با پایان یافتن سال 2009 میلادی و شروع سال جدیدپیشگویی ها درباره حوادث این سال به یکی از موضوعات روز رسانه های جهانتبدیل شده است اما در این میان علاقه و جدیت ستاره شناسان عرب برایپیشگویی سال 2010 بیشتر جلب توجه می کند.

به گزارش "تابناک"،روزنامه "الشرق" چاپ تونس در جدیدترین پیشگویی برای سال جدید میلادی نوشت: شواهد نشان می دهد که سال 2010 سال سرنوشت ساز برای همه جهان باشد،اسرائیل در ماه های آخر سال آینده 2 جنگ را به منطقه تحمیل خواهد کرد کهدر آن نیروی اسرائیل به شدت تحلیل خواهد رفت و اسرائیل یک قدم به نابودینزدیک خواهد شد.

"ترور اوباما و مرگ وی " نیز در این پیش بینی قید شده که البته این موضوع قبلا نیز توسط افراد متعددی مطرح شده بود.

در گزارش "الشرق" ظهور تشکیلات تروریستی در سطح جهان که به مراتب خطرناک تر از القاعده نیز هست ، پیش بینی شده است.

همچنینشبکه تلویزیونی فلسطینی "الفجر الجدید " نیز ترور و قتل اوباما را ازحوادث سال 2010 خواند و ایالات متحده امریکا را آبستن حوادث غیرقابل پیشبینی شده دانست.

پیش از این نیز دکتر "سید محمدعلی المعروف" ستارهشناس با سابقه مصری در پیشگویی های خود برای سال 2010 ـ که به حدود 10 روزپیش بر می گردد ـ مدعی شده بود که، "رژیم صهیونیستی در سال 2010 شاهد تروریکی از مهمترین سران خود خواهد بود و از طرفی در این سال سریال پیگردقضایی سران تل آویو در محاکم بین المللی به علت جنگ علیه نوار غزه ادامهخواهد یافت همچنین تمامی تلاش ها در زمینه از سرگیری مذاکرات سازش به بنبست برسد."

"المعروف" همچنین در پیشگویی خود گفته است: عربستان درسال 2010 شاهد درگیری های گسترده و تنش هایی بوده و در موسم حج شاهد حوادثخونین و تاسفباری خواهد بود.

او در نهایت سال 2010 را سال پیروزی نهایی ایران در برنامه هسته ای خود دانسته است.

اما یکی از معروفترین پیشگو های عرب "حسن شارني" تونسی است. او به سبب پیشگو هایش که بسیاری به واقعیت پیوسته شهرت جهانی دارد.

"حسنشارني" كه معاون رئيس اتحاديه بين المللي ستاره شناسي است اولين بار بااعلام پيشبيني مرگ شاهزاده انگليسي "ديانا" بر اثر يك حادثه تصادف، شهرتگرفت. او در مورد زمان حدودي مرگ "ملك فهد بن عبدالعزيز آل سعود" پادشاهعربستان سعودي و "پاپ يوحنا بولس دوم" اسقف اعظم سابق نيز ادعاهايي كردهبود كه درست از آب در آمد.

پیش بینی رئیس جمهور شدن اوباما و بحران مالی سال 2009 از دیگر پیش بینی های معروف این ستاره شناس تونسی است.

امایکی از جنجال برانگیز ترین پیشگویی های او به موضوع مرگ "یاسر عرفات" برمی گردد."شارنی" در اولین روز ژانویه سال 2004، در شبكه تلویزیونیالعربیة، مرگ یك مقام بلند پایه فلسطینی را در وضعیتی مبهم پیشگویی كرد.وقتی در ابتدای برنامه از وی سئوال شد، این مقام بلند پایه كیست؟ پاسخداد: این شخص «یاسر عرفات» است و به شكلی مرموز خواهد مرد.

اما ویپیشگویی هایی نیز کرده بود که هیچگاه محقق نشد برای نمونه او در سال 2007گفته بود که، «بوش كوچك»، «ابومازن» فلسطینی و «ایاد علاوی» عراقی سالآینده میلادی ترور میشوند، ایتالیا و انگلیس هدف حملات تروریستی قرارمیگیرند و «صدام» تكریتی هم قبل از محاكمه اش میمیرد!

البته جالب این است که این ستاره شناس مطرح تونسی تا کنون سخنی درباره وقایع 2010 نگفته است.