نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: امواج راديو

 1. #1
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,783
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 8 در 7 پست

  امواج راديو

  موج هاي راديويي يک فرمي از اشعه الکترومغناطيس هستند، و به وجود مي آيندوقتي يک شارژ الکتريکي موضوع شتاب با يک فرکانس که در فرکانس راديو قراردارد و قسمتي از طيف الکترومغناطيسي است. اين يک تيررس از مقداري هرتزدربرابر مقداري گيگا هرتز. اشعه الکترومغناطيس (تکثير) حرکت مي کنند توسطنوسان الکتريکي و زمينه هاي مغناطيسي که از هوا و خلاء فضا به خوبي عبورمي کند و نياز به وسيله براي حرکت و جابجايي ندارد.


  توسطتفاضل، ديگر اشعه هاي الکترومغناطيسي با فرکانس هاي بيشتر ازRF اشعه گاما،اشعه ايکس و مادون قرمز، ماوراي بنفش و روشنايي قابل ديدن هستند.

  وقتيموجهاي راديو از يک سيم عبور مي کنند، نوسان الکتريکي آنها يا زمينه يمغناطيسي (بستگي به جنس سيم دارد) که ولتاژ را زياد مي کند. که اين ميتواند به صدا يا علامت هاي ديگر که حاوي اطلاعات هستند تغيير فرم دهد.

  باوجود اينکه کلمه ‘‘راديو’‘ براي توضيح اين پديده به کار مي رود، وسايلارتباطي که ما مي شناسيم تلويزيون، راديو، رادار و موبايل، همه در زيرمجموعه ي فرکانس هاي راديو قرار دارند.


  کشف

  پايهتئوريک تکثير موجهاي الکترومغناطيس ابتدا در سال 1873م توسط جيمز کلرک مکسول شرح داده شد در مقاله اش به جامعه اشرافي ‘‘تئوري حرکتي زمينه يالکترومغناطيس’‘ که موضوع کار او در بين سالهاي 1861م و 1865م بود.

  هيزيچرادولف هرتز بين سالهاي 1886م و 1888م بود که تئوري مکس ول را نقض کرد ونشان داد که اشعه ي راديو تمام جزئيات موجها را دارا مي باشد (امروزههرتزين ناميده مي شود)، و کشف کرد که معادله ي الکترومغناطيس مي تواند بامعادله متفاوتي دوباره فرمول نويسي شود فرمول موج


  تاريخ و اختراع

  هويتمخترع راديو، در آن زمان به نام تلگراف بي سيم شناخته شده بود، ادامهدارد. ادعاها مي شد که ناتان استابل فيلد راديو اختراع کرد قبل از تسلا يامارکوني. اما به نظر مي رسيد که وسايل توسط القاء کار مي کند.
  درسال 1893م در خيابان لوئيس، ميسوري، نيکولا تسلا. اولين نمايش عمومي ازارتباط راديو را انجام داد. نشان دادن آموزشگاه فرانکلين در فيلادلفيا وشرکت ملي برق الکتريکي، او موضوعات مديران ارتباطي راديو را تشريح کرد ونشان داد. تجهيزاتي که او استفاده مي کرد شامل عناصري بود که در سيستمهايراديو استفاده مي شد قبل از توسعه ي تيوب خلاء. او ضرورتاً از دريافتکننده هاي مغناطيسي استفاده کرد [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]society. Com/ teobrec.pdf برخلاف منسجمان توسط مارکوني و ديگر آزمايشگرهااستفاده شد. و در سال 1894 فيزيکدان انگليسي سراليورلوژ احتمال استفاده ازعلائم را نشان داد و در استفاده از موج راديو از يک وسيله تخصصي به نام‘‘اتصال گر’‘ استفاده کرد، يک تيوپ پر از آهن که توسط تسيستوکلکالزچي-انستي اختراع شد در ايتاليا 1884. ادوارد برانلي از فرانسه وفيزيکدان از روسيه که بعداً استفاده ي از اتصال گر را توسعه دادند. پوپوفيک وسيله ي و سيستم ارتباطي تمريني را توليد کرد که آن را براساس اتصال گرتوليد کرد، هميشه توسط هم کشوريانش براي اختراع راديو مورد توجه قرار ميگرفت. فيزيکدان هندي ياگديش چاندرا بوز. در يک مکان عمومي استفاده ي ازموجهاي راديو را نشان داد در نوامبر 1894 در کلکته، ولي او از اين کارشلذت کافي را نبرد.

  در سال 1896م گاگليلمو مارکوني براي اولينتوليد راديو به اين صورت در دنيا، جايزه گرفت در انگلستان امتياز 12039،‘‘توسعه در ارسال و پخش کردن سيگنالها و ضربه هاي الکتريکي و درابزارها’‘. در سال 1897 در آمريکا بعد از توليدات در تاريخ راديو اختراعکننده و صاحب امتياز را نيکولا تسلا خواندند.

  اداره امتيازآمريکا اين نظريه را در سال (1904) عوض کرد، مارکوني را به عنوان صاحبامتياز راديو دانست، که توسط حامي مالي مارکوني در آمريکا انجام گرفت، کهشامل توماس اديسون و اندرو کارنجي.در سال(1909) مارکوني، با کارل فرديناندبراون، که جايزه ي نوبل فيزيک براي توسعه دادن تلگراف بي سيمي دريافت کرد.در هر حال امتياز تسلا (شماره ي ‘‘645576’‘) در سال (1943) توسط دادگاهعالي آمريکا به ثبت رسيد. عقايد بر روي حقيقت ما ند که قبل از شروع امتيازمارکوني کارهايي قبل از آن در مورد اختراع راديو صورت گرفته بود. بعضيعقايد بر اين بود که به طور نسبتاً او اين کار را براي دلايل مالي انجامداد، به دلتمردان آمريکا اجازه دادند که از خسارت دادن به کمپاني مارکونيدر جنگ جهاني اول دوري کنند.

  مارکوني اول کارخانه ي ‘‘بي سيم’‘را در خيابان حال تأسيس نمود. شلمز فورد، انگلستان در سال 1898م، کهحدود50 نفر را استخدام کرد. در حدود1900، وارون کليف تور را تأسيس کرد کهسرويسها را امکانات مي داد و تبليغ مي کرد. در سال1903 ميلادي، ساختمانتور نزديک به تمام شدن بود. تئوريهاي زيادي بود که چگونه تسلا به اهدافسيستمهاي بي سيم دست يافت (با گزارش، 200ک و). تسلا ادعا کرد که واردنکليف، يک بخشي از سيستم جهاني اتصال، اجازه دادند که فرستنده ي چند کانالياطلاعات را امنيت بدهند.

  اختراع بزرگ بعدي تيوب خلاء، که توسط يکگروه از مهندسان وستينگ هاوس اختراع شد. در کريسمس 1906، رينالد فسندناولين صداي راديو را در تاريخ پخش کردن برنت راک ماساچوست. کشتيها در دريايک صدايي از راديو شنيدند که فسندن در حال خواندن شعر’‘اي شب مقدس’‘ وپيامي را از کتاب مقدس خواند. اولين برنامه ي راديويي در 31 آگوست در سال1920م توسط ايستگاه 8 م ک در ديترويت، ميچيگان پخش شد. اولين صداي منظم بيسيم جهاني در سال 1922م از گاگليلمو مارکون مرکز تحقيقات در رقيل نزديکشلمز فورد، انگلستان، که اولين مکان کارخانه ‘‘بي سيم’‘ جهاني بود.

  راديوهاياوليه قدرت پخش را توسط ميکروفن کربني زياد کردند. در حالي که بعضيراديوها از بعضي انواع تقويت در صدامت و يا باتري استفاده مي کردند. دراواسط 1920م دريافت کننده هاي معمولي مثلکريستال ست وجود داشت. درسال1920. تيوب خلاء را تقويت کردند که باعث تحول عظيمي در دريافت کنندهراديو و پخش کننده راديو به وجود آمد.
  توسعه در قرن20


  نيرويهوايي از راديو تبليغاتي براي هدايت هواپيما استفاده مي کرد. اين موضوعهمچنان تا سال1960م ادامه داشت وقتي که سيستم در نهايت جهاني شد.

  دراوايل سال1930م، گروه تنها و تغيير فرکانس که توسط کارفرماهايي آماتورراديو اختراع شد. راديو عکسهاي قابل ديدن را مثل تلويزيون پخش مي کرد دراوايل سال1920، پخش هاي استاندارد و متداول در آمريکاي شمالي و اروپا درسال1940 شروع به کار کرد.

  در سال1960 ساني اولين راديويترانزسيتوري را معرفي کرد، به اندازه اي کوچک بود که در يک جيب جا مي گرفتو با يک باتري به راحتي قابل حمل بود. در بيست سال بعدي، ترانزسيتورهاجايگزين تيوب ها شدند به غير از استفاده قدرت هاي بالا، يا فرکانس بالا.

  درسال 1963 تلويزيون رنگي به وجود آمد و اولين راديو ماهواره ارتباطي، تلاستاره شروع به کار کرد. در اواخر سال1960 تلفن راه دور آمريکا سيستم خودرا ديجيتال کرد، از راديوي ديجيتال براي بسياري از اين ارتباطات استفادهکرد.

  در سال1970 لوران سيستم ارتباطي اوليه راديو شمار آمد. بهزودي آمريکا آزمايشاتي با ماهواره ارتباطي انجام داد، که به اختراع و راهاندازي گروه منتهي شد در سال1987.

  در اوايل سال1990 راديو آماتورآزمايشگران شروع به استفاده از کامپيوترهاي شخصي با کارت صوتي براي پيشرفتسيگنالهاي راديو کردند. در سال1994، ارتش آمريکا راه اندازي شد و در اينپروژه موفق شدند و راديوي نرم افزار ساختند که مي توانست يک راديويمتفاوتي در پرواز با تغيير نرم افزار باشد.

  نمايش ديجيتالي در صدا در سال1990 راه اندازي شد.


  استفاده هايي از راديو

  استفادههاي اوليه آن بيشتر در نيروي دريايي بود، براي فرستادن پيام هاي که مورسبين کشتي و خشکي به کار مي رفت. امروزه، راديو شکل هاي متعددي دارد، شاملسيستم بي سيم، ارتباط همراه در انواع گوناگون، به خوبي راديوصدا. بيشتر درموردتاريخ راديو مطالعه کنيد.


  قبل از اختراع تلويزيون، راديوفقط شامل اخبار و موسيقي نبود، بلکه قصه ها، طنزها، شوهاي مختلف، و فرمبسياري از نمايش را دارا بود. راديو در بين نمايش هاي دراماتيک بي نظيربود زيرا فقط از صدا استفاده مي شد. براي اطلاعات بيشتر، برنامه راديو رامطالعه کنيد.

  استفاده هاي متعددي از راديو وجود دارد:

  *صوتي

  موجراديو که صحبت ها و موزيک را در يک فرکانس متوسط مي فرستد( ). راديوي ازدامنه متغير استفاده مي کند. در حالي صداهاي بلند در ميکروفن سبب نوسانبيشتري در قدرت نمايش مي شود در حالي که فرکانس نمايش بدون تغيير باقي ميماند. نمايش ها توسط آمار مورد تأثير قرار مي گيرند زيرا روشنايي و منابعديگر راديو موجهاي راديويي خود را به يکي از نمايش دهنده ها اضافه مي کند.

  موج راديو که صحبت و موزيک مي فرستد، با توانايي بيشتر نسبت به درتغيير فرکانس، صداهاي بلند در ميکروفن باعث مي شود تا فرکانس نمايشگرنوسان بيشتري داشته باشد، و قدرت نمايشگر بي تغيير باقي مي ماند. نمايشداده مي شود در فرکانس بسيار بالا( ). به فضاي فرکانس راديويي بيشتري نسبتبه نياز دارد و در فرکانس بالا فرکانسهاي بيشتري قابل دسترس مي باشند،بنابراين جايگاه هاي زيادي وجود دارد که هر کدام حاوي اطلاعاتي مي باشند.موضوع ديگر اين است که موجهاي کوتاه راديو خيلي بهتر عمل مي کنند، که دريک خط مستقيم سير مي کنند که بازتابي نسبت به زمين ندارند توسط (يونسيفر)که در يک تيررس دريافت کوتاهتري نتيجه مي شود. دريافت کننده هاي به صورتافکت متمرکز قرار مي گيرند، که سبب مي شوند که راديو فقط سيگنالهاي قوي راوقتي سيگنالهاي زيادي روي يک فرکانس قرار مي گيرد، دريافت کنند.

  سرويسهايسيگنالهاي دوگانه هستند که «روي شانه» را نشان مي دادند که در مدت طولانيبا يک برنامه مهم طول کشيد. سرويس دهنده هاي مخصوص نياز به بکارگيري وبهره برداري از اين سرويسها دارند. کانال هاي مشابه ممکن است به صورتبرنامه هاي متصل باقي بمانند، مثل خواندن سرويسها براي نابينايان، موزيکپشت صحنه يا سيگنالهاي صداي استديو. در بعضي مناطق شهري بسيار شلوغ،برنامه هاي اين کانال ممکن است به صورت برنامه راديويي زبان خارجي متناوبباشد براي گروه ها و اغشار مختلف.

  راديوي صداي هوانوردي از راديواستفاده مي کند. از استفاده مي کنند بنابراين ايستگاه هاي مختلف روي يککانال را مي توان دريافت کرد. (استفاده از باعث مي شود تا ايستگاه هايقويتر مانع از دريافت ايستگاه هاي ضعيفتر شوند با توجه به افکت متمرکز.بشقاب پرنده اغلب بسيار بالا است که راديوي آن مي تواند صدها مايل را بهخوبي ببيند، با اينکه آنها از استفاده مي کنند.


  راديوي نيرويدريايي يا دريانوردها مي توانند از موج کوتاه و فرکانس بالا استفاده کنند() اسپکتروم راديو براي هر تيررس راديو ياراديو براي تيررس هاي خيلي کمتراستفاده مي شود.

  دولتمردان، پليس، سرويسهاي صداي آتش يا تجاري ازنوار در يک فرکانس مخصوص استفاده مي کنند. کيفيت عالي براي استفاده ازتيررس کمتر از فرکانس هاي راديو قرباني شده است، معمولاً پنج کيلوهرتز(پنجهزار دور در هر ثانيه) براي فشار بالا، بيشتر از75 که توسط موج تا25 کهتلويزيون از آن استفاده مي کند. نظامي و غير نظامي(فرکانس بالا) برايسرويس صدا از موج کوتاه راديو براي ارتباط کشتي ها استفاده مي کنند.بيشترين از کانال تنها صداي( ) استفاده مي کنند. صداهاي مثل اردک ها درراديو صدا مي آورد. سيگنال نشان مي دهد قدرت را هر جايي را که فرکانس هايصدا به فرکانس اصلي راديو اضافه مي شود. اين نمايشگر را سه برابر قويتر ميسازد زيرا اين نيازي به نمايش کانال بي استفاده ندارد.


  راديويبين شهري خشکي يک سيستم تلفن همراه ديجيتالي براي نظام مي باشد، پليس وآمبولانس ها. سرويس هاي تجاري مثل و راديو ماهواره سيريوس راديو ماهوارهديجيتالي را ساماندهي مي دهد.

 2. #2
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,783
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 8 در 7 پست

  Re: امواج راديو

  *تلفني

  تلفن همراه به راديوي همراه محلي نمايش مي دهد، که به برنامه تلفني سرويس عمومي متصل مي شود. وقتي تلفن منطقه راديوي همراه را ترک مي کند، کامپيوتر مرکزي تلفن را به حالت جديدي درآورد. تلفن هاي همراه عموماً از استفاده مي کنند، ولي امروزه اکثراً از کدهاي ديجيتال مختلف استفاده مي کنند.

  تلفن هاي ماهواره اي به دو دسته تقسيم مي شوند: اينمار تست و ايريديوم تست. هر دو نوع کل جهان را پوشش مي دهند. اينمارتست از ماهواره هاي هماهنگ زميني استفاده مي کند، با هدف آنتن هايي يا قدرت دريافت بالا در وسايل نقليه. ايريديوم تلفن هاي همراه را فراهم مي کند، غير از ماهواره هايي که روي مدار قرار دارند.

  *ويدئو

  تلويزيون مثل تصويرمي فرستد و مثل صدا مي فرستد، بر روي يک سيگنال راديويي.

  تلويزيون ديجيتال سر بيت را کدگذاري مي کند که برابر هشت قدرت سيگنال مي باشد. بيت ها پيغام ها و دستورات را مي فرستند براي کمتر کردن صداهاي ناهنجار راديويي. يکتصحيح کننده اشتباه ريد-سولومون مي گذارد تا دريافت کننده اشتباهات را در اطلاعات پيدا و رفع کند. با وجود اينکه بيشتر اطلاعات بايد فرستاده شوند ولي استانداردش استفاده از براي ويدئو مي باشد، و پنج کيفيت سي دي( 6601) کانال هاي ديجيتالي(مرکز، چپ، راست، چپ عقب، راست عقب) مي باشد.


  هدايت کشتي

  تمام ماهواره هاي هدايت کشتي با اين سيستم از ماهواره با زمان دقيق استفاده مي کنند. ماهواره موقعيت خود را نشان مي دهد، و حتي زمان و ساعت نمايش را اعلام مي کند. دريافت کننده به چهار ماهواره گوش مي دهد و مي تواند موقعيت هاي آنان را اعلام کند که بر روي يک خط که مماس بايد صدف کروي شکل که دور هر ماهواره است باشد، و بايد از ساعت پرواز سيگنالهاي راديو از ماهواره مطمئن باشد. يک کامپيوتر در دريافت کننده رياضيات انجام مي دهد.

  لوران سيستم ساعت پرواز سيگنالهاي راديو را اعلام مي کند، ولي از ايستگاه راديوي روي زمين.

  سيستم (براي سفينه به کار مي رود)، دو نمايشگر دارد. نمايشگر مستقيم جستجو مي کند يا سيگنالهاي اين را مي چرخاند مثل يک خانه روشن بر روي يک اندازه ثابت. وقتي که نمايشگر مستقيم رو به شمال باشد، نمايشگر چند وجهي پالس مي کند سفينه مي تواند از اين دو بخواند و موقعيتش را بگويد و بر روي بخشي از اين دو پرتو معلوم کند.

  پيدايشگر مستقيم راديو قديمي ترين فرم راديوي هدايت کشتي مي باشد. قبل از سال1960 هدايت کننده ها از دورهاي آنتن متحرک براي معلوم کردن محل نزديک شهر استفاده مي کردند. در بعضي موارد آنها از هدايتگرهاي دريايي استفاده مي کردند، که يک اندازه از فرکانس هاي فقط بالاي راديوي با کارفرماهاي آماتور راديو نشان مي داد.

  رادار

  رادار چيزها را در فاصله هاي دور و معلوم کردن موقعيت تمواج راديويي آنها پيدا مي کند. تأخير باعث مي شود که اکو فاصله را اندازه يري کند. هدايت پرتو هدايت بازتاب را قطعي مي کند. قطبي شدن و فرکانس برگشت مي تواند انواع سطح را معلوم کند.

  رادارهاي هدايت يک منطقه وسيع را دو يا چهار بار در دقيقه جستجو مي کند. آنها از امواج کوتاهي که از زمين و سنگ بازتاب مي کند استفاده مي کنند و اين هدايتگرها در کشتي هاي تجاري يا خصوصي و سفينه هاي خصوصي با فاصله زياد معمول مي باشد.

  هدف اصلي و عمومي اين است که رادارها عموماً از فرکانس هاي رادار هدايت گر استفاده مي کنند، ولي پالس را تنظيم و قطبي مي کنند بنابراين دريافت کننده از نوع سطح بازتاب کننده مطلع مي شود. بهترين مورد استفاده که رادارها باران طوفانهاي سنگين را تشخيص مي دهد، به خوبي زمين و وسايل نقليه، بعضي ها مي توانند اطلاعات صوتي را روي هم بياندازند و اطلاعات را از موقعيت بدهند.

  رادارهاي ردياب يک منطقه وسيع را با موجهاي راديويي کوتاه جستجو مي کند. آنها معمولاً 2 يا4 بار در دقيقه اين جستجو را ادامه مي دهند. بعضي اوقات رادارهاي جستجوگر ازافکت دوپلر براي جداکردن وسايل نقليه از شلوغي و سروصدا استفاده مي کنند.

  رادارهاي هدفدار از يک مديريت استفاده مي کنند به عنوان جستجوي رادار ولي مناطق بسيار کوچکتر را جستجو مي کنند، معمولاً چندين بار در ثانيه يا بيشتر اين کار را انجام مي دهند.

  رادارهاي هواشناسي همانند رادارهاي جستجوگر کار مي کنند، ولي از امواج راديو با قطبيت کروي و يک موج دراز براي بازتاب از آب استفاده مي کنند. بعضي رادارهاي هواشناسي ازافکت دوپلر براي اندازه گيري سرعت باد استفاده مي کنند.

  سرويسهاي ضروري

  آژير نجات دهنده نمايشگر موقعيت ضروري ، نمايشگر محل ضرورت ياآژير محل شخصي يک نمايشگر راديوي کوچک هستند که ماهواره ها مي توانند استفاده کنند تا محل شخصي يا ماشيني که به کمک احتياج دارد را تعيين کنند. هدف آنها کمک کردن به مردم در روز اول مي باشد، وقتي که جستجو خيلي طول بکشد. انواع مختلفي وجود دارد، با نمايشگر و نمايش زياد و مختلف-

  اطلاعات راديوي ديجيتال

  قديمي ترين فرم راديوي ديجيتال مدل تلگرافي بود، که توسط پيشينيان مثل مارکوني استفاده مي شود. با فشار يک دگمه، اپراتور مي توانست پيغام را بفرستد کد مورس. مبدل چرخشي يک صدايي را دريافت کننده توليد مي کرد، جايي که سوراخ سوزني يک صداي هيس را به وجود مي آورد، فرم قابل مقايسه. سوراخ سوزني نمايشگر امروزه غير قانوني به شمار مي رود، زيرا نمايشگر آنها چند صد مگا هرتز مصرف دارند. اين بسيار اصراف هم در فرکانس راديو و هم در قدرت و نيروي راديو به شمار مي رود.

  پيشرفت بعدي يا گام بعدي امواج متداول تلگرافي بودند، وقتي که فرکانس راديو، توسط تيوب خلاء نوسانگر الکترونيکي روشن و خاموش مي شد با يک کلمه. يک دريافت کننده با يک نوسانگر محلي بايد با فرکانس راديو هيتروداين مي شدند. کمتر از 100 مصرف داشت. هنوز استفاده مي شد، امروزه مقدماً با کارفرماهاي راديويي آماتور استفاده مي شود.

  تلتايپ راديو معمولاً روي موج کوتاه عمل مي کند( ) و نظاميان به آن علاقه زيادي دارند زيرا آنها اطلاعات نوشته شده را بدون يک اپراتور استاد انجام مي دهند. آنها يک بيت را در يک يا دو صدا مي فرستند. گروه هاي پنج يا هفت بيتي شخصيتي مي شوند که توسط تلتايپ چاپ مي شوند. از سال هاي1975 تا1925، از تلتايپ براي فرستادن پيغام هاي خصوصي يا تجاري به کشورهاي توسعه نيافته استفاده مي شد. که اينها همچنان توسط نظام يا گروه هواشناسي استفاده مي شد.

  سفينه هوايي از1200 باود سرويس بر براي فرستادن 1هايشان استفاده مي کنند، جايگاه و موقعيت و اطلاعاتي را توسط ارتباط در هوا دريافت مي کنند.

  بشقاب هاي مايکرو ويو در ماهواره ها، مبادله هاي تلفن و ايستگاه هاي تلويزيون از تنظيم دامنه دو وجهي ( ) استفاده مي کنند. اطلاعاتي را توسط تعويض مرحله و دامنه سيگنال هاي راديو مي فرستد.

  مهندسان مثل هستند زيرا بيت هاي زيادي را در سيگنال راديو قرار مي دهند. معمولاً بيت ها به صورت «ساختمان(منظم) » فرستاده مي شوند که تکرار شوند. يک بيت مخصوص براي تعيين محل شروع يک ساختمان به کار مي رود.


  802/11 ، برنامه استاندارد راديو، که توسط تونر ديجيتال جايگاه شده اند. آن شروع به ارتباط کردند. گره ها از ميان فرکانس ها مي گذشتند، آنها از يک ترتيب ساختگي ژنراتور براي انتخاب فرکانس بعدي استفاده کردند.
  دندان آبي

  گرمايش

  اجاق مايکرو ويو امواج راديو را بيشتر مي کند تا غذا را گرم کند. (يادداشت: درک نکردن آن متداول است که امواج راديو فرکانس مولکولهاي آب را تشديد مي کنند. فرکانس مايکرو ويو در حدود10 برابر پايين تر از فرکانس شديد مي باشد.

  نيروي مکانيکي

  پرتوهاي تراکتور: امواج راديو نيروي مغناطيسي و الکتروستاتيک هاي کوچک را شدت مي بخشند. اينها براي نشان دادن نگهداري ايستگاه در مرکز ثقل محيط کافي است.

  نيروي رانش سفينه فضايي: فشار متعدد از تشديد امواج راديو به عنوان روش نيروي رانش توصيه شده است که براي کاوشگر ميان ستاره اي کهدسته ستاره ناميده مي شود، به کار رود. از وقتي که امواج طولاني شدند، کاوشگر مي تواند خيلي سبک باشد، و بنابراين شتاب بيشتري را کسب مي کند اگر به عنوان فضاپيما بود.

  ديگر

  راديوي آماتور يک سرويس راديوي عمومي و ضروري مي باشد که توسط کسي که نيازمنديهايش را خودش ساخت و خريداري کرد. اين در مقدار زياد عمل مي کند. راديوهاي آماتور از تمام فرم هاي که دهنده استفاده مي کند، که شامل فرم آزمايشي و جدا مي باشد. فرم هاي زياد راديو توسط آماتورهاي راديو پيش قدم شدند و بعداً هم از نظر تجاري بسيار مهم تلقي شدند، که شامل ، باند جداي ، راديويي جيبي ديجيتال و تکرارکننده ماهواره بود.

  نمايش پرتوان: تعداد زيادي از برنامه ها ونقشه ها توصيه کردند که نمايش پرتوان از مايکرو ويو استفاده مي کند، که تکنيک آن نشان داده شد. اين برنامه ها شامل، براي مثال، قدرت خورشيدي.

  کنترل از راه دور براي راديو: استفاده از امواج راديو براي نمايش اطلاعات کنترل در يک شي ء دور که در فرم هاي اوليهپرانه هدايت شده بود، کنترل هاي اوليه تلويزيون و مدلهاي آن، ماشين کنترل کننده راديو و هواپيماها بود.

  انتشار امواج رادیویی :

  امواج رادیویی از مسیرهای متفاوتی فاصله بین فرستنده و گیرنده را طی می کنند که مهمترین آنها عبارتتند از: امواج زمینی ، امواج آسمانی و امواج فضایی  امواج زمینی : امواج زمینی امواجی هستند که در سطح زمین حرکتت می کنند و انحنای زمین را طی می کنند و به امواج سطحی معروفند . امواج زمینی موقعی وجود دارند که آنتن های گیرنده و فرستنده که در نزدیک سطح زمین باشند ، چون فرکانس این امواج کم می باشد لذا مسافت کمی را طی می کند .  امواج آسمانی : امواج آسمانی به امواجی گفته می شود که توسط طبقات بالای آتمسفر به آنتن گیرنده می رسند . یکی از طبقات بالای آتمسفر طبقه یونسفر است که از 80 کیلومتری سطح زمین شروع و تا ارتفاع 400 کیلو متری ادامه دارد . ارتفاع طبقه یونسفر در ساعات روز و شب متفاوت است . امواج آسمانی در طبقه یونسفر منعکس می شود .  امواج فضایی : امواج فضایی امواجی هستند که فاصله بین فرستنده و گیرنده را در ناحیه تروپسفر زمین طی می کنند . تروپسفر به ناحیه آتمسفر گفته می شوند که از سطح زمین تا ارتفای 16 کیلومتری آن قرار دارد .  محدوده فرکانسی امواج رادیویی و نوع انتشار آنها :

  امواجی که فرکانس آنها بین 30 کیلو هرتز تا 300 کیلو هرتز قرار دارد به امواج زمینی معروف اند و در رادیو های با موج بلند استفاده می شوند .  امواجی که فرکانس آنها بین 300 کیلو هرتز تا 3 مگا هرتز قرار داردارای مؤلفه زمینی قوی و مؤلفه آسمانی ضعیف هستند . امواجی که فرکانس آنها بین 3 مگا هرتز تا 30 مگا هرتز دارای مؤلفه زمین ضعیف هستند و مؤلفه آسمانی قوی هستند . از این امواج در رادیوهای با موج کوتاه استفاده می شود .

  امواجی که فرکانس آنها بین 30 مگا هرتز تا 3000 مگا هرتز قرار دارد دارای مؤلفه های فضایی قوی هستند و به امواج فضایی معروف اند . انتشار امواج فضایی به انتشار در امتداد دید نیز معروف است ، چرا که فرستنده و گیرنده باید در دید مستقیم یکدیگر قرار گیرند تا بتوانند ارتباط برقرار کنند . امواج فضایی در تلویزیون استفاده می شود .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۰۵ شهریور ۸۹, ۱۶:۲۰
 2. راديو در شير آب
  توسط HAMIDREZA در انجمن سخت افزار
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۲۴ مهر ۸۸, ۱۹:۲۲
 3. مورينيو: 7 گل به ثمر رسانديم!
  توسط PARI در انجمن بایگانی اخبار فوتبال ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۱۵ آبان ۸۷, ۱۹:۴۷
 4. زبرا دانيو
  توسط FISH در انجمن انواع ماهیان
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۱۱ خرداد ۸۷, ۱۷:۱۲
 5. هارد درايو در چاقو
  توسط mina در انجمن بایگانی اخبار علمی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۱۰ خرداد ۸۷, ۰۱:۴۵

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •