نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: همه چيز به سبک ايراني(خیلی جالبه حتما بخونید)

 1. #1
  کاربرسایت GHOLNAZ آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۳۱
  نوشته ها
  1,588
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  همه چيز به سبک ايراني(خیلی جالبه حتما بخونید)

  این مطلب رو استاد صادق سلامی نوشته و خیلی جالبه.آدم نمی دونه به این وضع باید بخنده یا گریه بکنه.


  شايد با کمي اغماض و چشم پوشي بتوان پرورش اندام را نيز ورزش محسوب کرداما رفتارهاي مضحک، چندش آور، زننده و حتي مشمئز کننده اي که به کرات ازکساني که در ايران به ورزش پرورش اندام روي آورده و به قول خود به اينورزش همت گمارده و شايد هم غنا بخشيده اند سر مي زند به قدري فراوان و بهقدري انکار ناپذير و در خور توجه بوده است که امروزه انسان از هر چه کهنام ورزش بر آن نهاده مي شود احساس سيري و شايد هم احساس تهوع مي کند.
  جماعتي از نسوان، بي خبر از همه جا و بي توجه به اطراف و اکناف در ايستگاه... منتظر رسيدن اتوبوس لحظه شماري کرده و در ضمن از وقت گرانبهاي خود نيزاستفاده بهينه نموده، فک مبارک را نيز به تمرين بي هوازي گرفته و حمامزنانه هميشگي سيار خود را به راه انداخته اند.
  شبه ورزشکار گلابي شکل و سرتاسر چربي و انباشته از دنبه اي که به جاي 7بودني که عرف پرورش اندام است، از نماي جلو و از نماي طرفين همانند عدد 5فارسي نموده و از پرورش دادن عضلات نيز تنها و تنها تي شرت تنگ و چسبانپوشيدن و به نمايش گذاشتن ساير رفتارهاي بيمار گونه معمول و مسري و درعينحال چندش آور رايج در پرورش اندام ايران را ياد گرفته است سوار برموتورسيکلت 80 و خرده اي سي سي ساخت چين که به صورت اقساطي و به قيمتماهيانه چندر غاز تومان عرضه مي شود از راه مي رسد.
  در حالي که با دست راست خود فرمان موتور را هدايت مي کند يک قوطي رانيايراني را در دست چپ خود که اين دست از قضا به سمت جماعت نسوان نيز هستگرفته و براي بالا بردن و براي نوشيدن آن چنان فيگور دستي اختيار کرده وچنان انقباضي در عضلات جلو بازو و پشت بازو و مچ و ساعد خود رقم زده استکه گويي راني توليد داخل که در پشگل آباد نيز به وفور يافت مي شود چيزي کماز شامپاين اشرافي و شراب بوردوي فرانسه نداشته و او نيز به جاي سوار شدنبر روي موتور بر روي سکوي مستر المپيا فيگور افتخار اختيار مي کند!
  اين جوجه ورزشکار ايراني با شکم ور قلمبيده و رسوا و با پهناي شانه اي بهاندازه نصف پهناي پهلو هاي مملو از چربي و با بازوهايي که حتي باميکروسکوپ نيز نمي توان نشاني از حجم و تراشيدگي در آن يافت، فيگوري که«شاون ري» - خوش تيپ ترين پرورش اندام کار جهان - با بازوهاي ستبر،تراشيده و خوش استيل خود در خيابان هاي مجلل و مملو از امثال لوپزها وغيره در آمريکا و بر روي موتورسيکلت 1300 سي سي پر ابهت و منحصر به فردخود نگرفته بود را اختيار کرده و در کوچه پس کوچه هاي قارپوز آبادي که درآن به نوعي مي توان گفت که زندگي مي کند هنر نمايي کرده و حاضرين را ازبرکات وجود ضايعات و تفاله هاي بي مصرفي که مادر مبارکشان يکي پس از ديگريپس انداخته و در جامعه جهان سومي ايران رها کرده است مستفيض مي کند!
  من که به نوعي موهاي نداشته خود را در باشگاه هاي وزنه برداري و پرورشاندام و در پرورش دادن عضلات خود و اين و آن سفيد کرده ام نشاني از پرورشاندام در هيکل قناس و در بازوهاي لش اين آدم نمي ديدم چه برسد به اينکهفيگور وي توجه نسوان از همه جا بي خبر که اصولا تمايز و تفاوتي بين عضله وپرورش اندام و پشم گوسفند و انسان قائل نيستند را جلب کند!!!
  فيگور گيري که کاري از پيش نبرد پس به ناچار فاز دوم پروژه آغاز مي شود واين کپسول کمبود با صداي بلند شروع به حرف زدن با فرد فلک زده تري که برترک اش سوار است کرده و در ضمن زير چشمي نسوان را زير نظر دارد تا به اينوسيله هم که شده باشد توجه جماعت نسوان را به بازوهاي آرنولد گونه!!! خودجلب کند!
  البته يقين دارم حتي اگر اين فرد تنها هم مي بود قطع به از يقين بلند حرفزدن با گوشي 66 جوات با پيش شماره صفر نه صد و شرمنده اي که از صدقه سردست دوم فروشي ها و ... هميشه خدا آن را بر گردن خود آويزان دارد براي جلبتوجه ديگران استفاده مي نمود!
  جماعت نسوان به دنبال کشف منبع صدا به سمت اين ورزشکار رخ بر مي گردانند واز مشاهده کسي به اين کوته فکري و حماقت بهت زده مي شوند و اين پرورشاندام کار اتمسفر زده و بيمار نيز سرمست از اينکه جلب توجهي کرده و فيگورخود را بر جماعتي از نسوان نمايانده است به راه خود ادامه مي دهد.

 2. #2
  کاربرسایت GHOLNAZ آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۳۱
  نوشته ها
  1,588
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: همه چيز به سبک ايراني(خیلی جالبه حتما بخونید)

  روني کلمن مادر مرده که امروزه ديگر به نوعي مي توان گفت که تنديس و مجسمه پرورش اندام در سطح جهان محسوب مي شود براي آماده کردن بدن خود به منظور شرکت در مسابقات حساس و سرنوشت ساز مستر المپيا که معتبر ترين مسابقه بين المللي است آنچنان که ورزشکار مبتدي تر از آماتور پرورش اندام کار ايراني خود را براي شرکت در دسته جات سينه زني، علم کشي و زنجير زني ايام عزاداري ماه محرم که نه مدالي در آن توزيع مي شود و نه عنواني در آن به ثبت مي رسد به آب و آتش مي زند حرص و جوش نمي خورد!
  ورزشکار اتمسفر پذير و جو گير ايراني تا قبل از شروع ماه محرم که براي اين صنف از ورزشکاران ايران زمين به نوعي مي توان گفت که حکم فستيوال اندام نمايي جلو بازو و پشت بازو را داشته و مراسم علم کشي آن نيز براي اين صنوف به نوعي حکم نمايش بر و بازو و به رخ کشيدن قدرت و رکورد ليفت را دارد دوره هاي حجم و کات خود را رفته، ناندرولون و تستوسترون خود را تزريق کرده، اکسي متولون ايراني و يا تايلندي خود را تا دانه آخر خورده و خود را براي نمايش هاي خياباني ماه محرم آماده مي کند.
  براي بلند کردن و پرتاب نمودن زنجير از يک دوش بر دوش ديگر خود انواع و اقسام فيگورهاي اختياري و اجباري جلو بازو و پشت بازو و سينه و حتي کول را به مرحله اجزا در آورده و در بلند کردن علم و در مراسم علم کشي نيز آنچنان اتمسفر زده شده و چندش آور، مشمئز کننده و رسوا عمل مي کند که انسان با ديدن اين همه کوته فکري و حماقت بي اختيار از درون بر حال وي احساس ترحم مي کند!
  باور نمي کنيد، ماه محرم امسال اندکي دقيق تر از سال هاي قبل به دسته جات سينه زني و زنجير زني که يقين مي دانم لااقل يکي دو نفر از همين بدنسازان سبک ايراني که روز به روز نيز بر تعداد آنها افزوده مي شود در هر کدام از آنها حضور به هم مي رسانند بنگريد.


  *************


  از صدقه سر شيوع پرورش اندام از نوع ايراني در اين کشور، از اين دست رفتارهاي مشمئز کننده و تهوع آور همه روزه در خيابان هاي اين کشور به فراواني به وقوع مي پيوندد و ديدن چنين صحنه هايي نيز انسان را از هر چيزي که نام ورزش بر خود دارد سير و آزرده مي کند.
  پرورش اندامي که به سبک ايراني در کشور جاري است بستر مناسبي براي خالي شدن عقده هاي حقارت و عقده هاي جلب توجه بيماراني که امروز در کسوت پرورش اندام کار عقده خالي مي کنند بوده است و من از اين بابت که ساعاتي از زندگي روزانه خود را براي خدمت به چنين ورزش و چنين افرادي صرف مي کنم احساس شرم مي کنم.

 3. #3
  کاربرسایت GHOLNAZ آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۳۱
  نوشته ها
  1,588
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: همه چيز به سبک ايراني(خیلی جالبه حتما بخونید)

  يکي از دوستان که تا حدودي اهل دود و دم نيز هست سيگار «وينستون اولترا لايت» مصرف مي کند. چندي قبل اين دوست، بسته اي از اين نوع سيگار را خريداري کرده بود و در حين استعمال و در کمال تعجب متوجه شده بود که در داخل جعبه اي که به نام سيگار «وينستون اولترا لايت» به وي فروخته شده است سيگار ارزان قيمت «مونتانا لايت» جاسازي شده است!
  اين حقيقت امروزه بر همگان مکشوف و روشن است که سيگارهايي که در ايران به نام سيگارهاي آمريکايي به فروش مي رسند در اصل ساخت کشورهاي قلابي زن در پيت همسايه همانند پاکستان بوده و يا در داخل ايران «made in usa» مي شوند اما اينکه در جعبه هاي سيگار گران قيمت سيگار ارزان قيمت جاسازي کرده و به مردم قالب کنند تقلبي جديد بوده است که به تازگي در ايران شايع شده است.
  در شرايط اسف باري که از سيگار بسته اي 800 تومان نيز نمي گذرند و آن را خالي کرده و با سيگارهاي 400 توماني پر مي کرده و به مردم قالب مي کنند آيا مي توان انتظار داشت که در داخل دبه هاي 40 يا 60 هزار توماني که به نام مکمل ها و به نام توليدات اصل آمريکايي در ايران عرضه مي شود همان ماده اي را بيابيد که در دبه هاي عرضه شده در آمريکا وجود دارد؟!
  همانگونه که سيگار فروشي در ايران به سبکي متفاوت در جريان است مکمل فروشي و بدتر از آن دارو فروشي نيز در ايران به سبک مشمئز کننده ايراني رواج دارد!
  آيا مردمي و شهرونداني که چنين بي شرمانه و وقيحانه سيگار بسته اي 800 تومان را باز کرده و سيگار 400 توماني را با آن جايگزين کرده و در بازار خر اندر الاغ ايران که نشاني از نظارت و انسانيت و ايضاً انصاف در آن به چشم نمي خورد پخش مي کنند، تصور مي کنيد مي توانند از دست بردن در ويال هايي که به اندازه ويال پني سيلين بوده و شارژ دوباره و فروش هر کدام از آنها بيش از 60 هزار تومان درآمد نجس تر از گوشت سگ را به همراه دارد چشم پوشي و صرف نظر کنند!


  *************

  پل عابر پياده براي عبور و مرور عابران احداث شده است و براي به حداقل رساندن احتما تلفات جاني و براي اينکه مردم از وسط بلوار تردد نکنند نرده هاي بلند و محکمي در وسط بلوار نصب شده است. شهروند فهيم و متمدن ايراني که به خيال خود فرهنگ و انسانيت به جهان صادر کرده و بر اين باور نيز هست که خداوند به خاطر خلق کردن او بوده است که به خود آفرين ها و به به و چه چه ها گفته است در حالي که پل عابر پياده درست بر بالاي سر او قرار دارد از زير نرده ها سينه خيز رفته و با ذکاوتي شرقي که از خود بروز مي دهد به راحتي از بلوار عبور مي کند!
  نرده و حفاظ و سيم خاردار و ... اصولاً براي مهار کردن حيوانات زبان نفهمي همچون گوسفند و چهارپايان و غيره که قوه استدلال و منطق ندارند اختراع و ابداع شده و براي مهار کردن انساني که فهم و شعور داشته و خود را اشرف مخلوقات مي داند بي معني است و يا لااقل بايد بي معني باشد.
  حال خود قضاوت کنيد شبه انسان دو پايي که از درک فلسفه بسيار ساده وجودي پل عابر موجود در خيابان و از درک اين مسئله پيش پا افتاده که براي عبور از عرض بلوار و اتوبان و حتي خيابان بايد و بايد از پل عابر استفاده کرد عاجز و ناتوان بوده و حتي حفاظ و نرده اي که حيوانات زبان نفهم را به راحتي مهار مي کند وي را به اين آساني مهار نمي کند آيا مي تواند مفاهيم پيچيده اي همانند احترام و کمک به هم نوع، امانت داري، انتقاد پذيري، به نقد کشيدن متمدنانه کارها و رفتارهاي ديگران، تحمل انديشه هاي ديگران و صدها مفهوم پيچيده اي که در ايران امروز تنها سنگ قبري از آنها باقي مانده است را درک کند؟!
  نزديک به چهل سال است که در مورد فلسفه و لزوم استفاده از پل هاي عابر پياده در اين کشور در بوق و کرنا مي دمند و نتيجه بعد از چهل سال اين بوده است که مي بينيد!


  صادق سلامی
  منبع:پایگاه تخصصی پرورش اندام و ورزش های قدرتی - صفحه اصلي

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. سه چيز در زندگی ...
  توسط HRG در انجمن گفتار پراکنده
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۱۶ دی ۸۸, ۲۳:۵۰
 2. مسئولان از به كارگيري كلمات تحريكآميز پرهيز كنند
  توسط ارسطو در انجمن اخبار ويژه انتخابات ايران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۲۶ خرداد ۸۸, ۲۱:۳۰
 3. به هم بريز و منفجركن
  توسط HAMIDREZA در انجمن بازي هاي كامپيوتري
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۱۳ مرداد ۸۷, ۰۰:۲۷
 4. اصطلاحات ريز و درشت تلفن همراه (1)
  توسط Unknown در انجمن تازه ها و اخبار تلفن همراه
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۱۳ شهریور ۸۶, ۱۱:۰۱
 5. همه چيز در مورد گرانش
  توسط hrg1356 در انجمن كيهان شناسي
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۰۸ شهریور ۸۶, ۰۰:۱۹

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •