معرفی و دانلود بازی یاهو یاهیبازى YahooYahie ، نسخه اول، ساخته شده در تاريخ 2007 با انجين Game Maker 6.1 است كه مدت ساخت آن يك ماه مى باشد. از اين بازى دو بعدى چهار نسخه ساخته شده كه به معرفی آنها میپردازیم.
هدف بازى اينكه شما در نقش يكى از شكلكهاى Yahoo وYahie بازى می كنيد و بايد از خانه های مردم خود دفاع كرده و نگذاريد كه دشمنان به آنها برخورد كنند (البته فقط خانه نيست كه احتياج به محافظت دارد بلكه خود شما هم بايد به دشمنان برخورد نكنيد و به دام آنها نيوفتيد) همچنين بايد تمام دشمنان را نابود كنيد و در برابر آنها تا آخرين لحظه مقاومت كنيد و نگذاريد دستشان به خانه ها برسند تا به مرحله بعدى راه پيدا كنيد. سبك اين بازى به صورت پلتفورم هست و می توان آن را 1 يا 2 نفره با كيبورد و در نسخه های بعدی با دسته هم بازى كرد. بازى داراى مراحل بسيار است و يكى از نقاط قوت بازى صداگذارى آن است كه براى آن زحمت بسيار كشيده شده، طوريكه با كليك كردن در هر جاى منو ميتوانيد شاهد پخش يك صدا باشيد. حجم بازی بخاطر داشتن جزییات نسبتا زیاد بالا رفته است، هر دشمنی صدا و وظیفه مخصوص به خود را دارد، آهنگها و صحنه های بازی بعد از گذشت از هر چند مرحله تغییر میکند و... . قابليت انتخاب ميزان سختى به صورت دو گزينه آسان و سخت وجود دارد (فقط براى قسمت يك نفره). با بازى كردن اين نسخه شما ياد مى گيريد و تمرين مى كنيد كه چگونه نسخه هاى بعدى را به اتمام برسانيد. چون قالبا نسخه هاى بعدى از نظر گيم پلى و مراحل آن بسيار دشوارتر خواهد بود.


[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
بازی یاهو یاهی نسخه دوم :


این نسخه در اواسط سال 2007 با انجین Game Maker 7 ساخته شده. گرافيك بازى بالاتر رفته و آبجكت ها و كاراكترهاى به كار رفته در بازى زيباتر و سه بعدى شده اند، همچنين آهنگ ها و صداهاى به كار رفته در بازى هيجان و جذابيت آن را بيش از پيش بيشتر کرده اند. در هنگام شروع بازى يك تريلر به صورت نصفه پخش مى شود كه داستان بازى را حكايت مى كند كه البته با اتمام بازى شما مى توانيد ادامه اين تريلر زيبا را ببينيد. تريلر به اين صورت است:

شما يك جنگجوى شجاع هستيد كه بايد به تنهايى به يك قصر برويد و از طبقات آن عبور كنيد، هر طبقه شامل يك Chapter مى شود و غول مخصوص به خود را دارد و در نهايت بازى شما به طبقه آخر رسيده و در آنجا با غول آخر مواجه مى شويد و با او مبارزه مى كنيد تا به پيروزى مى رسيد و او را شكست مى دهيد و در نتیجه مردم خود را نجات می دهید.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
نسخه سوم از سرى بازهاى ياهو ياهى:


نسخه سوم اين بازى از دو بخش يا قسمت تشكيل شده كه قسمت اول با نام (Part 1) و قسمت دوم (Part 2) نام دارد. البته اسم كامل قسمت دوم اين بازى In The Dark (در تاريكى) نام گرفته كه علت اين نامگذارى و توضيحات بيشتررا در هنگام نقد آن نسخه مى خوانيد. هردو نسخه با انجين Game Maker 7 ساخته شده اند. اين بازى در تاريخ May 2008 ساخته شده است.

تفاوتهاى چشم گيرى در نسخه سوم با دو نسخه قبل از خود وجود دارد كه مى توان به بالا رفتن گرافيك بازى و كيفيت صداها و موزيكها و سه بعدى بودن كاراكترها و متحرك بودن بك گراندهاى بازى اشاره كرد. قابليت ديگرى هم كه مى تواند در جذابيت و زيباتر شدن بازى تاثير بسزايى داشته باشد، داستانى بودن بازى است. بدين صورت كه شما با پشت سر گذاشتن هر چند مرحله شاهد يك دمو تصويرى هستيد كه داستان بازى را روايت مى كند.
قابليت ديگرى كه ميشود از آن سخن گفت، بالا رفتن هوش مصنوعى و اضافه شدن حركات جديد به دشمنان است. در شماره هاى قبل شما غالبا دشمنان را مشاهده مى كرديد كه به صورت مستقيم و در يك خط صاف به شما و خانه ها حمله ور مى شدند. اما در اين نسخه حركات جديدى مثل: مارپيچ و زيگ زاگ و... وجود دارد، همچنين براى عبور از يك مرحله بايد همانند نسخه دوم اين بازى تمام دشمنان را نابود كنيد تا بتوانيد به مرحله بعد صعود كنيد.
جلوه هاى ويژه جديدى هم در اين بازى اضافه شده، مثل: قابليت باران يا برف باريدن در حين جنگيدن با دشمنان كه به شكل قطرات ريزى قابل مشاهده هستند از اين گونه جلوه ها به شمار مى آيند.
در دو نسخه قبل سلاح هايى كه بازيكنان با آن به جنگ با دشمن مى پرداختند: تفنگ، رگبار، مين و آرپيچى بود، همچنين شما در بازى به غير از كليدهاى حركتى (راست وچپ، بالا و پايين) يك كليد هم براى تير زدن به دشمن داشتيد كه بايد با آن بازى را تمام مى كرديد، ولى در اين نسخه، به غير از كليدهاى حركتى، 2 كليد در كيبود براى جنگيدن داريد كه كليدى براى كاشتن مين در زمين و كليدى براى تير اندازى به كار مى رود، همچنين يك سلاح جديد به نام ليزر در بازى اضافه شده كه از قدرت نابودى و كشتن بالايى برخوردار است.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]قسمت دوم از نسخه سوم بازى ياهو ياهى:


بازى YahooYahie ، قسمت دوم از نسخه سوم به نام تاريكى، ساخته شده در تاريخ October 2008 كه مدت ساخت آن تقريبا دو ماه مى باشد.

تا اينجا به معرفى اين بازى پرداخته ايم و شما با بازى آشنا شديد، در اينجا فقط به ذكر تغييرات و تفاوتهايى كه در اين نسخه با نسخه هاى قبل وجود دارد اكتفا مى كنيم:
- تعداد افكت ها بالا رفته و زيباتر شده اند.
- گرافيك بازى و وضوح و كيفيت كاراكترهاى بازى کمی بيشتر شده است.
- هوش مصنوعى دشمنان بالا رفته و حركات جديد به آنها اضافه شده است.
- به كار رفتن بك گراندهاى با كيفيت بسيار بالا و خشك (غير متحرك) و البته واقعى در مورد طبيعت.
- در هر مرحله براى شما وقتى در نظر گرفته شده كه بايد در آن وقت از خانه ها و خودتان محافظت كنيد و در برابر هجوم و تهديدات دشمنان از هر طرف از خود مقاومت نشان دهيد. (مانند نسخه اول اين بازى)
- خانه ها از حالت خشك به حالت متحرك در آمدند و رنگشان مدام تغير مى كند
- و.... .
شايد برايتان سوال پيش بيايد كه چرا اسم قسمت دوم بازى را در تاريكى گذاشتيم؟ بايد بگويم كه در اين نسخه مراحل در تاريكى بك گراندها به سر مى برد و دشمنانى مانند: خفاش ها و اسكلت ها وجود دارند كه بازى را مخوفتر كرده اند (البته براى سنين كم)، همچنين آهنگ هاى بازى از حالت شاد به غمگين تر سو پيدا كرده اند.
درجه سختى اين بازى هم طورى است كه بايد بگويم اگر نسخه هاى قبلى را بازى نكرده ايد بهتر است برويد آنها را بازى كنيد و تمامشان كنيد، زيرا مراحل اين نسخه طورى ساخته شده است كه بازيباز با پشت سر گذاشتن شماره هاى قبلى و بازى كردن آنها توانسته تجربه كافى و مهارت لازم را براى جنگيدن با دشمنان كه در اين شماره قوى تر خواهند بود را كسب كرده باشد. يعنى بدون گذراندن مراحل نسخه هاى قبلى به خاطر سختى مراحل و آشنا نبودن با طرز بازى كردن با مشكل مواجه مى شويد.[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]


[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]