نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: برنامه بدنسازی برد پیت!

 1. #1
  کاربرسایت GHOLNAZ آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۳۱
  نوشته ها
  1,588
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  برنامه بدنسازی برد پیت!

  خلاصه: بدن "برد پیت"، اولین بار، هنگامیکه لباسش را در فیلم "فایتکلاب" درآورد، مورد توجه عموم قرار گرفت. آنچه می خوانید، برنامه ای استکه بدن او را تا حد یک ستاره هالیوودی تغییر داد! [center:36mvanrl]نوشته: برایان بولمن
  ترجمه: د. کسری

  اگر اهل تماشای فیلم باشید، حتما تابحال متوجه شده اید که برخی بازیگران، برای هر چه قویتر بنمایش گذاشتنشخصیتشان، مشقتهای روحی و جسمی فراوانانی را تحمل می کنند. "رابرت د نیرو"در فیلم "ریجینگ بول" و "چارلیز ترون" در فیلم "مانستر"، نمونه هایی ازاین تغییرات چشمگیر بدنی هستند.

  ما بدنسازان و علاقمندان به تناسباندام، بیشتر مشتاق ظاهری عضلانی و تراشیده هستیم. اغلب ما، هنگامیکه ازسالن سینما و تماشای فیلمهایی مثل "راکی" و "رمبو" و بازیگرانی همچون"سیلوستر استالونه" خارج می شویم، بیش از آنکه به خود فیلم بپردازیم،درباره بدن بازیگر صحبت می کنیم.

  استالونه را بخاطر حفظ ظاهر بدناستثناییش، سالها است که می شناسیم، با اینحال، تغییرات بدنی شگفت انگیزدیگری را هم، مثل بدن تراشیده "ادوارد نورتون" در فیلم "امریکن هیستوریایکس" و "کریستین بیل" در آخرین فیلم "بتمن"، دیده ایم. اما برجسته ترینبازیگر از نظر داشتن بدنی فوق العاده متناسب در میان ستاره های هالیوود،چهره محبوب خانمها، آقای "برد پیت" است.  برد پیت

  بدن برد پیت، اولین بار، در فیلم"فایت کلاب"، هنگامیکه لباسش را برای درگیری با "تایلر دردن" درآورد، موردتوجه عموم قرار گرفت. پیت، بدنی فوق العاده عضلانی و آماده را بنمایشگذاشت. در مصاحبه های پیش از نمایش فیلم، وزن بدن پیت در طول فیلمبرداری،150 تا 155 پوند (68 تا 70 کیلوگرم) و چربی بدنش، 4 تا 5 درصد اعلام شد.این اعداد، اصلا دور از واقعیت نیستند.

  چند سال بعد هم، "بردفورد" (نامی کهیکی از دوستانش بر او گذاشته است)، ما را با شخصیت "مایک کولی" (Mikey thePikey) در فیلم "اسنچ" "گای ریچی" تحت تاثیر قرار داد؛ با حدود 15 پوند(حدود 7 کیلوگرم) اضافه وزن که آشکارا، بدون چربی و عضله خالص بود.

  پس از آن هم، با بازی نقش "آشیل" درفیلم "تروی"، وضع بدنی بهتری را نمایش داد. با شرح این تاریخچه، پرسشی بهذهن می رسد؛ برد پیتی که هرگز واقعا بعنوان ستاره خوش هیکل فیلمهای اکشنشناخته شده نبود، چگونه بدنش را تبدیل به یکی از تحسین برانگیزترین بدنهایجهان کرد؟

  پاسخ ساده است: با کمک متخصصان بدنسازی، طراحی یک برنامه کارآمد تمرینی و به همراه یک رژیم سالم غذایی!  برنامه تمرین

  آنچه در ادامه مطالعه می فرمایید، برنامه ای است که برد، در طول دوره آمادگی برای فیلم فایت کلاب، انجام می داد.


  پس از گرم کردن:

  برای هر تمرین، 3 ست 15 تکراری انجامو حداکثر وزن ممکن برای این تعداد انتخاب می شد. این شیوه، برای آغاز کار،ایده آل است. حتما افراد زیادی را دیده اید که هر روز، ساعتهای متمادی،بدون کسب کمترین نتیجه ای، به تکرار همان برنامه های بی فایده پیشین خودمشغول هستند. مهمترین نکته ای که باید به خاطر داشت، انجام 15 تکرار نیست،بلکه کسب حداکثر نتیجه از هر یک از آن 15 تکرار است. عضلات باید در طولتمرین، کاملا تحریک شوند. سیزدهمین، چهاردهمین و پانزدهمین تکرار، بایدنبرد مرگ و زندگی باشند. طی این تکرارهای آخر، باید با وزنه بجنگید. همینتکرارهای آخر هستند که تارهای عضلانیتان را وادار به قویتر و حجیمتر شدنمی کنند!

 2. #2
  کاربرسایت GHOLNAZ آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۳۱
  نوشته ها
  1,588
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: برنامه بدنسازی برد پیت!

  تمرینهای هوازی:

  چون پیت از نظر بدنی، اکتومورف است وبطور طبیعی، چربی کمی دارد، فقط یک روز در هفته به تمرینهای هوازی میپرداخت. در عوض، تمرینهای باوزنه اش را با سرعتی بیشتر و مدت استراحت فقط60 ثانیه بین هر دو ست، انجام می داد.

  درصورتیکه فردی، از نظر بدنی، در دوگروه دیگر (مزومورف: حجیم، اما عضلانی، یا اندومورف: چاق و پرچربی) قراربگیرد، مدت و تناوب تمرین هوازیش در طول هفته باید به تناسب تغییر کند. درمقایسه با مزومورفهایی مثل باب سپ (رزمی کار و هم بازی "ادم سندلر" درفیلم "لانگست یارد")، اکتومورفهایی مثل برد پیت، به تمرینهای هوازی کمترینیاز دارند.


  تغییر برای نقشهای مختلف:

  هنگام آماده شدن برای بازی در نقشهایمایک کولی در فیلم اسنچ و آشیل در فیلم تروی، که مستلزم افزایش حجم عضلانیبودند، تغییراتی در برنامه برد پیت داده شد.

  اصل برنامه که در ادامه خواهد آمد، بهگونه ای است که برای تبدیل شدن به برنامه افزایش حجم، کافی است وزن وزنهها افزایش و تعداد تکرارها، به 10 تا 12 بار کاهش یابند. مدت زمان استراحتبین هر دو ست، همان 60 ثانیه، باقی خواهد ماند.


  تقویت پا:

  هنگامیکه پیت، پیراهنش را در فیلماسنچ درآورد، تغییر حجم عضلانیش، کاملا آشکار بود! با اینحال، بازی در نقشآشیل، مستلزم پوشیدن پوششی شبیه دامن و به نمایش گذاشتن پاهایی قوی بود.در فیلمهای قبلی، تقویت پا، اهمیتی نداشت.

  برای ساختن چنین پاهایی که کاملا واجداستانداردهای ورزشی بودند، برد از همان الگوی ست و تکرار بالاتنه اش پیرویکرد. او، تمرینهایی مثل جلوپا دستگاه، پشت پا، اسکوات (که یک هفته درمیان، با پرس پا عوض می شد) و ساق پای ایستاده و نشسته را انجام می داد.

 3. #3
  کاربرسایت GHOLNAZ آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۳۱
  نوشته ها
  1,588
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: برنامه بدنسازی برد پیت!

  برنامه برد پیت

  شنبه – سینه
  ست
  تکرار[/center:36mvanrl]شنا [center:36mvanrl]5-3
  15-8[/center:36mvanrl]پرس سینه دستگاه [center:36mvanrl]5-3
  15-8[/center:36mvanrl]پرس بالاسینه دستگاه [center:36mvanrl]5-3
  15-8[/center:36mvanrl]پروانه [center:36mvanrl]5-3
  15-8
  یکشنبه – زیربغل
  ست
  تکرار[/center:36mvanrl]بارفیکس [center:36mvanrl]5-3
  15-8[/center:36mvanrl]پارویی [center:36mvanrl]5-3
  15-8[/center:36mvanrl]سیم کش [center:36mvanrl]5-3
  15-8[/center:36mvanrl]تی-بار [center:36mvanrl]5-3
  15-8
  دوشنبه – سرشانه[/center:36mvanrl][center:36mvanrl]ست[/center:36mvanrl][center:36mvanrl]تکرار[/center:36mvanrl]آرنولد پرس [center:36mvanrl]5-3
  15-8[/center:36mvanrl]نشر جانب [center:36mvanrl]5-3
  15-8[/center:36mvanrl]نشر از جلو [center:36mvanrl]5-3
  15-8
  سه شنبه – جلوبازو/پشت بازو
  ست
  تکرار[/center:36mvanrl]جلوبازو هالتر [center:36mvanrl]5-3
  15-8[/center:36mvanrl]جلوبازو سیم [center:36mvanrl]5-3
  15-8[/center:36mvanrl]چکشی [center:36mvanrl]5-3
  15-8[/center:36mvanrl]پشت بازو سیم کش ایستاده [center:36mvanrl]5-3
  15-8
  چهارشنبه – هوازی
  مدت
  شدت ضربان قلب[/center:36mvanrl]تردمیل [center:36mvanrl]45 دقیقه
  75%-65%
  پنجشنبه – پا
  ست
  تکرار[/center:36mvanrl]جلوپا دستگاه [center:36mvanrl]5-3
  15-8[/center:36mvanrl]پشت پا [center:36mvanrl]5-3
  15-8[/center:36mvanrl]اسکوات [center:36mvanrl]5-3
  15-8[/center:36mvanrl]ساق نشسته/ایستاده [center:36mvanrl]5-3
  15-8[/center:36mvanrl]
  برنامه غذایی

  اگر برنامه تمرینی فوق، با یک رژیمغذایی سالم همراه شود، نتیجه، بدنی عضلانی، ورزیده و خشک (بدون چربی)خواهد بود. رژیم غذایی برد در طول بدنسازی پیش از فیلمبرداری، مثل رژیممسابقه، کم هیدرات کربن، کم چربی و پر پروتئین بود.

  گنجاندن مقدار زیادی سبزیجات، از قبیلکلم بروکلی، اسفناج و کاهو در برنامه غذایی، حائز اهمیت است. گوشت قرمز بیچربی، مرغ و بوقلمون، از بهترین منابع تامین پروتئین لازم برای چنینبرنامه تمرینی هستند. مجموعه مکملهای مناسب هم، انواع پروتئین وی، کریتینمونوهیدرات، مولتی ویتامین و یک نوع چربی سوز می باشند.  خاتمه

  اکنون دیگر شیوه بدنسازی یکی از ستارههای هالیوود را می دانید. اگر تا بحال حسرت چنان هیکلی را می خوردید، دیگراز چگونگی ساختن آن، آگاه شده اید. تنبلی را کنار بگذارید و دل به برنامهتمرینیتان بدهید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۰۲ تیر ۹۰, ۱۸:۲۳
 2. تصاویر بازی یک گوریل با کنسول بازی نینتندو!
  توسط HRG در انجمن چهارپایان و پستانداران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۲۶ آذر ۸۹, ۲۲:۰۰
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۲۰ آبان ۸۹, ۲۱:۴۸
 4. "بردپیت" دایی زاده اوباما! تحقيقات جديد ژنتيكي
  توسط HRG در انجمن گفتار پراکنده
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۱۰ بهمن ۸۸, ۲۱:۵۵
 5. حجازی: پول ندهید، مقابل استقلال بازی نمیکنیم!
  توسط PARI در انجمن بایگانی اخبار فوتبال ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۱۳ آذر ۸۷, ۲۲:۵۱

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •