نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: خيانت جنسي يا احساسي: كدام خطرناك تر است؟

 1. #1
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  خيانت جنسي يا احساسي: كدام خطرناك تر است؟

  شـما هـر طـور که به قضیه نگاه کنید، خیانت کردن یکی از
  بهترین راه هـای بـر هم خـوردن ارتـبـاط بین یک خانم و آقا
  می باشد. اغلب زمانی کـه یـکی از طرفین مرتکب خیانت
  مـی شود، اطمینان موجود از بین می رود و بدست آوردن
  مجدد آن تبدیل به یک کار دشوار می گــردد. البته این چیز
  جدیدی نیست.

  اما خیانت انواع مختلفی دارد.
  یکی از انواع آن، خیانت جنسی می باشد.این امر زمانی روی می دهد که هیچ گونه پیوند عاطفی میان فرد و طرف مقابلشوجود نداشته و او تنها به دلیل برقراری روابط جنسی و هیجانی که دراز کشیدنپهلوی او می تواند به او بدهد، جذبش شده است.
  دومین نوع خیانت، احساسی می باشد وزمانی روی می دهد که فرد احساس میکند از نظر عاطفی به شخص دیگری غیر ازهمسر خود علاقه پیدا کرده. وي از همراهی، صحبت کردن، و در میان گذاشتنافکار و علایق خود با شخص دوم لذت می برد. کم کم به این نتیجه می رسد کهترجیح می دهد اوقات فراغت خود را به جای اینکه با همسر و یا نامزدشبگذارند با او سپری کند.
  بر اساس تحقیقاتی که من به تازگی انجامداده ام تقریبا چیزی بیشتر از 75% از خانمها اظهار می دارند که خیانتعاطفی برایشان خیلی سخت تر از خیانت جنسی است. البته بسیاری از خانم هانیز اعتقاد داشتند که هر دو نوع خیانت برایشان سخت است چراکه در هر دومرحله، ضربه سختی بر روی احساساتی که نسبت به شریک زندگی خود داشتند، واردمی شود.
  حال به طور مجزا دیدگاه خانم ها را در مورد هر یک از دو مورد بالا مورد بررسی قرار میدهیم.
  خیانت احساسی
  خیانت احساسی یکی از مواردی بود که بیشتر خانم ها آنرا مخرب تر وویرانگر تر تصور می کردند. خانم ها به خوبی می دانند که دختر های زیبایبسیاری وجود دارند و آقایون بالفطره از نظر بصری تحریک پذیر می باشند.البته این امر توجیه کننده خیانت جنسی نیست، اما همه به خوبی می دانند کهبرخی از مردها در کنترل خواست های جنسی خود ناتوان و یا کم توان هستند.

  وضعیت زمانی غیر قابل تحمل می شود کهخانم متوجه شود همسرش با کسی آشنا شده که از نظر شخصیتی او را بیشتر دوستمی دارد. این امر علامت آن است که خانم دیگر توانایی جذب همسرش را ندارد ونمی تواند پاسخگوی نیاز های احساسی و عاطفی او باشد.
  خیانت جنسی به نوبه خود درست نیست، امااگر مردی مرتکب چنین کاری شده باشد خیلی راحت تر می توان این مطلب را برایهمسرش بازگو کرد. اما اجازه دهید که ببینیم خیانت احساسی در نظر خانم هابه چه اموری گفته می شود:
  چند نمونه از خیانت های عاطفی
  یک مثال خیلی ساده این است که آقا یکی از همکاران مونث خود را همیشهبرای شام و یا نهار به بیرون ببرد. در بیشتر موارد بهتر است شک کنید کهآنها قصد دارند در مورد چیزهایی خارج از حیطه کاری صحبت کنند. این همکارممکن است به همدم آقا تبدیل شود و به او اجازه دهد تا عقاید و افکارش رادر میان بگذارد.

  مردهایی که از نظر احساسی در بدو خیانتکردن قرار دارند، معمولا شروع می کنند به سوال کردن از خودشان که آیا اینخانم را باید اینقدر زیاد ببینم؟ آنها در اعماق وجود خود احساس می کنند کهاین خانم خیلی بیشتر از یک همکار برایشان ارزش دارد و به همین دلیل درزمان ملاقات کردن او احساس گناه به آنها دست می دهد.
  یکی دیگر از انواع خیانت های عاطفی کهاین روزها خیلی رایج شده است online میباشد. آقا سعی می کند بیشتر و بیشتربه شبکه اینترنت متصل شود تا با یک فرد خاص صحبت کند و همسرش نیز ناراحتاست که او ساعت های طولانی را در اینترنت می گذارند. نیاز صحبت کردن آقابا این خانم که شاید خیلی زیاد هم نتواند او را ببیند خیلی بیشتر از نیازاو برای بودن با همسر و یا نامزدش است. (یک علامت قدیمی در مورد سرمایهگذاری احساسی)
  این مثال نشان دهنده خیانت تمام و کمالعاطفی بود؛ اگر آقا خانمی را که از طریق اینترنت با او ارتباط دارد، قبلاندیده باشد این امکان خیلی کمتر وجود دارد که تحت تاثیر برقراری روابطجنسی با او قرار گرفته باشد.

 2. #2
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: خيانت جنسي يا احساسي: كدام خطرناك تر است؟

  چرا خانم ها از خیانت عاطفی می رنجند؟
  زمانی که خانم ها در پی یافتن همسر هستند آنها معمولا به دنبالاحساسات و توانایی های ذهنی آقایون می گردند از جمله این که آیا آقا میتواند پدر خوبی برای بچه ها باشد، یک زندگی محکم درست کند و با او ارتباطمعقولی برقرار کند. از سوی دیگر آقایون بیشتر بر روی خصوصیات فیزیکی خانمها توجه دارند و اینکه خانم قادر است بچه دارد شود و نیازهای جنسی او رابرآورده سازد.

  به همین دلیل گفته می شود که چون خانمها بر روی احساسات و عواطف موجود در رابطه سرمایه گذاری می کنند، خیانت درمورد این مطلب برایشان غیر قابل هضم بوده و احساس می کند که مورد آزار واذیت قرار گرفته است.
  خیانت جنسی
  دومین نوع خیانت، جنسی می باشد.

  هر چند به اندازه خیانت عاطفی برایخانم ها سخت و دشوار نمی باشد، اما به راحتی می تواند رابطه شما را خرابکند. زمانی که مردی با یک دختر خانم دیگر رابطه جنسی برقرار می کند، همسراین مرد توانایی های خودش را در هنگام خواب زیر سوال می برد. او از خود میپرسد که خانم دیگر چه چیزهایی را به همسرش پیشنهاد می کند که خودش نمیکرده. این امر باعث می شود که خانم در زمینه سکس محتاط تر عمل کند و درنتیجه پس از مدتی به طور کامل از این کار کناره گیری می کند؛ این کار خودشرایط را بدتر خواهد کرد.
  درست مثل یک چرخه مخرب و ویرانگر: مردخیانت می کند، در نتیجه همسرش هرگز نمی خواهد با رابطه جنسی داشته باشد،این امر باعث می شود که آقا بیشتر خیانت کند. به طور خلاصه یکی از راههایمناسب برای بر هم زدن ارتباط انجام چنین کاری می باشد.
  آیا فراموشی خیانت جنسی برای زوجین آسانتر است؟
  این نوع خیانت تنها برای بدست آوردن رضایت فیزیکی است و یک شب بیشترادامه ندارد. آقا هیچ گونه نیاز عاطفی نسبت به خانم دوم ندارد و قصد بیرونرفتن و یا وقت صرف کردن با او را ندارد و تنها به دنبال ارضا کردن نیازهایجنسی خود است. او همان احساس عاطفی که نسبت به همسرش داشته است را حفظ میکند. این مرد تنها به این خاطر که از زندگی جنسی فعلی خود کسل شده و میخواسته موقعیت های جدید را نیز تجربه کند مرتکب این اشتباه شده.

  معمولا زمانیکه طرف مقابل متوجه چنینمطلبی می شود اصلا به شوهر خود اجازه نمی دهد که دلیل کار خود را توضیحدهد و همه چیز را زیر پا می گذارد و فقط به او میگوید که من چگونه میتوانم دوباره به تو اعتماد پیدا کنم. در یک ارتباط محکم دو طرف نبایدمرتکب اینگونه اشتباهات شوند و در صورت بروز مشکل، کنار آمدن با آن چنداندشوار نخواهد بود.
  آیا می توانید واکنش خانم را پیش بینی کنید؟
  چگونه شخصیت یک خانم در طرز برخورد او نسبت به خیانت تاثیر می گذارد؟

  خانم هایی هستند که بیش از هر چیز (حتیاحساسات و عواطف) به سکس اهمیت می دهند. این خانم ها معمولا در سایر جنبههای زندگی نیز خود را مشغول کرده اند مانند عرصه شغلی. آنها همچنین اهمیتبسیار زیادی برای وضع ظاهری خود قائل هستند. (همانطور که می دانید ظاهرنقطه مقابل شخصیت است)
  برای این دسته از خانم ها خیانت جنسیغیر قابل بخشش می باشد. چرا که آنها تصور می کردند آقا تنها به دلیلزیبایی های ظاهری شان جذبشان شده و این خیانت برای آنها به منزله شکستبزرگی محسوب می شود. آنها تصور می کنند که آقا دیگر هیچ میلی نسبت به آنهاندارد و با این کار خود خواسته به او بفهماند که بهتر است این رابطه تمامشود.
  خانم هایی که از خیانت جنسی بیشتر آسیبمی بینند به مردها به عنوان دست آویزی برای بر آورده کردن نیازهای جنسیشان نگاه می کنند. به همین دلیل در زمان بروز خیانت جنسی احساس می کنند کهشریک زندگی شان توجه خود را به کس دیگری معطوف کرده حالا چه صرفا از نظرجنسی باشد و چه از نظر احساسی و جنسی. آنها در این حالت تصمصم گیرند کهرابطه را ترک گفته و به سوی یکی دیگر از خواستگارهای خود بروند.
  شما به راحتی می توانید چنین خانم هاییرا شناسایی کنید. آنها به دنبال توانایی های ذهنی در آقایون نمی گردند.آنها با مردها ارتباط عاطفی چندانی برقرار نمی کنند و احساسات و افکارخودشان را در میان نمی گذارند. اگر در یک چنین رابطه ای قرار بگیریدخودتان متوجه می شوید که توجه بیشتر بر روی مسائل فیزیکی است.
  اگر نامزد و یا همسر شما جزء این دستهاز خانم ها باشد آنوقت خیانت جنسی برای او به منزله یکی از وحشتناکترین وغیر قابل بخشش ترین خیانت ها محسوب می شود.

 3. #3
  کاربرسایت ANDISHEH آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۹-۱۳
  نوشته ها
  930
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 1 در 1 پست

  Re: خيانت جنسي يا احساسي: كدام خطرناك تر است؟

  اگر خیانت کردید، چه کار کنید؟
  اگر شما در مقابل نامزد و یا همسر خود مرتکب خیانت شدید دو گزینهبرایتان وجود دارد: می توانید در این رابطه با او صحبت نکنید و امیدوارباشید که این امر هیچ گاه برایش فاش نشود و یا اینکه به خطای خود اعترافکنید و تمام عواقب آنرا را نیز قبول کنید.

  اگر گزینه اول را انتخاب کردید شماباید خودتان به تنهایی با کرده خود روبرو شوید و بار رنج و عذاب آن را بهتنهایی بر دوش بکشید. البته اگر یک درصد هم این احتمال وجود داشته باشد کهروزی همه چیز فاش شود آنوقت اوضاع خیلی بدتر خواهد شد؛ به این خاطر که اونه تنها به خاطر خیانتی که شما انجام داده اید ناراحت می شود بلکه ازاینکه به او دروغ هم گفته اید عصبانی خواهد شد.
  اگر قصد دارید تا به او بگویید، حداقلدیگر عذاب وجدان پیدا نمی کنید اما باید خودتان را برای رویارویی با عواقبآن آماده کنید. اگر از نظر احساسی به او خیانت کردید نیازمند تلاش بیشتریاست چراکه پیوند عاطفی که با یک خانم دیگر برقرار شده کمی سخت تر از بینمی رود. اما اگر از نظر جنسی به او خیانت کرده باشید و به ویژه اگر به یکشب ختم شده باشد باید به او بقبولانید که شما را ببخشد و بر روی این مطلبکار کنید. عکس العمل او در برابر شما هر چه که باشد، شما باید انتظاربدترین ها را داشته باشد.
  البته در این حالت حتی اگر شما تمامکارهایی را هم که انجام داده باشید برای او باز گو کنید این احتمال وجوددارد که او شما را برای یکبار ببخشد اما فکر بخشش دوباره را باید به طورکلی از سر بیرون کنید.
  خیانت کنیم یا نکنیم
  اگر احساس می کنیدکه از شریک زندگی خود در حال دور شدن هستید، سعی کنید پیوند های عاطفیگذشته تان را با او از نو تجدید کنید (اگر دچار وسوسه های احساسی شده اید)و یا اینکه به دنبال روش ها و شیوه های جدیدی باشید تا به روابط جنسی خودحرارت بیشتری دهید ( اگر از نظر جنسی احساسی رضایت نمی کنید).

  آنوقت زمانی که تلاش خانم ها برای بهبود رابطه را مشاهده کنید خودتان همشگفت زده خواهید شد. اما اگر دیدید که به هیچ وجه نمی توانید جلوی خیانتکردن خودتان را بگیرید وقت آن رسیده که رابطه فعلی خود را تمام کنید وبروید.اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: یکشنبه ۲۱ آذر ۸۹, ۱۶:۲۷
 2. امنترين نقطه جهان براي دسترسي به اينترنت كجاست؟
  توسط HRG در انجمن خبرهای دنیای مجازی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۰۹ شهریور ۸۹, ۱۶:۲۲
 3. آدم موفق چه کسي است؟
  توسط موفقيت در انجمن جملات بزرگ و ناب
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۸۸, ۲۰:۱۷
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۲۸ بهمن ۸۷, ۱۲:۴۰
 5. خيانت جنسي يا احساسي: كدام خطرناك تر است؟
  توسط ANDISHEH در انجمن مشاور خانواده
  پاسخ ها: 3
  آخرين نوشته: دوشنبه ۱۹ آذر ۸۶, ۲۱:۳۶

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •