نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: ۱۰ پزشکنمای شیطانصفت تاریخ!

 1. #1
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,783
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 8 در 7 پست

  ۱۰ پزشکنمای شیطانصفت تاریخ!

  تصورما از پزشکان، اشخاصی است که درصدد هستند به هر نحو ممکن به بهبود بیماریو سلامت بیمارنشان کمک کنند.تلقی جامعه از بیشتر پزشکان، مثبت است.

  امااین بارمی خواهیم با هم پرده از فعالیتهای شیطانی پزشکان و به عبارتصحیحترپزشک نماهایی برداریم که اعمالشان را هیچ عقل سلیمی نمیتواندتأیید کند:

  ۱۰- جک کورکین Jack Kevorkian : کمک به مرگ بیمارانی به شدت بیمار که امید چندانی به بهبود وضعیتشان نیست،در دنیای امروز موضوعی اختلاف برانگیز است. اما دکتر جک کورکین اعتقاد داشت که «مردن، جنایت نیست.» او به مرگ ۱۳۰ نفر از بیماران بدحالش کمک کرد. جالب است که بدانید او شیوههای «اوتانازی» مخصوص خودش را هم ابداع کرده بود، او به دو شیوه، بیماران را از پا درمیآورد:
  شیوه اول را او Thanatron نامیده بود،در این شیوه او مخلوطی از سالین، تیوپنتال سدیم و کلرید پتاسیم به داخل ورید بیماران تزریق میکرد.
  شیوه دوم Mercitron بود که در آن از ماسکی که مونو اکسید کربن از خود متصاعد میکرد، استفاده میکرد.
  سرانجام تحقیقی در مورد کارهای اوانجام شد و در پی آن او به جرم قتل درجه دوم، دستگیر شد و از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۷ ، زندانی شد. او هماکنون آزادی مشروط دارد.
  پینوشت: جالب است بدانید که «آل پاچینو» در نقش دکتر جک کورکین در یک فیلم تلویزبونی با عنوان You Don’t Know Jack بازی کرده است. این فیلم به زودی پخش خواهد شد.  9- والتر فریمن Walter Freeman: والترفریمن یک متخصص بیماریهای اعصاب یا نورولوژیست بود که از «ییل» و دانشکدهپزشکی پنسیلوانیا، فارغالتحصیل شده بود. او در دوران فعالیتش ۳۵۰۰ عمل [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] انجام داد.
  دردهه ۴۰ و ۵۰ میلادی، یعنی زمانی که روانپزشکان داروهای مؤثر کمی برایکنترل بیماریها و اختلالات روانپزشکی در اختیار داشتند، عمل لوبوتومیبسیار معمول بود. شاید از فیلم «دیوانه از قفس پرید» با شرکت «جک نیکلسون»، ماجرای لوبوتومی کاراکتر سرخپوست قصه را به یاد داشته باشید.
  درعمل لوبوتومی، ارتباط کورتکس قسمت پرهفرونتال (قسمتی از قشر مغز در ناحیهزیر پیشانی) با سایر نقاط قطع میشود. شیوههای مختلفی برای این عمل وجوددارد. امروزه به خاطر عوارض زیاد عمل لوبوتومی و همچنین وجود شیوههاینوین درمان، لوبوتومی به ندرت انجام میشود، اما او در آن زمان، دکترفریمن به انجام این عملها و به اصطلاح شفا دادن بیمارانش، افتخار میکرد.  شیوه انجام اعمال جراحی او هم عجیب بود. مثلا او از یک یخ خردکن که از آشپزخانه منزلش برداشته بود، برای انجام عمل استفاده میکرد و بدونکمک هیچ جراحی، روزانه ۲۰ عمل انجام میداد، او حتی اجازه میداد،رسانهها بر سر عملش حاضر شوند، اعمال جراحی که گاه با مرگ بیمار خاتمهمییافتند.
  جالب است بدانید که یکی از عملهای جراحی که دکتر فریمن انجام داد، روی خواهر «جان اف کندی» یعنی [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]انجامشد. در آن زمان به خانواده او توصیه شد برای بهبود حالات روحی رزمری، اینعمل را قبول کنند. در سال ۱۹۴۱، زمانی که رزمری ۲۳ ساله بود،این عمل رویاو انجام شد و نتیجه خوشایندی نداشت. رزمری کندی بعد از عمل دچاربیاختیاری ادراری شد و توان ذهنیاش به اندازه یک شیرخوار کاهش پیداکرد،طوری که ساعتها به دیوار روبرویش خیره میشد. برخی اعتقاد دارند،رزمری،تنها عقبماندگی ذهنی داشت و عمل اصلا برایش مورد نداشت. رزمری کندی با همین شرایط تا سال ۲۰۰۵، به زندگی ادامه داد.
  شاید در مورد سرنوشت ناگوار اعضای خانواده کندی، خوانده باشید، سرنوشت شومی که که از آن تعبیر به «نفرین کندیها» میشود. رزمری کندی، نخستین عضو خانواده بود که با چنین سرنوشت ناگواری مواجه شد!
  شاید باور نکنید، اما فریمن هرگز به خاطر مرگ بیمارانش با عوارض عمل، به دردسر نیفتاد.

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

 2. #2
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,783
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 8 در 7 پست

  Re: ۱۰ پزشکنمای شیطانصفت تاریخ!

  8- هری هوارد هولمز(هرمن ماجت) Herman Mudgett: نام هری هوارد هولمز در زمان تولد «هرمن ماجت» بود، او نخستین قاتل سریالی بود که در آمریکا به دار آویخته شد.او در سال ۱۸۸۴ به دانشکده پزشکی میشیگان رفت. در این دوره او اجساد را ازآزمایشگاهها میدزدید و تخریب میکرد و بعد ادعا میکرد این افراد در طیحادثه کشته شدهاند و با ترفندهایی از شرکتهای بیمه، حق بیمه دریافتمیکرد.

  بعد از فارغالتحصیلی، او به شیکاگو رفت، یک کارگر داروخانه را فریب داد و مالکیت یک هتل را از آن خود کرد. او زنانی را فریب میداد و به قتل میرساند و در هتل، روی جسد آنها آزمایش میکرد، کالبدشکافیشان میکرد و اسکلت آنها را به دانشکدههای پزشکی میفروخت!


  7- آرنفین نست Arnfinn Nesset:آرنفین نست، واقعا یک پزشک نبود، او یک پرستار نروژی بود که قصد داشت پزشکشود. او ۲۲ نفر از بیمارانش را با تزریق دارویی به نام Curacit کشت، ایندارو، یک داروی شلکننده عضلات است. به خاطر ماهیت دارو، تحقیقات برایاثبات جرم «نست»، بسیار دشوار بود، چرا که ردیابی این دارو در بدن با گذشتزمان بسیار دشوار است.


  تحقیقات روی پرونده او دو سال کشید، در پی یکمحاکمه دو ماهه، جرم او درقتل بیمارانش ثابت شد و «نست» ۲۱ سال را درزندان به سر برد. در نروژحداکثر محکومیت ۲۱ سال است. او در سال ۲۰۰۴ اززندان آزاد شد و گفته میشود هماکنون با نام دیگری در نروژ زندگی میکند.

 3. #3
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,783
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 8 در 7 پست

  Re: ۱۰ پزشکنمای شیطانصفت تاریخ!

  ۶- کارل کلوبرگ Carl Clauberg: او یکی از پزشکان نازی است که در اردوگاههای کار اجباری نازیها، روی زندانیها آزمایش انجام میداد. آزمایشات او در اردوگاه آشویتس مشهور است. او استاد بیماریهای زنان در دانشگاه Königsberg بود. در سال ۱۹۳۳ او به نازیها پیوست و در سال ۱۹۴۲، به «هیملر» پیشنهاد کرد که آزمایشاتی برای نازا کردن جمعی زنان انجام دهد. هیملر موافقت کرد و او به بلوک شماره ۱۰ آشویتس رفت.

  اوبه دنبال آن بود که شیوه ارزان و سادهای برای نازا کردن زنان پیدا کند.او بارها از تزریق اسید مایع به داخل رحم زنان استفاده کرد. تخمدانهایآسیب دیده زنها برای بررسی بیشتر به برلین فرستاده میشد. گاهی بیمارانبرای انجام اتوپسی (تکهبرداری) به قتل میرسیدند. گفته میشود او روی ۳۰۰ زن، آزمایشات وحشتناک خود را انجام داد، سرانجام کلوبرگ دستگیر شد، ولی قبل از محاکمه، فوت کرد.


  5- جان بادکین آدامز John Bodkin Adams:او یک پزشک عمومی بود که زندگی ای توأم با جنایت و قتل داشت. او از سال۱۹۴۶ تا ۱۹۵۶، به طرز مشکوکی، ۱۶۰ نفر از بیمارانش را کشت. ۱۳۲ نفر ازآنها در وصیتنامههایشان برای این پزشک پول نقد یا اشیایی باارزش بخشیدهبودند!بعدها مشخص شد، همه این وصیتنامهها جعلی بودهاند. برای قتلبیمارانش اواز داروها یا مسکنهایی به میزان زیاد تجویز میکرد که درنهایت بیماران رااز پا درمیآورند.


  سرانجام او پس از اینکه شکهایی درمورد مرگ سریع بیمارانش برانگیخته شد، دادگاهی شد. او به اتهام جعل اسنادهم، باید پاسخ میداد.

 4. #4
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,783
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 8 در 7 پست

  Re: ۱۰ پزشکنمای شیطانصفت تاریخ!

  ۴- هارولد شیپمن Harold Shipman: او تنها پزشک انگلیسی در طول تاریخ است که به خاطر قتل بیمارانش، گناهکار شناخته شد. بسیاری او را برترین قاتل سریالی از لحاظ کسی درآمد غیرمشروع میدانند. او در مورد قتل ۲۱۸ بیمار مقصر شناخته شده، اما عدد واقعی ممکن است دو برابر باشد، چون هویت بسیاری از بیماران، هرگز شناخته نشد.

  او درسال ۱۹۷۴ به عنوان یک پزشک عمومی در «یورکشایر» غربی شروع به کار کرد.یک سال بعد، نسخههای جعلی تجویز پتدین (نوعی مخدر) که او برای مصرف شخصی،جعل کرده بود، کشف شد. او چریمه شد، اما به وی اجازه شد به کار ادامه دهد.در طول سالیان، بسیاری از بیماران او عمدتا به خاطر تزریق دیامورفین، فوتکردند. سرانجام خیلیها به خاطر جواز دفنهای زیادی که او امضا میکرد، بهوی مشکوک شدند. او همچنین به خاطر جعل وصیتنامه یک بیمار، مجرم شناخته شد.در سال ۲۰۰۰، او در مورد مرگ ۱۵ نفر، مجرم شناخته شد و به حبس ابد محکومشد اما چهار سال بعد در ژانویه سال ۲۰۰۴، خودش را در سلول حلقآویز کرد.


  ۳- مایکل سوانگو Michael Swango:گرچه از لحاظ قانونی او به خاطر قتل تنها ۳ نفر مجرم شناخته شد، اما بسیارعقیده دارند که او بین ۳۰ تا ۶۰ نفر را در طول زندگی پزشکی حرفهای خودکشته است.همه چیز از وقتی که شروع شد که او وارد دانشکده پزشکی ایلینویزجنوبی شد،در آنجا بعضی متوجه علاقه عجیب او به مرگ بیماران شدند. بااینکه بعد ازفارغالتحصیلی، اخراج شد، ولی توانست در دانشگاه ایالتاوهایو، به عنوانانترن مشغول شود.


  درطبقاتی از بیمارستان که او مشغولکار بود، پرستاران متوجه مرگهای گاه وبیگاه و ناگهانی بعضی از بیمارانبدون هیچگونه پیش درآمد قبلی میشدند. یک بار پرستاری مشاهده کرد که درحال تزریق چیزی به یک بیمار است و مدتی بعد از تزریق بیمار به ناگهان فوتکرد. این شکها باعث شد، او دوباره اخراج شود.این بار او به عنوانتکنیسین بخش اورژانس در ایلینویز، شروع به کار کرد واین بار کارکنانبیمارستان را مسموم کرد! سرانجام او به خاطر در اختیارداشتن آرسنیک وسایر سموم، دستگیر شد. بالاخره او به قتل ۳ نفر از بیماران، اعتراف کرد.

 5. #5
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,783
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 8 در 7 پست

  Re: ۱۰ پزشکنمای شیطانصفت تاریخ!

  ۲- شیرو ایشی Shiro Ishii: شیروایشی پزشک و میکروبشناس ژاپنی بود. در طی جنگ دوم چین و ژاپن او ستوانواحد ۷۳۱ بود که واحد جنگ بیولویژک بود.گرچه تصور میشد او به زور به اینواحد تحمیل شده و از لحاظ شخصیتی آدمخودمحوری است، اما توانست برتری خودرا ثابت کند و وارد بیمارستان ارتشیشماره یک توکیو شود. او تحصیلاتتکمیلی را در دانشگاه سلطنتی کیوتو بهاتمام رساند.


  در سال ۱۹۴۲، ایشی،شروع به کار روی تسیلحات میکروبی کرد. او این میکروبها را روی اسیران وشهروندان چینی امتحان کرد و یک بار هم موفق به آزمایش اسلحهاش در میداننبرد شد. گفته میشود، دهها هزار نفر در آزمایشات وی کشته شدند.در طیآزمایشات او از سلاحهای حاوی میکروبهای کزاز، وبا و طاعوناستفادهمیکرد. او همچنین آزمایشاتی در مورد القای سقط، سکته قلبی و مغزیوتحقیقاتی در مورد سرمازدگی و کالبد شکافی موجودات زنده انجام داد.  ۱- جوزف منگل Josef Mengele: اوافسر آلمانی SS و یک پزشک نازی بود. او احتملا شناختهشدهترین نام درفهرست پزشکان جنایتکار است. او لقبهایی مثل «فرشته مرگ» و «شیطان زیبا»داشت. او بود که تعیین میکرد کدام اسیر به درد آزمایشات میخورد و کدامیک به خاطر ضعف، باید کشته شود. در آشویتس، او آزمایشاتی روی اسراینگونبخت انجام میداد. او بیشتر به وراثت و بیتشر علاقه داشت و دوست داشتروی دوقلوهای همسان آزمایش کند.


  گفته میشود که او۱۰دوقلو را انتخابکرده بود، آنها را با کلروفورم بیهوش کرده بود و برایمقایسه آنها با هم وپیدا کردن اختلافهای احتمالی، تشریحشان کرده بود. گفته میشود او بعضی ازدوقلوها را با ارتباط دادن وریدهایشان به هم متصل میکرد و دوقلوهای به همچسبیده را به صورت مصنوعی ایجاد میکرد. او آزمایشاتی در مورد تغییر رنگچشم با تزریق مرکب، قطع اعضا و تلاش برای پیوند دوباره آنها و نابارورکردن زنان هم انجام داد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۱۱ شهریور ۸۹, ۱۷:۳۲
 2. جنینی كه از پزشك خود تشكر كرد!
  توسط hamid192 در انجمن کودکان ونوزادان
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۲۵ مهر ۸۸, ۲۲:۰۳
 3. حضور پر شکوه پزشکان در نشست جامعه پزشکی حامیان موسوی
  توسط hamid192 در انجمن اخبار ويژه انتخابات ايران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۱۵ خرداد ۸۸, ۱۰:۴۱
 4. خراسان رضوي در صدور پروانه بهرهبرداري توسعهصنعت مقام نخست
  توسط mina در انجمن بایگانی اخبار فرهنگی اجتماعی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۱۵ تیر ۸۷, ۲۳:۳۴
 5. 10 اختلال روانپزشکي عجيب
  توسط MARYAM در انجمن روانشناسي و روان پزشكي
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۱۳ دی ۸۶, ۱۸:۵۱

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •