خاویر آباد : ایران تراکتور هم میسازد!
وزیر کشور اکوادور که گویا اطلاعات نادرستی از وضعیت ایران داشت به خبرنگاران گفت: از تکنولوژی این کارخانه بسیار شگفت زده شدیم و تصور نمی کردیم یک شرکت ایرانی بتواند از ابتدا تا انتهای یک تراکتور را بسازد.[JUSTIFY]وزیر صنایع اکوادور در بازدید از کارخانه تراکتورسازی تبریز با حالت ذوق زده گفت: فکر نمی کردیم ایران بتواند کارخانه ای با این امکانات داشته و بتواند یک تراکتور کامل بسازد.

به گزارش خبرنگار مهر در تبریز، بازدید "خاویر آباد" از مجموعه تراکتورسازی تبریز و کنفرانس خبری وی با حاشیه هایی همراه بود که گاه جلسه را از حالت رسمی خارج و موجب خنده حاضران می شد.

* وزیر کشور اکوادور که گویا اطلاعات نادرستی از وضعیت ایران داشت به خبرنگاران گفت: از تکنولوژی این کارخانه بسیار شگفت زده شدیم و تصور نمی کردیم یک شرکت ایرانی بتواند از ابتدا تا انتهای یک تراکتور را بسازد.

*وزیر صنایع اکوادور و هیئت همراه با لباسی غیر رسمی، شلوار جین، کاپشن اسپورت و کوله پشتی در مراسم بازدید حاضر شده بودند. پوشش کاملا اسپرت وزیر یک کشور برای خبرنگاران جالب بود به طوری که تا مدتها نمی دانستند آقای وزیر کدامیک از افراد بازدید کننده است!

* وزیر صنایع اکوادور در بازدید سه ساعته از بخشهای مختلف تراکتورسازی پس از خروج از هر سالن به خودروی حامل این هیئت می رفت و با لباسی متفاوت ظاهر می شد!

* از نکات جالب توجه دیگر اینکه در مصاحبه مطبوعاتی آمار متفاوتی از حجم مبادلات اقتصادی فی مابین از سوی وزیر صنایع اکوادور و مقامات ایرانی اعلام شد. در حالی که مترجم وزیر صنایع اکوادور رقم واردات به ایران را در 9 ماهه نخست امسال 600 هزار دلار و در مدت مشابه سال گذشته 14 هزار دلار عنوان کرد و از افزایش 50 برابری مبادلات فی مابین سخن گفت یک مقام ایرانی ضمن رد این ارقام حجم این معاملات را در سال گذشته مجموعا 340 میلیون دلار اعلام کرد که 240 میلیون دلار آن مربوط به صادرات به اکوادور و یک میلیون دلار آن مربوط به واردات بود. البته اگر ارقام این مقام را که نامش اعلام نشد جمع بزنیم به 340 میلیون دلار نمی رسد!

* از نکات جالب بازدید چند ساعته این هیئت از تراکتورسازی تبریز این بود که هیچیک از مسئولان هماهنگی کننده تراکتورسازی نام وزیر صنایع اکوادور را نمی دانستند و حتی در پایان جلسه مطبوعاتی که چند نفر از خبرنگاران نام این وزیر را پرسیدند مدیر روابط عمومی این شرکت نام ایشان را به اشتباه «استفان براوو» عنوان کرد که مترجم وزیر صنایع با تصحیح این اشتباه گفت: «استیون براون» نام سفیر کشور اکوادور در ایران است و نام وزیر «خاویر آباد» است! به علت تلفظ غلیظ نام این وزیر از سوی مترجم وی مجبور شد چهار بار نام وی را تکرار کند تا خبرنگاران متوجه نام وی شوند و در آخر با تلفظ حروف نام صحیح وزیر درست نوشته شد.[/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید][/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY]