نام خود را به مریخ بگویید
لابراتوار JP ناسا برنامه ای عمومی را بر روی سایت خود قرار داده است تا علاقمندان بتوانند با ورود به آن نام خود را بر روی یک تراشه به سیاره مریخ ارسال کنند.


به گزارش خبرگزاری مهر، لابراتوار JP سازمان ناسا از شهروندان در سراسر جهان دعوت کرده است تا نامهای خود را که درون میکروتراشه ای قرار خواهند گرفت و در کاوشگر لابراتوار علوم مریخی که در سال 2011 به سوی سیاره مریخ راهی خواهد شد، به این سازمان ارسال کنند.

ماموریت این کاوشگر به این منظور انجام خواهد گرفت تا دانشمندان دریابند آیا محیط این سیاره توانایی حمایت از حیات میکروبی را دارد یا خیر. تا کنون بیش از 205 هزار نفر در ایالات متحده نامهای خود را به ناسا ارسال کرده اند و ایالت کالیفرنیا در این میان بیشترین ارسالی ها را داشته و در حدود 27 هزار و 908 نام تا کنون ارسال کرده است.

بر اساس گزارش Jornal Star، ناسا سایت [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] را در اختیار علاقمندان قرار داده است تا در صورت تمایل به آن مراجعه کرده و نامهای خود را در آن وارد کنند. سایت لابراتوار JP همچنین سیستمی ارائه می کند که افراد در صورت تمایل می توانند به شهروندان مجازی مریخی تبدیل شوند.