واحدخبر mobile.ir : کمپانی ادوبی سیستمز روز جمعه برنامه جدید فتوشاپ مخصوصسیستم عامل اندروید را معرفی نمود. این برنامه به کاربران این امکان را میدهد که از طریق گوشی موبایل خود به ویرایش عکس هایشان پرداخته و بهکلکسیون عکس های آنلاین خود بر روی Photoshop.com دسترسی یابند.

نسخهاندروید برنامه فتوشاپ درست یک ماه پس از عرضه نسخه آیفون و آیپاد تاچ اپلارائه می شود. برنامه ارائه شده برای آیفون و آیپاد تاچ به سرعت توانستجایگاه نخست برنامه های رایگان را در فروشگاه برنامه های اپل به خوداختصاص دهد و در مدت زمان یک هفته پس از عرضه، میلیون ها کاربر آنرادانلود کردند.

نسخه ارائه شده برای اندروید مشابه نسخهآیفون/آیپاد از واسط کاربر ساده ای برای ویرایش تصاویر برخوردار است. هردوی این نسخه ها به کاربر این امکان را می دهند که با لغزاندن انگشت برروی صفحه نمایش تصویر را ویرایش نموده و در ضمن کاربر می تواند هر تغییریرا که اعمال می کند undo نماید. همچنین امکانات پایه ای ویرایش عکس نظیرچیدن بخشی از تصویر، دوران، معکوس نمودن و نیز تنظیم نوردهی و تغییر نوعرنگ و غلظت رنگ وجود دارد. کاربران اندروید علاوه بر این از امکان دیگریکه کاربران آیفون/آیپاد هنوز آنرا در اختیار ندارند برخوردارند و آن عبارتاست از مستقیم سازی تصویر در مقابل یک Grid.


واما خبر بد: کاربران اندروید از نسخه ای با کمی قابلیت های پائینتر نسبتبه کاربران آیفون و آیپاد باید استفاده کنند. نسخه اندروید فاقد منویی استکه انواع و اقسام ف_*ل_ن*__رهای مخصوص جلوه های تصویری را در خود جای دادهو می تواند یکی از لذت بخش ترین جنبه های استفاده از این برنامه باشد. ایننسخه همچنین فاقد ابزار sketch است که قابلیت اضافه نمودن جلوه تصویریکارتونی را بر روی تصاویر فراهم می آورد.

یک ویژگی که می تواندکاستی های نسخه اندروید را تا حدی جبران نماید وجود آپلودکننده خودکار استکه قادر است عکس هایی که شما توسط گوشی اندروید خود می گیرید را به سیستمدخیره سازی ابری Photoshop.com ارسال کند. کاربران تنها باید گزینه مربوطهرا در برنامه فعال نمایند و پس از آن صرف نظر از این که برنامه در حالاجرا است یا نه، عکس های گرفته شده به طور خودکار ارسال می شوند. تنهامورد منفی این است که دقیقاً همانند نسخه آیفون/آیپاد شما می توانید تنهابرای عکس هایی که بصورت محلی (بر روی خود گوشی) ذخیره شده اند به مدویرایش برنامه فتوشاپ وارد شوید.

برنامه فتوشاپ مخصوص اندروید رامی توانید هم اکنون در فروشگاه ویژه برنامه های اندروید (AndroidMarketplace) بیابید. در تصویر زیر هم بارکد این برنامه نشان داده شده استکه با استفاده از آن می توانید بدون تایپ کردن مستقیماً برنامه را بیابید.


منبع: [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]به نقل از cnet news