نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: رسانه های کویتی گستاخی علیه ایران را به حداکثر ممکن رساندند

 1. #1
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,783
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 8 در 7 پست

  رسانه های کویتی گستاخی علیه ایران را به حداکثر ممکن رساندند

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  همهمی دانیم که همه سطح کره زمین را ابتدا آب پوشانده بود و سپس در گذر زمانخشکی ها از آن سربرآوردند. حال به این نویسنده کویتی پیشنهاد می کنیم باکمک همان آمریکایی هایی که از ایشان مواظبت می کنند ، از روزی که کویت اززیر آب ها خارج شد و خاکش زیر نور خورشید خشکید ، تا به امروز را ساعت بهساعت مرور کنند تا اگر نقطه ای برای افتخار و خود بزرگ بینی دیدند ، رویآن مانور دهند نه این که خود را قاطی ماجراهای بزرگ ترها نمایند.[JUSTIFY]عصرایران - درادامه حملات رسانه های وابسته به شیوخ عرب به ایران و سایت عصرایران ،روزنامه الوطن کویت در مقالاتی سایت عصرایران را به خاطر آن که گفته بودمستندات کمک های کویت به صدام در زمان جنگ 8 ساله را منتشر خواهد کرد ،نژاد پرست و هذیان گو خواند.

  پیشتر از این نیز رسانه های کویتیاز دادستان این کشور خواسته بودند مدیر سایت عصرایران را به 8 سال زندانمحکوم نماید. آنها همچنین از دفاع عصرایران از نام تاریخی خلیج فارس بسیارخشم گین اند و این روزها برخی از نمایندگان پارلمان ، وکلا ، نویسندگان ورسانه های کویتی "دستور" دارند که عصرایران را در کانون حملات خود قراردهند و البته هیچ کدام از آنها تا کنون جرأت نکرده اند که به پیشنهادعصرایران مبنی بر مناظره علمی درباره نام خلیج فارس در مقابل دوربین های [/JUSTIFY]تلویزیونی پاسخ دهند و فعلاً در حال فحاشی هستند .

  درهمین خصوص ، "مفرج الدوسري" طی دو مقاله در روزنامه الوطن کویت -که ازرسانه های اصلی این کشور است - علیه عصرایران مطالبی را نوشته است که بههمراه پاسخ سایت عصرایران در زیر می آید:

 2. #2
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,783
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 8 در 7 پست

  Re: رسانه های کویتی گستاخی علیه ایران را به حداکثر ممکن رساندند

  عصر کسری برنخواهد گشت

  الوطن در اولین مقاله اش تحت عنوان "عصر کسری برنخواهد گشت" می نویسد:

  سايتعصر ايران هيچ مجلس ماتمي را مانند موضوع عربي ناميدن خليج پيدا نکرده استکه صورت ها را سرخ و جامه ها را براي آن پاره پاره کند.

  گردانندگانسايت عصر ايران نه تنها حمله به کويت و حکومت ، نمايندگان ، نويسندگان وروزنامه هاي اين کشور را آغاز کرده اند بلکه پا را فراتر گذاشته و به جنگعراق و ايران و مواضع کشورهاي منطقه خليج (فارس) و کمک گرفتن کويت ازنيروهاي نظامي خارجي نيز پرداخته و خواستار رسيدگي به حساب مواضع کشورهايمنطقه در آن مقطع زماني شده و توجيه حضور کنوني نيروهاي خارجي در خليج عرب ي (خليج فارس) را زيرسوال برده اند. همه اين موارد به دليل نام گذاريخليج با عنوان عربي و نه فارسي است.

  الوطن با اشاره به سايتعصرايران افزوده است: آنها همچنين عليه جناب آقاي رياض الصانع به دليلمطلبي که در روزنامه الانباء نوشته بود ، حمله کردند البته از ناآگاهيمعتقد بودند که اين روزنامه دولتي است.

  پيش از اين نيز عصر ايرانبا تمام پرروئي دکتر وليد طباطبايي نماينده پارلمان را به دليل پاسخش موردحمله قرارداده بودند و هر کسي را که مخالف آنهاست متهم به جاهليت عربي ميکنند.

  الوطن کويت در ادامه درباره عصرايران چنين مي نويسد: اينسايت نژاد پرست و شوم هذيان گويي خود را اينگونه ادامه داد:" اين وکيلکويتي هم انتظار نداشته باشد که مردم ايران - که سايت عصرايران نيز بخشياز آن است - در مقابل توهين ها و تحريف هاي امثال او و وليد طباطبايي وديگران سکوت کنند . عصرايران ، به زودي گزارش هاي مستندي از هم پيالگيسران حکومت کويت با صدام در طول جنگ با ايران را منتشر خواهد کرد."

  ميخواهيم که به گردانندگان سايت عصر ايران بگوييم که ميان عرب ها و ايرانيانروابط صميمانه و دوستي وجود نداشته است. تاريخ بهترين شاهد در اين بارهاست.

  اين روزنامه کويتي همچنين به گذشته هاي تاريخي پرداخته ونوشته است: ايراني ها روز سقوط تخت و عرش کسري و ورود عرب ها به کاخ سفيدو خاموش کردن آتش مقدس و قدم زدن عرب ها در تالارهاي ايوان وکاخ هايسلطنتي و نابود کردن ارتش ايران و کشتن بزرگان آن را فراموش نخواهندکرد...ايراني ها اين وقايع و رويدادها را تا روز قيامت فراموش نخواهند کردو ما هم آنها را فراموش نخواهيم کرد بلکه آنها را با تمام افتخار و عزتيادآوري مي کنيم اين در باره گذشته است.

  اما در دوره فعلي نيز چهچيزي از ايراني ها را يادآوري کنيم تا با آنها دوستي و محبت داشته باشيم.انقلاب مبارک آنها به دست (امام) خميني رحمه الله عليه برپا شد و به جايدراز کردن دست همکاري به سوي ما اعلام کردند که به دنبال صادر کردن انقلابمبارک خود هستند.

  خودروهاي بمب گذاري شده به ما هديه دادند و ازتروريسم در کشورمان حمايت کردند و هواپيماهاي ما را ربودند و اتباع ما راکشتند. سپس فتنه را در منطقه الشرقيه عربستان سعودي به راه انداختند وامنيت را به هم زدند و باعث ايجاد بي ثباتي در بحرين شدند و قطر و اماراترا تهديد کردند.

  چه چيزي از ايراني ها در حال حاضر به يادبياوريم تا با آنها همزيستي کنيم و با آنها دوستي و تعامل داشته باشيم.چگونه چنين موضوعي امکان پذير خواهد بود و اين در حالي است که آناندر ظلم و پررويي و دشمني و تجاوزها و تکبر خودشان به سر ميبرند. چگونه دوستي با آنها چنين چيزي ممکن است در حالي که آنها به دنبالضربه زدن به ما و فرصت طلبي هستند و مزدوران و جاسوس ها و خرابکارانشانرا در کشورهاي خليج (فارس) در انتظار ساعت صفر مستقر کرده اند .

  آن کسي که گفته ما به ايران اعتماد داريم خطا کار است.چگونه اعتماد داشته باشيم به کسي که مورد اعتماد نيست.

  چگونهبه کسي اطمينان داشته باشيم که تاکنون هيچ موردي از اطمينان بخشي يااعتماد سازي از سوي او نديده ايم. آيا مي خواهند که دروغ هاي آنها را باورکنيم و افتراي بزرگ آنها را باور کنيم که تاسيسات هسته اي شان صلح آميزاست . آيا کلماتي مانند تاسيسات صلح آميز و حق داشتن مالکيت آن ، آنها رافريفته است.

  الوطن در ادامه مقاله ضدايراني و ضدعصرايراني خود ميافزايد: تشويش ذهني که گردانندگان عصر ايران به آن دچار شده اند منجر شدهتا آنها به هذيان گويي رو بياورند و باعث شده تا آنها سيلي از اتهامات راعليه کويت و عربستان و بقيه کشورهاي حوزه خليج (فارس) روانه کنند بدون شکدليلي است که نشان دهنده بغض و کينه اي است که آنها و حاميان عربي ايشاندر خود دارند .آن کس که مطالب آنها را نيز بخواند اين واقعيت را درک خواهدکرد و حجم حسرت و ناراحتي شان را براي ملک کسري و روزهاي باشکوه آن راخواهد فهميد .

 3. #3
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,783
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 8 در 7 پست

  Re: رسانه های کویتی گستاخی علیه ایران را به حداکثر ممکن رساندند

  وزير کشور ... برائت

  اين روزنامه همچنين در مقاله ديگري راجع به عصرايران به قلم مفرج الدوسري و با تيتر " وزير کشور ... برائت" نوشته است:

  درمقاله گذشته ام درباره سايت عصر ايران که گردانندگان آن چون کينه توزناتوان ، به هذيان گويي مي پردازند و به مسائلي مي پردازند که تاريخ وزمان نيز از آن گذشته و عبور کرده است، پرداختيم.

  اين وضعيتثابت مي کند که گردانندگان سايت عصر ايران به آنچه که مي گويند ايمانندارند و عکس آنچه که در باطن به آن اعتقاد دارند، ظاهر مي کنند.

  اينشيوه در طبع رفتاري ايراني هاست که از حقوق کشورهاي همسايه خود سخن ميگويند اما به دنبال فرصتي هستند تا به مقاصد خود برسند...اين اقدامات درميان ايرانيان غريب نيست. آنها قومي هستند که براي رسيدن به اهداف خودبازه زماني مشخصي تعيين کرده اند تا دوباره به شکوه گم شده خود بازگردند ونفوذ و سيطره خود را برهر آنچه که مي توانند به آن دست اندازي کنند ،گسترش دهند. اين موضوع بر هيچ کسي پنهان نيست.

  اما اقدام شگفتآور و موضوعي که براي آن تفسيري نمي يابيم تماس دولت کويت و اصرار بردراز کردن دست به سمت ايران در زماني است که محاصره ايران در حال افزايشاست و تحريم هاي بين المللي براي مقابله با فعاليت هاي ايران نيز سير صعويمي گيرد. آري . اين زمان انتخاب شده عجيب براي هدفي مبهم است.

  جهانبراي به راه آوردن ايران تلاش مي کند و ملت درمانده ايران نيز در جستجوييک لقمه نان است و براي کسب آزادي تلاش مي کند و در وضعيت ظلم زندگي ميکند و از داخل اين کشور در حال تکاپوست.
  دولت ما به تهران هيئت عاليرتبه اي را اعزام مي کند تا توافقنامه هايي را امضا کند که نه ارزشي دارندو نه توجيهي براي امضاي آنها جز نبود چشم انداز صحيح و گم کردن سياست درستو انتخاب زمان نامناسب وجود ندارد . ايران چه چيزي به ما صادر مي کند جزمواد مخدر و حشيش افغاني و برخي از مصيبت هايي که باعث بروز شبهات و شک وترديد مي شود و در ناامني و بي ثباتي و تضعيف وحدت ملي و برافروختن آتشفرقه گرايي سهم خواهد داشت .

  اميدواريم دولت کويت تفسيري را براياين سفر هيئت کويتي به تهران به طور مشخص در اين برهه زماني بيابد .همچنين بايد به اين هيئت و رئيس آن مسئله ناپديد شدن شهروند کويتي حسينالفضاله را يادآوري کنيم البته اگر هنوز حادثه ناپديد شدن او را به يادداشته باشند.

  همچنين مي خواهيم در گوش رئيس هيئت کويتي بگوييم درصورتي که سران ايران و طراحان سياست آن رفتار خود را تغيير ندهند، ايرانخطرناک ترين کشور عليه کويت وکشورهاي عربي خليج (فارس) بلکه امت عربي استالبته تحقق اين خواسته ها براي تغيير در ايران محال ممکن است چرا کهمربوط به بازگشت شکوه گم شده ايران است.

 4. #4
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,783
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 8 در 7 پست

  Re: رسانه های کویتی گستاخی علیه ایران را به حداکثر ممکن رساندند

  عصرايران به الوطن: در کار بزرگ ترها دخالت نکنید / عصر جاهلیت باز می گردد

  ماجرايهمه همه جانبه روزنامه هاي کويتي و تعدادي از نمايندگان پارلمان ، وکلا ونويسندگان اين کشور کوچک عليه عصرايران از آنجا آغاز شد که در پي اصرارآنان بر واژه جعلي خليج عربي ، عصرايران پيشنهاد برگزاري يک مناظره علميرا مطرح کرد و عنوان داشت که اين آمادگي را دارد که اگر در مناظره نام ج لي ج ع ر ب ي ثابت شد ، تسليم واقعيت هاي تاريخي شود و از اين پس اين واژهرا به کار برد ولي اگر حقانيت تاريخي "خليج فارس" ثابت شد ، آنها هم اينقدر جرأت و
  مردانگي داشته باشند که از اين پس از نام واقعي "خليج فارس" استفاده کنند.

  اماطرف هاي اين پيشنهاد ، که چنته خود را خالي از هرگونه سند و مدرکي ميبينند و به شکست خود در چنان مناظره اي - که باید به طور علني برگزار شود- واقف اند ، به جاي استقبال از يک گفت و گوي علمي و سازنده ، به فحاشيروي آورده اند.

  اکنون نيز سايت ايراني عصرايران ، همچنان برپيشنهاد برگزاري يک مناظره علمي و مستند در مقابل دوربين هاي شبکه هايتلويزيوني جهان باقي است و اگر مردي در جهان عرب وجود دارد که به جاي فحشو تهديد ، ادبيات مناظره علمي بلد است و بر خليج ع ر ب ي اعتقاد دارد ، پاپيش بگذارد و اگر مردي در ميان آنان نيست اين پيشنهاد قطعاً اجرايي نخواهدشد.

  اما درباره ساير افاضاتي که الوطن کويت درباره هذيان گوييهاي عصرايران(!) منتشر کرده ، چند نکته را جهت ثبت در تاريخ و شايد ايجادتلنگري در ميان متوهمان الوطن ، ذکر مي کنيم:

  1 - درهمين بدو امر ، لازم است بين قاطبه شهروندان کشورهاي عربي با برخي حاکمانعربي و نوچه هاي رسانه اي شان قائل به تفکيک شويم و بر حفظ حرمت ملت هاتاکید کنیم.

  هر کس کلیت قوم و نژاد و ملتي را به صفتي ناشايستبنوازد ، در وجود تمايلات نژاد پرستانه در او ترديدي نيست کما اين کهنويسنده الوطن ، با نسبت دادن برخي مسائل به کليت ايراني ها ، دچار اينعارضه شده که از خداوند منان براي ايشان شفا و سلامتي مسالت مي کنيم ، چهآن که نژاد پرستي از آن بيماري هاي صعب العلاجي است که تنها آن کسي ميتواند علاجش کند که "اسمش دوا و ذکرش شفا"ست.

  بنابراين ، اگرنقدي متوجه عملکرد يک دولت يا چند روزنامه و شخص خاص شود ، معنايش ايننيست که مردم کشوري که آن روزنامه در آنجا منتشر مي شود ، همگي مورد نقدهستند.

  البته برخي دولتمردان و نويسندگان ، به حدي دچار خودبزرگبيني هستند که خود را مترادف با کل ملت مي دانند و در مواجهه با هر نقدينسبت به خودشان ، پشت سر "ملت" پناه مي گيرند و جالب اينجاست که برخي ازاين خداوندگاران زميني (!) خود را نه تنها با يک ملت خاص که با کل جهانعرب برابر مي دانند و بر آنند که اگر عصرايران درباره فلان مقاله يکروزنامه کويتي مطلبي بنويسد و آن را نقد کند ، معنايش اين است که کل جهانعرب را مورد انتقاد قرار داده است!

  خود بزرگ بيني هم ، البته بد دردي است و باز هم براي مبتلايان به اين عارضه مهلک ، طلب شفا مي کنيم.

  مخلصکلام آن که آقايان پشت مفاهيم ملت و امت عربي پنهان نشوند و اين قدر شجاعتداشته باشند که خودشان باشند و پاسخگوي گفته ها و نوشته هايشان.

  2 -اين نويسنده کويتي اشاره اي داشته به سقوط ساسانيان و از آنجا که مهاجمانعرب زبان بوده اند ، بدان فخر فروخته و کلي قلمفرسايي نموده است. از اینرو به ايشان پيشنهاد مي شود:

  اولاً مطالعهبيشتري در تاريخ داشته باشد تا با سيطره تاريخي ايرانيان بر سرزمين هاييکه اينک براي خود کشور عربي شده اند آشنا شود و البته ماجراي شاپورذوالاکتاف را با تأمل و عبرت آموزي بيشتري بخواند.

  البته حق مطلباين است که بيش از گذشته های متعلق به قرن ها پیش ،به حال و آينده پرداختهشود ولي از آنجا که الوطن کويت نقبي به گذشته زده ، از باب "العاقل يکفيهالاشاره" ، ما نيز اشارتي کوتاه داشتيم صرفاً از اين جهت که بدانند اگرقرار به بازکاوي گذشته ها باشد ،شکست و شرمساری تاریخی متعلق به آنهاخواهد بود.

  ثانیاً بهتر است این نویسنده کویتیلااقل با خودش هماهنگ باشد! او در مقاله اول خودش در باب سقوط ساسانیانکلی افاضات داشته و فخر فروخته است و در مقاله دومش که به فاصله چند روزنوشته است: " گردانندگان عصرایران چون کينه توز ناتوان ، به هذيان گوييمي پردازند و به مسائلي مي پردازند که تاريخ و زمان نيز از آن گذشته وعبور کرده است ". ( عصرایران قبلاً درباره نقش کویت در جنگ عراق علیهایران مطلب نوشته بود.)

  حال باید از این نویسنده خوش حافظه(!)کویتی پرسید اگر پرداختن به موضوعی متعلق به بیست - سی سال گذشته (جنگتحمیلی عراق علیه ایران) نشانه "کینه توزی" ، "ناتوانی" و "هذیان گویی"است ، پرداختن به مساله ای که 1400 سال از آن گذشته نشانه چه چیزی میتواند باشد؟!

  شاید از نظر رسانه های کویتی ، جنگی که 1400 سالقبل رخ داده ، مساله روز است اما جنگی که تنها 22 سال از پایانش گذشته ومجروحان و معلولانش هنوز در بسترند ، امری است که « تاريخ و زمان نيز ازآن گذشته و عبور کرده است.»!

  بنابراین بهتر است این نویسنده عرب، کمی وقت بگذارد و ابتدا تکلیف خودش را با خودش روشن کند و بعد به افاضهفضل در رسانه ها بپردازد و چه تاسف انگیز است حال و روز روزنامه ای کهمجبور است چنین نوشته های متناقض و مضحکی را چاپ کند.

  ثالثاً (اینقسمت را نویسندگان کویتی با دقت بیشتری بخوانند) ، اگر 1400 سال قبل جنگیرخ داده و غالب و مغلوبی داشته ، اساساً ربطی به کویت و کویتی ها ندارد چهآن که این بادیه ، دیرهنگامی نیست که شهر شده است. بنابراین بهتر است خودرا وارد ماجراهای دیگران نکنند و در اموری که در تاریخ هیچ ربطی به آنهاندارد دخالت نکنند.

  البته در کشور تازه تاسیسی که هیچ افتخاری درتاریخ و در دوران معاصر ندارد ، طبیعی است که عده ای بخواهند این "عقده"را با دروغ و تحریف جبران کنند.

  همه می دانیم که همه سطح کره زمین را ابتدا آب پوشانده بود و سپس در گذر زمان خشکی ها از آن سربرآوردند.
  حالبه این نویسنده کویتی پیشنهاد می کنیم با کمک همان آمریکایی هایی که ازایشان مواظبت می کنند ، از روزی که کویت از زیر آب ها خارج شد و خاکش زیرنور خورشید خشکید ، تا به امروز را ساعت به ساعت مرور کنند تا اگر نقطه ایبرای افتخار و خود بزرگ بینی دیدند ، روی آن مانور دهند نه این که خود راقاطی ماجراهای بزرگ تر های منطقه نمایند.
  حد خویش را شناختن و پا از گلیم فرا ننهادن ، نشانه خرد است.

  رابعاً زیادبه دنبال افتخارات خود در تاریخ نگردید چه آن رکورد سریع ترین فرار ارتش وحاکمان یک کشور و اشغال آن توسط مهاجمان ، توسط شما به ثبت رسید و کشورتانظرف چند ساعت زیر چکمه اشغالگرانی رفت که تا دیروز کمک شان می کردید.
  شمابهتر است فعلا در صدد هضم این مورد باشید ،بقیه مسائل بماند برای بعد ،چون اگر زیاد بخواهید در گذشته ها سیر کنید از این موارد برای افزایشاسترس ها و حقارت های تاریخی تان زیاد است.

  3-این بخش از مقاله الوطن کويت در ادامه درباره عصرايران را دوباره بخوانید:اين سايت نژاد پرست و شوم هذيان گويي خود را اينگونه ادامه داد:" اين وکيلکويتي (ولید طباطایی که علیه ایران حرف زده بود) هم انتظار نداشته باشد کهمردم ايران - که سايت عصرايران نيز بخشي از آن است - در مقابل توهين ها وتحريف هاي امثال او و وليد طباطبايي و ديگران سکوت کنند . عصرايران ، بهزودي گزارش هاي مستندي از هم پيالگي سران حکومت کويت با صدام در طول جنگبا ايران را
  منتشر خواهد کرد."

  از الوطن کویت و نویسنده ادیبآن بسیار تشکر می کنیم که با این بخش از مقاله ارزشمندشان "نژاد پرستی" ،"شوم بودن" و "هذیان گویی" را برای بشریت معنا کردند و مشخص شد اگر کسیبگوید "در برابر توهین و تحریف سکوت نمی کنیم و گزارش های مستند منتشر میکنیم "،هم نژاد پرست است ، هم شوم و هم هذیان گو!

  4 -اما در باب این که نوشته است " اما در دوره فعلي نيز چه چيزي از ايراني هارا يادآوري کنيم تا با آنها دوستي و محبت داشته باشيم؟" چند نکته را متذکرمی شویم:

  الف) همین که در جریان جنگ که حکومتکویت جزیره بوبیان را در اختیار عراق قرار داد تا از آنجا به نیروهایایرانی حمله شود ولی ایران این خطای بزرگ را با بزرگ منشی نادیده گرفت ،به تنهایی برای اثبات حسن نیت ایرانی ها کفایت می کند والا شلیک چند موشکبه پایتخت کویت در آن بحبوحه که کاری نداشت!

  ب)زمانی که عراق ، کل کشور کویت را ظرف چند ساعت اشغال کرد ، مردم کویت ازخانه و کاشانه خود آواره شدند و بسیاری از آنان به ایران پناه آوردند.
  درآن زمان دولت ایران می توانست مرزها را ببندد تا سربازان بی رحم بعثی ،زنان کویتی را تصاحب و مردانشان را بکشند. اما غیرت ایرانی مانع از اینفاجعه شد و مهمان نوازی ایرانی ها در همه شهرهای ایران شامل حال مردم کویتشد و آنها را حتی در خانه های خود پذیرا شدند.
  البته این یادآوری رانه برای منت گذاشتن که به جهت تلنگر به فراموشکاران الوطن آوردیم و الاروش و منش ایرانی جماعت ، منت گذاردن نیست و اگر بار دیگر مردم کویت نیازبه کمک داشته باشند ، حتماً حس انسان دوستی اصیل ایرانی شامل آنها نیزخواهد شد.

  ج) پس از آزادی کویت ، این ایرانی هابودند که به داد چاه های نفتی مشتعل کویتی رسیدند و سرمایه های مردم کویترا از شعله های آتش رهانیدند و میدان های نفتی آتش رفته را خاموش کردند.

  د ) در باره روابط ایرانیان و اعراب نیز بد نیست الوطن بداند که :

  اولاًبسیاری از ایرانیان ، عرب زبان هستند و بین آنها و سایر ایرانیان از فارسو ترک و کرد گرفته تا لر و بلوچ و گیلک و ... روابط خوبی به عنوان "هموطن"وجود دارد و اتفاقاً بسیاری از ایرانیانی که در جنگ تحمیلی توسط سلاح هایاهدایی اعراب به صدام به شهادت رسیدند ، از هموطنان غیور عرب ما بوده اند.

  ثانیاً اگر کمک های ایران به مردم عرب در لبنانو فلسطین نبود ، اکنون اسرائیل بخش های بیشتری از سرزمین های عربی راضمیمه خاک خودش کرده بود.

  چه کسی می تواند منکر این واقعیت شود که آزاد سازی جنوب لبنان فقط با کمک های ایران و رشادت های حزب الله لبنان شد؟
  راستیهنگامی که مردم ایران به اعراب لبنانی در جنگ 33 روزه و اعراب فلسطینی درجنگ 22 روزه کمک می کردند ، سران عرب و از جمله رهبران کویت چه می کردند؟روی این سوال کمی تأمل کنید و از آنها بپرسید در سخت ترین روزهای مردم عربدر این دو کشور واقعاً چه می کردند؟ حدس خودتان چیست؟!

  5 -ادعاهای جالبی هم شده است:" ایرانی ها خودروهاي بمب گذاري شده به ما هديهدادند و از تروريسم در کشورمان حمايت کردند و هواپيماهاي ما را ربودند واتباع ما را کشتند..."!
  و البته مستند نشده که ایران چه زمانی کویتی ها را کشته است . هواپیماهایشان را ربوده و ... ؟

  شایدمنظور نویسنده این بوده که کویت با سلاح های اهدایی اش به صدام ، کشتارمردم ایران را رقم زده است و نظایر این ! به هر حال فرار به جلوی جالبیاست و نشان می دهد برخی رسانه های مهارت ویژه ای در داستان سرایی و قلبواقعیت ها دارند و البته ای کاش به جای روزنامه رمان های تخیلی چاپ میکردند.

  عصرایران پیشتر درباره مداخلات کویت در جنگ 8 سالهادعاهایی کرده بود و سپس مستندات خود را نیز ارائه داد ؛ اگر آنها نیزمستنداتی دارند ، بسم الله!

  6 - نوشته :" ايراني ها به دنبال فرصتي هستند تا به مقاصد خود برسند" .
  این قطعاً گزاره درستی است و معلوم نیست چرا به عنوان نقطه ضعف ایرانی ها آمده است.
  البته برای کسانی که تمام هم و غم شان نوکری آمریکاست ، لابد تعجب آور است که ملتی برای خودش کار کند نه برای ارباب بزرگ!

  7- نوشته:"بايد مسئله ناپديد شدن شهروند کويتي حسين الفضاله را يادآوري کنيم البتهاگر هنوز حادثه ناپديد شدن او را به ياد داشته باشند."
  در این باره نیز دو نکته را متذکر می شویم:
  الف) بهتربود روزنامه الوطن پیش از انتشار این بخش از مقاله ، مروری بر آرشیو خودشمی کرد تا می دید که حدود دو سال پیش ،«خالد جار الله» كفيل وزارت امورخارجه كويت به روزنامه الوطن گفته است: سفارت كويت در تهران براي مشخصكردن اينكه "حسين الفضاله " شهروند كويتي در ايران مفقود شده است يا خير ،با جديت تلاش ميكند اما دليل و مدركي دال بر حضور وي در ايران در اختيارنداريم.

  حال وقتی خود دولت کویت می گوید دلیلی برای حضور الفضالهدر ایران ندارد ، برخی نویسندگان کویتی کاسه داغ تر از آش شده اند و البتهوقتی کفگیر به ته دیگ بخورد و چیزی برای گفتن وجود نداشته باشد ، همین میشود!

  ب) حالا که صحبت از مفقود شدن شد ، بهتراست کویت نیز مسوولیت خود را در مفقود شدن ده ها هزار ایرانی در جنگ هشتساله بپذیرد و دستکم از مادرانی که سال هاست چشم شان به در مانده تا بلکهخبری از فرزند مفقودشان برسد ، به سهم خود عذرخواهی کند. چه آن که مگرهمین کویت نبود که در جنگ 8 ساله صدام را تجهیز می کرد که بمب و موشک وگلوله بر سر مردم ایران بریزد و آنها را کشته و مجروح و مفقود نماید؟

  8 -نوشته : " در صورتي که سران ايران و طراحان سياست آن رفتار خود را تغييرندهند، ايران خطرناک ترين عليه کويت وکشورهاي عربي خليج (فارس) بلکه امتعربي است ."

  وقتی شیوخ شکم پرست از امت عربی دم می زنند در حالیکه زنان و کودکان عرب زیر چکمه اسرائیلی ها له می شوند و سران عرب خفه خونمی گیرند ، حالتی از اشمئزاز به آدمی دست می دهد از این همه ریاکاری و دمزدن و عمل نکردن.

  باید به آنها گفت که اگر برای شما امت عربی مهمبود ، اکنون این گونه تکه تکه نبودید و هر کدام تان زیر علم یکی ازکشورهای غربی مانند آمریکا و انگلیس مستعمره نمی شدید و پاره تن جهان عربو اسلام (قدس) در اشغال صهیونیست ها نمی سوخت.

  در هم پیمانی برخیاعراب خیانت پیشه به آرمان های عربی و اسلامی همین بس که می کوشند یک کشوراسلامی را که در طول 31 سال گذشته در خط مقدم جنگ با اسرائیل بوده راجایگزین اسرائیل کنند و ملت ها را علیه ایران اسلامی تهییج کنند تااسرائیل با فراغ بال بیشتری جنایت کند و توجه کمتری متوجه او باشد.
  بی گمان اسرائیلی ها ، حتی در میان یهودیان نیز دوستانی به خوبی این مسلمانان(!) پیدا نخواهند کرد.

  9-هم کویتی ها می دانند ، هم ایرانی ها و هم بقیه جهانیان که زبان درازی هایبرخی کشورهای کوچک عربی منطقه ، نه از اعتماد به نفس و قدرت آنها که بهواسطه پشتگرمی آنها به آمریکاست .
  مثل آنها ، مثل بچه هایی است که پشت سر بزرگ تر خود پنهان شده اند و برای دیگران شکلک درمی آورند.

  البتهآنها این نکته را فراموش کرده اند که این "بزرگ تر قلچماق" که دلشان به اوخوش است ، تا ابد وقتش را صرف آنها نمی کند و سرانجام روزی منافعش ایجابمی کند که تنهایشان بگذارد و آن وقت آنها خواهند ماند و مایی که به اجبارجغرافیا ، همسایه ابدی شان هستیم.
  کویتی ها یادشان باشد که آمریکا ،عاشق چشم و ابرویشان نیست. بنابراین بهتر است اندکی آتیه اندیش هم باشندتا در سال های آینده مجبور به دادن هزینه های گزاف نباشند.

  ماایرانی ها ، همواره خواستار دوستی و حسن همجواری هستیم ولی بعضی ها انگاردوست دارند تخم کینه بپاشند و فرجام خود و فرزندانشان را به شومی و تلخیرقمی بزنند.

  10 - ...و پایان سخن این که بهتر است رسانه های حکومتی کویت حرص بازگشت یا عدمبازگشت "عصرکسری" را نخورند ، بلکه کمی هم نگران این باشند که "عصرجاهلیت"بار دیگر به سمت شان بازگشته و این بار نه در قالب زنده به گور کردندختران ، که در شمایل زنده به گور ساختن واقعیت ها و فرار از حقایق.[JUSTIFY][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید][/JUSTIFY]

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. ترس نماینده کویتی از راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر: خدا رحم
  توسط HRG در انجمن اخبار انر‍‍‍ژي هسته اي
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۰۳ شهریور ۸۹, ۰۲:۳۸
 2. جستجو و دسترسی سریع به سایت ها
  توسط HAMIDREZA در انجمن هك و امنيت
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۲۷ خرداد ۸۷, ۲۰:۰۶
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۱۸ فروردین ۸۷, ۱۸:۴۳
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۱۶ مهر ۸۶, ۲۳:۴۲

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •