نامشروع و خيانت ميان زوجهابه وفور در اين سريالها مشاهده ميشود كه در تضاد كامل با ارزشهايايراني و اسلامي قراردارد اما فارسيوان به موذيانهترين شكل و بهنحوي كهمخاطب را دفع نكند و كانال را تغيير ندهد اين كار را انجام ميدهد.

  همهمردم صاحب قوه تحليل رسانهاي نيستند و نبايد انتظار داشت از پس سريالهايسرگرم كننده، به اهداف جنگ نرم پي ببرند!در همين 3-2 سالي كه تلويزيونسريالهاي جذابي مثل برنامههاي مهران مديري را پخش نميكند انبوه مردمكوچه و بازار از رسانه ملي روي گردانده و به سمت شبكههاي سرگرمكنندهماهوارهاي رفتهاند؛ شبكههايي كه برخي از آنها حتي فيلمهاي چند بار پخششده سيما را باز انتشار ميكنند!

  علت ديگر جذابيت فارسيوان،دنباله دار بودن برنامهها بهصورت هر شب است. اين برنامهها مخاطب را رهانميكنند. خاصيت دراماتيك، عشقي و كمدي اين سريالها باعث شده تا مخاطبعام بهخصوص مخاطب غيرسياسي كه خسته از كار روزانه بهدنبال رسانهايغيرخبري و غيرسياسي و غيرجدي بهدنبال پر كردن اوقات استراحت خود است، روياين كانالها متمركز شود.

  بدون ترديد چه خوشمان بيايد يا بدمانبيايد بايد اعتراف كنيم فارسيوان قاپ مخاطب عام ايراني را ربوده است و دراين رويكرد، صدا و سيما نقش مكمل داشته و زمينهساز اين استقبال بوده است.رسانه، كسي را اجبار به ديدن نميكند.رسانه جايي رشد ميكند كه مخاطبداشته باشد و فارسيوان مخاطب سنجي كرده و تير را به هدف نشانده است. اگرنپذيريم كه از اين ناحيه دچار آسيب و تهديد شدهايم برايش چارهانديشينخواهيم كرد.
  راه مقابله حقيقي با فارسيوان پارازيت نيست كه اين بازي موش و گربه است و تا ابد دوام نخواهد داشت.

  راهچاره در تغيير نگرشها به برنامهسازي رسانه ملي است. بايد درهاي رسانهملي به روي هنرمندان، برنامهسازان، كارگردانان و فيلمسازان از هر گرايش وسليقهاي و البته در چارچوب سياستهاي نظام باز شود. بايد به تلويزيونهايخصوصي تحت نظارت صدا و سيما اجازه تأسيس و برنامهسازي داده شود. بايدشبكههاي متعدد فيلم و سريال 24ساعته در ايران راهاندازي شود؛ آرشيو غنيصدا و سيما ميتواند محتواي چندين سال اين شبكهها را تأمين كند. اگراوقات فراغت و استراحت مردم را با كانالهاي وطني پرنكنيم به سمت شبكههايخارجي روي خواهند آورد.

  امروز فارسيوان، فردا فارسيتو، پس فرداديگر كانالهاي عربي، انگليسي، فرانسوي و آمريكايي. راستي خبر داريد بعداز امبيسيپرشيا، بيبيسي، يورو نيوز و فرانس24 و سيانان، تركيه ومصر هم ميخواهند شبكه فارسي راه بيندازند؟ باز هم بگوييد آنها تهديدنيستند. اميدواريم نباشند!

  افزايش مخاطبان ماهواره

  دوهفته بعد از نشست اهداف پيدا و پنهان شبكههاي فارسي زبان ماهوارهاي،خبري در رسانههاي سايبري و از جمله سايت جهاننيوز منتشر شد كه حكايتديگري را نقل ميكرد. خبر اين بود: «نظرسنجي جديد صدا و سيما نشان ميدهدكه مخاطبان ماهواره در تهران طي يك سال گذشته افزايش معناداري پيداكردهاند. 4/45درصد از مردم تهران بيننده ماهواره هستند كه نسبت به سالگذشته 10درصد رشد پيدا كردهاند. از اين مقدار 9/40درصد بيننده شبكههايفارسيزبان هستند و 14درصد فقط شبكه خارجي ميبينند. ميانگين زمان تماشايماهواره 2ساعت و 5 دقيقه است.

  9/48درصد از بينندگان ماهوارهفارسيوان ميبينند. از وقتي شبكه فارسيوان آمده است، مخاطب بيبيسي30درصد كاهش داشته است. 2/46درصد از كساني كه فارسيوان ميبينند، جذابيترا عامل اصلي براي مراجعه به اين شبكه دانستهاند. مطابق اين نظرسنجي48درصد مخاطبان ماهواره، متقاضي فيلم و سريال هستند. 13درصد ديدن شو،6/6درصد ورزش، 5/6درصد هنر و 8/3درصد برنامههاي علمي را دليل تماشايماهواره ذكر كردهاند. 6/50درصد از پرسششوندگان گفتهاند كه ماهواره بافرهنگ ما سازگاري ندارد و 8/34درصد مخالفت كردهاند و گفتهاند كه ماهوارهمنطبق با فرهنگ ماست.»

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. سریالهای شبکه Farsi1 بنیان خانواده های ایرانی را هدف گرفته!
  توسط hrg1356 در انجمن صدا وسیما و رسانه ها
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۰۸ آبان ۸۸, ۱۱:۴۹
 2. 5 دلیل معاون سابق سینمایی برای حمایت از میرحسین
  توسط hamid192 در انجمن اخبار ويژه انتخابات ايران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۰۴ خرداد ۸۸, ۲۱:۴۳
 3. روش تبدیل و نصب برنامه های سیمبیان 7 و 8 روی سیمبیان 9.1
  توسط SAREH در انجمن نرم افزارهاي Symbian
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۲۹ شهریور ۸۷, ۰۴:۰۷
 4. اطلاعات مفید درباره سیمکارت های تالی
  توسط SAREH در انجمن موبایل
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۲۹ شهریور ۸۷, ۰۴:۰۳
 5. کوچکترین سیم سیلیکون جهان تولید شد
  توسط mina در انجمن بایگانی اخبار علمی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۱۴ تیر ۸۷, ۰۹:۰۶

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •