نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: بررسي حماسه حزب الله لبنان عليه متجاوزين نژاد پرست صهيونيست

 1. #1
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  بررسي حماسه حزب الله لبنان عليه متجاوزين نژاد پرست صهيونيست

  13 جولاي 2006
  عمليات غافلگيرانۀ حزب الله و سخت ترين روز اسرائيل! (تا آن موقع!)

  خبرنگار «بازتاب» از بيروت، در گزارشي، جزييات عمليات جنبش حزبالله لبنان و واكنش اسرائيليها را اعلام كرد.
  بنا بر اين گزارش، عمليات غافلگيرانهروز گذشته مقاومت حزبالله، باعث شد تا «ايهود اولمرت»، نخستوزيرتازهكار رژيم اسرائيل، روز گذشته را سختترين روز اسرائيل بخواند.
  بنا بر اين گزارش، در حالي كه عمليات ديروز حزبالله در ساعت 9:05 بامدادانجام شد، اولين گلوله باران اسرائيليها در ساعت 11 انجام شد كه نشانگر ضعف فرماندهي و كنترل و عدم توان عكسالعمل آنهاست. ناتواني نظاميان اسرائيلي در حمله به مراكز غيرنظامي و زيربناي اجتماعي و اقتصادي لبنان و به شهادت رساندن غيرنظاميان مشخص ميشود.

  در عمليات مقاومت اسلامي لبنان در جنوب لبنان، رزمندگان حزبالله موفقشدند دو اسير از اسرائيل گرفته، هشت نظامي را به هلاكت برسانند و 21 نفراز نظاميان اين رژيم را مجروح كنند. آنها به دو خودروي زرهي و نظامياسرائيل هم، آسيب جدي رسانند كه از نظر آنان، اين عمليات موفقيتآميز وپايانيافته تلقي ميشود.

  اين گزارش ميافزايد: اكنون رژيم اسرائيلي از يك سو در نوار غزه با مقاومتفلسطين درگير است (در جبهه داخلي) و از سوي ديگر در بيرون از مرزهاي خوددر شمال فلسطين با مقاومت حزبالله كه آنان را در شرايط سختي قرار دادهاست...
  اين رژيم به رغم به كار بردن شديدترين حملات و تخريب اماكن مختلف در نوار غزه، هنوز نتوانسته است مشكل اسير نظامي خود در دستان حماس و مقاومت فلسطيني را حل كند كه به يكباره درگير مسئله اسارت سربازان خود توسط حزبالله ميشود.

  بنا بر گزارشها، دولت اسرائيل شب گذشته جلسه اضطراري تشكيل داده و انجام عمليات نظامي عليه خاك لبنان را به تصويب رسانده است.
  در اين حال، يك مقام آگاه در جنبش مقاومت حزبالله لبنان به خبرنگار «بازتاب» گفت: حزبالله، نام عمليات خود را «وعده صادقانه»گذاشت تا به ملت لبنان و فلسطين اعلام كند كه به قول خود براي آزادي اسراو حمايت از ملت لبنان و فلسطين عمل كرده است. اين عمل حزبالله، باعثميشود كه فشار از فلسطين و ملت محروم آن، كاسته شود. به عبارتديگر،عملكرد حزبالله تنها براي ملت لبنان و خانواده اسراي لبناني نبوده،بلكه شامل ملت فلسطين و زندانيان دربند رژيم اسرائيل از كشورهاي عربي نيزخواهد شد.

  وي با اشاره به سخنان سيدحسن نصرالله، دبيركل حزبالله، در مصاحبهمطبوعاتي ديشب، كه اكثر شبكههاي خبري، صوتي و تصويري عربي و غربي دنيا آنرا مستقيم پخش كردند، گفت: اين سخنان، نشاندهنده تمايل جريان شيعه براياقدام يك عمل انساني و نوعدوستانه است و اينكه اعتقادي به ادامه نبرديكه در آن غيرنظاميان آسيب ميبينند، ندارد و براي تبادل اسرا، آمادگيدارند.

  وي افزود: حزبالله به دنبال مذاكره غيرمستقيم با رژيم براي تبادل ميباشدو سازمان ملل و محافل بينالمللي بايد به اسرائيل فشار بياورند تا تبادلانجام شود.
  وي در پاسخ به سؤالي درباره علت آغاز حملات روز گذشته حزبالله به مواضع نظامي اسرائيل، اظهار داشت: حزباللهمدتهاست كه به دنبال آزادي اسراي دربند اسرائيل است و از ابتدا نيز براين امر اصرار ميورزيد، ليكن نه رژيم صهيونيستي اهميت ميداد و نه جوامعو محافل بينالمللي توجهي به خواست حزبالله ـ كه يك خواسته انساني وخواسته مردم لبنان و فلسطين و خانواده اسرا بود ـ كرد.

  دبيركل حزبالله بارها به طرف اسرائيلي اخطار داده بود وحتي يك ماه گذشته در سالروز بزرگداشت اسارت «سمير قنطار» گوشزد كرد كه بهزودي سمير را خواهد ديد و لذا حزبالله در انجام تكليف انساني و شرعي خودو عمل به وعدههايي كه داده بود مجبور به گرفتن اسير از طرف مقابل (دشمنصهيونيستي) بود. به همين خاطر، نام عمليات را «وعد صادق» (وعده صادقانه)گذاشتند.

 2. #2
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: بررسي حماسه حزب الله لبنان عليه متجاوزين نژاد پرست صهيونيست

  13 جولاي 2006
  دبيركل حزب الله لبنان تاكيد كرد:
  دو نظامي اسرائيلي به اسارت گرفته شده به دست مبارزان جنبش حزب الله تنها از طريق مذاكرات غير مستقيم و تبادل زندانيان بازگردانده خواهند شد.

  به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، سيد حسن نصرالله امروز در كنفرانسي مطبوعاتي در حومه جنوبي بيروت اظهار داشت:

  دو سرباز اسير اسرائيلي تنها از راه گفت و گوي غير مستقيم و تبادل اسرا بازگردانده خواهند شد.
  وي افزود: حزب الله درصدد تشديد تنش نيست ولي در صورتي كه اسرائيل تصميم به تشديد تنش بگيرد، آماده رويارويي است.
  سيد حسن نصرالله خاطرنشان كرد: ما نمي خواهيم لبنان را به جنگ بكشانيم اما اگر دشمن حملات خود را تشديد كند، ما از همه جهت آماده رويارويي هستيم.

  وي تاكيد كرد: عملياتي كه حزب الله اجرا كرد از حمايت وسيع و گسترده برادران خود در فلسطين برخوردار است.


  دبيركل حزب الله لبنان ادامه داد: پيام من به گروههاي داخلي لبنان اين است كه از هيچ كس حمايت و كمك نميخواهيماما هيچ كس نبايد دشمن را عليه لبنان تحريك كند. اكنون زمان همكاري وهمبستگي است و مبادا اشتباهي بكنيم كه در راستاي كمك به دشمن باشد.
  حزبالله لبنان صبح امروز در پي تجاوز يك واحد از نيروهاي اسرائيلي به خاك اين كشور، دو سرباز صهيونيست را به اسارت گرفت و مواضع اسرائيل را در مزارع شبعا گلوله باران كرد.

 3. #3
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: بررسي حماسه حزب الله لبنان عليه متجاوزين نژاد پرست صهيونيست

  13 جولاي 2006
  رژيم صهيونيستي سناريوي شكست خورده دهههاي قبل خود در لبنان را به تلخي تكرار ميكند كه اين بار نيز اين سناريو محكوم به شكست است.
  ( گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) به نقل از دكتر حميدرضا آصفي، سخنگوي وزارت خارجه كشورمان)

  سخنگوي وزارت امور خارجه اضافه كرد: رژيم صهيونيستي در مقابل پايمردي و مقاومت ملتهاي مسلمان منطقه مستاصل شده و با حمايت كامل آمريكا به عمليات كور عليه مردم بي گناه متوسل شده است.رژيم صهيونيستي قبلا در مقابل مقاومت شكست خورده و راهي جز پذيرش اين شكست ندارد.

  سخنگوي وزارت خارجه تعلل و سكوت عمدي مجامع بينالملليطي هفتههاي گذشته در مقابل آنچه در منطقه ميگذرد را سوال برانگيز خواندو اظهار كرد: عدم اقدام جدي و فوري به منظور توقف جنايات رژيم صهيونيستيبه يك فاجعه انساني خواهد انجاميد و تنش و تشنج را در منطقه گسترش خواهد داد.

  خبرگزاري دانشجويان ايران - سرويس: بينالملل - منطقه اي
  به دنبال گسترش تجاوزات رژيم صهيونيستي به جنوب لبنان بيش از 27 غيرنظامي لبناني كه 10 تن آن كودك بوده اند كشته و دهها تن ديگر زخميشدند.
  به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) به نقل ازشبكهي تلويزيوني الجزيره، به دنبال تهديد دولت اسراييل مبني بر گسترشحملات نظامي به لبنان جنگندههاي اسرائيلي صبح امروز(پنجشنبه) چندين منطقهي غيرنظامي در جنوب لبنان و نيز چندين منطقهي استراتژيك ديگر در لبنان را هدف حملات موشكي قرار دادند.
  بسياري از مردم روستاهاي جنوب لبنان براي حفظ جان خود منازل مسكوني خود را ترك كردند به طوري كه در اين حملات روستاي صنوير و بافلاي واقع در جنوب لبنان بيشترين خسارتهاي جاني را دادهاند.

  حزبالله لبنان نيز در پاسخ به تجاوزات جنگندههاي اسراييل دقايقي پيش 60 موشك از نوع گراد به شهرك نهاريا واقع در شمال اسراييل شليك كرد كه براساس اطلاعات اوليه در اين حملات يك زن اسراييلي كشته و 10 تن ديگر زخميشدهاند.
  همچنين حزبالله لبنان همزمان با شليك 60 موشك به منطقهي نهارياواقع در مركز عمليات هوايي اسراييل در منطقهي مرون را هدف حملات موشكيقرار داد و خسارتهايي را به اين مركز نظامي اسراييلي وارد ساخت كه هنوزاز تعداد تلفات جاني اين حملات اطلاعي در دست نيست.

 4. #4
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: بررسي حماسه حزب الله لبنان عليه متجاوزين نژاد پرست صهيونيست

  13 جولاي 2006

  يك مقام نزديك بهحزبالله لبنان روزپنجشنبه گفت يكي از دو اسير اسراييلي كه ديروز چهارشنبه در شمال فلسطين اشغالي توسط نيروهاي اين حزب اسير شد ، نسبت نزديك خانوادگي با يك شخصيت مهم صهيونيستي دارد.

  اين منبع آگاه كه خواست نامش فاش نشود در گفت وگو با خبرنگار "ايرنا"افزود: دو اسير اسراييلي وابسته به يكي از طايفههاي يهودي هستند و برخلافشايعه موجود در محافل خبري، اين دو، عرب و وابسته به طايفه دروزي نيستند.

  وي خاطر نشان كرد: هر گونه گفت وگوي غير مستقيم براي مبادله اسيران بارژيم صهيونيستي و حتي دادن اطلاعات درباره هويت اين اسيران و وضعيت سلامتيو سرنوشت آنان جزو اختيارات سيد "حسن نصرالله" دبيركل حزبالله است.

  نيروهاي حزبالله روز چهارشنبه با حمله به يكگشتي نظامي رژيم صهيونيستي در مرز لبنان با فلسطين اشغالي دو سربازصهيونيست را اسير كرده و هشت نظامي ديگر را به هلاكت رساندند.

 5. #5
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: بررسي حماسه حزب الله لبنان عليه متجاوزين نژاد پرست صهيونيست

  13 جولاي 2006

  نيروهاي "مقاومت اسلامي" شاخه نظامي حزبالله لبنان روز پنجشنبه رژيم صهيونيستي را به موشك باران شهر "حيفا" در فلسطين اشغال شده تهديد كرد.

  به گزارش ايرنا، حزبالله امروز با صدور بيانيهاي در بيروت تهديد رژيمصهيونيستي به بمباران جنوب بيروت پايتخت لبنان و درخواست ساكنان اين منطقهبراي تخليه آن را "جنگ رواني" خواند.
  در اين بيانيه آمده است: هدف از اين تهديد ، تحميل كردن شرطهاي ذلت بار اين رژيم به مقاومت اسلامي لبنان است.
  در بخش ديگري از بيانيه حزبالله اضافه شده است كه جنگ رواني اسراييل در استواري و ايمان مردم به مقاومت لبنان تاثيري نخواهد گذاشت.

  حزبالله همچنين درباره هر گونه تعرض به زيرساختهاي اقتصادي، موسساتزيربنايي و خدماتي شهروندان ساكن جنوب بيروت به رژيم صهيونيستي هشدار داد.

  در پايان بيانيه آمده است كه رژيم اشغالگر قدس باتهديدها و حملههاي خود عليه لبنان، خاورميانه را در برابر وضع تازهايقرار داده است و اين رژيم بايد پيامدهاي اين وضع را بپذيرد.

 6. #6
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: بررسي حماسه حزب الله لبنان عليه متجاوزين نژاد پرست صهيونيست

  دستاوردهاي ابتكار تازه حزبالله لبنان
  دكتر حسين علايي. ۲۲ تير ۱۳۸۵-بازتاب

  سرانجام پس از حدود دو هفته از حمله اسرائيل به نوار غزه و محاصره شديد غير نظاميان فلسطيني و انهدام نيروگاه برق غزه از سوي اسرائيل و قطع برق مردم در هواي گرم تابستان و به خاک و خون کشيده شدن تعدادي از مردم بيسلاح و عدم حمايت جدي کشورهاي دنيا از مظلومان فلسطيني،

  گروه حزبالله لبنان، دست به کارشده و با حمله به مواضع نظامي اسرائيل، يک تانک «مرکاوا» را منهدم كرد وهفت نظامي اسرائيلي را به هلاکت رساند و دو نفر از آنان را نيز به اسارتخود درآورد تا يک کمک عملي و اساسي به مردم فلسطين کرده باشد.

  نتايج اين اقدام ارزشمند حزبالله را ميتوان به شرح زير خلاصه كرد:
  1ـ گروههاي مبارز ضداسرائيلي، تواناييهاي زيادي در مقابله با ارتش بسيار مجهز اسرائيل دارند و با تفکر و تدبير و با بررسي نقاط ضعف دشمن در هر شرايطي، ميتوانند، ضربات سهمگيني بر آن وارد کنند. طي يک ماه گذشته،دو عمليات مهم؛ يکي از سوي جنبش حماس و از طريق کندن تونل و ورود بهپايگاه نظاميان اسرائيل و ديگري از سوي حزبالله لبنان صورت گرفته و موفقشدند تا سه نفر نظامي اسرائيلي را به اسارت درآورده و توانايي خود را در طراحي عمليات پيچيده عليه دشمن نشان دادند.

  2 ـ گروههاي حماس و حزبالله لبنان، نشان دادهاند که آنها تمرکز تلاشخود را به رغم شرايط سخت بر نظاميان اشغالگر صهيونيست گذاشتهاند، در حالي که ارتش اسرائيل، به مردم غيرمسلح، زنان و کودکان و به مناطق مسکوني حمله ميكنند.

  حمله ارتش اسرائيل به خانوادهاي فلسطيني، که براي تفريح به کنار ساحل نوار غزه رفته بودند و کشتن يک خانواده، جلوي چشمان دختر کوچکشان و حمله اخير اسرائيل به عموم مردم غزه، بيانگر اين سياست غيربشري اسرائيل است.

  3 ـ روش اسرائيل در حمله به مردم بيپناه ودست خالي، بيانگر اين است که آنها توان برخورد با رزمندگان پرانگيزهفلسطيني و لبناني را ندارند و به رغم داشتن تمام تجهيزات لازم برايشناسايي، از قبيل هواپيماي بدون سرنشين، خريد جاسوسان، سيستمهايالکترونيکي براي شنود مکالمات و ... نميتوانند، با تعداد اندکي ازرزمندگان از جان گذشته، مقابله كنند، براي همين، براي فرونشاندن خشم خود، از ظهور چنين قدرت زوال ناپذيري به مردم پرورشدهنده چنين رزمندگاني حمله ميکنند.

  4 ـ همچنين عمليات حزبالله و حماس در به اسارت گرفتن سربازان اسرائيلي، نشان داده که است؛
  الف ـ اسرائيل قادر به کنترل اطلاعاتي حزبالله و حماس نيست و نميتواند، برنامههاي آنها را پيشبيني و يا کشف کند.
  ب ـ سربازان اسرائيلي از روحيه پاييني برخوردارند و قادر به نبرد تنبهتن نيستند.
  ج ـ استحکامات اسرائيلي، همگي نفوذپذيرند و انسانهاي شجاع و نترس و مقاوم، ميتوانند از اين موانع عبور کنند.

  5 ـ مردم لبنان و فلسطين، دريافتند که اگر سالها منتظر باشند تا اسراي آنها که در بينشان تعداد زيادي زن و کودک و افراد مسنهستند، از سوي اسرائيل آزاد شوند يا اين که جوامع بينالمللي از قبيلسازمان ملل به اسرائيل فشار آورند تا آنها را از زندان آزاد کند، اتفاقي نخواهد افتاد، براي همين، خود بايد دست به کار شوند و هزاران اسير دربند را آزاد كنند.

  به اسارت گرفتن نظاميان دشمن، يکي از بهترين شيوهها براي آزادي اسراي دربند فلسطيني و لبناني است که تعداد آنان، از دههزار نفر افزون است.

  6 ـ اسرائيل به خوبي ميداند کهباز شدن جبههاي در جنوب لبنان، نيروهاي او را تجزيه خواهد کرد و ادامهسرکوب فلسطينيان در نوار غزه، پايدار نخواهد بود؛ بنابراين، بايدمقامات رژيم صهيونيستي، تصميم بگيرند که آيا ميخواهند، ناتواناييهايبيشتري از خود نشان دهند و اسراي بيشتري را به فلسطينيها و لبنانيهاتقديم کنند و يا در همين شرايط، با عقبنشيني از نوار غزه، به تهاجمات خودپايان دهند.

  7ـ اسرائيل بايد درک کند که حمله به غزه و به اسارت گرفتن وزراي دولت حماس و نمايندگان مردم فلسطين در مجلس آن کشور،موجب سقوط دولت برآمده از اراده مردم در فلسطين نخواهد شد و آنان و حاميانآمريکايي و اروپاييشان، بايد بپذيرند که به اراده و خواست مردم فلسطينتسليم شوند.

  8 ـ با عمليات حزبالله،مردم دنيا به خوبي دريافتند که انديشههاي حضرت امام خميني (ره)، موجبقدرتمند شدن مظلومان عالم در مقابل زورگويان ميشود و اين امام خميني استکه حتي پس از رحلت از اين جهان فاني، همچنان پرچمدار موضوع فلسطين در جهانبوده و طرفداران انديشههاي او، بهترين حاميان واقعي مردم فلسطين هستند.

  اين عمليات، موجب همگرايي بيشتر بين شيعه و سني و نيز وحدت بيشتر مسلمانان خواهد شدو همه درمييابند که شيعه، بايد طرفدار سني و سني نيز بايد طرفدار شيعهباشد و همچون فلسطين، همه در برابر دشمن عنود بايستند و مقاومت کنند و اينوضعيتي که در عراق پديد آمده و جنگ مذهبي و قومي به راه افتاده، برنامهآمريکا و اسرائيل است و مسلمانان در آنجا بايد به هوش باشند و فوري به مردمکشي پايان دهند.

  10ـ اين اقدام حزبالله، نشان داد که مسئله فلسطين، مسئله جهان اسلام است و حمله به مردم آن، تهاجم به همه مسلمانان جهان تلقي ميشود و واکنش جدي را در پي خواهد داشت.

  11 ـ
  اين عمليات فشار داخلي بر نخستوزير اسرائيل را افزايش داده و دولت وي را به عنوان دولتي ناکارآمد در افکار عمومي، جلوه خواهد داد.
  در مجموع، اسرائيل بايد درک کند که حزبالله، قويتر از آني است که او تصور ميکند و بايد بپذيرد که هماکنون، تلاويو زير پوشش برد سلاحهاي حزبالله است و مردم و دولت لبنان هم دريافتهاند که حزبالله، ريشه اصلي قدرت لبنان است و آنان اين قدرت عظيم را با طرحهاي اسرائيلي خلع سلاح حزبالله از دست نخواهند داد و براي اسرائيل مرزهاي امن درست نخواهند کرد.

 7. #7
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: بررسي حماسه حزب الله لبنان عليه متجاوزين نژاد پرست صهيونيست

  13 جولاي 2006
  كوفي عنان، دبيركل سازمانملل، در تماس تلفني با مبارك آخرين تحولات حملۀ نظامياسراييل به جنوبلبنان را به گفتوگو و بررسي گذاشت و خواستار دخالت سريع كشورهاي منطقهجهت حل اين بحران شد.

  عنان نيز به صورت جداگانه با محكوم كردن حملات اسراييل به جنوب لبنان اعلام كرد: غيرنظاميان لبناني قرباني اين درگيريها و بحرانها شدند.

  عنان همچنين از تمام رهبران كشورهاي جهان خواست كه جهت متوقف ساختن اين بحرانها و عدم گسترش آن سريعا وارد عمل شوند.

  دبيركل سازمان ملل كه در يك كنفرانس خبري مشترك با رومانو پرودي، نخستوزيرايتاليا، سخن ميگفت، گفت: سازمان ملل با تمام خانوادههاي قرباني در اين حملات نظامي همدردي ميكند.

  وي افزود: آخرين تحولات خاورميانه به خصوص تحولات خطرناك اخير در جنوبلبنان با بسياري از رهبران اروپايي به بررسي و گفت وگو گذاشته شده است.زيرا ما نميخواهيم دايرۀ اين بحرانها گسترش يابد و در صورتي كه اينبحران گسترش يابد كل منطقه را در بر خواهد گرفت.

  دبير كل سازمان ملل در پاسخ به سوالي مبني بر به كارگيري خشونت و قدرت نظامي بيش از اندازه از سوي اسراييل در نوار غزه و ديگر مناطق فلسطيني گفت: آنچه كه ما در اين بحرانها شاهد آن هستيم خود تروريسم است، اما به هر حال بايد با اتخاذ سياست متوازن در قبال هر يك از طرفهاي درگير در صدد حل اين بحرانها باشيم.

  عنان تاكيد كرد:

  هر حملهاي كه منجر به كشته شدن شهروندان غيرنظاميشود يك عمل كاملا تروريستي است.

 8. #8
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: بررسي حماسه حزب الله لبنان عليه متجاوزين نژاد پرست صهيونيست

  13 جولاي 2006

  ماسيمو ديآلما وزيرخارجۀ ايتاليا، با هشدار نسبت به پيامدهاي حملات نظامياسراييل به جنوب لبنان و احتمال گسترش دايرهي خشونت و درگيريها در منطقه اعلام كرد: مطمئنا اين اقدام اسراييل نميتواند امنيت مطلوب را براي تلآويو تامين كند.

  وي افزود: در قبال حملات گروههاي فلسطيني به اسرابيل، اسراييل بايد به صورت منطقي پاسخ مناسب را ميداد و حقوق شهروندان غير نظامي را نيز در نظر ميگرفت.

  ديآلما تاكيد كرد:

  آنچه كه اسراييل در حق مردم نوارغزه انجام داده است از لحاظ انساني كاملا غيرعادلانه است و منجر به نتايجمعكوس براي امنيت اسراييل خواهد شد.

  وزير امورخارجهي ايتاليا گفت:
  محاصرۀ نوار غزه از سوي نيروهاي نظامي اسراييل،
  قطع برق در اين منطقه،
  محروم ساختن مردم فلسطيني نوار غزه از هرگونه امكانات پزشكي ،
  تنها منجر به آن خواهد شد كه خشم و نفرت مردم فلسطين از اسراييل افزايش يابد و خشم و نفرت نيز ميتواند ريشۀ تروريسم را تقويت كند.
  و در نهايت اين امر نميتواند امنيت را براي اسراييل به بار آورد.
  و اسراييل هرگز از امنيت لازم برخوردار نخواهد شد.

 9. #9
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: بررسي حماسه حزب الله لبنان عليه متجاوزين نژاد پرست صهيونيست

  خبرگزاري دانشجويان ايران - 14 جولاي 2006
  ارتش رژيم صهيونيستي حملۀ نظامي گستردهاي را از روز چهارشنبه از زمين وهوا و دريا به لبنان آغاز كرد و نظاميان اين رژيم روز پنجشنبه نيز باگسترش دامنۀ حملات خود به لبنان، فرودگاه بيروت، ساختمان شبكهي المنار و چندين منطقۀ غيرنظامي و زيربنايي لبنان را هدف قرار دادند.


  و مبارزان حزبالله لبنان نيز در مقابل شمال سرزمينهاي اشغالي را موشك باران كردند.
  از سوي ديگر نظاميان صهيونيست بر دامنۀ حملات خود به نوارغزه نيز افزودهاند و با اشغال اين منطقه، وزارت خارجۀ فلسطين را هدف قراردادند.
  اين در حالي است كه دولت آمريكابدون توجه به محكوميت جهاني جنايات و حملات رژيم صهيونيستي بار ديگر برپشتيباني خود از رژيم سفاك صهيونيستي تاكيد كرده است.

  در حملات روز پنجشنبه به لبنان بيش از 50 غير نظامي كه تعداد زيادي زن و كودك در ميان آنها به چشم ميخورند، به شهادت رسيدهاند.

  شوراي امنيت سازمان ملل نيز قرار است امروز (جمعه) براي بررسي اوضاع بحراني منطقه يك جلسهي اضطراري تشكيل دهد. اين جلسه به درخواست لبنان برگزار ميشود.

  به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) نظاميان رژيم صهيونيستي روز چهارشنبه به بهانۀ آزادي دو سرباز اسراييليكه به اسارت حزبالله لبنان درآمدند پس از برگزاري جلسهي فوقالعادۀاعضاي كابينهي اين رژيم، حملهي خود را به جنوب لبنان آغاز كردند.


  بسياري از مردم روستاهاي جنوب لبنان براي حفظ جان خود منازل مسكوني خود را ترك كردهاند و در اين حملات روستاي صنوير و بافلاي واقع در جنوب لبنان بيشترين خسارتهاي جاني را دادهاند.

  حزبالله لبنان نيز در پاسخ به تجاوزات جنگندههاي اسراييل صبح پنجشنبه 60 موشك از نوع گراد به شهرك نهاريا واقع در شمال سرزمينهاي اشغالي شليك كرد.
  همچنين حزبالله لبنان مركز عمليات هوايي اسراييل در منطقهي مرون را هدف حملات موشكي قرار داد و خسارتهايي را به اين مركز نظامي اسراييلي وارد ساخت.

  جنگندههاي اسراييلي همچنين پنجشنبه صبح منطقۀ حاره مريك، محل استقراردفاتر اطلاعرساني و دفاتر حزبالله لبنان هدف قرار دادند و در اين حملات شش تن از كارمندان اين دفاتر از جمله شبكهي المنار زخمي شدند.

  به دنبال گسترش حملات رژيم صهيونيستي به لبنان و افزايش تعداد قربانيان غيرنظامي در لبنان، كشورهاي مختلف جهان توقف اين حملات نظامي را خواستار شدند.

  به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران به نقل از خبرگزاري كويت، جاسم محمدخرافي، رييس پارلمان كويت با هشدار نسبت به گسترش اين بحران اعلام كرد:جامعهي بينالمللي بايد هر چه سريعتر قاطعانه وارد عمل شود و تجاوزات وحشيانۀ رژيم صهيونيستي به لبنان و نيز فلسطين را متوقف كند.

  خرافي تصريح كرد: اسراييل با اقدامات وحشيانۀ خود و استفادۀ نابجا از قدرت نظامي به روند صلح در منطقه ضربۀ مرگ باري را وارد ساخت و امنيت و ثبات منطقه را با بحران و چالش مواجه ساخت.

  خرافي افزود: مردم لبنان بايد در اين شرايط اضطراري متحدتر عمل كنند، زيرا نه تنها جنوب لبنان، بلكه تمام اين كشور با خطر تجاوزات اسراييل مواجه است.

  نمايندۀ روسيه در امور صلح خاورميانه با انتقاد از گسترش حملات نظامياسراييل به جنوب لبنان اظهار كرد: شوراي امنيتطي ساعتهاي آينده بحران لبنان و اسراييل را به گفتوگو و بررسي خواهدگذاشت و در اين جلسهي اضطراري كه به درخواست دولت لبنان برگزار ميشود،تمام تحولات و اقدامات اسراييل در حمله به جنوب لبنان به بررسي گذاشتهخواهد شد.

  دولت روسيه نيز با صدور بيانيهاي با محكوم كردن حملات نظامي اسراييل به جنوب لبنان اعلام كرد: اسراييل مردم غيرنظامي لبنان را هدف حملات خود قرار داده و از سوي ديگر مردم فلسطين در نوار غزه نيز در چنين وضعيتي به سر مي برند و اين مغاير با استفاده بجا و درست از قدرت نظامي است.

  علي عبدالله صالح، رييس جمهور يمن نيز با محكوم كردن اقدامات وحشيانهي اسراييل در حملۀ نظامي به جنوب لبنان خواستار برگزاري نشست اضطراري اتحاديۀ عرب شد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. درست صحبت كردن را بياموزيم
  توسط HRG در انجمن موضوعات و مطالب مهم و موفقیت امیز
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۲۸ شهریور ۸۹, ۲۰:۱۱
 2. صهيونيست ها و نبش قبر مسلمانان
  توسط hamid192 در انجمن بایگانی اخبار فرهنگی اجتماعی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۱۴ خرداد ۸۷, ۰۸:۳۸
 3. ازدواج سياسي شاه و فوزيه
  توسط اعتقادات در انجمن دانشکده سیاست
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۲۴ مرداد ۸۶, ۲۱:۲۳
 4. اورانيوم چيست
  توسط hrg1356 در انجمن شیمی معدنی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۲۸ تیر ۸۶, ۱۸:۴۵

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •