موبنا- به تازگی ویروسی با نام W32.Yimfoca در سرویس یاهو مسنجر منتشر شده که اقدام به آلوده کردن رایانه های کاربران می کند.

به گزارش اخبار خارجی موبنا به نقل از تونجیمبا، این ویروس از دوم ماه مه شروع به انتشار کرد و در بخش یاهو مسنجر خود به خود برای کاربران ارسال می شود و هر کاربر با کلیک بر روی آن رایانه خود را آلوده کرده و باعث می شود لینکی به همراه یک صورتک خندان برای برای تمام کانتکت های کاربر به شکل خودکار و از سوی کاربر ارسال شود.
این ویروس قابلیت پاک و حذف کردن فایل ها را دارد.
این ویروس می تواند سیستم های Windows 2000, Windows 95, Windows 98, Windows Me, Windows NT, Windows Server 2003, و ویندوز ویستا و XP را آلود ه کند.
بر این اساس محققان شرکت های امنیتی هشدار داده اند.
بر اساس گزارش شرکت امنیتی BitDefender از هفته گذشته تا کنون در رومانی حدود 500 درصد رایانه ها در ساعت به این ویروس آلوده شده است.
این ویرروس کاربر را برای ذخیره کردن یک فایل تصویری که در واقع یک کد مخرب است، فریب میدهد.
بر اساس گزارش BitDefender، این ویروس به هکرها امکان میدهد با ارسال و نصب نرم افزارهای جاسوسی، به فایل های اطلاعاتی دسترسی پیدا کنند و رایانه های آلوده را به طور کلی کنترل کنند.
این ویروس پس از نصب شدن در رایانه کاربر به نوعی خود را تنظیم میکند که پس از هر بار راهاندازی اجرا شود و به صورت خودکار خود را به تمامی افراد موجود در فهرست تماسهای کاربر ارسال میکند.