نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: کودکی که راهنمای 2 هواپیما شد!

 1. #1
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,783
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 8 در 7 پست

  کودکی که راهنمای 2 هواپیما شد!

  کودکی که راهنمای 2 هواپیما شد!

  سازمانهوانوردی فدرا در اینرابطه گفته است که در حال بررسی نتایج تحقیق خوددرباره کارمندان درگیر دراین ماجرا و افرادی است که سهلانگاری کردهاند.
  به گفتهمقاماتآمریکایی، هیئت تحقیقی برای بررسی چگونگی ورود فرزند یک ناظر برجمراقبتفرودگاه جیافکی نیویورک به این برج و هدایت هواپیماها بوسیله وی،تشکیلشده است.

  به گزارش «فردا» و به نقل از رویترز، در مکالماتیکهبوسیله رسانههای محلی منتشر شده است، این فرد جوان که هنوز سناشمشخصنیست، در حال ارائه دستورات به خلبانان برای ترک فرودگاه است که تحتنظارتیک فرد بزرگسال این کار را انجام میدهد. این اتفاق، حدود دو هفتهپیش رخداده که تازه علنی شده است.

  در بخشی از مکالمات برج مراقبتباخلبان یک پرواز، فرد بزرگسال که صدایش شنیده میشود، خطاب بهخلبانمیگوید: این نتیجه این است که بچهها مدرسه نمیروند.

  خلبانیکهدستورات را نیز از آن کودک دریافت میکرده، به نظر نمیرسد که نگرانباشدو در بخشی از مکالمه نیز وی را با بیان عبارت «کار فوقالعادهایبود»،تحسین میکند.

  سازمان هوانوردی فدرا در این رابطه گفته است کهدرحال بررسی نتایج تحقیق خود درباره کارمندان درگیر در این ماجرا وافرادیاست که سهلانگاری کردهاند.

  این سازمان در بیانیهای گفت: این رفتار قابل قبول نیست و مسلک حرفهای مدنظر کارمندان این سازمان را نشان نمیدهد.

  شایان ذکر است که سالیانه حدود 48 میلیون مسافر از طریق فرودگاه جی اف کندی نیویورک سفر میکنند.

  به گزارش «فردا»، روزنامه دیلی تلگراف بخشی از مکالمات این کودک در برج مراقبت را منتشر کرده است:

  کودک: پرواز شماره 171 خط جتبلو میتواند پرواز کند.

  خلبان مرد: پرواز شماره 171 جتبلو آماده پرواز است.

  مرد ناظر: این نتیجه این است که بچهها مدرسه نمیروند.

  خلبان مرد: من هم کاش میتوانستم بچههایم رو سر کار بیارم.

  کودک: پرواز شماره 171 جتبلو، با ما در ارتباط باش.

  خلبان مرد: پرواز شماره 171 جتبلو، هستیم. کارت فوقالعاده بود.

  [مکالمه بعدی]

  کودک: پرواز 403 میتواند پرواز کند.

  خلبان زن: 403 آماده پرواز است. ممنون و روز خوبی داشته باشید.

  کودک: پرواز شماره 403 ایرمکس، در ارتباط باش. آدیوس.

  خلبان زن: در ارتباطیم، پرواز شماره 403 ایرمکسیکو. آدیوس.

  کودک: با مبدا در ارتباط باش. آدیوس آمیگوس.

  مرد: آدیوس آمیگوس. پرواز 195 جتبلو بر فراز مقصد.

 2. #2
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,783
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 8 در 7 پست

  Re: کودکی که راهنمای 2 هواپیما شد!

  ايراناير: هواپيما پر نشد پرواز را لغو كرديم
  بنابراين گزارش يكي از مسافران اين پرواز در اينباره به فارس گفت: پس از حضور مسافران در سالن انتظار فرودگاه، مسئولان شركت هواپيمايي هما اعلام كردند كه پرواز 22:45 مشهد - تهران متعلق به ايراناير به دليل كم بودن تعداد مسافران لغو شده است كه اين جمله تعجب تمامي مسافران حاضر را برانگيخت.


  پرواز شب گذشته شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران از مشهد به تهران در حالي لغو شد كه مسئولان اين شركت دليل اين اتفاق را پر نشدن هواپيما عنوان كردند.

  به گزارش فارس ، پرواز شماره 977 مسير مشهد - تهران شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران كه قرار بود ساعت 22:45 ديشب سهشنبه مسافران را به تهران منتقل كند، به دليل كمبود مسافر و عدم تكميل هواپيماي مذكور لغو شد و مسافران اين پرواز ساعتها در فرودگاه شهيد هاشمينژاد مشهد سرگردان شدند.

  بنابراين گزارش يكي از مسافران اين پرواز در اينباره به فارس گفت: پس از حضور مسافران در سالن انتظار فرودگاه، مسئولان شركت هواپيمايي هما اعلام كردند كه پرواز 22:45 مشهد - تهران متعلق به ايراناير به دليل كم بودن تعداد مسافران لغو شده است كه اين جمله تعجب تمامي مسافران حاضر را برانگيخت.

  وي با بيان اينكه اعتراض مسافران به مسئولان ايراناير در خصوص كنسلي پرواز نتيجهاي نداشت، ادامه داد: پس از مدتي مسئولان شركت هواپيمايي ايراناير اعلام كردند كه مسافران پرواز كنسل شده مشهد - تهران هما ساعت 22:45، با پرواز مشهد - تهران هما ساعت 01:45 بامداد روز چهارشنبه به تهران منتقل ميشوند.

  اين مسافر اظهار داشت: در مدت زمان سه ساعتي كه مسافران در فرودگاه مشهد سرگردان بودند، شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران هيچگونه پذيرايي را از مسافران انجام نداد و مسافران ساعتها در اين فرودگاه منتظر پرواز بعدي بودند.

  * ايرلاينها نميتوانند به دليل كم بودن مسافر پرواز را كنسل كنند

  به گزارش فارس پس از اين شنيدن اين ماجرا به سراغ سخنگوي سازمان هواپيمايي كشوري رفتيم تا در اينباره اطلاعاتي را از وي جويا شويم.

  رضا جعفرزاده در اينباره به فارس گفت: قانوني مبني بر لغو شدن پروازها توسط شركتهاي هواپيمايي به دليل كم بودن تعداد مسافران پرواز وجود ندارد.

  وي ادامه داد: شركتهاي هواپيمايي نميتوانند در حالي كه بليت يك پرواز را به مسافران فروختهاند، انجام پرواز را به دليل كم بودن مسافر كنسل كنند.

  مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري تأكيد كرد: در صورت لغو شدن پرواز لازم است شركت هواپيمايي وضعيت مناسب رفاهي براي مسافران فراهم كند و در اولين فرصت ممكن مسافران پرواز كنسل شده را با پروازهاي بعدي جابهجا كند.

  سخنگوي سازمان هواپيمايي تأكيد كرد: در هر صورت حفظ حقوق مسافران در اجراي دستورالعملهاي صادره از سوي سازمان هواپيمايي كشوري، اولويت اول است.

  جعفرزاده خاطرنشان كرد: البته اين مورد را نبايد با مواردي كه ايرلاينها طبق محاسبات بازرگاني و مقرون به صرفه نبودن يك خط پروازي، اقدام به توقف پروازهاي يك مسير ميكنند، اشتباه گرفت.

  * كاهش تأخير در پروازها با نوسازي ناوگان هوايي كشور

  به گزارش فارس تأخير پروازها در ايران به دليل تكرار زياد اين امر، براي مسافران هميشه مشكل آفرين بوده است، در حالي كه اين موضوع براي مسئولان شركتهاي هواپيمايي امري عادي و جزو لاينكف سيستم حمل و نقل هوايي تلقي ميشود.

  تأخير در انجام پرواز هواپيماها مشكلي است كه در ساده ترين حالت مسافران را دچار استرس و اضطراب مي كند و حتي ممكن است شخصيت برخي از مسافران را زير سؤال برد و يا نوعي ضرر مالي به برخي از آنان وارد كند.

  در بسياري از كشورهاي دنيا چنانچه تأخيري در پروازها صورت گيرد پس از عذرخواهي از تأخير پرواز، با محاسبه طول مسير، ساعت پرواز و مدت تأخير، خسارت پرداخت مي شود.

  مسافران حمل و نقل هوايي كمتر از پنج درصد كل مسافران سيستم حمل و نقل و جابهجايي در ايران را تشكيل ميدهند و اين پنج درصد نيز اغلب شامل افرادي هستند كه حمل و نقل هوايي را به عنوان سريعترين سيستم جابهجايي انتخاب ميكنند؛ اما انجام پروازها با تأخيرات غير برنامهاي، ممكن است در برخي موارد حتي موقعيت شغلي مسافران را به خطر بياندازد.

  البته اين نكته نيز نبايد فراموش شود كه تأخيرات پرواز هواپيماها در تمامي كشورهاي دنيا مصداق دارد و تنها مختص ايران نيست، اما به عقيده كارشناسان آمار تأخير پروازهاي كشورهاي غربي، بسيار كمتر از زمان تأخيرات پرواز در ايران است.

  به گزارش فارس اين در حالي است كه به عقيده كارشناسان صنعت حمل و نقل هوايي تأخيرهاي حاصل از نامناسب بودن شرايط جوي، امري بديهي است و در صورت نامناسب بودن آب و هوا قطعأ انجام پرواز غيرمنطقي است زيرا در هر شرايطي حفظ جان مسافران اولويت اصلي است.

  در برخي موارد ديگر تأخيرات پروازها به دلايلي همچون تأخير پرواز هواپيماهاي قبلي و بالتبع ديرتر رسيدن آن به مقصد است كه همين مورد موجب ميشود سلسلهوار پروازهاي بعدي در آن روز نيز به تأخير بيافتد.

  تأخير پرواز به دليل بروز مشكلات فني در سيستم موتور و بدنه هواپيما، يكي از موارد اصلي بروز تأخير در پروازهاي شركتهاي هواپيمايي ايراني است و اين در حالي است كه شركتهاي هواپيمايي داخلي معتقد هستند با آزادسازي قيمتها و افزايش درآمد شركتهاي هواپيمايي و به دنبال آن ورود هواپيماهاي نو به كشور قطعأ شاهد بروز چنين تأخيراتي در پروازها نخواهيم بود.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 14
  آخرين نوشته: یکشنبه ۲۹ خرداد ۹۰, ۲۲:۰۱
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۲۰ آذر ۸۹, ۲۲:۲۴
 3. عدم تکمین ترکیه به کمپین ضد ایرانی واشنگتن
  توسط HRG در انجمن اخبار سیاسی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۰۷ شهریور ۸۹, ۱۷:۱۲
 4. پاسخ ها: 12
  آخرين نوشته: جمعه ۲۲ مرداد ۸۹, ۱۵:۲۰
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۱۰ اسفند ۸۷, ۱۷:۱۱

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •