کیف قاپ عاشق پیشه و همدستش که با تلاش پلیس تهران بزرگ دستگیر شده اند به ده ها فقره دستبرد برق آسا اعتراف کرد.[JUSTIFY]به گزارش ایسکانیوز خانم معلم ۵۰ ساله ای عصر هفتم آبان امسال به کلانتری ۱۰۱ تجریش تهران رفت و شکایتی تسلیم کرد.
ویگفت : نیم ساعت پیش سوار بر ماشینم ، پشت چراغ قرمز خیابان «سلیمی» بودمکه دو سرنشین یک دستگاه موتور هوندا ۱۲۵ آبی به من نزدیک شدند.سپس یکی ازآنان ، در سمت شاگرد را باز کرد و دو ثانیه ای کیفم را که حاوی گواهینامه، کارت خودرو ، بیمه نامه و ۷۰ هزار تومان پول بود از روی صندلی قاپید.پرونده به دستور حیدری - بازپرس شعبه دهم دادسرای امور جنایی تهران - بهپایگاه یکم پلیس آگاهی فرستاده و رسیدگی تخصصی آغاز شد.چند روز بعد همانمالباخته به اداره آگاهی رفت و اطلاعاتی ارائه داد که منجربه کشف سرنخ شد.
خانممعلم اظهار داشت : یک قطعه کارت عابر بانک نیز در کیفم بود که این موضوعرا نمی دانستم.وقتی به بانک مربوط رفتم فهمیدم دزدان با سواستفاده از رمزکارت که کنار آن بود تمامی موجودی مرا برداشته اند.
پلیس در ادامهتحقیق میدانی به بررسی فیلم دوربین بانک مورد نظر پرداخت و دختری که همراهیک مرد جوان بود شناسایی شد.متهمه اما پس از دستگیری ادعا کرد هیچ نقشی دردزدی نداشته است و آن روز به درخواست دوست پسرش به سراغ دستگاه خودپردازرفته بود : «مدتی است هیچ خبری از او ندارم.»
با افشای این موضوع«مهرداد» ۲۱ ساله که به دختر فریب خورده قول ازدواج داده بود تحت تعقیبقرار گرفت.در آن بین ، کارآگاهان با توجه به اظهارات دختر تهرانی احتمالدادند که «مهرداد» از سوی پلیس دستگیر شده باشد.
حدس افسران ادارهآگاهی با استعلام هایی که صورت گرفت به یقین تبدیل و مشخص شد «مهرداد» وهمدستش «محسن» به تازگی از سوی ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگبارداشت شده اند.
پسر عاشق پیشه و دوستش که می دانستند هیچ شانسیبرای گریز از قانون ندارند در بازجویی ها ، لب به بیان حقیقت گشودند و بهده ها فقره کیف قاپی سریالی در نیاوران ، قیطریه ، الهیه ، ولنجک ، قلهک ،پاسداران ، اقدسیه ، شریعتی ، کامرانیه ، آجودانیه ، زعفرانیه ، محمودیه ،بزرگراه صدر ، تجریش ، اختیاریه ، میدان قدس و ... اعتراف کردند.
«مهرداد»و «محسن» با بیش از ۱۰۰ میلیون تومانی که به دست آوردند انواع موتوسیکلتهوندا ۱۲۵ ، پولسار ، ZX و ... ، دو دستگاه پژو ۲۰۶ و یک دستگاه پراید وچندین خط تلفن همراه خریده بودند و حسابی خوشگذرانی می کردند.گزارشایسکانیوز می افزاید ، همچنین پسر عاشق پیشه ، به منظور خرید لباس های بهاصطلاح مارک دار برای دوست دخترش دو میلیون تومان خرج کرده بود که عاقبترسوا شد.بازجویی از دو دزد تیزدست همچنان ادامه دارد و پیش بینی می شود باتکمیل تحقیق ، شمار شاکیان به نحو چشمگیری افزایش یابد.[/JUSTIFY]