نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: عمليات "هليبرن " ارتش عربستان در "جبل الدخان "شکست خورد

 1. #1
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,860
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 9 در 8 پست

  عمليات "هليبرن " ارتش عربستان در "جبل الدخان "شکست خورد

  خبرگزاري فارس: جنبش شيعي الحوثي با اشاره به تداوم درگيريهاي مبارزاناين جنبش با نيروهاي ارتش يمن و عربستان از شكست عمليات هليبرن ارتشسعودي در منطقه "جبل الدخان " خبر داد.


  جنبششيعي الحوثي در بيانيهاي كه يك نسخه از آن در اختيار خبرگزاري فارس قرارگرفته از شكست پيشروي نيروهاي ارتش يمن در منطقه "المشترك " در "جبل ظهرالحمار " خبر داد.
  در بيانيه اين جنبش آمده است: در منطقه "جبلالدخان " نيز مزدوران ارتش يمن با پيشتيباني آتش سنگين عربستان اقدام بهپيشروي كردند كه در جريان آن بيش از دوهزار و 140 موشك و گلوله به اين كوهاصابت كرد.
  جنبش شيعي الحوثي با اشاره به پيشروي ارتش عربستان از پشتجبهههاي نبرد اعلام كرد: در جريان اين درگيريها كه تا عصر ديروز به طولانجاميد، هليكوپترهاي آپاچي ارتش سعودي اقدام به مانور در آسمان منطقهكرده و پس از مدتي دست به عمليات هليبرن زدند.
  اين جنبش در بيانيهخود افزود: در پايان اين درگيري، اين عمليات با شكست مواجه شد و بسياري ازنيروهاي مزدور ارتش يمن و همه نيروهاي هليبرن كننده در پايگاه "جبلالدخان " كشته شدند.
  جنبش الحوثي در اين بيانيه همچنين از 18موردحمله هوايي جنگندههاي سعودي با استفاده از بمبهاي فسفري و تخريب يك مسجدخبر داد و تاكيد كرد: ديروز 4 نوبت حمله هوايي به مناطق "مثلث شدا " و"الزاهر " در استان "جوف "، 3 حمله هوايي به روستاهاي منطقه "وادي الحبال" و يك حمله به مناطق "فروه "، "المقاش " در حومه شهر صعده و "سوق العند "در شهر صعده صورت گرفت.
  اين جنبش همچنين اعلام كرد كه بيش از 570موشك و گلوله به مناطق "الملاحيط "، "قمامه "، "المنزاله "، "شدا "و مركز"جابري " و "جبل المدود " اصابت كرده است.
  دفتر اطلاع رساني عبدالملكالحوثي در بخش ديگري از بيانيه خود از شهر صعده تاكيد كرد كه ارتش يمنهمچنان اقدام به تخريب منازل مردم ميكند.
  در بيانيه دفتر اين جنبشآمده است: در شهر صعده ارتش در مبارزه با مردمي كه مخالف حضور وهابيون وسلفيها هستند با استفاده از بلدوزر، خمپاره و تانكها اقدام به تخريبخانهها و مساجد ميكند.
  دفتر اطلاع رساني عبدالملك الحوثي همچنين ازانفجار يك دستگاه خودروي نظامي حامل نظاميان ارتش يمن در پايگاه "ظبعان "در منطقه "حرف سفيان " و ادامه درگيريها در محور "آل عقاب " در حومه شهرصعده خبر داد.
  جنبش شيعي الحوثي همچنين 4 فيلم از حوادث اخير در يمن بويژه تسلط بر يك پايگاه نظامي سعودي را بر روي اينترنت قرار داد.

 2. #2
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,860
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 9 در 8 پست

  Re: عمليات "هليبرن " ارتش عربستان در "جبل الدخان "شکست خورد

  هجوم خبرنگاران غربي به صنعا

  جام جم آنلاين: حضور بيسابقه خبرنگاران و نمايندگان رسانههاي غربي در صنعا كه طي روزهاي گذشته افزايش يافته موجب شده است كه احتمال مداخله نظامي آمريكا از سطح يك احتمال خارج شده و به يك طرح عملياتي نزديك تر شود. هتلها و مسافرخانههاي صنعا، پايتخت يمن بطور بيسابقهاي مملو از خبرنگاران و روزنامهنگاران غربي است.

  به گزارش خبرگزاريها و به نقل از نشريه «القدس العربي»، در كنار تهديدهاي امنيتي رو به افزايش در يمن، حضور تعداد زيادي از روزنامهنگاران و خبرنگاران برجسته غربي در اين كشور، حيرت و نگراني ناظران و تحليلگران بينالمللي را به دنبال داشته است. بويژه اينكه به علت تشديد بحرانهاي امنيتي در شمال و جنوب يمن، امكان فعاليت آزادانه اين رسانهها وجود ندارد.

  از ديدگاه ناظران بينالمللي، هجوم خبرنگاران غربي و بهويژه خبرنگاران آمريكايي و انگليسي به صنعا ميتواند بيانگر اين واقعيت باشد كه يمن هدف بعدي جنگ آمريكا در منطقه است.

  برخي تحليلگران مسائل سياسي با اشاره به شواهد و رويدادهاي اخير و نيز با درنظر گرفتن ادعاي آمريكا براي مبارزه با القاعده معتقدند خطر حضور القاعده در يمن به اندازهاي نيست كه بتوان اين يورش رسانههاي غربي به صنعا را توجيه كرد.

  مبارزه با تروريسم ؛ واقعيت يا ادعا

  پايگاه اينترنتي گلوبال ريسرچ در گزارشي تحت عنوان كنترل باب المندب، پشت پرده مبارزه آمريكا با القاعده نوشت: آمريكا كه در اوايل دهه جاري ميلادي، پس از حملات 11سپتامبر در خاك اين كشور، به بهانه مبارزه با القاعده، نيروهايش را روانه افغانستان كرد اين بار اتهام تلاش براي انفجار يك فروند هواپيماي مسافربري خطوط هوايي نورث وست را دستمايه مبارزه با تروريسم قرار داده است.

  گلوبال ريسرچ ميافزايد: بازداشت عبدالمطلب نيجريهاي به اتهام تلاش براي انفجار يك فروند هواپيماي مسافربري از سوي مقامات آمريكايي و تلاش شبكه خبري سيانان، روزنامه نيويوركتايمز و ساير رسانههاي آمريكايي براي القاي ارتباط بين او و القاعده در يمن، اين كشور را به ميدان جديد كارزار آمريكا با تروريسم بدل كرده است اما نگاهي دقيقتر به پيشينه يمن، منابع عظيم كشف نشده نفتي و موقعيت ژئوپليتيك اين كشور، از دستور كار محرمانه وزارت دفاع آمريكا (پنتاگون) و سازمان مركزي اطلاعات آمريكا(سيا) در ارتباط با مبارزه با القاعده در يمن پرده برميدارد.

  جهان از ماهها پيش شاهد افزايش مداخله نظامي آمريكا در يمن است كه از شمال به عربستانسعودي، از غرب به درياي احمر و از جنوب به خليج عدن محدود است و به درياي عرب دسترسي دارد و به سومالي كه اخيرا در صدر خبرها قرار گرفته مشرف است. اما به دور از آرزوي دستيابي به ذخاير عظيم نفتي كشف نشده در مناطق بين يمن و عربستان سعودي، شواهد حاكي از آن است كه پنتاگون و سيا درصدد نظامي كردن تنگه بابالمندب، يكي از گذرگاههاي راهبردي انتقال نفت جهان هستند.

  تنگه باب المندب گذرگاهي بين شاخ آفريقا و خاورميانه و حلقه ارتباطي بين درياي مديترانه و اقيانوس هند است و بستن اين تنگه مانع از دسترسي تانكرهاي حامل نفت خليج فارس به كانال سوئز و مجتمع خطوط انتقال نفت سوئز مديترانه و تغيير مسير آنها خواهد شد.

  طبق برآورد وزارت انرژي آمريكا، در سال 2006، روزانه 3/3 ميليون بشكه نفت از طريق اين تنگه به اروپا، آمريكا و آسيا منتقل شده است.

  _________________

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. حال پادشاه عربستان "وخيم " است
  توسط HRG در انجمن اخبار سیاسی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۳۰ آبان ۸۹, ۱۶:۲۱
 2. "گوگل "، "سيا " و "موساد " دست در دست هم دارند
  توسط hrg1356 در انجمن بایگانی اخبار سیاسی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۰۴ آذر ۸۸, ۱۸:۴۵
 3. "در چشم باد" بعد از "فاکتور 8" روي انتن شبكه ي يك
  توسط hamid192 در انجمن صدا وسیما و رسانه ها
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۸۸, ۱۹:۰۴
 4. " ویا " و " سیلوا " والنسیا را ترک نخواهند کرد
  توسط PARI در انجمن بایگانی اخبار دنیای فوتبال
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۲۵ آذر ۸۷, ۲۱:۵۰
 5. همسر مامور سابق "افبيآي" خواستار ديدار با احمدينژاد است
  توسط hamid192 در انجمن بایگانی اخبار سیاسی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۰۳ مهر ۸۷, ۰۰:۲۶

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •