نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: به زودی، سرویس وایمکس در مراکز استانها

 1. #1
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,791
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 9 در 8 پست

  به زودی، سرویس وایمکس در مراکز استانها

  واحد مرکزی خبر: سرویس وایمکس به زودی در مراکز استانها خدمات ارائه می کند.

  رییسسازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیویی کشور در مراسم افتتاح ساختمان جدیداداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شمال غرب کشوردر قزوین افزود:سرویس خدماتی وایمکس که مزایده آن پارسال انجام شده ، از2 سال آینده درهمهشهرستانها نیز خدمات ارائه خواهد کرد.

  خدمات وایمکس شامل همه خدماتدریافتی اطلاعات ازجمله اینترنت ، صدا وتصویر از کانالهای مختلف ارتباطیاست که به صورت پیشرفته وازطریق بی سیم ارائه می شود.

  محمود خسرویراه اندازی اپراتوردوم تلفن همراه ونصب خطوط اینترنت پرسرعت را ازاقداماتانجام شده درسازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیویی کشورعنوان کرد و گفت :این سازمان به علت فراگیربودن و ماهیت ارتباطی ، موجب کاهش آثار منفی رکوداقتصادی شده است.

  همچنین امروز جاویدی به عنوان مدیرکل جدید دفترمنطقه شمال غرب کشور معرفی و از خدمات کاکاوند ،مدیرکل پیشین تقدیرشد.

  سازمانتنظیم مقررات وارتباطات رادیویی وابسته به وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات،6 سال پیش براساس ماده 124 قانون برنامه سوم توسعه تاسیس شد وهم اکنوندرهفت استان به صورت منطقه ای خدمات ارائه می کند.

  اداره کل تنظیممقررات وارتباطات رادیویی شمال غرب کشور به مرکزیت قزوین ، تنظیم خدماتارتباطی واطلاعاتی وفرکانسهای رادیویی استانهای منطقه شمال غرب کشورشاملآذربایجان غربی وشرقی ، اردبیل ، زنجان ، گیلان ،همدان ، کردستان و قزوینرا برعهده دارد.

 2. #2
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Question Re: به زودی، سرویس وایمکس در مراکز استانها

  برای نخستین بار عرضه خدمات وایمكس ایرانسل در شهرهای اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، شیراز، کرج و مشهد

  پس از تجربه ایرانسل در زمینه ارائه خدمات مختلف تلفن همراه، اکنون این اپراتور قصد دارد تجربه ای کاملاً متفاوت از اینترنت پرسرعت بی سیم را با سرویس جدید وایمکس و با کیفیتی مطلوب در اختیار کاربران اینترنت كشور قرار دهد.
  متقاضیان می توانند با استفاده از وایمكس ایرانسل و تنها از طریق یک مودم وایمکس و با استفاده از رایانه خود، به اینترنت پرسرعت بی سیم دسترسی داشته باشند.
  مشتركین این سرویس نوین و منحصر به فرد، همیشه و در هر مکانی که تحت پوشش شبکه وایمكس ایرانسل باشد، به اینترنت با سرعت و استانداردی مناسب دسترسی خواهند داشت.
  ایرانسل امکان دسترسی و بهره مندی از این سرویس را در تمامی شهرها و مناطقی که تحت پوشش شبکه وایمکس ایرانسل هستند، فراهم کرده است.
  برای استفاده از وایمکس ایرانسل، نیازی به نزدیکی و یا دید مستقیم نسبت بهآنتن ارسال کننده نیست و با بهره گیری از انواع مودم های وایمکس ایرانسل،امکان دسترسی به این سرویس چه در داخل ساختمان و چه در فضای باز فراهمخواهد بود.
  هزینه اندک توسعه و نگهداری، مودم کوچک و قابل حمل،
  عدم تداخل امواج،
  امنیت بالای شبکه،
  یکپارچگی مودم،
  ایجاد زیرساخت های لازم جهت گسترش شبکه انتقال داده،
  توسعه ظرفیت تجارت الکترونیک،
  عدم نیاز به کابل کشی و خطوط تلفن
  از جمله مزایا و برتری های فناوری وایمکس به شمار می روند.
  ثبت نام آسان،
  عرضه پهنای باندهای مختلف بین 64 کیلوبیت بر ثانیه تا 2 مگابیت بر ثانیه بر اساس نوع درخواست کاربر،
  تنوع در نحوه پرداخت هزینه ها،
  امکان پرداخت هزینه اینترنت از طریق کارت های شارژهای ایرانسل موجود در بازار،
  امکان استفاده از چندین مودم برای یک حساب و پرداخت متمرکز،
  بازپرداخت مبلغ خرید در صورت عدم رضایت کاربر،
  و پشتیبانی، نصب و راه اندازی مودم های وایمکس از جمله مزایای اشتراک وایمکس ایرانسل هستند.
  در فاز بعدی، خدمات پیشرفتۀ تلفن اینترنتی (VoIP) به کاربران خانگی و تجاری وایمكس ایرانسل عرضه خواهد شد.
  تعرفه های استفاده از سرویس وایمکس، از تاریخ 1 تا 22 بهمن ماه، به صورت تشویقیارائه شده و پس از این تاریخ، مشتركین این سرویس می توانند در صورت تمایلو تا هر زمان که مایل باشند، با همان طرح تعرفه فعال به استفاده از سرویسوایمکس ایرانسل ادامه داده و یا در غیر این صورت، با انتخاب یکی از طرحهای تعرفه تشویقی جدیدی که متعاقباً اعلام خواهد شد، نسبت به تغییر طرحتعرفه خود اقدام کنند.
  طرح تعرفه در واقع بسته ای است متشکل از سرعتی که مشترك برای اتصال انتخاب می كند و میزان ترافیک ماهانه ایکه مایل به استفاده از آن می باشد، بعنوان مثال مشترکین، امکان انتخاب طرحتعرفه ای با سرعت 128 کیلوبیت بر ثانیه و ترافیک ماهانه 3 گیگابایت راخواهند داشت.

 3. #3
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: به زودی، سرویس وایمکس در مراکز استانها

  کاربران وایمکس ایرانسل می توانند بر اساس تمایل خود نسبت به نحوه پرداخت، از میان دو گزینه اشتراک اعتباری و یا دائمی یکی را انتخاب کنند.
  همچنین تمامی کاربران این سرویس، صرف نظر از روش پرداخت انتخابی خود، میتوانند در هر زمان به ریز صورتحساب و جزئیات استفاده خود از خدمات دسترسیداشته باشند.

  تعرفه استفاده از وایمكس ایرانسل با سرعت 64كیلوبیت بر ثانیه با آبونمانرایگان، 100 ریال به ازای هر مگابایت تبادل اطلاعات به عنوان نرخ مصرفآزاد تعیین شده است.

  هزینه آبونمان ماهیانه استفاده از این سرویس با سرعت 128كیلوبیت برثانیهبا طرح تعرفه پایه به همراه 3 گیگابایت ترافیك رایگان 150هزار ریال
  و با ترافیك نامحدود 450هزار ریال می باشد.
  این تعرفه برای سرعت 256 كیلوبیت بر ثانیه به همراه 3 گیگابایت ترافیكرایگان 290هزار ریال و با ترافیك نامحدود 850 هزار ریال می باشد.
  هزینه آبونمان ماهیانه سرویس وایمكس ایرانسل با سرعت 512 كیلوبیت بر ثانیهبا 4 گیگابایت ترافیك رایگان 350هزار ریال و با ترافیك نامحدود یک میلیونو 200هزار ریال خواهد بود.

  هزینه آبونمان ماهیانه این سرویس برای سرعت 1 مگابیت بر ثانیه با طرحتعرفه پایه به همراه 10 گیگابایت ترافیك رایگان 800 هزار ریال و برایاستفاده با ترافیك نامحدود دو میلیون ریال می باشد.
  این تعرفه برای سرعت 2 مگابیت برثانیه با 20 گیگابایت ترافیك رایگان، یکمیلیون 400هزار ریال و با ترافیك نامحدود سه میلیون و 600هزار ریال میباشد.

  امكان استفاده از ترافیك اضافه با تعرفه 100ریال به ازای هر مگابایتبه عنوان نرخ مصرف آزاد و یا خرید بسته های افزایشی 1، 2، 3، 5 و یا 10گیگابایتی برای تمامی مشتركین اعتباری و دائمی وایمكس ایرانسل فراهم شدهاست.

  زمانی که میزان مصرف مشترك یكی از طرح های تعرفه پایه، بیش از میزان حجماینترنت قابل دسترس در طرح تعرفه انتخابی وی باشد یا زمانی که وی احتمالمی دهد در یك بازه زمانی نیاز به حجم بیشتری ترافیك خواهد داشت، می تواندمیزان ترافیك طرح تعرفه پایه خود را با استفاده از بسته افزایشی، اضافهكند.
  بسته های افزایشی وایمکس ایرانسل حجم مشخصی از میزان دسترسی به اینترنتهستند که به وسیله آنها می توان با بهای تخفیفی و برای مدت زمانی محدود،حجم ترافیک طرح تعرفه اولیه انتخابی خود را افزایش داد. به عنوان مثال،مشتركین وایمكس ایرانسل با سرعت 64كیلوبیت بر ثانیه می توانند با پرداختمبلغ 816/72 ریال (کمی بیشتر از هفت هزار و دویست تومان) یك بسته افزایشییك گیگابایتی خریداری و استفاده کنند.

  در حال حاضر مودم های وایمکس ایرانسل در دو نوع داخلی و فضای باز عرضه میشوند که مودم های داخلی، با ابعادی کوچکتر و قابلیت نصب و کاربرد بسیارآسان، متناسب با فضای منزل و یا دفاتر کار کوچک طراحی شده اند. مودم فضایباز که در خارج از ساختمان نصب می گردد، به علت قدرت بالا در دریافت وارسال امواج، برای مکان هایی که به علت فشردگی ساختمان ها، پیچیدگی ساخت وساز و یا دلایل دیگر، فرکانس ها ضعیف تر است، طراحی شده و توصیه می شود..

  درحال حاضر مودم داخلی ایرانسل با بهای یک میلیون و100هزار ریال و مودم فضای باز با بهای دو میلیون و 200هزار ریال بهمتقاضیان عرضه می شود.

  كارشناسان مركز تماس ویژه وایمكس ایرانسل با شماره تلفن 707 برایتماس از خطوط ایرانسل و 09377070000 برای تماس از سایر خطوط در تمامیساعات شبانه روز و هفت روز هفته آماده پاسخگویی به سوالات متقاضیان سرویسوایمكس ایرانسل و خدمات مربوط به آن هستند.

 4. #4
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: به زودی، سرویس وایمکس در مراکز استانها

  وایمکس چیست؟  امروزه فناوری اطلاعات به سرعت در حال گسترش است. تا چندی پیش اتصال بهاینترنت به یکی از سه روش زیر محدود شده بود که هر کدام کاستی ها ومشکلاتی داشتند:

  نخست، دسترسی از طریق خط تلفن به صورت Dial-up که دارای سرعتی پایین و همراه با اشغال شدن خطوط تلفن بود.

  دوم، دسترسی از طریق خط تلفن با استفاده از فناوری XDSL ومودمهای کابلی که نیازمند زیرساختهای وسیع و پرهزینه است و در بسیاری ازمناطق امکان دسترسی به آن وجود ندارد. ضمنا" منحصر به مکان و محدوده ایخاص است و از مزایای اینترنت بی سیم بی بهره است.

  سوم، دسترسی Wi-Fi از طریق امواج رادیویی است که به صورت بی سیم و تنها در محوطه یک ساختمان امکان پذیر است.

  اما اکنون با ظهور وایمکس جهان در آستانه تحولی دیگر در عصر اینترنت قرار گرفته است.

  وایمکس سیستم دیجیتال ارتباط بی سیم است که با استفاده از منطقه بسیاروسیع تحت پوشش دکلهای وایمکس ، کل شهر و شهرکهای صنعتی ومناطق راهبردی راپوشش می دهد
  و اینتر نت پر سرعت را برای سازمانها، موسسات و شرکتهای تجاری و همچنینمنازل مسکونی و کلیه افراد در هر نقطه ای از مکانهای تحت پوشش فراهم میآورد.
  به طوری که کاربر قادر خواهد بود در هر لحظه، حتی در شهرهای دیگر تحت پوشش، توسط رایانه اش به اینترنت پر سرعت متصل شود.


  اطلاعات کلی  آمارها نشان می دهد تا پایان سال ٢٠٠٨ بیش از ٢٠٠ اپراتور در جهان خدماتوایمکس را عرضه کرده اند و این آمار تا سال ٢٠١٢ به ٥٣٨ اپراتور خواهدرسید. تعداد کاربران جهانی وایمکس نیز به سرعت در حال افزایش است به طوریکه از ٣٠٠ هزار کاربر در سال ٢٠٠٦ به ١٣١ میلیون کاربر در سال ٢٠١١ خواهدرسید.

  مزایا و قابلیتهای وایمکس که آن را یکه تاز عرصه اینترنت و حریف بی رقیب شیوه های دیگر نموده است عبارتند از:

  - بی سیم بودن:مهمترین ویژگی وایمکس، بی سیم بودن و سیار بودن آن در فواصل طولانی مانندیک شهر بزرگ است. بدون وایمکس امکان متحرک بودن کاربر تقریبا" صفر است یابه محیطی بسته محدود می شود. وایمکس باعث گسترش و افزایش ضریب نفوذاینترنت خواهد شد.

  - پشتیبانی عالی از صدا و تصویر: ازدیگر ویژگیهای وایمکس این است که علاوه بر دیتا، صدا و تصویر را نیز بهخوبی پشتیبانی می کند و کاربر می تواند بدون محدودیت زمانی در تمام شبانهروز به هر مقدار که پهنای باندش اجازه دهد، دانلود و آپلود کند.

  - قیمت ارزان: ویژگیهای وایمکس به گونه ایست که آن را به عنوان انتخابی ارزان تر نسبت به گزینه های موجود معرفی می کند.

  - امنیت بالا:وایمکس برای امنیت انتقال اطلاعات از روش ها و استانداردهایی نوین استفادهکرده و با رمزنگاری داده ها، حریم خصوصی امنی در برابر استراق سمع و نفوذپنهانی (Hack) بوجود می آورد.

  - خدمات ارزش افزوده: در این فناوری استفاده از خدمات ارزش افزوده ای چون تلفن اینترنتی (VOIP) و شبکه اختصاصی مجازی (VPN) نیز گنجانده شده است.

 5. #5
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: به زودی، سرویس وایمکس در مراکز استانها

  اطلاعات فنی
  نام وایمكس مخفف عبارات Worldwide Interoperability for Microwave Access است
  و به معنای «دستیابی گسترده و جهانی به امواج مایکرویو» به گونه ای است کهاز قابلیت تعامل و تقابل داخلی برخوردار باشد. وایمکس در سال 2001 میلادی،با هدف انتقال داده به صورت بی سیم معرفی شده و فناوری آن شباهت زیادی بهوای فای دارد با این تفاوت که سرعت انتقال و گستره ی آن به مراتب از وایفای بیشتر است.

  وایمکس توسط IEEEبه عنوان پروتکل ۸۰۲٫۱۶ نیز شناخته شدهاست و جایگزینی برای شبکههای بیسیم نواحی شهری تعیین شدهاست. این فناوری میتواند با امکان دسترسی به بیسیم پهن باند(BWA) فاصله ای معادل ۳۰ مایل (۵۰ کیلومتر) برایایستگاههای ثابت و ۳ تا ۱۰ مایل (۵ تا ۱۵ کیلومتر) را برای ایستگاههایسیار پوشش میدهد. برعکس آن، استانداردهای شبکههای بی سیم محلی برایسیستم Wi-Fi در پروتکل ۸۰۲٫۱۱ در اکثر حالتها تنها به ۳۰ تا ۱۰۰ مترمحدود شدهاست.

  برد فركانسی این فناوری از 2 GHz تا 66 GHz متغیر است و پهنای باند آن به ازای هر فرستنده از 1.5 MHz تا MHz 20است كه نرخ تبادل اطلاعات آن را تا70Mbpsمیرساند و این عدد باز هم قابل ارتقاست. برد دامنه تحت پوشش این شبكهمحدودهای به شعاع 80 کیلومتر است كه این مساله میتواند برای یك شهر بزرگبا چند آنتن معدود انجام شود.

  تبادل اطلاعات بین فرستنده و گیرنده به صورت Line-of-sight و Non-line-of-sightانجام میشود. این فناوری قابلیت هماهنگی با فناوریهای دیگری كه اكنون درحال استفاده است را دارد مانند امكان اتصال به لینكهای كابلی T1،E1 و DSL.جالب اینكه برای استفاده از این فناوری، نیازی به تعویض امكانات وسایلیمانند لپتاپها نیست و قابلیت سازگاری با فناوریهایی مانند Wi-Fi می تواند بدون اختلال در كار، مزایای بسیاری را برای كابران فراهم كند. بهعلاوه پشتیبانی از توپولوژیهای تحت استانداردIEEE مانند Token Ring و نیز ساختارهایی خارج از استانداردIEEE مانندLLC میتواند آن را در تمام شبكهها قابل استفاده کند.


  اتحادیه وایمکس (WiMAX Forum)که به عنوان مرجع مجوزدهی و تست دستگاه ها و تجهیزات وایمکس شناخته میشود، اعلام کرده تا اواخر سال 2008، 62 شرکت در حال توسعه تراشههایوایمکس و دستگاه های کاربران نهایی بوده و 37 شرکت نیز در حال ساختتجهیزات زیرساختی بوده اند و محصولات این شرکت ها تاکنون در توسعه شبکههای وایمکس توسط 407 اپراتور در 133 کشور جهان بکار رفته است.

  پیشبینیمی شود که وایمکس در آینده بسیار نزدیک، اینترنت را در کنار شبکه مخابراتىقرار خواهد داد و چنان انقلابى را در این زمینه به وجود خواهد آورد کهروشن کردن اکثر کامپیوترهاى قابل حمل، خانگى و یا خاص، مساوى با اتصالآنها به اینترنت باشد. 6. #6
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: به زودی، سرویس وایمکس در مراکز استانها

  وایمکس ایرانسل

  کشور ما با داشتن جمعیتی جوان و صنعتی روبه رشد، از جمله کشورهای در حالتوسعه به شمار می رود که به دلیل نقش مهم ارتباطات در توسعه، برنامهریزیمنسجم جهت حرکت به سمت توسعه همهجانبه ارتباطات پهن باند در کشور را بهامری ضروری بدل میسازد.

  در تابستان 86، سازمان تنظیم مقررات اعلام کرد که در حال مطالعات اولیهجهت صدور مجوز وایمکس در کشور است. پس از اتمام مطالعات اولیه، تهیه متنپروانه، اسناد مزایده و تصویب این امر در کمیسیون تنظیم مقررات، انجامروال قانونی برای برگزاری مزایده و واگذاری مجوز، در دستور کار قرارگرفتو سرانجام در هشتم تیرماه 87، با انتشار متن پروانه رسماً فراخوانخرید اسناد مزایده از سوی سازمان تنظیم مقررات انجام شد؛ هماکنون، پس ازانجام مراحل برگزاری مزایده، اپراتورهای ارائه دهنده این سرویس در تمامی استانهای کشور مشخص شده و پروانه فعالیت آنها صادر شده است.

  در راستای گسترش سهم بازار و توسعه محصولات و خدمات، شرکت خدمات ارتباطیایرانسل، برنده مناقصه ارائه این خدمات شده و در تاریخ 10 اسفند 1387 موفقبه دریافت پروانه فعالیت گردید. بر اساس پروانه فعالیت دریافتی، ایرانسلدر فاز نخست، این خدمات را در 7 کلانشهر تهران، اصفهان، شیراز، تبریز،مشهد، اهواز و کرج ارائه خواهد داد.


  در فاز بعد خدمات تلفن اینترنتی (VoIP) به کاربران خانگی و تجاری نیز ارائه می گردد.
  قابل ذکر است که ایرانسل قابلیت ارائه سرویس وایمکس با استانداردهای d و eرا داراست، که در حال حاضر تنها استاندارد d یا وایمکس ثابت را به مشتریانارائه خواهد داد. استفاده از استاندارد ثابت مستلزم بی حرکت بودن مودم درهنگام دریافت و ارسال امواج است.


  • از مزایا و برتری های سرویس وایمکس ایرانسل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

   - پوشش خوب شبکه در 7 شهر تهران، اصفهان، شیراز، تبریز، مشهد، اهواز و کرج در فاز اول
   - پهنای باند بین 64 کیلو بیت تا 2 مگا بیت در ثانیه بر اساس نوع درخواست مشتری
   - ثبت نام آسان
   - پشتیبانی نصب و راه اندازی مودم های وایمکس
   - تنوع در نحوه پرداخت هزینه ها
   - امکان استفاده همزمان چند کاربر از یک مودم، بدون کاهش سرعت و نیاز به تقسیم پهنای باند
   - امکان استفاده از چندین مودم برای یک حساب و پرداخت متمرکز
   - بازپرداخت مبلغ خرید در صورت عدم رضایت مشترک
   - عدم تداخل امواج و امنیت بالای شبکه
   - یکپارچگی مودم، فرستنده و گیرنده رادیویی در اندازه بسیار کوچک و قابل حمل
   - ایجاد زیرساخت های لازم جهت گسترش شبکه انتقال داده ها برای برقراری ارتباط بین هزاران دستگاه پایانه فروش و خودپرداز
   - توسعه ظرفیت تجارت الکترونیک
   - عدم نیاز به کابل کشی و خطوط تلفن
   - هزینه های اندک توسعه و نگهداری[/*:m:28rbviwh]

 7. #7
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: به زودی، سرویس وایمکس در مراکز استانها

  5 گام تا وایمکس
  پس از تجربه ای موفق در زمینه تلفن همراه و خدمات مرتبط با آن، این بارایرانسل قصد دارد تجربه ای کاملاً متفاوت را به دوستداران فناوری های نوینارائه دهد.
  محصول جدید ایرانسل به نام وایمکس، اینترنت بی سیم را با کیفیتی مطلوب برروی کامپیوتر در اختیار شما قرار می دهد. با استفاده از این سرویس، شما میتوانید تنها از طریق یک مودم وایمکس و با استفاده از کامپیوتر شخصی خود بهاینترنت دسترسی داشته باشید.

  به لحاظ فنی، وایمکس سیستم ارتباط بی سیم دیجیتال بوده و بر خلاف سرویسهای ADSL که وابسته به وجود زیرساخت های کابل کشی و خطوط تلفن می باشد ودر بسیاری موارد هزینه های فراوانی را به کاربران تحمیل می کند، به آسانیو با هزینه ای ناچیز برای همگان قابل دسترسی و استفاده می باشد.
  مزیت فوق العاده این فن آوری زمانی بیشتر احساس می شود كه به علتمحدودیتهای موجود، امکان دسترسی به سرویسهای ADSL وجود ندارد و در بسیاریموارد، کاربران مجبورند به سیستم های کم سرعت و قدیمی Dial-up بسنده کنند.


  برای داشتن تجربهای منحصر بفرد از اینترنت، کافیست 5 گام ساده بردارید تا یکی از کاربران وایمکس شرکت ایرانسل باشید:

  گام اول
  آشنایی با وایمکس  امروزه با وجود فروشندگان مجاز ایرانسل در سرتاسر کشور، برخورداری ازخدمات و محصولات متنوع این شرکت از جمله طـرح بزرگ وایمکس ایرانسل، امریبسیار ساده است.
  فروشـندگان منتخب و کارآزمـوده ما می توانند شما را با جزئیات این طرحبزرگ آشنا کنند و همچنین شما خود می توانید شخصاً با مطالعه راهنماها،بروشورها و آگهیهای ویژه وایمکس، از نحوه اشتراک، انتخاب طرح، نحوهدریافت مودم و دیگر اطلاعات مورد نیاز آگاه شوید.

  پس از آشنایی با وایمکس و قابلیت های آن، قطعاً به کاربران وایمکس ما خواهید پیوست!

  شما همچنین می توانید اطلاعات موردنیاز خود را از طریق وب سایت شرکت ایرانسل به نشانی [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]به دست آورید. پس از ورود به سایت، بر روی گزینه Irancell WiMAX (وایمکسایرانسل) کلیک کنید. در این قسمت تمامی اطلاعات مربوط به فناوری وایمکس،تاریخچه آن، مناطق تحت پوشش، فهرست فروشندگان منتخب، تعرفه ها و قیمت ها،نحوه استفاده و اطلاعات فنی درباره مودم توضیح داده شده است.

  روش دیگر آشنایی با وایمکس ایرانسل، برقراری ارتباط با مرکز تماس شرکتاست. اگر از مشترکین سیم کارت ایرانسل هستید از خط خود با شماره 707 تماسبگیرید و از سایر خطوط شماره 09377070000 را شماره گیری نموده و در هرساعت از شبانه روز با آسودگی خاطر هر سوالی که در خصوص وایمکس ایرانسل وخدمات مربوط به آن دارید از پاسخگویان مرکز تماس ما بپرسید.

 8. #8
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: به زودی، سرویس وایمکس در مراکز استانها

  گام دوم
  انتخاب سرویس دلخواه
  پس از کسب اطلاعات لازم درباره این سرویس پیشرفته، لازم است بهترین گزینهرا متناسب با نیازتان انتخاب نمایید. در ابتدا لازم است نسبت به انتخابطرح تعرفه مورد نظرتان اقدام کنید
  . طرح تعرفه در واقع بسته ای است متشکل از سرعتی که برای اتصال انتخابمیکنید و میزان ترافیک ماهانه ای که مایل به استفاده از آن هستید. بهعنوان مثال، شما طرح تعرفه ای با سرعت 128 کیلو بیت بر ثانیه، همراه باترافیک ماهانه 3 گیگابایت را انتخاب می نمایید.


  کاربران وایمکس نیز می توانند بر اساس تمایل خود نسبت به نحوه پرداخت، ازمیان دو گزینه اشتراک اعتباری و یا دائمی یکی را انتخاب کنند:
  با انتخاب سرویس اعتباری، نیازی نیست در پایان هر دوره قبض پرداخت کنید، بلکه در ابتدای هر ماه هزینه اشتراک آن ماه را پرداخت می کنید.
  شما طرح تعرفه خود را بر اساس میزان نیاز و مبلغی که می خواهید ماهانه برای استفاده از وایمکس بپردازید انتخاب مینمایید.
  در صورتی که کاربر خدمات اعتباری ما باشید، تنها لازم است اطمینان حاصلکنید که ابتدای ماه در حساب خود اعتبار کافی دارید. حساب مذکور، مانند یکصندوق عمل میکند که شما مبلغی را که مایلید برای استفاده از اینترنت درهر ماه صرف کنید، در آن ذخیره می نمایید و سپس بر اساس طرح تعرفه انتخابیو میزان مصرف شما، هزینههای مربوطه در ابتدای هر ماه از آن کسر میگردد.

  کاربران طرح تعرفه 64 کیلوبیت بر ثانیه، برخلاف سایر طرح های تعرفه، نیازی به پرداخت هزینه ای در ابتدای هر ماهنداشته و تنها هزینه میزان اینترنت مصرفی در طول ماه، بنا به طرح انتخابی(اعتباری/دائمی) از حساب آنها کسر و یا در صورتحساب آنها منظور خواهد شد.نرخ استفاده از این سرویس، در مقایسه با سایر سرعت ها بیشتر خواهد بود.

  لطفاً توجه داشته باشید که کلیه کاربران وایمکس ایرانسل، صرف نظر از روشپرداخت انتخابی خود، میتوانند در هر زمان به ریز صورتحساب و جزئیاتاستفاده خود از خدمات، دسترسی داشته باشند. شما میتوانید طرح تعرفهدلخواه خود را بر مبنای مبلغی که میخواهید ماهانه صرف استفاده از اینترنتکنید، انتخاب نمایید. هزینه طرح های تعرفه انتخابی، با بالا رفتن سرعتاینترنت در هر طرح و یا میزان ترافیک ماهانه انتخابی توسط کاربر، افزایشخواهد یافت.

  کاربران سرویس دائمی نیز میتوانند تا هر میزان که مایل باشند از اینسرویس استفاده کنند، با این تفاوت که این گروه از کاربران باید در پایاندوره، صورتحساب پرداخت کنند.
  این کاربران باید در زمان درخواست اشتراک، سپردهای را در اختیار ایرانسلقرار دهند. سقف مصرف برای کاربران دائمی، بر اساس مقدار سپرده مذکور تعیینمی شود.
  برای اشتراک سرویس دائمی، ابتدا باید یکی از طرحهای ارائه شده را انتخابکنید. شما می توانید گزینههای موجود برای کاربران دائمی را بررسی نموده ومناسبترین طرح را بر اساس نیازتان انتخاب نموده وسپس، نسبت به خرید یکطرح تعرفه که شامل سرعت دلخواه و میزان ترافیک ماهانه مورد نظرتان استاقدام نمایید.


  توجه: ارائهخدمات به متقاضیان استفاده از سرعت های بیشتر از 128 کیلو بیت بر ثانیه،مشمول قوانین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور می باشد.

  شما همچنین میتوانید با خرید بستههای افزایشی، حجم ترافیک مصرفی یا دورهاعتبار بسته خود را افزایش دهید. شما بر اساس میزان اعتبار موجود در حسابخود، به گزینههای بسیاری دسترسی خواهید داشت و در صورت داشتن اعتبارکافی، می توانید نسبت به انتخاب هریک از طرحهای ارائه شده که مطلوبشماست، اقدام نمایید.

  در بروشور و دفترچه راهنمای تعرفه های وایمکس و نیز در وب سایت وایمکسایرانسل، کلیه قیمت های مربوط به طرح های تعرفه وایمکس، بسته های افزایشی،مصرف آزاد، خرید مودم وایمکس و همچنین طرح های تخفیفی و تشویقی و مزایایمختلف، به طور کامل توضیح داده شده است.

  پس از انتخاب طرح تعرفه مورد نظر، می توانید در مورد انواع مودم (داخلی یا فضای باز) و قیمت آن اطلاعات کسب کنید.
  در حال حاضر مودم های وایمکس در دو نوع داخلی و فضای باز عرضه میگردند.مودم های داخلی، با ابعادی کوچکتر و قابلیت نصب و کاربرد بسیار آسان،متناسب با فضای منزل و یا دفاتر کار کوچک طراحی شده اند. مودم فضای باز،که در خارج از ساختمان نصب می گردد، به علت قدرت بالای ارسال و دریافتامواج، برای مکان هایی که به علت فشردگی ساختمانها، پیچیدگی ساخت و ساز ویا هر دلیل دیگر، فرکانسها ضعیف تر است، طراحی شده و توصیه می شوند. پس ازانتخاب طرح و مودم مد نظر خود، لازم است برای استفاده از این سرویس، مراحلثبت نام خود را تکمیل کنید.

 9. #9
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: به زودی، سرویس وایمکس در مراکز استانها

  گام سوم
  ثبت نام سرویس وایمکس ایرانسل  با ایرانسل، سادهترین مراحل ثبت نام را تجربه کنید. تمام آنچه از شمامیخواهیم این است که تنها چند روز منتظر بمانید تا ارتباط شما با جهانبرقرار گردد. برای ثبت نام سرویس وایمکس میتوانید به روش زیر اقدامنمایید:

  • به یکی از فروشندگان مجاز منتخب ایرانسل که فهرست آنان در وب سایتایرانسل موجود است، مراجعه کرده و برای سرویس وایمکس ثبت نام کنید.

  توجه:
  • برای ثبت نام لازم است اطلاعات کامل خود شامل مشخصات فردی، نشانی محلسکونت، شماره تماس، نشانی پست الکترونیکی، طرح تعرفه انتخابی و نوع مودمدلخواه را در اختیار ایرانسل قرار دهید.

  • در وب سایت وایمکس، نوعی ماشین حساب در دسترس شما قرار گرفته است که درطول روند ثبت نام، مبلغ قابل پرداخت را بر اساس گزینههای انتخابی شمانمایش میدهد.
  این گزینهها شامل نحوه پرداخت (اعتباری یا دائمی)، طرح تعرفه، بستههایافزایشی، نوع مودم و نیز نحوه دریافت و نصب مودم میباشد. گزینههای موجودرا به دقت بررسی کرده و طرحی را انتخاب نمایید که بیشترین تناسب را بانیازها و بودجه مورد نظر شما دارد.


  گام چهارم
  نحوه پرداخت
  پس از ثبت نام و انتخاب بسته دلخواه که شامل طرح تعرفه، نوع مودم وایمکس و قیمت آن میباشد، آماده رفتن به مرحله بعد هستید.
  لطفاً به خاطر داشته باشید که با تکمیل فرم پیش ثبت نام، یک شناسه وایمکس،یک رمز عبور، مبلغ قابل پرداخت و یک شناسه پرداخت از طریق پست الکترونیک وپیام کوتاه برای شما ارسال میشود. در هنگام مراجعه به بانک لازم استشماره شناسه دریافتی را در فیش پرداخت خود ذکر کنید. شما میتوانید اینشماره شناسه را برای کلیه پرداختهای آتی خود در شعب بانک نیز به کار ببرید
  در حال حاضر، شما می توانید با مراجعه به یکی از شعببانک های ملت و تجارت و پرداخت مبلغ مربوطه به صورت نقدی، نسبت به ثبت نامبرای سرویس وایمکس اقدام نمایید.
  فراموش نکنید شماره شناسه ای که قبلادریافت کردهاید را در فیش پرداخت منظور کنید، چراکه کلیه مراحل بعد براساس شماره شناسه مذکور انجام میشود. لطفاً فیش پرداخت را تا زمان مراجعهکارشناس ایرانسل نزد خود نگه دارید تا در زمان معین به وی تحویل دهید.بزودی، پرداخت هزینه های سرویس وایمکس ایرانسل از طریق کلیه بانک های عضوشبکه شتاب امکانپذیر خواهد بود.
  پس از پرداخت مبلغ مربوطه، کارشناسان ما ظرف 24 ساعتبا شما تماس گرفته و برای مراجعه به محل سکونت شما به منظور نهایی ساختنقرارداد و همچنین نصب مودم قرار ملاقاتی تعیین میکنند.

  گام پنجم
  از وایمکس خود لذت ببرید!  پس از طی مراحل مذکور، کافی است تنها منتظر کارشناسان شرکت بمانید. پس ازمراجعه کارشناسان، قرارداد را امضا نموده و یک نسخه از آن را تحویلبگیرید.
  لطفاً به خاطر داشته باشید که لازم است در زمان مراجعه کارشناس ایرانسل،اصل و کپی کارت ملی، فیش پرداخت و آخرین قبض تلفن، آب و یا برق پرداختی راجهت تأیید نشانی به وی ارائه نمایید.

  کارشناسان ایرانسل به محل مورد درخواست کاربر مراجعه کرده، مودم را نصبنموده و پس از امتحان، آن را به همراه ضمانت نامه به کاربر تحویل می دهند.
  لازم به ذکر است، پس از آن کاربر می بایست از طریق سرویس کنترل حساباینترنتی، نصب مودم توسط کارشناس ایرانسل را تایید نموده و صفحه نظرسنجیمشتریان را تکمیل نماید.
  به خاطر داشته باشید از آنجایی که در هنگام ثبت نام هزینه نصب در مبلغ پرداختی شما محاسبه شده است، کارشناسان ایرانسل مجاز به دریافت هزینهای بابت نصب نمی باشند.

  پس از اتمام مراحل ساده نصب، فعالسازی و تحویل سرویس، میتوانید با خیالیآسوده تجربه بی نظیر وایمکس ایرانسل را آغاز و از خدمات با کیفیت آن لذتببرید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. سرویس ایمیل «فیسبوک» به زودی ارائه میشود
  توسط HRG در انجمن خبرهای دنیای مجازی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۲۴ آبان ۸۹, ۲۲:۴۰
 2. همسترها : انواع، تغذیه، نگهداری، دوران بارداری وسوالات متداو
  توسط ANDISHEH در انجمن چهارپایان و پستانداران
  پاسخ ها: 15
  آخرين نوشته: سه شنبه ۲۴ آذر ۸۸, ۲۰:۰۶
 3. فوق لیسانس معماری، استاد راهنمای رسالههای کارشناسي ارشد و د
  توسط hamid192 در انجمن اخبار ويژه انتخابات ايران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۱۴ خرداد ۸۸, ۱۴:۱۳
 4. سفرهای استانی، ابتکار چه کسی بود؟
  توسط hamid192 در انجمن دانشکده سیاست
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۰۱ خرداد ۸۸, ۱۱:۳۳
 5. تاثیر استروژن در جلوگیری از زوال ذهن
  توسط CPR در انجمن جراحی و اتاق عمل
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۱۰ شهریور ۸۶, ۲۱:۴۹

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •