نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: سیستم شناسایی الکترونیکی حیوانات!(همه چیز درباره میکروچیپ)

 1. #1
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  سیستم شناسایی الکترونیکی حیوانات!(همه چیز درباره میکروچیپ)

  سیستم شناسایی الکترونیکی حیوانات!(همه چیز درباره میکروچیپ)
  روشهای سنتی و قدیمی جهت شناسایی حیوانات شامل پلاکهای الصاقی، خالکوبی وعلامت گذاری بود که این روشها معایب بسیار زیادی داشت در دو دهه اخیرتکنولوژی میکروچیپ تحول و تغییر عظیمی را در سیستم های شناسایی ایجادنموده و بعنوان یک اساس شناسایی مکانیزه در جهان مطرح شده است. اینتکنولوژی بر اساس شناسایی توسط امواج رادیویی استوار بوده و بدون نظارت وتفسیرهای نظری و شخصی انجام می پذیرد. میکروچیپ تنها روش شناسایی دائمی ومطمئن جانداران بوده که می تواند در کوتاه ترین زمان، جمعیت کثیری ازجانداران را مورد شناسایی قرار دهد.


  میکروچیپ به اندازه یک دانه برنج بوده که عاری از هر گونه منبع الکتریکیمی باشد. میکروچیپ در زیر پوست جاندار کاشته می شود بطوریکه این عمل کاشتنظیر واکسیناسیون بوده و بسیار ساده و بدون درد انجام می پذیرد. هرمیکروچیپ دارای یک کد اختصاصی بوده که در زمان ساخت توسط اشعه لیزر طراحیمی گردد. این کدها غیر قابل تغییر و یا جایگزینی بوده و در تمام مراحلحیات جاندار به عنوان عامل دقیق شناسایی استفاده می شود. میکروچیپ در داخلمحفظه شیشه ای که قابلیت تطابق با بافت زنده موجود را دارد قرار می گیرداین محفظه از ایجاد واکنش های ایمنی جاندار جلوگیری می نماید لذا میکروچیپتا انتهای عمر جاندار در بدن بدون هیچ گونه عارضه ای باقی می ماند.

  دستگاه بازخوان، میکروچیپ را توسط امواج رادیویی فعال نموده و امواجبرگشتی به دستگاه، کد اختصاصی میکروچیپ را تعیین می نماید.با توجه بهسیستم پیشرفته طراحی و ساخت میکروچیپ امکان مشابه بودن آنها وجودندارد.بطوریکه این سیستم قابلیت طراحی و ساخت و تولید ٥٥٠ بیلیون میکروچیپرا دارد.جهت تصور این عدد ، اگر میکروچیپ ها را که به بزرگی یک دانه برنجمی باشند در کنار همدیگر قرار دهیم فاصله حدود ٦/٥ میلیون کیلومتر راتشکیل می دهند یا بعبارتی ١٦٠ دور کره زمین را طی می کنند.میکروچیپ عاریاز باطری بوده و به منبع الکتریکی متصل نمی باشد. همچنین اجزاءمیکروچیپقابلیت تعویض و یا جداشدگی ندارد و طوری طراحی شده است که تا انتهای عمرجاندار مورد استفاده قرار می گیرد و عمر نامحدود دارد.
  میکروچیپ بسیار ریز و دارای قابلیت تطابق با بافت زنده جاندار می باشدبنابراین امکان ایجاد حساسیت و یا واکنشهای ایمنی وجود ندارد.هنگامی کهعمل کاشت بدرستی انجام گرفت ، بافت زنده جاندار یک لایه نازک از بافتهمبند را بدور میکروچیپ ایجاد کرده و آن را در محل کاشت ثابت و محفوظ نگهمی دارد و امکانحرکت و تحرک میکروچیپ در طول حیات جاندار وجود ندارد.
  زمان کاشت میکروچیپ بسته به نوع جاندار متفاوت می باشد به طور مثال در سگو گربه بین ٥ تا ٨ هفتگی می باشد.احتمال یافتن حیوانات گم شده ای که دارایمیکروچیپ هستند بسیار بیشتر از حیواناتی است که فاقد آن هستند.

 2. #2
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: سیستم شناسایی الکترونیکی حیوانات!(همه چیز درباره میکروچیپ)

  سگ،گربه و پستانداران کوچک:

  محل کاشت میکروچیپ در این نوع جانداران در ابتدای گردن ، در امتداد خط وسطو در بین دو کتف می باشد. در این مورد بایستی سر سوزن حاوی میکروچیپ رابطور کامل به زیر پوست وارد نموده و سپس عمل کاشت انجام گیرد.با توجه بهسیستم تکنولوژی ، جهت ردیابی میکروچیپ ، دستگاه بازخوان را در چهار مسیرطولی مختلف از اواسط گردن در امتداد کتف ها حرکت میدهند به طوریکه در هرسمت جانبی بدن در دو مسیر ، عمل بازخوانی صورت گیرد. در صورت عدم ردیابیبه روش فوق ، دستگاه بازخوان را در چهار مسیر عرضی مختلف بر روی پشت بدنبه صورت قوس ٩٠ درجه حرکت داده شود.البته بایستی این نکته را در نظر گرفتکه حرکت دستگاه بازخوان در نزدیکی بدن جاندار انجام پذیرد و یا به عبارتیدر تماس با پوست و یا موی بدن باشد. همچنین در هنگام ردیابی دگمه دستگاهرا همواره به سمت پائین فشار و نگهداری شود تا زمانیکه سیگنال صوتی بهمعنای یافتن میکروچیپ شنیده شود.

  اسبها: در اسبها عمل کاشت میکروچیپ در ناحیه میانی سمت چپ گردن در داخلرباط نوکالی بوده به صورتیکه ابتدا سر سوزن حاوی میکروچیپ را به طور کاملوارد ناحیه نموده و سپس عمل کاشت انجام می پذیرد.


  دامهای پرورشی:

  عمل کاشت میکروچیپ در زیر پوست در ناحیه قسمت خارجی گوش سمت چپ انجام می گیرد.

  پرندگان: عمل کاشت میکروچیپ در پرندگان با وزن بیش از ١/٥ کیلوگرم و یا باپاهای طویل در زیر پوست ناحیه قدامی اتصال گردن به بدن( شترمرغ ) در سمتچپ -در پرندگان کوچک با وزن کمتر از ١/٥ کیلوگرم در داخل عضله سینه ایانجام می گیرد.

  لاک پشت: عمل کاشت میکروچیپ در ناحیه اتصال لاک به بدن انجام می پذیرد. درگونه های با جثه بزرگتر سر سوزن را به طور کامل وارد ناحیه مذکور می شود.در گونه های با چثه کوچکتر و بچه ها تنها با وارد کردن ٣/٤ طول سر سوزنعمل کاشت انجام می گیرد.


  مارها:

  عمل کاشت میکروچیپ داخل عضله در ناحیه گردن ، ٤-٦ سانتیمتری پشت سر انجاممی گیرد. البته بایستی این نکته را در نظر گرفت که سر سوزن را به طورموازی با سطح بدن وارد نمود.


  مارمولکها:

  عمل کاشت میکروچیپ در داخل عضله ضخیم در ابتدای دم انجام می گیرد. سر سوزن را بین دو فلس وارد می کنند.


  آبزیان:

  عمل کاشت میکروچیپ در ماهیان با طول بیش از ٣٠ سانتیمتری در ابتدای ناحیهباله قدامی و در ماهیان با طول کمتر از ٣٠ سانتیمتری در داخل محوطه شکمیانجام می پذیرد.

  دوزیستان: عمل کاشت میکروچیپ در ناحیه لمفاتیکی انجام می گیرد.

 3. #3
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: سیستم شناسایی الکترونیکی حیوانات!(همه چیز درباره میکروچیپ)

  پلاک مشخصات پت (Pet ID Tag)

  پلاک مشخصات پت از ضروری ترین وسایل پت ست که اغلب نادیده گرفته میشود.اینپلاکهای کوچک که داخل قلاده ها قرار می گیرد زمانی که پت شما به خارج ازمنزل رفته و گم شود اولین چیزی ست که میتواند در بازگشت او به منزل کمککند.ثبت اسم پت به همراه آدرس و شماره تماس تان این شانس را به شما میدهدکه اگر کسی او را در خیابان سرگردان دید با شما تماس گیرد.

  قیمت پلاکها با توجه به جنس،اندازه و فرم و قابلیت (معمولی یا چراغ دار) بین 1 تا 40 دلار ست!


  تگها به دو صورت در بازار موجودست.

  ۱-تگهای فلزی که مشخصات روی آن حک میشود.
  ۲-تگهائی که مشخصات پت را روی کاغذی کوچک نوشته و لوله کرده و داخل آن قرار میدهیم.


  کاشت میکروچیپ نیز برای امنیت پت شما توصیهمیشود هرچند سالهاست در کشورهای پیشرفته میکروچیپ از ملزومات پتها بوده وکاشت میکروچیپ اجباری ست چراکه علاوه بر استفاده این وسیله در ردیابی پتگم شده این وسیله حکم پرونده پزشکی پتها را نیز دارد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۰۸ مرداد ۹۳, ۲۰:۲۳
 2. نقاشی های سه بعدی شگفت انگیز روی دیوارها
  توسط HRG در انجمن نقاشی وخطاطی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۲۸ آبان ۸۹, ۱۳:۲۱
 3. تأثیر حافظه اصلی بر کارایی سیستم
  توسط گنجینه در انجمن سخت افزار
  پاسخ ها: 3
  آخرين نوشته: یکشنبه ۲۲ فروردین ۸۹, ۲۰:۰۰
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۲۳ تیر ۸۷, ۰۰:۲۰
 5. یک چیز سیاه بالای دیوار
  توسط ARVAH در انجمن داستان های واقعی از ارواح
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۱۲ خرداد ۸۷, ۲۰:۲۱

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •