توجه بسیار زیاد کاربران نسل دوم وب به شبکه های اجتماعی موجب شده است کهدر پرتالهایی چون توییتر و فیس بوک عجیب ترین داستانهای سال 2009 اینترنترقم بخورد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دنیا در سال 2009 پر ازداستانها و اتفاقات عجیب و باورنکردنی بود و در این میان نمی توان نقشتوییتر و فیس بوک را در ایجاد بسیاری از آنها نادیده گرفت.

یکی ازجالب ترین داستانهای عجیب شبکه های اجتماعی در سال 2009 مربوط به یک دامادآمریکایی است که مراسم عروسی خود را برای به روز کردن پروفایل خود روی فیسبوک قطع کرد و بلافاصله این پیام را روی صفحه خود نوشت: "من با @TracyPageدر کلیسا هستم و یک ثانیه قبل او همسر من شد. الان دیگر باید بروم و حلقهرا دست عروس بکنم."

این داماد شیفته شبکه اجتماعی این جملات را بین گرفتن "بله" از عروس و تبادل حلقه ها روی فیس بوک نوشت.

ازدیگر اتفاقات عجیبی که روی فیس بوک رخ داد مربوط به دو جوانی است که برایکاخ سفید ایجاد مزاحمت کردند و با افتخار پیروزی خود را روی این شبکهاجتماعی جشن گرفتند.

همچنین یک خبر جعلی درباره یک کودک شش ساله درفیس بوک منتشر شد. در این خبر آمده بود که این کودک در حالی که سوار بر یکبالن بوده در میان ابرها گمشده است.

براساس گزارش رویترز، پارلمانهلند نیز در سال 2009 قانونگذاران را برای ارسال پیام روی توییتر و فیسبوک محدود کرد و در کانادا یک نماینده به خاطر توهینی که به رقیب خود کردهبود روی توییتر از وی عذرخواهی کرد.

از سویی دیگر، دیوان عالی انگلیس برای اولین بار از راه توییتر حکم محکومیت یک کاربر را برای وی ارسال کرد.