به گزارش شبكه خبر به نقل از واحد مرکزی خبر ، درروزهای پایانی هفته، پنجشنبه، جمعه و یکشنبه 12، 13و 15 آذر فیلمهایسینمایی و تلویزیونی چشم در آسمان، مدرسه پیرمردها، بلوتوثتو روشن کن،پونیو، قلقلک، گُل، شعبدهباز، جی ویرو، پسران طلایی، ویزیون تـله، سیگارممنوع، همسر کارآگاه، سکههای شانس، کارد و پنیر، بازی، لوتکا، پسرانخیابان پال و سرآشپز کونگ فوکار از تلویزیون پخش خواهند شد.


*«چشم در آسمان»
فیلم سینمایی «چشـم در آسمان» به کارگردانی نایهای یو پنجشنبه 12 آذر ساعت 22 از شبکه یک سیما پخش میشود.
پیگیدختر جوانی است که به تازگی به عنوان مأمور مخفی پلیس هنگکنگ پذیرفته شدهاست. به عنوان اولین مأموریت، او تحت سرپرستی افسری مافوق به نام داگ هدمأمور یافتن سارقان یک جواهرفروشی میشود.
تونی لیونگ و سیمون یام در فیلم سینمایی «چشـم در آسمان» محصول سال 2007 کشور هنگ کنگ بازی کردهاند.

*«مدرسه پیرمردها»
عصرروز جمعه ساعت15:30فیلم سینمایی «مدرسه پیرمردها» به کارگردانی سیدعلیسجادی حسینی و تهیه کنندگی نیکخواه آزاد از شبکه یک سیما روی آنتن میرود.
پسران آقای پاکنهاد مؤسس مدرسه ناشنوایان به بهانه این که پدر بهخارج از کشور رفته میخواهند ساختمان قدیمی مدرسه را خراب و جای آن پاساژبنا کنند. نوه پیشکار آقای پاک نهاد برحسب تصادف درمییابد که او خلافگفته پسرانش در جایی نگهداری میشود که به نظر میرسد که مدرسه پیرمردهاباشد.
سعید پورصمیمی، اکبر عبدی، مهدی فتحی، عطاء الله زاهد، گوهرخیراندیش و جمال اجلالی در فیلم سینمایی مدرسه پیرمردها محصول سال 1370بازی کردهاند.

*«بلوتوثتو روشن کن»
پنجشنبه شب ساعت 23:30 فیلم تلویزیونی «بلوتوثتو روشن کن» از شبکه دو سیما پخش میشود.
دراین فیلم با بازی کامبیز کاشفی، عسل بدیعی و صبا کمالی میبینیم: پسرجوانی به نام فرهاد ایمانی کشته میشود. سبحان سرگرد آگاهی به همراهگروهش، پیگیری پروندهای را به عهده میگیرد. از همخانه فرهاد، سعیدصارمی هیچ اطلاعی در دست نیست. از طریق پیغامهای ثبت شده روی پیغامگیرتلفن خانه فرهاد و امیر، دو دختر شناسایی و مورد بازجویی قرار میگیرند.
فیلمتلویزیونی «بلوتوثتو روشن کن» به کارگردانی کامبیز کاشفی و تهیهکنندگیکامران کاشفی از تولیدات امسال گروه فیلم و سریال شبکه دو سیماست.

*«پونیو»
شبکهدو سیما برای روز جمعه 13 آذر، ساعت 17:30 فیلم سینمایی «پونیو» محصول سال2008 ژاپن به کارگردانی هایاو میازاکی را برای پخش در نظر گرفته است.
داستانفیلم سینمایی «پونیو» از این قرار است که پونیو ماهی کوچکی است که بههمراه پدر و خواهران کوچکتر دیگرش در جایی در اعماق دریا زندگی میکند.پدر پونیو در واقع یک انسان است اما با مشاهده خرابیهایی که انسانها درطبیعت به وجود آوردهاند تصمیم گرفته در زیر آب زندگی کنند و در آنجا شهریتشکیل داده که امکان سکونت بشر در آن است. وی با تهیه معجونی بچههایش رادر حالتی نیمه بشر، نیمه ماهی نگه داشته است...

*«قلقلک»
صبح پنجشنبه 12 آذر ساعت10فیلم سینمایی «قلقلک» به کارگردانی مسعود نوابی از شبکـه سه سیما پخش میشود.
این فیلم داستان داوری است که جایش قبل از مسابقه با شخص دیگری عوض میشود که این موضوع حوادث خنده داری را سبب میشود.
سیامک انصاری، رضا شفیعیجم، بیژن امکانیان و سحر ولدبیگی در فیلم سینمایی«قلقلک» بازی کردهاند.

*«گل»
فیلم سینمایی «گُل» پنجشنبه 12آذرماه ساعت19:30 از شبکه سه سیما پخش میشود.
جوانیهندی که از کودکی آرزوی بازی در یکی از تیمهای فوتبال کشورش را دارد،بالاخره بعد از تلاشهای فراوان و زحمات طاقتفرسا به این آرزو دستمییابد.
جان آبراهام، ارشد وارسی ،بیپا شاباسو، بومن ایرانی و دالیپتاهیل در فیلم سینمایی «گُل» به کارگردانی ویوک آگنیهوتری محصول سال 2008کشور هند ایفای نقش کردهاند.

*«شعبدهباز»
شبکه سه سیما جمعه 13 آذر ساعت 10 صبح فیلم سینمایی «شعبده باز» ساخته نیل برگر را پخش میکند.
داستانفیلم «شعبده باز» در سالهای گذر از قرن 19به قرن20در وین اتفاق میافتد ودرباره شعبده بازی به نام آیزنهایم است. او با استفاده از قدرت وتواناییاش میکوشد به عشق دوران کودکیاش که دختری از طبقات مرفه است،دست یابد.
ادوارد نورتن، پل جیاماتی، جسیکا بیل، روفوس سیوئل و ادی مارسان در فیلم سینمایی «شعبده باز» به ایفای نقش پرداختند.

*«جی ویرو»
فیلم سینمایی «جی ویرو» ساخته پونیت سیرا جمعه 13 آذر ساعت 23 از شبکه سه سیما پخش میشود.
درفیلم سینمایی «جی ویرو» با بازی فردین خان میبینیم که جی مأمور مخفی پلیساست که قصد نفوذ به باند تبهکار قاچاق مواد مخدر که سرکرده آنها فردی بهنام تجپال است را دارد که به همین منظور با یکی از اعضای این گروه که پسریبه نام ویرو است طرح دوستی میریزد. ویرو پسری است که از راه دزدیماشینهای لوکس و گران قیمت امرار معاش میکند.
فیلم سینمایی «جی ویرو» محصول سال 2009 هند است.

*«پسران طلایی»
فیلم سینمایی «پسران طلایی» به کارگردانی دنیل آدامز پنجشنبه 12 آذر ساعت15:30 از شبکه چهار سیما پخش میشود.
داستانفیلم با بازی دیوید کارادین، بروس درن و ریپ تورن در مورد سه ملوان پیر وبازنشسته است که با یکدیگر در کلبهای فقیر و به هم ریخته زندگی میکنند،تا آنکه یکی از آنها تصمیم میگیرد برای سر و سامان دادن به این شرایطازدواج کند و با دادن آگهی در روزنامه به دنبال زوجی مناسب میگردد اماکسی پیش قدم نمیشود تا آنکه زنی مسن میپذیرد ازدواج کند.
فیلم سینمایی «پسران طلایی» محصول سال 2008 آمریکا در ژانر کمدی ساخته شده است.

*«ویزیون تله»
فیلم سینمایی «ویزیون تله» جمعه 13 آذر ساعت 20:30 در قالب برنامه سینما چهار از شبکه چهار سیما پخش میشود.
شهرکوچک و دور افتادهای در ترکیه دارای سینمای کوچکی است که شهردار چندان باصاحب آن میانه خوبی ندارد. تا آنکه از مرکز قرار است فرستنده تلویزیونبرای این شهر نصب شود. شهردار که برای مقابله با لطیف سینمادار ازتلویزیون استقبال کرده است با مشکل جدیدی روبرو میشود. مأموری که از مرکزآمده بدون آنکه فرستنده را نصب کند به آنکارا باز میگردد.
فیلم سینمایی «ویزیون تله» به کارگردانی یلمان اردوغان محصول سال 2001کشور ترکیه است.

*«سیگار ممنوع»
فیلم سینمایی «سیگار ممنوع» 40 دقیقه بامداد روز جمعه 13 آذر از شبکه تهران سیما روی آنتن میرود.
نیکنیلور کارمند مرکز تحقیقات توتون، کارش این است که با افراد و نهادهایمختلف بحث کند و آنها را مجاب کند که سیگار کشیدن برای سلامتی مضر نیست.نیک وقتی در یک برنامه تلویزیونی شرکت میکند که در آن نوجوانی به نامرابین ویلیگر حضور دارد که در اثر مصرف سیگار دچار سرطان شده است، تلاشمیکند از کار خود و سازندگان و تولیدکنندگان سیگار دفاع کند، همچنین وقتیدر مدرسهای که فرزندش، جویی در آن درس میخواند به همین کار دست میزند،بسیار منفور خانوادهها میشود.
جان لاندن، اریک هابرمن، آروناکهارت، مری جو اسمیـت و تاد لوئیزو در فیلم سینمایی «سیگار ممنوع» محصولسال 2005 کشور آمریکا در ژانر درام و کمدی بازی کردهاند.

*«همسر کارآگاه»
فیلم سینمایی «همسر کارآگاه» به کارگردانی فلیکس چانگ آلن ماک جمعه 13 آذر ساعت13:30 از شبکه تهران سیما پخش میشود.
اینفیلم در ابتدا صحنهای از قاچاقچیان بنزین را نمایش میدهد که هنگام رسیدنپلیس در اثر حادثهای، یکی از قاچاقچیان و همسر و فرزند یکی از پلیسهاکشته میشوند. پس از این واقعه، گروهی از پلیسهای هنگکنگ به ریاست بازرسمائورین مأمور پیگیری این ماجرا میشوند.
فیلم سینمایی «همسر کارآگاه» محصول سال 2008 هنگ کنگ و چین در ژانر کمدی و هیجانی ایفای نقش کردهاند.

*«سکههای شانس»
فیلمتلویزیونی «سکههای شانس» به کارگردانی مجید تربتیفرد و تهیه کنندگی مهدیتربتیفرد روز عید سعید غدیرخم ساعت 15 از شبکه یک سیما پخش میشود.
سیامکجوان باهوش ولی آس و پاس و بیبرنامهای است که تنها هدفش در زندگی رسیدنبه همه چیز در کمترین زمان و با کمترین تلاش است. او وقتی از جریان ساختفیلمی در خانه یک عتیقهباز آگاه میشود به کمک دوستش به عنوان بازیگروارد اکیپ شده و با استفاده از ایده شباهتش با برادر دو قلویش نقشه سرقتسکههای قدیمی را طراحی میکند.
ارژنگ امیرفضلی، رابعه اسکویی، رامینناصرنصیر، سحر ولدبیگی، محمدرضا عباسنژاد و مینا جعفرزاده در فیلمتلویزیونی «سکههای شانس» از تولیدات سال جاری گروه فیلمهای تلویزیونیشبکه یک سیما به ایفای نقش پرداختند.

*«کارد و پنیر»
فیلم سینمایی «کارد و پنیر» روز عید سعید غدیرخم ساعت 17:30 از شبکه دوسیما پخش میشود.
دراین فیلم با بازی بهزاد فراهانی، ثریا قاسمی و رضا داود نژاد خواهید دید؛سه جوان که با هم دوست صمیمی هستند، اغلب اوقات را با هم به خوشیمیگذرانند. روزی دو نفر از آنها متوجه میشوند دوست سوم مدت زیادی زندهنیست، لذا تصمیم میگیرند تنها آرزوی او را برآورده کنند. در این راه باسه پیرمرد آشنا میشوند که مسیر زندگی هر سه دوست را عوض میکنند.
فیلم سینمایی «کارد و پنیر» به کارگردانی محمود معظمی و تهیه کنندگی علی برجسته ساخته شده است.

*«بازی»
فیلمتلویزیونی«بازی» ساخته سروش صحت و با بازی بهاره رهنما، سیروسابراهیمزاده، راضیه برومند و سروش صحت صبح روز عید سعید غدیر خم ساعت10از شبکه سه سیما پخش میشود.
پدری با دخترش در کار فرستادن عتیقه بهخارج از کشور هستند. این کار با کمک پیرمردی در گمرک صورت میگیرد. وقتیمیخواهند دو شمعدان را برای مراسم عقد دو جوان به خارج بفرستند، متوجهمیشوند پیرمرد بازنشسته شده و جوانی بسیار منضبط و مقرراتی به جای اومسئول این کار شده است.

*«لوتکا»
فیلم تلویزیونی «لوتکا» عید سعید غدیرخم ساعت 22:15 از شبکه سه سیما پخش میشود.
توسلیاز نیروی دریایی به دنبال تشکیل تیمی از افراد مستعد استان گیلان برایشرکت در مسابقات عضوگیری تیم ملی قایقرانی است. مجید رستم کلایه قایقرانماهری است که به گروه دعوت میشود. علی شیرخانی نیز که توسلی وی را هنگامراندن لوتکا (نوعی قایق) در تالاب انزلی دیده است، به گروه ملحق میشود.
سیاوشخیرابی، مهدی امینیخواه و بهمن دان در فیلم تلویزیونی «لوتکا» بهکارگردانی حسین باکیده و تهیه کنندگی مجید خلج از تولیدات سیمای مرکزگیلان ایفای نقش کردهاند.

*«پسران خیابان پال»
روز عید سعید غدیرخم ساعت20:30 فیلم سینمایی«پسران خیابان پال» ساخته زولتان فابری از شبکه چهار سیما روی آنتن میرود.
گروهینوجوان در مجارستان بوداپست ابتدای قرن بیستم بر سر زمین بازیشان درخیابان پل با گروهی دیگر به نام پیراهن قرمزها اختلاف دارند. آنها برایبازی در این زمین با یکدیگر درگیر میشوند و برای غلبه بر گروه مقابل و باجدیت تمان دست به تشکیل نیرویی برای حفظ زمین بازی میزنند و همچون یکارتش منظم به حفظ آن زمین میپردازند.
ماری توروچیک و لازلو کوژاک در فیلم سینمایی«پسران خیابان پال» محصول سال 1969 کشور مجارستان و آمریکا ایفای نقش کردهاند.

*«سرآشپز کونگ فوکار»
فیلم سینمایی «سرآشپز کونگ فوکار» به کارگردانی وینگ کین ییپ روز عید سعید غدیرخم ساعت13:30از شبکه تهران سیما پخش میشود.
خوانگجی سوکه در رستوران امپراطور، یک سرآشپز حرفهای و نابغه است به خاطرتوطئه برادرزادهاش جو از کار در این رستوران اخراج میشود. از سوی دیگرجیان ای پس از فارغ التحصیلی از مدرسه رزمی داتونگ به دلیل استعدادش درآشپزی به رستورانی به نام اطعمه چهار دریا معرفی میشود تا در آنجا زیرنظر استاد شنمیدا آموزش آشپزی ببیند، اما وقتی جیانای به این رستورانمیرسد، متوجه میشود فردی که اکنون در این رستوران سرآشپزاست، پسر استادشن فـوت است،که به هیچ وجه مهارتهای پدرش را در آشپزی ندارد.
ساموهانگکام بو، وانس وو، چری یینگ و آی کاگو در فیلم سینمایی سرآشپزکونگ فوکارمحصول سال 2009چین در ژانرحادثهای، رزمی و کمدی بازی کردهاند.