نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: نتایج یک تحقیق محرمانه کاهش شدید هوش کودکان ایرانی زیر 8 سال

 1. #1
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,865
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 9 در 8 پست

  نتایج یک تحقیق محرمانه کاهش شدید هوش کودکان ایرانی زیر 8 سال

  نتایج یک تحقیق محرمانه: کاهش شدید هوش کودکان ایرانی زیر 8 سال در 10 سال اخیر
  [JUSTIFY] موسسه American Association of Pediatrics در یک تحقیق کاملا محرمانه ازکاهش شدید میزان هوش کودکان ایرانی زیر هشت سال در طول 10 سال اخیر خبرداد.

  آینده نوشت: بخش هوش سنجی انجمن پزشکان کودک آمریکا درتحقیقات محرمانه بسیار وسیعی از دلایل هوش بسیار بالای کودکان و نسل هایمختلف در ایران به نتایج عجیبی رسید که آنها را مجبور کرد آن را تنها درسطح مراکز تحقیقات دانشگاهی منتشر کنند!

  یکی از پزشکان ایرانی کهمایل به فاش شدن نامش نبود گفت: "این قدر نتیجه این تحقیق برای این مرکزتحقیقاتی عجیب بوده و سرعت کاهش روند هوش کودکان زیر 8 سال ایرانی شدیدبوده که به عنوان نخستین مقاله تخصصی در این زمینه آن هم به صورت محرمانهمنتشر شده است".

  پزشک ایرانی که این مقاله محرمانه را مطالعهکرده، در ادامه افزود: "براساس این تحقیق زاد و ولد در ایران در یک دوره10 ساله مورد بررسی دقیق قرار گرفته و پس از آن مشاهده شده که میزانهوشمندی کودکان زیر 8 سال در این سالها به سرعت رو به کاهش است، به حدی کهاز ابتدای تحقیق هوش بچه ها با سرعتی نگران کننده از 100 شروع و در پایانبه 85 رسیده است".

  وی همچنین گفت: "از سوی دیگر تحقیق بر رویروند مهاجرت نخبگان به خصوص افراد نابغه ایرانی نشان می دهد این افراد پساز ازدواج در کشورهای کانادا و ایالات متحده فرزندانی بسیار باهوش را بهساکنان این کشورها اضافه می کنند". این پزشک ایرانی همچنین تاکید داشت:"به همان نسبت که ایران با شدت زیادی از کاهش هوش کودکان خود در این آمارضرر خواهد کرد، کانادا و ایالات متحده بالاترین نرخ رشد کودکان باهوش رابه دلیل جذب مغزها و نخبگان جهان به خود اختصاص داده اند"!

  براساساطلاعات به دست آمده در این تحقیق، با این وجود کشورهای دیگر به مراتبپایین تر از ایران قرار دارند و کشورمان به دلیل کاهش ناگهانی و سریع شاخصهوش در مکان نخست قرار گرفته است.[/JUSTIFY][JUSTIFY][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید][/JUSTIFY]

 2. #2
  HRG
  کاربر ویژه HRG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۸-۲۴
  نوشته ها
  5,865
  سپاس ها
  2
  سپاس شده 9 در 8 پست

  Re: نتایج یک تحقیق محرمانه کاهش شدید هوش کودکان ایرانی زیر 8 سال

  زنگ خطر برای آینده ایران: تهی شدن ذخیره ژنتیکی کشور از ضریب هوشی بالا
  جعفر محمدی

  [JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY]روندخروج نخبگان از کشور را چه "فرار مغزها" بنامیم ، چه "مهاجرت" و چه"رهایی" آنان از برخی ناهنجاری های جهان سومی و ... تفاوتی در اصل ماجرانمی کند و آن چه مهم است این که این پدیده نه تنها واقعیت دارد ، بلکه درسال های اخیر تشدید نیز شده است به گونه ای که برخی دانشگاه های معتبرآمریکایی ، کانادایی و اروپایی با مسرت اعلام کرده اند که میزان پذیرشدانشجویان ممتاز ایرانی آنها در مقاطع ارشد و دکتری ، به طور ملموسیافزایش یافته و البته تجربه نیز ثابت کرده است که اکثریت قریب به اتفاقآنان هرگز به ایران برنمی گردند و ثمره علم آنها عاید ملت هایی می شود کهبیشتر قدردان شان هستند و این ، یک امر طبیعی است.

  البتهباید گفت که خروج نخبگان از کشور فقط به دانشگاهیان منحصر نمی شود بلکهنخبگان مالی نیز راه خروج از کشور را در پیش گرفته اند ، مخصوصاً بابرنامه های متنوعی که در برخی کشورها برای جذب سرمایه ها و سرمایه داراندر حال اجراست که طی آن کسانی که مبالغی از چند ده میلیون تومان تا چند صدمیلیون تومان را با خود به آن کشورها می برند و سرمایه گذاری می کنند ،اجازه اقامت و حتی شهروندی می گیرند.

  دراین باب ، البته بسیار گفته اند و نوشته اند و طبیعی است که تا شرایط داخلکشور مهیای میزبانی مناسب مغزها و سرمایه ها نباشد این روند همچنان بی هیچتعارفی ادامه خواهد داشت و گنجینه کشور از اندیشه ها و سرمایه ها تهیخواهد شد.

  اما در کنارآسیب های وضعیت موجود ، که بدان بسیار پرداخته شده است ، یک مصیبت( و نهصرفاً آسیب) نیز وجود دارد که بدان کمتر توجه شده است.

  میدانیم که بسیاری از ویژگی های فردی از رنگ مو گرفته تا ویژگی های رفتاریبه صورت ژنتیکی از والدین و اجداد به فرزندان به ارث می رسد.
  دراین میان ، خصایص هوشی نیز از جمله مهم ترین محموله های ژنتیکی هستند کهاز نسل های قبلی به ارث می رسد به طوری که فرزندان و نوادگان انسان هایباهوش ، عمدتاً (و نه الزاماً) از ضریب هوشی بالاتری برخوردارند.

  بدیهی است که بار توسعه و پیشرفت جوامع نیز بر دوش هوشمندان و نخبگان هر جامعه ای است. حالوقتی در یک جامعه شرایط به گونه ای باشد که نخبگان در گذر زمان آن را ترکمی کنند ، نه تنها خروج آنها ، مستقیماً جامعه را متاثر می کند ، بلکه دردراز مدت ، ذخیره ژنتیکی کشور را نیز فقیر تر می کند و در نسل های آتی ،روند انتقال ضرائب بالای هوشی به "ایرانیان آینده" با اختلال مواجه میشود.

  در واقع خروج نخبگان از کشور، ماندگاری در خارج و ازدواج وزاد و ولدشان باعث انتقال این ویژگی های ژنتیکی در نسل هایی در خارج کشورمی شود. نتیجه طبیعی و علمی این پروسه نیز این می شود که در دراز مدت ،متوسط ضریب هوشی ایرانیان کاهش می یابد به گونه ای که در رسانه های دهه هاو سده ها بعد ، این تیتر تکرار نخواهد شد که ضریب هوشی ایرانیان از متوسطجهانی بالاتر است!


  درواقع ، یک نخبه علمی یا اقتصادی که از کشور خارج می شود ، تنها دانش واستعداد فردی یا مقداری ثروت مادی از کشور خارج نمی کند بلکه ژن های نخبگیو کارآمدی را نیز را خود می برد تا نسل های بعدی او در خارج از ایران ازآن بهره مند شوند و جوامع میزبان شان را از آن بهره مند سازند.

  نتیجهکلام آن که وضعیت کنونی پیامدهای راهبردی بزرگی دارد و تاریخ آینده ایرانرا به طور جدی تحت تاثیر قرار خواهد داد. بی گمان مسببان خروج مستمرنخبگان از کشور ، نه تنها به ایران امروز ، که به آینده این سرزمین نیزستمی بسیار بزرگ و غیر قابل اندازه گیری روا می دارند.
  [/JUSTIFY][JUSTIFY][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید][/JUSTIFY]

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. با روش های زیر از هک شدن فرار کنید
  توسط hamid192 در انجمن هك و امنيت
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۱۰ مرداد ۹۳, ۱۵:۲۴
 2. نقاش های زیبا ی رئال
  توسط hamid192 در انجمن گالری عکس
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: یکشنبه ۲۶ مهر ۸۸, ۱۹:۵۸
 3. ناوگان زیردریایی روسیه شامل 60 زیردریایی اتمی و دیزلی است
  توسط yaser در انجمن نیروی دريایي و ادوات
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۲۹ اسفند ۸۷, ۲۱:۴۶
 4. گزیده ای از سخنان یک بزرگ مرد به نام نادرشاه
  توسط ارسطو در انجمن تاریخ ایران کنونی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۸۷, ۲۰:۰۸
 5. جاری شدن آب، قبری را تبدیل به زیارتگاه کرد!
  توسط hrg1356 در انجمن بایگانی اخبار فرهنگی اجتماعی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۱۰ آبان ۸۶, ۲۱:۰۲

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •