واحد خبر mobile.ir: پس از مدت ها گمانه زنی در مورد ورود مایکروسافت به بازار پر رقابت گوشیموبایل، این کمپانی در روز دوشنبه 12 آوریل از دو گوشی خود به نام های KinOne و Kin Two رونمائی نمود. پیش از این تصاویر و مشخصات غیر دقیق اینگوشی ها با اسم رمز Pure و Turtle توسط برخی از منابع خبری فاش شده بود(به [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] مراجعه نمائید).
گوشی های [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] و [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]قرار است در ماه می (اردیبهشت یا خرداد) توسط اپراتور وریزون وایرلس درآمریکا و در پائیز نیز توسط اپراتور وودافون در اروپا عرضه شوند. سختافزار این گوشی ها توسط کمپانی شارپ ساخته شده است و هر دوی این گوشی هااز نسخه ویژه ای از سیستم عامل ویندوز فون، مشابه ویندوز فون 7 استفاده میکنند اما دارای واسط کاربری جدیدی هستند که بطور ویژه برای تسهیل اشتراکگذاری تصاویر و فیلم ها، پخش موسیقی و جستجوی محلی ساخته شده است. بسیاریاز کارهایی را که می توان با سیستم عامل ویندوز فون 7 انجام داد با سیستمعامل گوشی های Kin امکان پذیر نیست.
گوشی Kin One تقریباً مربع شکلبوده و دارای صفحه کلید کشویی است که بطور عمودی از سمت پائین گوشی بازمی شود. صفحه نمایش لمسی این گوشی کوچکتر از گوشی Kin Two بوده و داراییک دوربین 5 مگاپیکسلی مجهز به فلاش و 4 گیگابایت حافظه داخلی است.همچنین امکان فیلمبرداری SD توسط گوشی Kin One وجود دارد اما قابلیتفیلمبرداری HD برای این گوشی در نظر گرفته نشده است.


گوشیKin Two با صفحه نمایش لمسی بزرگتر، دارای صفحه کلید کشویی است که بطورافقی از پهلوی گوشی باز می شود. این گوشی دارای یک دوربین 8 مگاپیکسلیمجهز به فلاش و 8 گیگابایت حافظه داخلی است. همچنین امکان فیلمبرداری HDتوسط گوشی Kin Two وجود دارد.


گوشیهای Kin One و Kin Two دارای صفحه خانگی به نام Kin Loop هستند که وضعیتدوستان شما و بروزرسانی های انجام شده توسط آنها را نمایش می دهد. شمانیز می توانید وضعیت خود را به سادگی و با یک اشاره بطور همزمان درچند سایت بروزرسانی نمایید. این ویژگی گوشی های Kin مشابه سرویسMotoblur موتورولا برای گوشی های اندروید است.

Kin Loop

برایبه اشتراک گذاری اطلاعات، تصاویر و فیلم ها دایره سبز رنگ کوچکی به نامKin Spot در پائین صفحه نمایش قرار دارد. شما می توانید تصاویر، ویدیوها وصفحات وب را به داخل این دایره کشیده و رها نمائید و پس از آن اطلاعاتتماس افراد (Contact ها) را به داخل این دایره بکشید. گوشی Kin بطورخودکار این اطلاعات را با افراد مورد نظر به اشتراک می گذارد.
گوشی هایKin نخستین گوشی هایی هستند که بجای مدیاپلیر ویندوز از پلیر Zune براینمایش فیلم و پخش موسیقی و فایل های صوتی استفاده می کنند. همچنین امکانمرور Zune Marketplace از طریق گوشی ها وجود دارد.
یکی دیگر از ویژگیهای برجسته و جالب این گوشی ها Kin Studio است. Kin Studio نسخه ایپشتیبان از اطلاعات را بصورت سازماندهی شده در یک خط زمانی (timeline)همراه با برچسب زمانی بر روی سرورهای مایکروسافت ذخیره می کند. ایناطلاعات شامل پیام ها، تصاویر، اطلاعات تماس و ویدیوها است و از طریق صفحهاختصاصی شما در سایت Kin.com
برای شما قابل دسترسی خواهد بود. بدینترتیب اگر گوشی خود را از گم نمائید اطلاعات شما از بین نخواهد رفت.همچنین کلیه تصاویر توسط اطلاعات جغرافیایی برچسب گذاری می شوند.


Kin Studio

یکیاز نقاط ضعف این گوشی ها فقدان پشتیبانی از فلش و سیلورلایت در مرورگرآنها است. همچنین امکان ارسال تصاویر و ویدیوها به توئیتر وجود ندارد.علاوه بر این نرم افزارهای ویژه ویرایش عکس و فیلم در این گوشی های تعبیهنشده و حافظه آنها نیز قابل افزایش نیست. همچنین مایکروسافت برنامه ایبرای عرضه کیت توسعه نرم افزاری برای گوشی های Kin در دست ندارد.
در مورد قیمت این گوشی ها هنوز اطلاعات موثقی در دست نیست.

منبع:
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] (mobile.ir)