نویسنده مطلب: IgImAx (آدرس سایت)

شناسنامه این آنتی ویروس:
نام: Avira AntiVir PersonalEdition Classic
شرکت سازنده: Avira
وب سایت: [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
گروه: Security \ AntiVirus
قیمت: مجانی، تا زمانی که آن را Update نمایید!!

کاربرد آنتی ویروس:
قتل عام تمامی ویروس ها !!

برنامه های هم خانواده:
Norton AntiVirus ، AVG Anti-Virus ، Avast! Professional Edition ،BullGourd ، BitDefender Professional Plus ، F-Secure ، Kaspersky ،McAfee Anti-Virus ، NOD32 ، WinAntiVirus ، ZoneAlarm AntiVirus و ...

مزایای این آنتی ویروس:
شناسایی اکثر ویروسها، سادگی برنامه، سرعت بالا، حجم کم و کند نکردن ویندوز.

معایب این آنتی ویروس:
امکان Repair کردن فایل آلوده فقط در نسخه پولی آن فعال است. (البته اگرویروس توان عبور از آن را داشته باشد!!) همچنین در این نسخه مجانی، چکPOP3 و Antispyware وجود ندارد.

نتایج تست با آنتی ویروسهای مشابه:
در تستهایم اکثر برنامههای ویروسیاب مشهور و غیر مشهور! را از اینترنتدانلود و آپدیت مینمودم. سپس برروی تک تک آنها دیتابیس ویروسی خود را کهمتشکل از تعدادی فایل ویروسی بود را به روش اتوماتیک و سپس دستی تستمیکردم. هر برنامهای که میتوانست تمامی فایلهای ویروسی را در مرحلهاول تشخیص دهد، بهترین و کاملترین برنامه لقب میگرفت و در مقام بعدی هربرنامه ای که تمامی فایلهای باقی مانده از مرحله اول را در مرحله دومآلوده به ویروس تشخیص میداد، قرار میگرفت و باز هم نمره قبولی میگرفتولی توان و قدرت آن نسبت به برنامههای گروه اول کمتر بود. اما برنامهایکه حتی یک فایل ویروسی از زیر دست آن خارج میشد به طور کامل مردود محسوبمیشد. مراحل تست به این شکل بود که قبل از شروع تست ابتدا یکی ازویروسیابها را نصب و آپدیت و فعال میکردم. سپس فایل دیتابیس ویروسی خودرا Extract مینمودم. در هنگام Extract شدن فایلها، Guard برنامهویروسیاب به شکل اتوماتیک شروع به شناسایی و حذف ویروسها مینمود. اگر پساز اتمام عمل Extract فایلی باقی میماند، نشانه آن بود که Guard برنامه،نتوانسته است ویروسی بودن آن فایل را تشخیص دهد و این یک نکته منفی برایآن برنامه محسوب میشد. در مرحله بعدی فایلهای باقی مانده را به شکل دستیScan مینمودم. در این مرحله باید تمامی فایلها ویروسی تشخیص دادهمیشدند.

اکثر برنامههای ویروسیابی را که تست نمودم در هر دو مرحله فایلهایی رااز خود به جای میگذاشتند. تنها برنامهای که همه فایلهای ویروسی راآلوده تشخیص داد و آن هم در مرحله اول یعنی Guard برنامه، برنامه ویروسیابAvira بود. امروزه شاید بتوان به جرات گفت که بهترین برنامه پس از Aviraکه توان تشخیص اکثر ویروسها را دارد (البته نه همانند Avira) برنامهNod32 هست.

چند نکته:

- برای تست، از نسخه کامل ویروسیاب استفاده می کردم و تا آخرین قطره! Update می کردم.
- آخرین نسخه هر ویروس یاب را برای تست دانلود می کردم.
- kaspersky و Node32 (و برخی دیگر از برنامههای ویروسیاب) بعضی ازفایلهای ویروسی موجود در دیتابیس من را که قبلا تشخیص نمیداند، پس ازگذشت چند ماه به عنوان فایل ویروسی شناسایی میکردند!!!
- در سایتهای زیر انواع برنامههای ویروسیاب را با هم مقایسه کردهاند. لطفا یک نگاهی بیندازید:
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] - [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] - [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

- اگر ویروسی را یافتید که توسط برنامه Avira تشخیص داده نمیشد، لطفا آنرا Rar یا Zip نمایید (پسورد هم برایش قرار دهید) و به آدرسigimax@gmail.com ایمیل نمایید. متشکرم. تعیین پسورد برای فایل Zip یا Rarباعث میشود که آن فایل توسط ویروسیاب های سایتهای ارائه دهنده سرویسایمیل، قابل اسکن نباشد. پس یک پسورد هم برای آن تعیین نمایید.

لینک راهنمای فارسی کامل این آنتی ویروس:
در این تاپیک که توسط rezadignity مدیریت میشود در مورد این برنامهگفتگوهای زیادی شده. (با تشکر از ایشان که این برنامه را معرفی نمودند)

توضیحات:
بسیار برنامه سادهایست. نصب کنید، Update کنید و خیالتان دیگر راحت باشد!

بهتر است تنظیم زیر را نیز برای بالا بردن قدرت برنامه انجام دهید. ازمنوی Extras برنامه گزینه Configuration را انتخاب نمایید. در پنجرهای کهباز میشود تیک Expert Mode را بزنید و از منوی درختی (Tree) پنل سمت چپهر دو گزینه Heuristic از بخشهای Scanner و Guard را در حالت Highdetection level قرار دهید. این عمل سرعت سیستم را کند نمیکند اما احتمالرخ دادن False Positive را بالا میبرد. یعنی تشخیص فایلهای غیر ویروسیبه عنوان ویروس که البته در طول این مدت خیلی کم چنین اتفاقی برای من رخداده است. اما فایلهای ویروسی را یافته که هیچ ویروسیابی آنها را تشخیصنمیدادند و خود برنامه هم در صورت تنظیم نبودن گزینه فوق، آن را تشخیصنمیداد.

معرف برنامه آپدیت دستی این آنتی ویروس:
با تشکر از خانم Amadea که توانايي Update دستي برنامه فوق را کشف کردند.شما ميتوانيد با دانلود جداگانه Definition، ديتابيس ويروسهاي برنامه راUpdate نماييد. (با تشکر مجدد از ايشان)

- ابتدا از[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] Definition جديد را دانلود نماييد. (برای ویندوزهای NT، 2000 و XP)

- پس از دانلود نيازي به Extract کردن فايل Zip نيست.
- گزينه Update/Manual Update را از منوي برنامه انتخاب نماييد.
- در پنجره جديد فايل دانلود شده را انتخاب و باز نماييد.

منبع خبر و راهنماي بيشتر [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید].

معرف این آنتی ویروس:
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

حجم این آنتی ویروس:
حدود 24 مگابایت
دانلود این آنتی ویروس:
برای دانلود این آنتی ویروس به این [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]بروید و براحتی این آنتی ویروس قوی و رایگان را دانلود کنید. (از این لینکمیتوانید به طور مستقیم این برنامه را دانلود کنید. حجم 23.8 مگابایت)
تکمیلی:

مفتخرم توضيحاتي کوتاه در خصوص برترين آنتي ويروس دنيا (Avira Antivir)خدمتتان ارائه دهم. آنتي ويروس آويرا طي تستهاي انجام گرفته از طرفموسسات مستقل بين المللي نظير av-comparatives آنتيويروس برتر سال 2008لقب گرفته است. طي تستهاي انجام گرفته توسط متخصصان شرکت پارس آوان نيزاين آنتي ويروس در زمينه شناسايي و از بين بردن ويروسهاي ايراني به طرزشگفت آوري عمل نمود. ويروس معروف KazmeGheyz را شايد به خاطر داشته باشيدو بد نيست بدانيد اولين آنتي ويروسي که قادر به شناسايي و پاک سازي اينويروس شد، آنتي ويروس آويرا بود. آويرا علاوه بر توانايي بالاي شناساييويروسها و بدافزارها، به علت کمترين تاثير بر کارايي سيستمها و سرعتبالاي اسکن جزء محبوبترين آنتي ويروسهاست.
به نقل از: [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]