دوستانی که در زمینه لپ تاپ فعال هستن بهتر از من می دونن که گرافیک اکثر لپ تاپ ها دارای حافظه اختصاصی ( Dedicated ) کمی می باشند و بقیه حافظه مورد نیاز کاربر برای گرافیک از روی حافظه رم تامین می شود که به آن حافظه ( Share ) می گویند .
همچنین به دوستانی که قصد خرید لپ تاپ را دارند توصیه می کنم حتما میزان حافظه اختصاصی کارت گرافیک را از فروشنده بپرسند چون اکثر فروشندگان برای فروش محصول خود اقدام به درج میزان حافظه اشتراکی ( Share ) گرافیک در فورم های فروش خود می کنند .
به طور مثال میزان حافظه اختصاصی لپ تاپی 256 مگا بایت است و این لپ تاپ تا میزان 1024 مگابایت می تواند از روی حافظه رم استفاده کند . در این حالت فروشنده همان مقدار 1024 مگابایت را در لیست قیمت خود درج می کند .

می رسیم به اصل مطلب
لپ تاپ GX640 که تولید شرکت MSI می باشد به تازگی وارد ایران شده است این لپ تاپ قدرتمند مجهز به کارت گرافیکی ATI RADEON HD5850 1GB GDDR5 می باشد که دارای 1024 مگابایت حافظه اختصاصی می باشد البته چیپست گرافیک نیز از نوع بسیار جدید و پیشرفته DDR5 می باشد این لپ تاپ با قیمت واقعا عالی حدود 1 میلیون و 950 هزار تومان در بازار به فروش می رسد .
و بقیه مشخصات
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]