افزایش مهاجرت جوانان آذری به ترکیه
[JUSTIFY]در حالي که دولت ادعا مي کند استفاده از نخبگان را در دستور کار دارد یک سايت حامي دولت به زمينه مناسب براي فرار مغزها اعتراف کرد.

تبليغات گسترده گروههاي پانتركيسم باعث شده كه جوانان استانهاي آذري زبان براي ادامه تحصيل به كشور تركيه عزيمت كنند.

بهگزارش " پرچم " در پي تبليغات گسترده گروههاي پانتركيسم و برخي ازشبكههاي ماهوارهاي وابسته در جهت ترغيب و تشويق جوانان آذري زبان كشوربه ادامه تحصيل در دانشگاههاي كشور تركيه، اخيراً عزيمت جوانان ازاستانهاي آذري زبان به كشور تركيه به منظور تحصيل در دانشگاههاي آن كشورافزايش چشمگيري داشته است.

اين در حالي است كه برخي ازدانشگاههاي كشور تركيه در اقدامي هماهنگ با ارائه برخي خدمات ويژه ازجمله تخفيف در اخذ شهريه تحصيلي اقدام به جذب جوانان آذري زبان ايرانميكنند.

گفتني است در راستاي تبليغات براي جذب جوانان آذريزبان، شبكههاي ماهوارهاي وابسته به جريانات قومگرا از جمله GONAZ TV(گوناز تيوي) در جهت اغفال و ترغيب جوانان براي عزيمت به كشور تركيه تحتعنوان ادامه تحصيل نقش بسزايي داشتهاند.

بسیاری از مهاجران جوانایرانی که برای تحصیل به این کشور رفته اند در مشاغل حساس فنی و تحقیقاتیترکیه مشغول به کار شده اند که به نظر می رسد باید اقدامی سریع برایجلوگیری از مهاجرات نخبگان ایرانی به کشورهای همسایه انجام داد.[/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید][/JUSTIFY]