نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: چرا روس ها هر گونه که می خواهند با ما رفتار می کنند؟

 1. #1
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  چرا روس ها هر گونه که می خواهند با ما رفتار می کنند؟

  چرا روس ها هر گونه که می خواهند با ما رفتار می کنند؟
  بایداز سر "حب وطن" پرسید که قرار است این وضعیت تا به کجا ادامه پیدا کند واز رهگذر این شرایط ، کشورهایی مانند روسیه، هر رفتاری که خواستند با ماانجام دهند و کشوری دیگر مانند امارات، بیشترین ماهی را از آبهای گل آلودتنش ایران و غرب بگیرد و در مدت سه دهه از یک بیابان لم یزرع، یک سرزمینتوریستی ثروتمند بسازد که بسیاری از ایرانیان ترجیح دهند تعطیلات خود رادر آن بگذرانند و پول ها و شرکت هایشان را بدانجا ببرند؟[JUSTIFY]عصرایران -روسیه، برای چندمین بار متوالی اعلام کرد که کار تکمیل نیروگاه اتمی بوشهربه تعویق افتاده است و بر خلاف تعهدات قبلی، این نیروگاه تا پایان سالجاری میلادی به بهره برداری نخواهد رسید.

  هر چند که چنین بدعهدیمکرری دور از انتظار نبود اما سوال اینجاست که چرا روس ها به خود اجازه میدهند هر آنگونه که خواستند با ما رفتار کنند و نیروگاهی که باید ظرف مدت 4سال احداث می شد، اکنون نهمین سال تاخیر را پشت سر می گذراند و روسیه، بازهم در کمال وقاحت و البته خونسردی می گوید که فعلا نمی توانیم تکمیل اشکنیم!

  البته این، تنها بد عهدی روسیه نیست و این کشور، قرار بوددستکم 6 ماه قبل پدافند ضدهوایی S-300 را تحویل ایران دهد که باز هم امروزو فردا می کند و مقامات اش با سخنان ضد و نقیض شان، رسماَ ما را "سرکارگذاشته اند".

  اما پاسخ به سوال این نوشتار که چرا روس ها به خوداجازه چنین رفتارهای توهین آمیزی می دهند، کاملا مشخص است و آن اینکه درمناسبات بین المللی ایران با قدرت های بزرگ بین المللی، ما تمام تخم مرغهایمان را در سبد روسیه قرار داده ایم و مثلا همین نیروگاه اتمی بوشهر کهقرار بود توسط آلمانی ها احداث شود ، در سال 1996 به روس ها داده شد و یاعمده خریدهای تسلیحاتی ما، از بین صاحبان برندهای برتر بازار سلاح، متوجهروسیه است.

  البته شاید گفته شود که این وضعیت، ناگزیر است چه آنکهدر شرایط کنونی، کشورهای غربی و مشخصا آمریکا که صاحبان فناوری های برترهستند، وارد معامله با ایران نمی شوند و حتی هواپیماهای مسافربری نیز بهایران نمی فروشند چه رسد به انتقال فناوری های اتمی و فروش سلاح های مدرنو ...!

  این، سخن درستی است ولی باید از سر "حب وطن" پرسید که قراراست این وضعیت تا به کجا ادامه پیدا کند و از رهگذر این شرایط ، کشورهاییمانند روسیه، هر رفتاری که خواستند با ما انجام دهند و کشوری دیگر مانندامارات، بیشترین ماهی را از آبهای گل آلود تنش ایران و غرب بگیرد و در مدتسه دهه از یک بیابان لم یزرع، یک سرزمین توریستی ثروتمند بسازد که بسیاریاز ایرانیان ترجیح دهند تعطیلات خود را در آن بگذرانند و پول ها و شرکتهایشان را بدانجا ببرند؟

  برون رفت از این وضعیت، تنها یک راه عملیدارد و آن، بهبود جایگاه ایران در نظام بین الملل است، همان راهی که دردولت های سازندگی و اصلاحات، "تنش زدایی" نام داشت و در دست دولت اصولگرایکنونی هم نشانه هایی از حرکت به سمت عادی سازی روابط خارجی به چشم میخورد، هر چند که موانع داخلی، بسیار زیاد است و هستند اشخاص و گروه هاییکه فکر می کنند مثلا رابطه با آمریکا، همانند شرب خمر حرام ابدی و بسانگوشت خوک، نجس العین است!

  شاید عده ای فریاد و فغان برآورند که اگرروابط مان با غرب و مشخصا آمریکا عادی شود و روزی فرا برسد که سفیران دوکشور در پایتخت های همدیگر مستقر شوند، آنگاه دیگر تمام ارزش هایمان، بهباد فنا رفته و شده ایم یک قوم زیانکار که دنیا و آخرتش را با هم از دستداده است!

  این در حالی است که برقراری ارتباطات سالم و سازنده باجهان، با حفظ ارزش ها نیز میسر است و اگر توجیهات مخالفان عادی سازی روابطدرست باشد، قاعدتا رابطه با شوروی کمونیست و جانشین آن، روسیه ، با آن همهظلم و خیانتی که در طول تاریخ علیه ملت ایران روا داشته، بسیار زیان بارتراز رابطه با آمریکایی هاست که بسیار کمتر از روس ها به ایران ستم کرده است.
  بهعنوان نمونه، در جنگ هشت ساله ایران و عراق، ارتش صدام بیشتر توسط سلاحهای روسی مسلح می شد تا تجهیزات آمریکایی. (البته این سخن، نافی ستم ورزیهای آمریکا علیه ملت ایران نیست و چه کسی می تواند نقش آمریکا در سرنگونیدولت مصدق، حمایت از سرکوب مردم در جریان انقلاب و حمله موشکی بههواپیماهای مسافربری ایران را نادیده بگیرد و فراموش کند؟!)

  بهعلاوه اگر رابطه با غرب، ذاتا و فی نفسه "بد" است، چرا همین الان که اینمطلب را می خوانید، سفیر و دیپلمات های انگلیسی، در بزرگترین ملک خیابانفردوسی تهران حضور دارند و سفیر ایران هم در لندن مشغول فعالیت است؟!

  متاسفانههمان طور که زمانی علیه سیاست تنش زدایی دولت اصلاحات جوسازی های فراوانمی شد و کفن پوشان، با رگ گردن های متورم و چهره های برافروخته برای دولتوقت، خط و نشان می کشیدند و حتی ابایی از حمله به اتوبوس جهانگردان بیدفاع آمریکایی نداشتند، امروز نیز برخی جریان ها ، سنگ راه اقدامات دولتکنونی برای تعامل با غرب و مخصوصا آمریکا شده اند. این در حالی است کهمنافع ملی ما ایجاب می کند، بدون وادادگی و از سر عزت و مصلحت، مشکلاتمانرا با جهان حل کنیم.

  در چنان صورتی، کشورهایی مثل روسیه، به خوداجازه نخواهند داد مرتکب رفتارهای ناشایست با ملت ایران شود زیرا ازموقعیت انحصاری خارج می شود و در وضعیت رقابت قرار می گیرد.

  فراموشنکنیم که در همین موضوع نیروگاه اتمی، طبق برنامه های مصوب کشور، قرار است19 نیروگاه اتمی دیگر مانند نیروگاه بوشهر در دراز مدت، در نقاط مختلفایران احداث شود. آیا قرار است همه این پروژه ها را به روس ها بدهیم وبعدش هم التماس شان کنیم و نازشان را بخریم که با چند برابر هزینه متعارف،تکمیل شان کنند؟!

  البته با این ساده انگاری هم مخالف هستیم که تصورشود صرف رابطه با آمریکا و بهبود با غرب می تواند حلال همه مشکلات ما شودچه آنکه در این صورت، کشورهای دارای چنین روابطی نباید هیچ مشکلی میداشتند.

  دوای دردهای ما ، در درون کشور است و روابط بد یا خوب خارجی، می تواند تشدید کننده دردها یا تسریع کننده درمان باشد.

  ملتایران، با آن همه عظمت و پیشینه تاریخی و تمدنی، حق دارد در نظام بینالملل، مورد احترام و تحسین باشد.شأن ایران ، فراتر از آن است که دولتیمثل روسیه ، چنین اهانت بار و تحقیرآمیز با ما رفتار کند.[/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید][/JUSTIFY]
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 2. #2
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  Re: چرا روس ها هر گونه که می خواهند با ما رفتار می کنند؟

  روسها بار دیگر در مورد ایران تبانی کردند

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به نشست مشترک روسای جمهور امریکا و روسیه و توافقات حاصل شده از این نشست اظهار داشت: مقامات روسی یکبار دیگر ایران را به بهای بالاتر به امریکاییها فروختند.  بهگزارش روز دوشنبه خبرگزاری اقتصادی ایران ( econew.ir)، حشمت الله فلاحتپیشه خاطرنشان کرد: روسها پیش از این نیز در ارتباط با ایران به تبانیدست زده بودند و نمونه آن تاخیر در بهرهبرداری نیروگاه اتمی بوشهر بودکه مقرر شده که سال 2009 این پروژه تکمیل شود، ولی ما میبینیم که روسهااز تاخیر مجدد در راه اندازی این نیروگاه خبر میدهند.


  نمایندهاسلام آباد غرب به خبرنگارن مجلس اظهار داشت: متاسفانه روسها همواره ازایران به عنوان یک مورد برای معامله با قدرتهای دیگر بهره گرفتهاند.


  ویبا اشاره به اظهارات اوباما رئیس جمهور امریکا در این نشست مبنی بر اینکهزمان برای معامله هستهای با ایران در حال پایان یافتن است، اظهار داشت:مقامات امریکایی در طول تاریخ نشان دادهاند که هنرمند خوبی برای تجمیعقدرتهای بزرگ برای دستیابی به اهداف خود هستند.


  به گزارشاکونیوز، وی با انتقاد از سیاستهای اوباما طی یکسال گذشته در مورد ایراناظهار داشت: علی رغم اینکه مقامات امریکایی تلاش کردند چهره اصلاح شدهایاز خود به نمایش بگذارند؛ اما در عمل شاهد بودیم که اقدامات خصمانه امریکاطی سال اول ریاست جمهوری، بیش از اقدامات خصمانه بوش در سال آخر ریاستجمهوری بر این کشور است.


  این گزارش میافزاید: در نشست مشترکدیمتری مدودوف رئیس جمهور روسیه و باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده،مدودوف صراحتا اعلام کرد که از روند معامله هستهای ایران راضی نیست.

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. خروس های فشن
  توسط HRG در انجمن گالری عکس
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۱۹ مرداد ۸۹, ۱۹:۱۰
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۱۹ بهمن ۸۷, ۱۷:۱۵
 3. آنتى ويروس ،۲۰۰۹ يك ويروس است !
  توسط ارسطو در انجمن هك و امنيت
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۲۵ آبان ۸۷, ۱۷:۵۶
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۰۱ آبان ۸۷, ۱۰:۵۸
 5. دروس عمومي دانشگاهها انتخابي شد
  توسط mina در انجمن کنکور و دانشگاه
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۸۷, ۲۳:۴۷

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •