صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 16 , از مجموع 63

موضوع: انواع گل

 1. #1
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  انواع گل


  نرگس  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  گياه نرگس از خانواده نرگسيان (Amaryllidaceae ) و تيره Narcissus مي باشد» نرگس گياهي دائمي و پيازدار مي باشد . پيازهاي آن درشت و داراي ورقه هاي فلسي يا مطبق است .

  گلهاي نرگس به رنگ سفيد ، زرد ، نارنجي ، کم پر و پُر پر هستند . برگهاي اين گياه از بن ريشه بصورت صاف يا شياردار بيرون مي آيند و در طول ساقه قرار ميگيرند.نرگسها به اندازههاي مختلف يافت ميشوند از گلهاي 5 اينچي روي ساقههاي 2 فوتي گرفته تا گلهاي 5/0 اينچي روي ساقه 2 اينچي.

  تکثير نرگسهانرگسها به دو روش تکثير ميشوند. 1- روش تکثير غير جنسي (تقسيم پياز) که دقيقاً نتيجهاش گلي است مانند گل پياز اصلي. 2- روش تکثير جنسي (دانه) که نتيجهاش گلهايي خواهد بود جديد و متفاوت. دانهها در بخش تخمدان ايجاد ميشوند اين بخش متورم در پشت گلبرگهاست. پس از شکوفه کردن بخش تخمدان متورم ميشود اما خالي از دانه است. گهگاه باد يا حشرات با آوردن گردههاي جديد از گلهاي ديگر ميتوانند باعث گرده افشاني گل در طول مدت گلدهي آن شوند. وقتي اين اتفاق روي داد در تخمدان يک يا تعداد کمي دانه ايجاد ميشود. نرگسهاي دورگه بوسيله گرده افشاني گلها با تماس دادن و ماليدن دانه گرده از يک گل به کلاله گل ديگر بوجود ميآيند در نتيجه تخمدان ميتواند تا 25 دانه را در خود ايجاد کند. که هر کدام از آنها يک گياه کامل را بوجود خواهد آورد. اما براي گلدهي گياهي که از دانه پرورش مييابد بايد تا 5 سال صبر کرد. گلدار بودن نرگس از شش هفته تا شش ماه طول ميکشد که اين بستگي به جايي که شما زندگي ميکنيد و همچنين نوع گونهاي که پرورش ميدهيد دارد. بعد از گلدهي اجازه دهيد تا گياه نرگس پيازش را براي سال بعد بازسازي کند. برگها تا آن هنگام سبز هستند.

  مراقبت از نرگسها

  براي کشت، آنها را بطور مجزا با فاصلههاي cm 15 در يک خاک با زهکشي خوب و مناسب کشت کنيد به طوري که حدود cm 10 خاک روي پيازها باشد. يک مقدار کود معمولي را با خاک مخلوط کنيد و در زير محل کاشت بريزيد و اگر خاک رسي و سنگين است مقداري شن با آن مخلوط کنيد تا به زهکشي خاک کمک کند. پيازها را در زميني که از آب اشباع است نکاريد. نرگسها براي گلدهي سال بعد خود نياز به انرژي سرازير شده از ساقه و برگ به پيازها دارند. به همين دليل برگها را از محل طوقه قطع نکنيد چون اين کار باعث ميشود آنها ضعيف شوند. هنگامي که 6 هفته سپري شد بعد از گلدهي ميتوانيد برگها را قطع کنيد چون تأثيري بر گلدهي سال بعد ندارد. بعد از پژمرده شدن گلها آنها را از بخش زيرين و پشت تخمدان قطع کنيد. هر پيازي را که در ساقه و برگ آن نشاني از بيماري است خارج کرده و آن را بسوزانيد. پس از گلدهي گياه را هفتهاي يک بار آبياري و بوسيله کودهاي غني از تپاس تغذيه کنيد تا هنگامي که برگها زرد شوند. تعداد زيادي از نرگسها، خيلي خوب به طور طبيعي سبز شده و نياز به جابجايي ندارند. اگر شما باغ کوچکي داريد و دستههاي نرگس خيلي زياد و بزرگ شدهاند ميتوانيد آنها را خارج کرده و تقسيم کنيد. پيازهاي خارج شده را در مکاني خنک تاريک و با تهويه مناسب تا زمان کشت بعدي ذخيره کنيد. هم قبل از انبار کردن هم قبل از کشت دوباره، تمام پيازهايي را که هنگام لمس کردن حس ميکنيد نرم هستند يا حالت اسفنجي پيدا کردهاند را جدا کرده و بسوزانيد. پيازهاي کشت شده در گلدان (براي 16 الي 20 هفته) بايد حداقل در عمق 5 تا 10 سانتي متري کاشته شوند. که اين بستگي به شرايط آب و هوايي منطقه دارد.

  منبع: [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 2. #2
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : انواع گل

  آماریلیس Amaryllis


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  آماریلیس گیاهی است از خانوادۀ Amaryllidaceae و این گیاه بومی امریکای جنوبی و غرب هندوستانه .
  گلهای آن شیپوری و به رنگهای سفید ، صورتی ، قرمز و یا ابلق هستش . روی هر شاخۀ گل دهنده 6-3 گل به وجود میاد .
  این گیاه به وسیلۀ بذر و پیاز تکثیر میشه که روش تکثیر از طریق پیازرایج و ساده تره . پیاز گل رو در گلدانهایی نسبتاً بزرگ که فاصلۀ پیاز تا لبۀ گلدان 3 سانتیمتر باشد و در خاکی خوب و غنی می کاریم زهکشی گلدان باید مناسب باشد در غیر این صورت پیاز گل می گندد .

  باید در هنگام کاشت پیاز قسمت سر پیاز از خاک بیرون باشد والا ممکن است به گل ننشیند .
  در هنگام رشد باید هفته ای یکبار با کود مایع پیاز را تقویت کرد . درجه حرارت معمولی اتاق ( 23-20 درجه سانتیگراد ) برای آماریلیس مناسب است .

  پس از آنکه گلدهی تمام شد و گلها پژمرده شدند آبیاری را قطع کنید تا اواخر تابستان که برگها به طور کامل پژمرده شوند و اوایل زمستان می توانید آنها را دوباره در گلدان بکارید .

  می توانید پیازها را تا آن موقع در انبار نگهداری کنید.

  گل عزیز است غنیمت شمریدش صحبت . . . . .که به باغ آمد ازین راه و ازآن خواهد
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 3. #3
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : انواع گل

  مریم Polianthes tuberosa


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  مریم یگ گیاه پیازدار دائمی و بسیار زیبا و خوشبوست . در بین گیاهان طرفداران خاصی دارد .
  این گیاه در ماه های بهار ، پاییز و تابستان بسته به فصل کاشت پیاز ، به گل می نشیند .
  این گیاه از طریق تقسیم پیاز تکثیر می شود برای کاشت آن ابتدا پیاز را در گلدان می کاریم و گلدان را تا اواسط اسفند آبیاری نمی کنیم بعد از آن هفته ای یکبار به گلدان آب می دهیم .
  گلدان را باید در محلی آفتابگیر قرار دهیم . مانند دیگر گیاهان گلدان مریم نیز باید دارای زهکشی مناسب باشد .

  گل عزیز است غنیمت شمریدش صحبت . . . . .که به باغ آمد ازین راه و ازآن خواهد شد
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 4. #4
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : انواع گل

  با اجازه از صاحب تاپيك
  میمون (نام علمی: Antirrhinum majus)  گل میمون یکی از گلهای زینتی است که در باغبانی بسیار معمول است و در فصل تابستان با گلهای رنگارنگ و مخملی خود جلوه خاصی به باغچه ها می دهد.
  این گیاه از جنس Antirrhinum و متعلق به خانواده scrophulariaceae میباشد. از گلهای زینتی دیگری که از این خانواده در باغبانی معمول است گل انگشتانه Digitalis و گوشی calceolaria را می توان نام برد.
  از جنس Antirrhinum حدود 40 گونه مختلف علفی یکساله و دو ساله و چند ساله و نیمه درختچه ای شناسایی شده که یکی از این گونه ها Antirrhinum majus میباشد که نام علمی گل میمون است که از گیاهان علفی چند ساله این جنس میباشد ولی معمولا" از آن بعنوان گل یکساله استفاده می شود و دارای تعداد زیادی واریته و فرم مختلف میباشد . طول گیاه و رنگ و اندازه گل در واریته های مختلف متفاوت بوده و همین تنوع این گونه را جزء یکی ازپر استفاده ترین گیاهان در گلکاری قرار میدهد.
  ارتفاع این گیاه در واریته های مختلف بین ده سانتیمتر تا یک متر متغییر است . از فرم های بلند آن برای گل بریده و از فرم های کوتاه آن برای کاشت در حاشیه باغچه ها میتوان استفاده کرد.
  گل میمون برای رشد و گلدهی به نور کافی احتیاج دارد . بنابراین بایستی آن را در محل آفتابگیر در باغچه بکارید . خاک باغچه باید بایستی قوی و دارای زهکشی خوبی باشد .فاصله کاشت نسبت به طول گیاه فرق می کند معمولا" فرم های کوتاه را با فاصله 25 سانتیمتری و فرم های بلند را با فاصله 50-40 سانتیمتری میکارند .برای طولانی شدن طول گلدهی میتوانید گلها را ببرید و از آن به عنوان گل بریده استفاده کنید و یا بعد از پژمرده شدن و قبل از تشکیل بذر آنها را قیچی کنید
  وقتیکه گیاه بعد از مدتی گل دادن فرم شاداب و جوان خود را از دست داد آنرا از محل نزدیک به زمین قیچی کرده و سپس با یک کود مایع آنرا کودپاشی کنید در این صورت گیاه ازنو شروع به رشد و فعالیت کرده و گلهای خوبی خواهد داد.گل میمون را در گلدان نیز میتوان پرورش داده و نسبت به زمان کاشن بذر در فصول مختلف در گلخانه به گل می نشیند.
  بهترین روش تکثیر کاشت بذر است که آنرا به دو صورت میتوان انچام داد: 1- در فصل پاییز بذر ها را در ترکیبی خاکی که نصف ماسه و نصف پیت یا خاک برگ است در گلخانه بکارند . بذرها معمولا" بعد از 20-10روز سبز میشوند . بعد از اینکه نشاء ها باندازه کافی رشد کردند آنها را در گلدانهای کوچک بکارید و در گلخانه سرد یا شاسی قرار دهید . این گیاهان در فصل بهار به باغچه منتقل کنید و گیاهانیکه بیین ترتیب پرورش یافته اند زودتر از سایرین به گل می نشینند و در واقع با این روش گلهای زودرس بدست می آیند . در صورتیکه فرم های بلند آنرابرای گل بریده پرورش داده اید میتوانید بعد از جابجا کردن نشاها آنها را در گلخانه ای که حداقل درجه حرارت آن بین –7و 4 درجه سانتیگراد باشد قرار دهید و در فصل زمستان از گلهای آن استفاده نمایید .
  2- طریقه دیگر کاشت مستقیم بذر است یعنی میتوان بذر را در بهار مستقیما در خاک باغچه بپاشید و در آبیاری آن دقت شود که بطور یکنواخت با آبپاش که سوراخهای ریز دارند آبیاری شوند و بعد از سبز شدن بذر ها آنها را تنک کنید و فاصله مناسب رعایت شود.
  یکی از بیماریهای رایج در گل میمون بیماری قارچی زنگ میباشد که بسرعت در گیاه پیشرفت میکنند .لکه های قهوه ای رنگ پودر مانند که درزیر برگ و در روی ساقه ظاهر می شود از علائم بیماری می باشند
  آفت شته نیز معمولا" روی شاخه های جوان بچشم میخورد که میتوان با استفاده از سممومی که در بازار موجود است نسبت به سمپاشی اقدام نمایید

  منبع:مجله باغبان مردادماه ۱۳۶۲ از زيبا جم زاد
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 5. #5
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : انواع گل

  آنتوریوم Anthurium

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]


  این گیاه چند ساله و آپارتمانی است با گلهای بسیار زیبا و شیک و از خانواده Araceae است.
  این گیاه به مکانی با نور کافی که در عین حال آفتابگیر هم نباشد نیاز دارد پنجره ایکه مشرف به شمال یا شرق باشد مکان مناسبی برای این گیاه است .
  این گیاه را با آب جوشیدۀ ولرم آبیاری کنید . در زمستان 8-6 هفته باید به آن استراحت داد و آب را کم نموده و درجه حرارت را 15 درجه نگاه می دارند . خاک کمی اسیدی ، رطوبت زیاد ، آبیاری زیاد ، حرارت زیاد و نور متوسط مطلوب این گیاه است .

  تکثیر این گیاه به وسیلۀ پاجوشهایی که در اطراف گیاه بیرون می آید امکانپذیر است و این تقسیم بوته در بهار انجام می شود .
  گاهی روی ساقه ریشه بیرون می آید که می توانید از زیر آنرا قطع کنید و در گلدان بگذارید یا اینکه ساقه را پس از آنکه 5-4 ساله شد خورد کرده و قلمه بزنید .

  حرارت 20-15 درجه سانتیگراد بهترین درجۀ حرارت برای گلدهی آنتوریوم است .

  گل عزیز است غنیمت شمریدش صحبت . . . . .که به باغ آمد ازین راه و ازآن خواهد شد
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 6. #6
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : انواع گل

  همیشهبهار (نام علمی: Calendula officinalis یا Calendula persica)  همیشهبهار در ایران از جمله در بلندیهای بالای ۲۵۰۰ متر در استان کهگیلویه و بویراحمد میروید.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 7. #7
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : انواع گل

  رُز، يا گل سُرخ ، جنسي ازخانواده گل سُرخ ها يا(Rosacea) رُزاسِه ميباشد كه بوته هايش پاكوتاه و پا بلند و رونده با ساقه هاي چوبي است و در بعضي گونه ها برگهايش غير دائمي و در برخي دائمي ميباشد .
  گل هاى رزى كه تاكنون شناسايى شده اند، در ۳۵ طبقه جاى مى گيرند كه در اين ميان رز هاى Floribundas مناسب ترين گل براى كاشت بوته اى در زمين هستند. اين رز ها كه در تمام طول فصل گل مى دهند، گل هاى خود را در دسته هاى پنج تا هفت تايى ظاهر مى كنند. رز هاى Polyanthas به گونه قبلى شبيه اند، با اين تفاوت كه بوته و گل آنها كوچك تر از گونه قبلى است. همچنين رز هاى Grandiflora از تلاقى بين دو گونه Floribundas و hybrid tea به وجود آمده اند.

  نتایج اولین مطالعه جامع درباره گل رز حاکی از وجود ۴۰ گونه از آن در ایران است.

  نشریه زیست شناسی گیاهی که در انگلستان به چاپ میرسد در شماره ۸ مارس خود گزارشی از یک تحقیق مشترک میان گیاهشناسان ایرانی و هلندی را به چاپ رسانده که نشان میدهد در مجموع در ۲۸ استان ایران ۴۰ گونه گل رز وجود دارد.

  تحقیق جدید نشان میدهد ۴۰ گونه ژنتیکی گل رز که در ایران شناسایی شدهاند در شرایط آب و هوایی کاملأ متفاوت پرورش پیدا میکنند.

  به عنوان مثال ۱۰ گونه ژنتیکی گل رز اصفهان که بیش از همه به مصارف صنعتی می رسند در آب و هوای خشک و سردسیری رشد میکنند در حالی که گونههای ژنتیکی گل رز در خوزستان و سیستان و بلوچستان به کلی در آب و هوای خشک و گرم پرورش پیدا میکنند.

  آنگونه که نتایج این تحقیق نشان میدهد ۹ گونه از ۴۰ گونه ژنتیکی شناسایی شده در ایران از بازدهی بهتری نسبت به گونههای صنعتی فعلی برخوردارند در حالی که این گونهها از جنبه صنعتی کمتر شناخته شدهاند و روغن کشی از آنها در کارگاههای کوچک محلی انجام میشود.

  استفاده صنعتی از گونههای گل رز در ایران از جنبه تاریخی در منابع مختلف مورد تأئید قرار گرفته است.

  در فرهنگنامه گیاهان طبی که در سال ۱۹۹۶ در انگلستان به چاپ رسید شواهدی از گلابگیری از گل رز داماسینا در ایران در قرن هفتم پس از میلاد مسیح آورده شده است.

  ...........................................
  ......................................
  ...........................................

  در باغبانی این گلها بیشتر مورد توجه هستن:

  گل سُرخ پاكوتاه : بوته هائيست كه پيوند آنرا روي ريشه يا ساقه نزديك بخاك زده و ميگذارند از پيوند چند شاخه بيرون آيد و در اثر هَرَس همه ساله آنرا كوتاه نگهميدارند ، بطوري كه بسته به جنس آن بلندي بوته ها از ۲۰ سانتيمتر تا يك متر بلند تر نمي شود .

  گل سرخ كُرپه : كه پس از پيوند نزديك خاك در اثر هَرَس نوك شاخه ها مي گذارند شاخه هاي فرعي آن زياد شود تا بوته بصورت كُرپه درآيد .

  گل سرخ با ساقه بلند يا نيمه بلند : عبارت از بوته هائيست كه پيوند را روي يك ساقه صاف و لخت تسترن كوهي به بلندي يك متر تا يك متر و نيم مي زنند . پس از نمو پيوند ، ساقه نسترن بتدريج قوي شده رنگ قهوه اي بخود گرفته راست مي ايستد . باغبان ميتواند شاخه هايي كه از پيوند ميرويد را به ميل خود بهر شكل بخواهد درآورد .

  گل سرخ رونده پيچنده : اين دسته از اقسام مخصوصي هستند كه شاخه هاي آنها بلند شده و بالا ميرود كه آنها را بوسيله پايه يا داربستهاي فلزي مخصوصي نگهداري كرده آرايش ميدهند .

  گل سرخ مجنون : كه از پيوند اقسام رونده روي پايه بلند نسترن كوهي بدست مي آيد .

  .............................................
  .......................................
  .............................................
  برایه آنکه بدانند بدانند هر واريته كه تازه بدست مي آورند از جفتگيري كدام يك از واريته ها بوجود آمده , كارشناسان آنها را دسته بندي كرده اند كه مهمترين از همه آنها دسته بندي زير است كه مورد توجه بيشتري ميباشد :

  Rosier de france

  Eglantier

  Rosier aodeur de the

  Rosier de Perse

  Rosier Multiflore Polyanta

  Rosier Miniature

  Rosier Bengale

  دوسته عزیز اسمها فرانسویه.
  در آخر هم یه سری از انواع رزها رو براتون میزارم....واقعا زیبا هستن


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  و اینم کار زیبایی که جدیدا هلندیها کردن.....لذت ببرین


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 8. #8
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : انواع گل

  Arrojadoa dinae


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  ساقه های این نوع از Arrojadoa بلند و باریک اند و می توانند تا ۲ سانتیمتر در عرض و ۱ متر در ارتفاع رشد نمایند و از زمانی که ارتفاعشان به ۸ سانتیمتر می رسد توانایی گل دهی پیدا می کنند .

  این ساقه های زیبا و بلند با پوششی از تیغ های ریز آراسته شده اند .
  وقتی که ساقه ها به زمان گل دهی می رسند موهایی به طول ۱ سانتیمتر از محل گل دهی رشد می کنند . داخل گل های بنفش روشن این نوع کاکتوس به رنگ زرد خودنمایی می کنند .

  ارتفاع این گل ها به ۳ سانتیمتر نیز می رسد .
  سرمای خشک ( زیاد ) را نمی توانند تحمل کنند ولی در شرایط مناسب بسیار راحت و سریع رشد نموده و گل می دهند . این نوع کاکتوس را از طریق تخم کاری یا پیوند زدن تکثیر می کنند .
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 9. #9
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : انواع گل

  رعنا زیبا


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  رعنا زیبا از گیاهان بسیار زیباست و در ردیف گلهای فصلی قرار می گیرد .
  بذر این گیاه را باید در فروردین ماه در خزانه کشت کنید و پس از سبز شدن و چهار تا شش برگه شدن آنرا در محل اصلی نشا کنید .
  این گیاه به آبیاری متوسط نیاز دارد و باید مواظب باشید که اطراف ریشه بیش از حد رطوبت نداشته باشد چون این گیاه زمینهای خشک را بیشتر می پسندد .

  . از طریق بذر و تقسیم ریشه در بهار و یا پاییز تکثیر می شود,
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 10. #10
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : انواع گل

  دیفن باخیا Diffenbachia


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  دیفن باخیا ، Diffenbachia گیاهی است از خانواده آراسه Arasees با تقریبا در حدود 30 گونه و تعداد زیادی واریته های گوناگون .

  این گیاهان دائمی همیشه سبز ، بومی آمریکای جنوبی بوده و بخاطر برگهای زیبایش کاشته می شود. و برای گلخانه ها و آپارتمان های شوفاژ دار و یا در مکانهائیکه درجه حرارت زمستان به اندازه کافی باشد مناسب است .
  برگها تقریبا بیضی کشیده با نوک تیز و در روی ساقه بطور مارپیچ بوجود می آیند .

  رنگ برگها معمولا سبز تیره و دارای نقاط یا لکه های سفید کرم رنگی در دو طرف رگبرگ اصلی می باشند . تقریبا حاشیه برگها سبز است . فاصله برگها نسبتا کم است .
  با وجودیکه گیاه همیشه سبز است ، عمر برگها کوتاه بوده و به تدریج می ریزند .

  این گیاه در گلدان بندرت گل می کند .
  اگر گیاه امکان رشد داشته باشد بلندی آن به دو متر و نیم نیز می رسد و تنه آن هنگامیکه برگها ریخته اند ، بند بند و یا حلقه ای شبیه پیچ چوب پنبه بازکن می باشد .
  ساقه ، محکم و تو پُر می باشد . شیره گیاهان این جنس سمی است و باید از تماس آن با چشم و دهان اجتناب کرد .

  و بدین جهت در آمریکا به این گیاه نام Dumb cane( گیاه لال ها ) داده اند .

  بلعیدن شیره تلخ این گیاه باعث ورم بافت های ظریف گلو شده بحدی که قوه گویائی را فلج می کند .
  بهترین خاک برای این گیاه ترکیبی از خاک باغچه ، پیت ( تورب ) و مقدار کمی ماسه است و گلدان باید کاملا قابل نفوذ به آب باشد .

  فصل تعویض گلدان در ابتدای بهار و قبل از شروع رشد آن است .
  این گیاه بوسیله قلمه علفی ساقه و یا قلمه چوبی ، یا خواباندن هوائی زیاد می شود .

  ساقه دیفن باخیا همانطور که گفته شد ، بند بند و یا حلقه دار می باشد .

  اگر برگهای پائین ساقه از بین رفته اند ، می توان ضمن اینکه از چنین گیاهی قلمه گرفت آنرا نیز اصلاح و به فرم طبیعی بازگردانید .
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 11. #11
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : انواع گل

  آهار Zinnia


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]


  این گیاه بومی مکزیکه و گلهای رنگارنگ و زیبایی داره ،گلهای این گیاه در تمام رنگها به جز آبی وجود داره .

  به خاک پر قوت و محل آفتابگیر نیاز داره . گلدون اون باید از لحاظ زهکشی مناسب باشه .
  بذر آهار رو در فروردین ماه می کارند و بعد از 4 تا 6 برگه شدن اون رو در اواسط اردیبهشت ماه در محل اصلی نشا می کنند .
  بعد از انتقال نشا باید به اون آب زیادی داد مواظب باشید در هنگام انتقال ریشه ها آسیب نبینه .
  آهار از گلهای مقاوم و از گیاهان یک ساله است .
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 12. #12
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : انواع گل

  سوسن چلچراغ  ویژگی های گیاه شناسی
  درازا: نزدیک به یک متر
  نام بومی : سوسن چلچراغ ، از آنجا که شکوفههای این گل با رنگ سفید به صورت واژگون باز می شوند نام سوسن چلچراغی به خود گرفته است.انتهای گلبرگهای آن پوشیده از دانههای برجسته و پرچم های بسیار بلند است.
  تیره: لی لیوم Lilium
  نام علمی: Lilium ledebourii
  گل دهی: ماههای خرداد و اوایل تیر
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 13. #13
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : انواع گل

  گل زعفران زینتی CROCUS


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  گل زعفران زینتی یا کروکوس Crocus جنسی از گیاهان خانواده زنبق ها Iridaceae و دارای دو گروه : بهاره C.Vernus و پائیزه ، C.Sativus می باشد و بیش از 75 گونه و واریته های بیشتری از آن تا بحال شناخته شده است .
  الف - گروه بهاره : گروه کروکوس زینتی ورنوس .

  ب – گروه پائیزه : کروکوس زینتی ساتیوس.

  نوع بهاره آن از اواخر اسفند تا اواسط اردیبهشت ماه و نوع پائیزه آن از اواسط شهریور تا اواخر مهرماه در مناطقی که هوای معتدل دارند گل می دهد .

  موطن اولیه آن در اطراف کوههای آلپ بوده و هنوز هم بیش از چهل نوع آن اطراف کوههای مزبور یافت میشود .

  در صورتیکه خوب و مناسب کشت شود و از آن مواظبت کامل بعمل آید از هر پیاز میتوان انتظار 3 – 4 گل را داشت .

  معمولا گلهای کروکوس بشکل جام لبه بلند است و در بعضی از انواع آن پشت جام دو تا سه کاسبرگ کوچک میتوان دید .

  در کروکوس ها معمولا گلها قبل از برگ ظاهر می شوند ولی در تعداد محدودی از گونه های آن برگ قبل از گل آشکار می گردد .
  این گل به دو روش کاشتن پیاز در خاک و یا پرورش پیاز آن در آب زیاد میشود .

  الف – کاشتن پیاز در خاک : برای کشت ابتداء حفره ای با عمق 5 سانتیمتر احداث کنید و بعد پیاز را داخل آن گذارده بطریقی که سر پیاز به طرف بالا قرار گیرد و بعد خاک و کودی را که آماده کرده اید روی آن و اطراف آن بریزید و آبیاری کنید .

  ب – پرورش در آب : کشت در آب و یا ظرفهای سفالی سوراخدار میباشد. پس از انتخاب ظرفهایی که برای کشت پیاز اختصاص داده اند بهتر است 3 تا 4 پیاز را در یک ظرف آب قرار دهید .

  هنگامیکه پیاز مستقیما در آب کاشته میشود باید پیرامون و زیر پیاز مقداری پنبه قراردهید تا زودتر ریشه کند .
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 14. #14
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : انواع گل

  شاه پسند درختي
  شاهپسنددرختی تیرهای از گیاهان گلدار همیشهسبز از خانواده شاهپسندیان (Verbenaceae) راسته لبگلیها (Lamiales) است که دارای 150 گونه میباشد.ساقه هاي آن خاردار و برگهايش تخم مرغي و موج دار است. میوههای آن سمی هستند. میوه ها و گل های آن حشرات و پرندگان را به خود جذب می کند. گل هاي آن قرمز-نارنجي و دورنگ هستند.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 15. #15
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : انواع گل

  حسن يوسف  نام گياه: حسن يوسف
  نام علمی: Coleus sp
  روش تکثير: قلمه-بذر
  شرايط آبی: تابستان:هر روز
  زمستان: هر 2 روز 1 بار
  شرايط نوری: نور کامل
  شرايط خاک: خاک برگ+خاک باغچه+ماسه
  حسن یوسف یکی از گیاهان آپارتمانی است. روش تگثیر آن با قلمه و بذر است.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 16. #16
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : انواع گل

  پامچال Primula


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  این گل از اولین گلهای بهاری است که از چند هفته قبل از نوروز باز می شود .
  این گل از خانوادۀ Primulaceae است و دوستدار رطوبت زیاد است.
  خاک مناسب برای این گیاه تشکیل شده است از یک قسمت خاک برگ ، یک قسمت پیت و دو قسمت شن .
  نور مستقیم را نمی پسندد و باید آن را در مکانی سایه آفتاب و در نور غیر مستقیم نگهداری کرد .
  پامچال را از دو روش پاجوش و بذر زیاد می کنند . بذر را در اوایل سال در خزانه می کارند . پس از آنکه بوته ها بزرگ شدند آنها را به گلدانهای کوچک منتقل می کنند و در محل سایه آفتاب نگهداری می کنند .

  در پاییز گلدانها را می توانید عوض کنید و بوته ها را به گلدانهای بزرگ انتقال دهید .

  این گلها در اواسط زمستان گل می دهند.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •