نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: ..:: خطرات قرار گرفتن در معرض تشعشعات تلفن همراه ::..

 1. #1
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  ..:: خطرات قرار گرفتن در معرض تشعشعات تلفن همراه ::..


  اندازه گیری اشعه متصاعد شده از تلفنهای موبایل  بعنوان یک منبع صحیح و موثق تنظیم کننده، موسسهء استاندارد STUK انگلستان، نظارت بر روی ایمنی تلفنهای موبایل را در بازار از طریق تست نمودن چک نقطه ای (Point Check) مدلهای تلفنهای مختلف انجام میدهد. این تستها در بهار 2003 شروع شدند.
  تستها، میزان جذب ویژه یا (Specific Absorption Rate – SAR) تلفنهای موبایل را اندازه گیری می نمایند. مقدار SAR نشان می دهد که چه مقدار انرژی حرارتی در منطقهء سر از تلفن موبایل جذب میگردد.
  تستهایی که توسط STUK انجام گرفتند اطمینان میدهند که مقدار حداکثر 2 وات در هر کیلو که توسط حکم و فرمان وزارت امور اجتماعی و بهداشت انگلستان تنظیم شده فراتر نمی روند. مقدار SAR،به طور اخص برای تلفنهای موبایل اندازه گیری میشوند بعلت اینکه آن بهتریننشانه از در معرض قرارگیری کاربر تلفن موبایل نسبت به اشعه متساعد شده ازاین تلفنها میباشد. زمانیکه مقدار SAR بیش از 2 وات در هر کیلو نمی باشد، بافتها بطور قابل ملاحظه ای گرم نمی شوند.
  سازندهء تلفن موبایل باید اطمینان دهد که مقدار SAR زیر محدودهء مجاز قبل از اینکه آن مدل به بازار آورده شود، میباشد. STUK اطمینان میدهد که مقادیر SAR مدلهای تلفن موجود در بازار از مقادیر حداکثر تایید شده فراتر نمی روند. علاوه بر آن، STUK می خواهد که عامه مردم اطلاعات قابل اعتماد و قابل مقایسه راجع به خصوصیات اشعهء تلفنهای موبایل موجود در بازار داشته باشند

  در تست های مربوط به اندازه گیری اشعه های متساعد شده از تلفنهای همراه، STUK، SAR را مطابق با استاندارد بین المللی IEC 62209-1 اندازه گیری می نماید. برای تستها، STUK دارای یک سیستم تست کردن SAR می باشد که از استاندارد قید شده در بالا (IEC 62209-1) پیروی می نماید. در تست تصور میشود که میزان SAR اندازهگیری شده حداقل به بزرگی در معرض قرارگیری حداکثر در موقعیت واقعی میباشد.برای مدت زمان انجام تست، تلفن موبایل با حداکثر قدرتش عمل می نماید. فنآوری ایی که در تلفن استفاده شده، تنظیمات متفاوت کاربر، و خصوصیات تشریحی(آناتومیک) سر کاربر، هم کودکان و هم بزرگسالان در زمان تست در نظر گرفتهمیشوند.
  تلفن های موبایلی که باید اندازه گیری SAR بر روی آنها انجام شوند بصورت تصادفی (Randomly) انتخابمی گردند. مقدما"، مدلهای با بیشترین فروش برای تستها انتخاب می گردند.تستها بطور فنی بسیار مورد تقاضا بوده و وقت گیر نیز میباشند.
  در طی سال 2003، مقادیر SAR 12 مدل مختلف اندازه گیری شدند. در آینده قصد بر این است که هر ساله SAR 10 تا 20 مدل متفاوت را اندازه گیری نمود.
  اطلاعات در مورد بیشترین اشعهء ممکن (بعنوان یک مقدار SAR) با تلفنهای جدید داده میشوند.
  شما می توانید از در معرض قرارگیری اشعه با سرتان با استفاده از وسیلهء هندزفری جلوگیری نمایید.  شما می توانید در معرض قرارگیری تان در مقابل اشعه را کاهش دهید

  مقادیر SAR تلفنهایموبایل موجود در بازار توسط سازندگان گزارش داده میشوند که زیر مقادیرحداکثر اجازه داده شده باشند. هرچند، اگر شما مایلید که در معرض قرارگیریخودتان یا همینطور افراد نزدیک به خودتان را با این اشعه ها کاهش دهید،این مسئله مفید است که بدانید که
  • حتییک فاصله کوچک بین تلفن و بدن شما، در معرض قرار گیری شما را با اشعه بطورقابل توجه ای کاهش میدهد. در معرض قرار گیری، اگر شما برای مثال تلفنهمراهتان را در یک کیف جداگانه بر روی کمربندتان قرار دهید، بجای اینکه درجیب تان قرار دهید، جذب اشعه کمتر میشود.[/*:m:2x2cezow]
  • در یک منطقه باپذیرش و آنتن دهی ضعیف، برای مثال در یک منطقه بسته، نظیر اتومبیل، تلفنبسیار قدرتمندتر اشعه از خود متساعد می کند تا منطقه ای با آنتن دهی قوی.[/*:m:2x2cezow]
  • چیزهایی که با نام کارت یا سپرهای جذب اشعه های تلفن موبایل شناخته شده اند، تساعد اشعه را بطور قابل توجه ای کاهش نمیدهند.[/*:m:2x2cezow]

 2. #2
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: ..:: خطرات قرار گرفتن در معرض تشعشعات تلفن همراه ::..

  مراقب گوشى تلفن باشي


  رويترز: آيا نگران سرايت ويروس سرماخوردگى، آنفلوآنزا و ساير ميكروب ها بهخود هستيد؟ يك كارشناس برجسته مى گويد چندان نگران دستگيره درها را و دگمههاى آسانسور نباشيد بلكه توجه خود را به تلفن، ماشين هاى لباسشويى ودستشويى ها معطوف كنيد. دكتر چارلز گربا متخصص ميكروب شناسى در دانشگاهآريزونا همچنين مى گويد با اينكه بسيارى از ما مى دانيم كه پيش از غذاخوردن بايد دست هايمان را بشوييم، اما شستن دست ها بعد از غذا خوردن هم بههمان اندازه اهميت دارد. دكتر گربا مى گويد اغلب عفونت هاى شايع مثلسرماخوردگى، آنفلوآنزا و اسهال از طريق هوا يا سطوحى كه ما آن را لمس مىكنيم به ما منتقل مى شوند، اما در مورد اينكه كدام سطوح آلوده ترند بايدتجديدنظر به عمل آورد. براى مثال برخلاف تصور عمومى دستگيره درها از اينلحاظ چندان مهم نيستند، بلكه در ميان وسايلى كه در يك خانه يا اداره وجوددارند صفحه كليد كامپيوتر ها و تلفن ها آلوده ترين محل ها هستند. به گفتهگربا بررسى ها نشان مى دهند كه يك ميزكار معمولى ۴۰۰ بار بيش از نشيمن گاهتوالت فرنگى به باكترى هاى مختلف آلوده است. بنابراين جاى تعجب نيست كهيافته هاى گربا نشان مى دهد كه معلمان بيشتر در معرض مواجهه با باكترى هاو ويروس ها قرار دارند. در رده هاى بعدى از اين لحاظ حسابداران، بانكدارانو پزشكان قرار مى گيرند كه دفاتر كارشان مملو از ميكروب است و نكته جالباينكه دفتر كار وكلا از لحاظ پاكى در رده اول قرار مى گيرد. يكى از جاهاىديگر در محيط زندگى انسان ها كه مملو از ميكروب است دستشويى هاى درونتوالت هستند به خصوص مرطوب بودن آنها زمينه را براى تجمع باكترى ها فراهممى كند و از خود توالت ها هم آلوده ترند. ميكروب هايى كه در اين محل قراردارند از جمله شيگلا، سالمونلا، ويروس هپاتيت A و نورو ويروس ها هستند ومى توانند باعث ايجاد اسهال شوند.
  به گفته دكتر گربا محل آماده كردن مواد خام غذا در آشپزخانه به خصوص آمادهكردن گوشت خام جاى ديگرى است كه بايد به تميزى آن توجه زياد كرد. يكى ازجاهاى ديگرى كه از لحاظ آلودگى ميكروبى كمتر به فكر آن مى افتيم ماشين هاىلباسشويى هستند. در حال حاضر بسيارى افراد از ماشين هاى لباسشويى استفادهمى كنند كه با آب سرد و در مدت كوتاهى رخت ها را مى شويد. اگر درجه حرارتآب درون لباسشويى حدود ۶۰ درجه باشد اغلب ميكروب ها از بين مى روند ولىاغلب افراد از آبى به اين درجه حرارت براى لباسشويى استفاده نمى كنند.ويروس هايى مانند ويروس هپاتيت A و روتاويروس ها و باكترى هايى مانندسالمونلا كه مى تواند اسهال ايجاد كند، مى توانند به طور متوسط ۲۸ دقيقهدرون خشك كن ماشين لباسشويى دوام آورند. ميكروب هاى فوق از طريق مدفوع دفعمى شوند و به گفته دكتر گربا هر زوج لباس زير معمولاً به حدود يك دهم گرممدفوع آلوده است. دكتر گربا مى گويد: «قصد ما اين نيست كه مردم نسبت بهتميزى همه چيز مشكوك شوند. اما با انجام اقدامات بهداشتى ساده اى مى تواناز ابتلا به بسيارى بيمارى ها جلوگيرى كرد.

 3. #3
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: ..:: خطرات قرار گرفتن در معرض تشعشعات تلفن همراه ::..

  امواج تلفن همراه مغز را تحريك ميكند
  پژوهشگران ايتاليايي ميگويند امواج تلفن همراه بخشي از قشر مغز را كه درنزديكترين فاصله با گوشي قرار دارد تحريك ميكند. با اين حال هنوز مضربودن اين تاثيرات مشخص نيست.

  به گزارش خبرگزاري رويترز از واشنگتن، اين مطالعه كه در سالنامه نورولوژيمنتشر شده است از جمله تحقيقات روزافزون در مورد تلفن همراه و تاثيراحتمالي آن بر مغز و ارتباط آن با سرطان است.

  براساس پيش بيني صنعت تلفن همراه، امسال ‪ ۷۳۰‬ميليون دستگاه تلفن همراهبه فروش ميرود و حدود ‪ ۲‬ميليارد نفر در سراسر جهان از اين وسيلهاستفاده ميكنند.

  از اين تعداد بيش از ‪ ۵۰۰‬ميليون نفر از نوعي استفاده ميكنند كهميدانهاي الكترومغناطيسي موسوم به سامانه جهاني ارتباطات سيار يا تلفنهايراديويي ‪ GSM‬ايجاد ميكند. تاثير احتمالي اين ميدانها بر مغز موضوعجنجال برانگيزي است كه هنوز روشن نشده است.

  دكتر پائولو راسيني از بيمارستان فاتبنفراتلي در ميلان و همكارانش از شيوهتحريك مغناطيسي ‪ TMS‬براي بررسي فعاليت مغز به هنگام استفاده از تلفنهمراه استفاده كردند.

  در اين مطالعه ‪ ۱۵‬داوطلب مرد جوان به مدت ‪ ۴۵‬دقيقه از تلفن همراه ‪GSM 900‬استفاده كردند. در ‪ ۱۲‬تن از افراد سلولهاي قشر حركتي كه نزديكبه گوشي تلفن همراه قرار داشت به هنگام مكالمه از خود فعاليت نشان داد،اما ظرف يك ساعت به وضعيت طبيعي بازگشت.

  اين قشر مغز لايه خارجي مغز است و اين قشر حركتي "منطقه تحريك پذير"خوانده ميشود چرا كه تحريك مغناطيسي باعث انقباض عضلاني ميشود.

  محققان تاكيد كردند اين تحقيق نشان نميدهد استفاده از تلفن همراه برايمغز مضر است. اما مبتلايان به بيماريهايي مانند صرع كه با تحريك پذيريسلول مغزي ارتباط دارند ميتوانند بطور بالقوه تحت تاثير قرار گيرند.

  قرار گرفتن طولاني و مكرر در معرض فركانسهاي الكترومغناطيسي ‪EMF‬ كه بااستفاده زياد از تلفنهاي همراه در زندگي روزمره مرتبط است در مبتلايان بهبيماريهاي مغزي ممكن است مضر يا مفيد باشد.

  براي شناخت بهتر اين بيماريها و تهيه قوانين ايمني براي استفاده از اين وسيله پرمصرف بايد مطالعات بيشتري انجام شود.

  تحقيقات پزشكي بر روي تلفن همراه نتايج متناقضي به همراه داشته است.

  محققان سوئدي سال گذشته دريافتند استفاده طولاني از تلفن همراه خطر تشكيلتومورهاي مغزي را افزايش ميدهد. اما تحقيقات چهار اپراتور تلفن همراهژاپن هيچ شواهدي دال بر مضر بودن امواج راديويي تلفن همراه براي سلولها يادي ان آ نيافت.

  شوراي بهداشت هلند با بررسي چندين تحقيق هيچ شواهدي كه نشانگر مضر بودن پرتوهاي تلفن همراه باشد نيافت.

 4. #4
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: ..:: خطرات قرار گرفتن در معرض تشعشعات تلفن همراه ::..

  سرطان زايي آنتن هاي تلفن همراه؟!
  طي دو دهه اخير استفاده از تلفن همراه به سرعت رواج يافته است اما همزمانمطالعات متعددي نيز در سطح بين المللي در مورد تاثيرات استفاده درازمدت ازگوشي هاي تلفن همراه و همچنين قرار گرفتن در معرض امواج آنتن هاي تقويتكننده انجام گرفته است. تماس هاي مكرر خوانندگان، ما را بر آن داشت كه درگفتگو با تني چند از متخصصان برجسته كشور در عرصه مخابرات، مغز و اعصاب وسرطان به بررسي موضوع بپردازيم.


  دكتر محققي رئيس مركز تحقيقات سرطان در گفتگو باخبرنگار ما مي گويد: اصولاآنتن هاي تلفن همراه و دكل هاي مخابراتي و نيز تشعشعات ناشي از دكل هايبرق فشار قوي هر يك به نوبه خود اثرگذاري خفيف تا شديدي بر روي افراددارند.
  به طور نمونه در مورد دكل هاي برق فشار قوي طيف هاي مختلف امواجالكترومغناطيسي، ميدان هاي مغناطيسي ايجاد مي كنند كه افرادي كه در حوزهاين ميدان ها قرار مي گيرند تحت تاثير آثار سوء اين امواج واقع مي شوند بهگونه اي كه تاثير اين امواج بر روي كودكان مي تواند باعث بروز برخي ازانواع سرطان ها شود. در افراد بالغ نيز موضوع در مواردي باعث بروز مخاطراتو بيماري ها در سيستم هاي عصبي، قلب و عروق و دستگاه گوارش مي شود و درمواردي نيز باعث ايجاد سرطان خون در اين افراد شده است.

  وي همچنين با اشاره به اثرات سوء گوشي هاي تلفن همراه اظهار مي دارد: بهطور كلي استفاده كنندگان از گوشي هاي تلفن همراه تحت تاثير دو نوع امواجهستند؛ يكي در زماني است كه مخابره اي انجام نمي شود. در اين حالت، يكحوزه موجي با نفوذ محدود ايجاد مي شود كه چنانچه در نزديكي نقاطي از بدنمانند گوش، قلب و سيستم عصبي قرار گيرند، آثار سوء خود را برجاي ميگذارند. در حالت دوم زماني كه مخابره انجام مي شود، ميدان وسيع تر و فعالتري ايجاد مي شود كه در اين صورت نقاطي از بدن كه در معرض عبور امواجهستند آسيب هاي شديدتري مي بينند.
  به گفته دكتر محققي امروزه در حوزه هاي پزشكي بيماري هايي گزارش مي شود كهتحت تاثير اين نوع امواج هستند. بنابراين امواج مختلف اعم از امواج صوتي،امواج الكترومغناطيسي، اشعه ايكس و اشعه يونيزان كه در طبيعت وجود دارد،هر يك آثار منفي در بدن به جاي مي گذارند.
  وي همچنين در خصوص اثرگذاري تشعشعات ناشي از سيستم هاي BTSآنتن هاي تلفنهمراه خاطرنشان مي كند: تمام اين تشعشعات اگر در فاصله نزديك بدن قرارگيرند قلب يا سيستم اعصاب مركزي يا گوش و چشم را تحت تاثير قرار مي دهند وباعث ايجاد اختلالاتي در اين اعضا يا بروز بيماري هايي مي شوند. به عقيدهرئيس مركز تحقيقات سرطان در زندگي امروزي، اكثر افراد تحت تاثير اين امواجقرار دارند كه در مورد امواج پرفركانس و حتي ساير امواج توصيه مي كنيم كهاين دكل ها تا شعاع هاي معيني دور از مناطق مسكوني نصب شوند و چنانچه اينآنتن ها يا دكل ها در مناطق مسكوني نصب شده اند حتما بايد جابجا شوند چونزندگي طولاني مدت افراد خصوصا كودكان در مجاورت اين دكل ها بسيار خطرناكاست.

  وي مي افزايد: همچنين در مورد استفاده از گوشي هاي تلفن همراه نيز توصيهمي كنيم كه ميزان به كارگيري آنها به حداقل برسد و تنها در موارد ضروري ازآنها استفاده شود. حتي الامكان افراد سعي كنند از قراردادن اين گوشي ها درمجاورت برخي اعضاي بدن مانند قلب جلوگيري كنند.
  دكتر هوشنگ صابري متخصص مغز و اعصاب و رئيس مركز ترميم ضايعات نخاعي نيزدر خصوص اثرگذاري امواج BTSگوشي هاي تلفن همراه بر روي انسان مي گويد: دراين رابطه مقالات بسياري به چاپ رسيده است كه آنها را مي توان به دو دستهتقسيم كرد. يك دسته بررسي هايي است كه بر روي پايگاه هاي آنتن موبايلانجام شده است و بخش ديگر به اثرات گوشي تلفن همراه بر روي مصرف كنندگانبرمي گردد؛ نتايج اين بررسي ها نيز نشان داده است كه استفاده هاي مكرر ازتلفن همراه احتمال بروز تومورهاي مغزي را به ميزان 80 درصد افزايش مي دهد.
  وي مي افزايد: به علاوه در مورد افرادي كه در نزديكي آنتن ها و يا سيستمهاي BTSتلفن همراه زندگي مي كنند، نيز تحقيقات متعددي صورت گرفته است. درهمين رابطه، يك محقق آلماني نتايج بررسي خود را بدين شرح اعلام كرده استكه احتمال شيوع سرطان هاي پستان در افرادي كه در نزديكي اين آنتن ها زندگيمي كنند 3 برابر افراد عادي است.

  البته مقالاتي نيز وجود دارند كه اثرات سوء آنتن هاي موبايل را بر سلامت افراد و ابتلا به تومورها و سرطا ن ها تكذيب كرده اند.
  وي با بيان اين كه ميزان تشعشعات ناشي از آنتن هاي گوشي تلفن همراه دركوتاه مدت قابل توجه نيست، اظهار مي دارد: البته ميزان تشعشعات آنتن هايتلفن همراه به مراتب بيشتر از تشعشعات گوشي هاي تلفن همراه است اما فاصلهنزديك گوشي هاي تلفن همراه به بدن باعث مي شود تا اثرگذاري گوشي ها بيشتراز آنتن هاي تلفن همراه باشد. حال آن كه اگر فاصله گوشي با صورت يا سر 10برابر شود تشعشعات نيز به يك صدم كاهش مي يابد.
  وي با بيان اين كه افزايش تعداد آنتن هاي تلفن همراه يا سيستم هاي BTS درسطح شهر اثرات سوء آنها را نيز افزايش خواهد داد مي گويد: به طور كليتوصيه ما به همه افراد اين است كه از قرار گرفتن در معرض امواج مختلف بهمدت طولاني پرهيز كنند.
  در اين زمينه دكتر صالحي، متخصص مغز و اعصاب، نيز در گفتگو با خبرنگار مامي گويد: بروز سردردهاي ميگرني، اختلال حواس، استفراغ، خستگي بي خوابي وحتي سرطان از جمله عوارضي است كه در بسياري از مقالات علمي طي سال هاياخير در مورد آثار سوء گوشي هاي موبايل درج شده است.

  براي بررسي بيشتر موضوع و كسب نظرات كارشناسي متخصصان حوزه مخابرات بامهندس رمضان علي صادق زاده، فوق دكتراي مهندسي مخابرات و رئيس كميتهمخابرات و ارتباطات مجلس نيز تماس گرفتيم. وي مي گويد: تاكنون گزارشي درخصوص عوارض سوء آنتن هاي تقويت موبايل گزارش نشده است چرا كه اصولا اينآنتن ها داراي تشعشعات بسيار كمي در مقايسه با گوشي تلفن همراه هستند و درحال حاضر در بسياري از نقاط دنيا نيز اين آنتن ها نصب شده است.
  وي خاطرنشان كرد: متاسفانه در حال حاضر در مواردي شاهد هستيم برخي افراديا مراكز از نصب آنتن هاي BTSممانعت به عمل مي آورند و اين موضوع به دليلاخبار نادرستي است كه گاه منتشر مي شود.
  وي خاطرنشان مي كند: تشعشعاتي كه از آنتن هاي تقويت كننده تلفن همراه ساطع مي شود اصولا بسيار كمتر از تشعشعات گوشي تلفن همراه است.
  وي مي افزايد: اصولا امواج گوشي هاي تلفن همراه حدود 2 وات است و بنابراينتماس زياد با اين وسيله علاوه بر آن كه باعث خستگي، سردرد، كوفتگي و غيرهمي شود در عين حال بر روي سلول هاي آبدار بدن از جمله گوش ، چشم و مغزاثرات منفي دارد بنابراين هر چقدر كمتر از اين وسيله استفاده شود بهتراست.
  وي همچنين تصريح مي كند: آنتن هاي تقويت تلفن همراه اغلب بر روي دكل هانصب مي شود بنابراين ارتفاع زياد آنها از سطح زمين اثرات مضر آنها را بهصفر مي رساند اما نكته حائز اهميت در خصوص اين آنتن ها اين است كه چنانچهفواصل استاندارد بين آنتن ها كه تحت عنوان فواصل ايمني از آنها ياد مي شودو حدودا 20 متر تعيين شده است و باتوجه به نوع فركانس نيز متغير است رعايتنشود مي تواند عوارض سوئي براي سلامت افراد به همراه داشته باشد.

  دكتر ابوالفضلي، مدير روابط عمومي ارتباطات سيار، نيز در اين رابطه ميگويد: طبق گزارش سازمان انرژي اتمي، شدت تشعشعات آنتن هاي BTS بسيار كمتراز حد مجاز است و بر اين اساس نصب آنها به شرط رعايت فاصله ايمني 5-2 متريدر اطراف آنها خطري ندارد بدين معنا كه در اين شعاع تا ارتفاع نصب بشقابكهاي آنتن با اتخاذ تمهيدات لازم، مانع ورود يا استقرار افراد شود وساختماني در اين شعاع وجود نداشته باشد.
  آنتن هاي تلفن همراه، دكل هاي مخابراتي و نيز تشعشعات ناشي از دكل هاي برقفشار قوي هر يك به نوبه خود اثرگذاري خفيف تا شديدي بر روي افراد دارند
  چنانچه فواصل استاندارد بين آنتن ها كه تحت عنوان فواصل ايمني از آ نهاياد مي شود و حدودا 20 متر تعيين شده است رعايت نشود، مي تواند عوارضيبراي سلامت افراد به همراه داشته باشد.

  منبع: انجمن درمانگران ايران

 5. #5
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: ..:: خطرات قرار گرفتن در معرض تشعشعات تلفن همراه ::..

  اثرات تلفن همراه بر بدن:
  پژوهشهای گوناگونی در خصوصپیامدهای تلفن همراه انجام شده است. امواج پخش شده از تلفن همراه رویدستگاه تناسلی اثر گذاشته و باعث ناباروری و كاهش اسپرم در مردان، سقط درمادران و پیدایش ناهنجاریهای مادرزادی در جنین میشود. این امواج همچنیندستگاه ایمنی را ضعیف نموده و با اثر بر قلب سبب افزایش فشارخون میشوند.


  از مهمترین اثرات امواج منتشر شده از تلفن همراه، ایجاد سرطان است بویژهسرطان مغزی. البته انواع گوناگونی از سرطانها در افرادی كه در برابر پرتوقرار گرفته شده (مانند سرطان حلق، سینه، مری و بیضه) گزارش شده است.

  افرادی كه به میزان بیشتری از تلفن همراه استفاده میكنند، دچار سردرد یادردهایی در ناحیهی آرواره، گردن، بازوها و شانهها میشوند. همچنین اینافراد حالت تهوع، سرگیجه و خستگی دارند. با توجه به اینكه دستگاه عصبی دركودكان در حال رشد است، جذب انرژی در بافت سر آنها بیشتر است لذا كودكاندر مقایسه با بزرگسالان در مقابل امواج آسیبپذیر هستند. التهاب پردهیمغز و تورم عصب شنوایی در افرادی كه در برابر پرتو قرار گرفته گزارش شدهاست. البته دانشمندان هیچ موردی از سرطان گوش را پیدا نكردهاند. اگرچهنگرانیهایی وجود دارد كه شاید تلفنهای همراه بر خطر گرفتاری به آنبیفزاید. چرا كه پرتو تابی امواج رادیویی پخش شده از تلفن همراه به طورسطحی در پوست و استخوانهای اطراف گوش و از طریق جمجمه در پشت گوش جذبمیشود.

  البته عوارض یاد شده هنوز در مرحله بررسی و پژوهش است و قطعیت نیافته. اما نباید احتیاط را فراموش كرد.

 6. #6
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: ..:: خطرات قرار گرفتن در معرض تشعشعات تلفن همراه ::..

  پيامدهاي ناگوار تلفن همراه (Mobile)
  شاید شما خوانندهیگرامی یكی از كاربران تلفن همراه (موبايل) باشید، ولی آیا میدانید كهصحبت كردن با تلفن همراه بدون رعایت شرایط ایمنی چه زیانهای پزشكي وعوارض جانبي را دربرخواهد داشت؟

  با توجه به زیانهای احتمالی امواج پخش شده از تلفنهای همراه برایتندرستی انسان، شناخت علمی این اثرها و راهنمایی راهكارهای مناسب برایایمنسازی این تلفنها امری ضروری و لازم میباشد. اكنون پژوهشهایگستردهای به وسیلهی سازمانهای جهانی مانند سازمان بهداشت جهانی «WHO»در حال انجام است ولی تا قطعی شدن نتیجه پژوهشها باید نكاتی را رعایت كردچرا كه ممكن است تا آن زمان دیر شده باشد.

  امواج قوی رادیویی و پارازیتها، چون به صورت همگن در محیط پخش میشوندبرای انسان زیانآورند. امواج پخش شده از تلفن همراه از نوع امواجرادیویی قوی هستند. این امواج در آنتنهای فرستنده پدید میآیند و از سطحاین آنتنها تابیده میشوند. همچنین امواج رادیوییِ فركانس بالا برای بدنانسان مضر بوده و باعث بروز سرطان و بیماریهای مغزی میشوند. امواجرادیویی معمول كه برای رادیو به كار میرود خطری برای انسان ندارد. ازمیان امواج موجود در محیط پیرامون ما بیشترین موجی كه سلامت انسان را بهخطر میاندازد، امواج گوشی تلفن همراه است. زیرا گوشی تلفن همراه در تماسبا بدن انسان میباشد. از طرفی عوارض استفاده بیش از اندازهی تلفن همراهروی انسان در درازمدت مشخص میشود.

  زیان تلفنهای همراه از زمانی مطرح شد كه فردی در فلوریدای آمریكا در سال1993 گرفتار تومور مغزی شده بود. امروزه پژوهشگران دریافتهاند كه ورودسامانههای نوین تكنولوژی به زندگی انسان تأثیرات بیولوژیك بسیار خطرناكیبر تندرستی انسان دارد. امواج الكترومغناطیسی تولید شده از آنتنهایرادیویی و تلفن همراه در تشكیل غدد سرطانی و رشد آن نقش دارند.

  از سوی دیگر امواج كوتاهی كه انسان در داخل خانه و یا محل كار در معرض آنقرار میگیرد زیانهای آشكار به سلولها و به ویژه گلبولهای قرمز خونوارد میكند. همچنین این امواج كوتاه تأثیرات زیانباری روی آنزیمهای بدن(بویژه آنزیمهای جگر)، غدد، ماهیچهها، هورمونهای جنسی مردانه، ضربانقلب و مغز استخوان دارند. بررسی روی موشهای آزمایشگاهی نشان داده است كهجنین در شكم در اثر مجاورت با این امواج به سرطان خون دچار شدهاند

 7. #7
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: ..:: خطرات قرار گرفتن در معرض تشعشعات تلفن همراه ::..

  خطر استفاده از گوشی همراه حين راه رفتن

  مطالعه محققان علوم پزشکي در دانشگاه ايلينويز نشان مي دهد استفاده از تلفن همراه هنگام راه رفتن ، براي سلامت انسان مضر است.

  به گزارش خبرگزاري يونايتدپرس ، در اين مطالعه ، شرکت کنندگان از يکخيابان مجازي رد مي شدند در حالي که با يک تلفن همراه صحبت مي کردند يااينکه در حال گوش کردن به موسيقي بودند.

  اين دانشمندان اعلام کردند دريافتند کساني که موسيقي گوش مي کردند قادربودند ترافيک را ارزيابي کنند و خود را از خطرات آن مصون نگاه دارند ولياستفاده کنندگان از گوشي تلفن همراه از خطرات دور و بر خود آگاهي نداشتند.

  دکتر آرت کرامر استاد بخش روان شناسي که سرپرستي گروه محققان را بر عهدهداشت گفت بسياري از مردم تصور مي کنند هنگامي که راه مي روند ، مشکلي برايآنان پيش نمي آيد.

  ولي اين تصور هنگامي صحيح است که خطري در پيش روي انسان نباشد ولي هنگاميکه در شهر و فضاي پر سر و صدا و خطرناک خيابان ها راه مي رويم ، اگر درحال گفتگو با تلفن همراه باشيم خطرات زيادي ما را تهديد مي کند.

  بر اساس اين مطالعه که نتايج آن در شماره اخير نشريه جلوگيري از حوادثمنتشر شد ، محققان دريافتند مدت زمان گذشتن از خيابان در بزرگسالاني کههنگام راه رفتن از گوشي تلفن همراه استفاده مي کنند به ميزان بيست و پنجدرصد بيشتر از ديگران است

  محققان مطالعه ديگري بر روي شصت فرد بزرگسال در همين رابطه انجام داده اند که نتايج آن هنوز منتشر نشده است.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •