نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 , از مجموع 11

موضوع: فهرست تابلوهای نقاشی

 1. #1
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  فهرست تابلوهای نقاشی

  آبراهام لینکلن:


  آبراهاملینکلن نقاشی ای است از نقاش آمریکایی، جورج هیلی (۱۸۰۸ - ۱۸۹۴ میلادی) کهدر سال ۱۸۶۹ میلادی و بعد از گذشت چهار سال از قتل لینکلن کشیده شد.

  آبراهاملینکلن، شانزدهمین رئیس جمهور آمریکا و یکی از ۳ رئیس جمهور محبوب اینکشور بود که در ۱۴ آوریل ۱۸۶۵ میلادی توسط یک بازیگر تئاتر ترور شد. ایناثر از میان پرتره گروهی چهارگانه هیلی که به صلح سازان (به انگلیسی:Peace Makers) معروف است و در عرشه کشتی کوئین ریور در شهر سیتی پوینت درایالت ویرجینیا، کمتر از یک ماه از کشته شدن لینکلن و در جریان مذاکراتصلح در واپسین روزهای جنگ داخلی آمریکا انتخاب شدهاست.

  هیلی در زمره پرکارترین نقاشان پرتره در آمریکا و بعضاً جهان است که حدود ۱۳۰ اثر پرتره منتسب به اوست.

  پرترهآبراهام لینکلن هم اینک در اتاق ناهارخوری دولت در طبقه اول کاخ سفید و درضلع جنوبی غربی ساختمان قرار دارد و تحت مالکیت موزه این کاخ است.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 2. #2
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  Re: فهرست تابلوهای نقاشی

  آکولاد


  آکولاد(به انگلیسی: The Accolade) یا «مراسم اعطای لقب شوالیه»، از آثار نقاشبریتانیایی، ادموند بلر لیتون (۱۸۵۳ - ۱۹۲۲ میلادی) است که در سال ۱۹۰۱میلادی خلق شدهاست.

  او وفادار به سبک رومانتیسیسم بود و تا حدودیبا گروه نقاشان پـِری-رافائِلیت (به انگلیسی: Pre-Raphaelite Brotherhood)که سعی در اصلاح ساختار هنر نقاشی به دلیل اثرپذیری از سبکهای کلاسیک میکلآنژ و رافائل داشتند، همکاری میکرد. بیشتر کارهای ادموند بلر لیتونترکیبی از خاندان سلطنتی، وقایع تاریخی و مکانهای مذهبی در سالهای سیاهقرون وسطی در اروپا و بریتانیاست. در این اثر، ملکهای با لباسی یک پارچهسفید در مقابل جنگجویی که پیش پایش زانو زده، دیده میشود و با شمشیر درحال اعطای لقب شوالیه به اوست.

  نقاشیهایی که امروزه از طرحهایادموند کپی زده میشوند، در زمره پر فروشترین و محبوبترین کارها دربازار خرید و فروش آثار مطرح نقاشان معروف اروپایی به حساب میروند.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 3. #3
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  Re: فهرست تابلوهای نقاشی

  خیانت تصاویر

  خیانت تصاویر (به فرانسوی:‎LaTrahison des images ) یا به تعبیری دیگر این یک پیپ نیست، اثری معروف ازنقاش فراواقعگرای بلژیکی، رنه ماگریت (۱۸۹۸ - ۱۹۶۷ میلادی)است که درفاصله سالهای ۱۹۲۸ و ۱۹۲۹ میلادی خلق شدهاست.

  این نگاره یک پیپرا نشان میدهد که در نگاه اول، تصویری به ظاهر سادهٔ تبلیغاتی برایدخانیات به نظر میآید. ماگریت در پایین تصویر متنی (به فرانسوی:‎Cecin'est pas une pipe ) را کار کردهاست که معنای «این یک پیپ نیست» میدهدو این جمله در ظاهر با محتوای اثر در تناقض به سر میبرد اما به واقع،کاملا صحیح است. این نقاشی، یک «پیپ» نیست بلکه «تصویری از یک پیپ» رانشان میدهد. این اثر آغازی بود بر تاثیر زنجیرهوار آثار و الگوهای هنریسوررئال بر هنرمندان اروپایی و آمریکایی، تاثیری که خود نشات گرفته ازفرهنگ رایج بود و همزمان در مقابل آن ایستاد.  ایناثر سراسر چالش است، نه فقط برای کسانی که آن را میبینند بلکه برای تمامساختار هنری که برای قرنها محافظهکارانه حفظ شده بود. ماگریت برای کسانیکه این کار را میبینند، حق انتخاب قائل شده است؛ شما به چشمان خود اعتمادمیکنید یا به چیزی که من به شما میگویم؟ در واقع نقاش با خلق اثری رئالو جملهای که تمام خصوصیات ظاهری موجود در کار را نقض میکند، بینندگان رادر برزخی هنری رها میکند.

  ماگریت خود در مورد این اثر میگوید:
  «پیپمعروف، چگونه مردم مرا برای این سرزنش خواهند کرد! و هنوز، آیا میتوانیپیپ مرا پر کنی؟ نه، این فقط یک نمایش است. اینطور نیست؟ پس اگر من بر رویتصویر نوشته بودم «این یک پیپ است»، دروغگو بودم.»
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 4. #4
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  Re: فهرست تابلوهای نقاشی

  بانوی صخرهها


  بانویصخرهها (به انگلیسی: Virgin of the Rocks) نامی است که بر روی دو اثر باساختار و ترکیبی تقریباً مشابه نهاده شدهاست و هر دو به احتمال نزدیک بهیقین از آثار نقاش، پیکرتراش، معمار، شاعر و نویسنده ایتالیایی لئوناردوداوینچی (۱۴۵۲ - ۱۵۱۹ میلادی) است.

  این اثر، ملاقات عیسی مسیح درکودکی را با یوحنا تعمید دهنده در جریان گریز به مصر به تصویر کشیدهاست.در این اثر، مریم مقدس در حالی که در مرکز تصویر قرار گرفتهاست یوحنا رابه سمت عیسی مسیح راهنمایی میکند، عیسی تقریباً در مرکز تصویر روی زمیننشستهاست و با اشاره دست به یوحنا برکت میدهد و جبرئیل در هیبت یک دختر،در گوشهای شاهد این ماجراست.

  بانوی صخرهها در دو نسخه با اختلافزمانی تقریباً ۲۰ سال از یکدیگر کشیده شدهاند. نسخه قدیمی در موزه لوورپاریس و دیگری در نگارخانه ملی لندن نگهداری میشود.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 5. #5
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  Re: فهرست تابلوهای نقاشی

  بعد از ظهر یکشنبه در جزیره گراند ژات
  بعداز ظهر یکشنبه در جزیره گراند ژات (به فرانسوی:‎Un dimanche après-midi àl'Île de la Grande Jatte ) مشهورترین اثر نقاش فرانسوی ژرژ سورا (۱۸۵۹ -۱۸۹۱ میلادی) است. این اثر که خلق آن حدودا دو سال (بین سالهای ۱۸۸۴ و۱۸۸۶ میلادی) طول کشید، نقطه عطفی در امپرسیونیسم به حساب میآمد که سورایجوان را از پیشگامان سبک نقطه چینی (به انگلیسی: Pointillism) در پستامپرسیونیسم و خالق یکی از منحصر به فرد ترین آثار هنری قرن نوزدهم میلادیقرار داد.

  جزیره گراند ژات که در فرانسوی به معنای دیس بزرگ است،در رودخانه سن در پاریس قرار گرفتهاست و در اواخر قرن نوزدهم میلادی،تفرجگاهی محبوب برای ساکنین پاریس به حساب میآمد. نقاش در این کار باپیروی از سبک استادانی چون کلود مونه و پیر آگوست رنوار در انتخاب محدودهو موضوعی معمولی برای نقاشی که نه شامل رویدادی تاریخی و نه سرشار ازاحساس باشد، همچنان در خط قرمزهای امپرسیونیسم حرکت میکند اما چیزی کهاین اثر را در زمره شاهکارهای هنری قرار داد، نقاش جوانی بود با یک تئوریعلمی در نورشناسی و اثبات این که نقاشی به صورت نقطه نقطه، سطحی روشن تراز نقاشی با ضربات کلاسیک قلم مو به وجود میآورد.  سوراتنها ۲۶ سال داشت وقتی این اثر در هشتمین و آخرین نمایشگاه امپرسیونیستهابه نمایش گذاشته شد. ابعاد نجومی کار (تقریبا دو در سه متر)، تکنیک منحصربه فرد رنگ آمیزی و چیدمان موضوعی اثر، بلافاصله باعث به وجود آمدن شکافدر جامعه شکننده امپرسیونیستها شد طوری که محققین سیر تکامل آثار هنری،ایجاد نئوامپرسیونیسم را با تاریخ آخرین نمایشگاه امپرسیونیسم و نمایش ایناثر هم زمان میدانند. سورا تنها ۵ سال پس از خلق این اثر در سال ۱۸۹۱میلادی از دنیا رفت.

  این اثر هم اکنون در موسسه هنر شیکاگو نگهداری میشود.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 6. #6
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  Re: فهرست تابلوهای نقاشی

  بلوف شجاعانه  بلوفشجاعانه یکی از مشهورترین آثار نقاش آمریکایی کاسیوس کولیج (۱۸۴۴ - ۱۹۳۴میلادی) است که در سال ۱۹۰۳ میلادی خلق شدهاست. کولیج نقاش و داروسازیدوره گرد بود که در ۳۰ سال پایانی عمر خود، شروع به کشیدن سگها در حالاتو محیطهایی کاملا انسانی کرد.

  بلوف شجاعانه متعلق به مجموعهسگهای پوکر باز است که شامل حدودا ۱۶ اثر دیگر میباشد که همگی سگهاییمختلف از نژادهای گوناگون را پشت یک میز در حال پوکر بازی کردن نشانمیدهد. این مجموعه به سفارش کمپانی هنری Brown & Bigelow برای چاپ درتقویمهای تبلیغاتی کمپانیهای بزرگ سیگارسازی آمریکایی مانند Marlboroبین سالهای ۱۹۲۰ و ۱۹۴۰ میلادی تهیه شدهاست.

  علاوه بر مجموعهسگهای پوکر باز، کولیج سگها را در قطار، سالن رقص، زمین بیسبال، دادگاهو اماکنی دیگر نیز با دیدی کاملا انسانی به تصویر کشیدهاست. تا پیش ازپایان دهه ۱۹۵۰ میلادی، بیش از ۵۰ میلیون نسخه از تقویمها و هدایایتبلیغاتی با طرح سگهای کولیج در آمریکا و سراسر جهان به فروش رفت و بنابه باور بسیاری، مجموعه سگهای پوکر باز در میان ده اثر مشهور تاریخ هنرآمریکا قرار دارد.

  بلوف شجاعانه به همراه واترلو: یک (دیگر اثرکولیج) در سال ۲۰۰۵ میلادی و در جریان یک حراجی در نیویورک به مبلغ نزدیکبه ۶۰۰ هزار دلار به فروش رفت.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 7. #7
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  Re: فهرست تابلوهای نقاشی

  بوهمیایی
  بوهِمیایی (به انگلیسی، The Bohemian) اثری است از ویلیام-آدولف بوگرو (۱۸۲۵ - ۱۹۰۵)، نقاش آکادمیک فرانسوی که در سال ۱۸۹۰ تکمیل شد.

  اینتصویر، زن جوانی با پاهای برهنه را نشان میدهد که بر سکویی بتنی در ساحلجنوبی رودخانه سن در نزدیکی نوتردام پاریس نشستهاست و ویولنی روی زانوانشقرار دارد. دست راستش را روی پایش گذاشتهاست در حالی که کف دست چپش بهآرامی بر روی زانویش قرار گرفته طوری که به ویولنش آسیبی نرسد. شالی سبزرنگ با گلهایی قرمز روی شانههایش بستهاست و لباسی خاکستری به تن داردکه تا مچ پایش کشیده شدهاست. در پس زمینه اثر، منظرهای از رودخانه سن بهوضوح دیده میشود و در سمت راست دختر، درختی افرا ثبت شدهاست. این دختر،مدلی بود که توسط بوگرو برای این کار و کارهای دیگر مانند «چوپان» استخدامشد.

  این اثر، هم اکنون در اختیار موسسه هنر مینیاپولیس است.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 8. #8
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  Re: فهرست تابلوهای نقاشی

  پاریس، یک روز بارانی


  پاریس،یک روز بارانی یا به تعبیری دیگر خیابان پاریس؛ روز بارانی، یکی از آثارنقاش فرانسوی، گوستاو کایبوت (۱۸۴۸ - ۱۸۹۴ میلادی) است که به سال ۱۸۷۷میلادی خلق شد.

  این اثر، تقاطعی پیچیده نزدیک به ایستگاه قطار سنتلازار (به فرانسوی:‎Saint Lazare ) در شمال پاریس را نشان میدهد. ایننگاره یکی از شناختهشدهترین آثار کایبوت است که در سومین نمایشگاه آثارنقاشان امپرسیونیست در سال ۱۸۷۷ میلادی به نمایش گذاشتهشد. این اثر هماکنون در موسسه هنر شیکاگو در ایالات متحده آمریکا نگهداری میشود.

  جزئیات اثر

  ایناثر را می توان نمونهای موفق از به تصویر کشیدن زندگی شهری در اواخر قرننوزدهم میلادی دانست که جدای از فلسفه ذهنی مورد استفاده در آثار متداولامپرسیونیستها، بیشتر دغدغههای یک رئالیست را در امانتداری و ثبتیواقعگرایانه به تصویر کشیدهاست. سطح به شدت پرداخت شده کار، ابعاد وسیعاثر (بیش از دو متر طول و عرض) و پرسپکتیو دقیق «پاریس، یک روز بارانی»،بیشتر این کار را آکادمیک نشان میدهد تا امپرسیونیسم.

  مرزبندیدقیق نقاش در جدا کردن فضای پیشزمینه از فضای میانی و پسزمینه بااستفاده از چراغ گاز در پشت زوج پاریسی خود نشان از رویکردی آکادمیک دربرخورد با جزئیات اثر است. کایبوت آگاهانه تمام این علایم، اندازهگیریهاو جزئیات را به کار میبرد تا لحظهای از زندگی پاریسی در زمان خود رانشان دهد. در این کمپوزیسیون بریده شده، خیلی آسان میتوان تصور کرد که درلحظهٔ بعد تمام المانهای کار در محل ثبت اثر، جا به جا خواهند شد و هیچچیز مانند قبل نخواهد بود. همچنین نقاش با کمی تحریف در زاویه قرارگیریساختمان مرکزی ایستگاه قطار در پسزمینه تصویر و نمایش فضای انتهاییخیابانهای دو طرف ایستگاه به خوبی سعی کردهاست تا فضایی پانوراما در ایننقاشی ایجاد کند.

  اصول عکاسی

  از دیگر نکاتی که میتوان دراین کار مشاهده کرد، علاقه نقاش به هنر عکاسی است. پیکرههای زوج پاریسیکه در پیشزمینه و در مقابل بیننده قرار گرفتهاند، کمی محو شدهاند وبخشی از تصویر که در پسزمینه دیده میشود، گنگ و نامفهوم کشیده شدهاند.اما از طرف دیگر، کالسکه و مردمی که در میانه تصویر در حال عبور از خیابانهستند، بسیار واضح و با جزئیات غافلگیر کنندهای خلق شدهاند. نمونهٔآشکار این جزئیات را میتوان در پرههای چرخ کالسکه و هارمونی سایههایسنگفرش خیابان دید.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 9. #9
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  Re: فهرست تابلوهای نقاشی

  پرترهای از بتهوون  پرترهای از لودویگ وان بتهوون اثر نقاش آلمانی جوزف کارل اشتیلر (۱۷۸۱ - ۱۸۵۸ میلادی) است که در سال ۱۸۲۰ میلادی خلق شدهاست.

  بیشک این اثر مشهورترین کار این نقاش آلمانی و شناختهشدهترین تصویری استکه در میان انبوهی از پرترههای منتسب به این آهنگساز آلمانی وجود دارد.این اثر از نظر شباهت و هماهنگی با سوژه تضمین شدهاست زیرا استیلر تنهاهنرمندی بودهاست که اجازه گرفته در ملاقاتش با بتهوون و در جریان مهمانیکه در خانه کالباخ برگزار شده بود، از وی پرترهای بکشد.

  البتهجزئیات صورت در حضور خود بتهوون در طول برگزاری مهمانی کامل شدهاست امادستها مدت زمانی بعد از تکمیل چهره شکل گرفته که احتمالاً به دلیل کمحوصلگی این آهنگساز مشهور در نشستن به عنوان مدل بودهاست.

  این اثر هم اکنون در موزه خانه بتهوون در شهر بن آلمان نگهداری میشود.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 10. #10
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  Re: فهرست تابلوهای نقاشی

  تاجگذاری ناپلئون  تاجگذاریناپلئون (به فرانسوی:‎Le Sacre de Napoléon ) اثری است در سبک نئوکلاسیکاز ژاک لوئی داوید، نقاش رسمی دربار ناپلئون که در سال ۱۸۰۶ میلادی، دراندازه تقریبی ده متر در شش متر با رنگ روغن بر روی بوم خلق شد.

  تابلو، لحظه تاجگذاری ناپلئون بوناپارت بر تخت پادشاهی فرانسه را نشان میدهد.

  این تابلو هماکنون، تحت مالکیت موزه لوور قرار دارد.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 11. #11
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  Re: فهرست تابلوهای نقاشی

  تراس کافه در شب


  تراسکافه در شب یکی از آثار نقاش پست امپرسیونیست هلندی، ونسان ونگوگ (۱۸۵۳ -۱۸۹۰ میلادی) است که در سال ۱۸۸۸ میلادی در شهر Arles واقع در جنوب فرانسهو دقیقا دو سال پیش از خودکشی وی خلق شده است. به جرات میتوان گفت که اینشهر کوچک و مناظر اطرافش بیشترین تاثیر را در زندگی هنری نقاش داشت. خلقبیش از ۳۰۰ اثر و از آن جمله شماری از معروفترین کارهای ونگوگ مانندگلهای آفتابگردان و اتاق زرد در دوران کوتاهی که وی در این شهر اقامتداشت، خود گواهی بر این مدعاست.

  این اثر اولین تلاش ونگوگ در ایجادپس زمینهای با درخشش ستارگان در شب بود. اندکی پس از خلق این اثر، شبپرستاره بر فراز رُن به تصویر کشیده شد و در نهایت، نمونه کلاسیک عشق نقاشدر به تصویر کشیدن شب با درخشش ستارگان را میتوان در شب پرستاره (۱۸۸۹میلادی) یافت.

  وی در «تراس کافه در شب» سعی کرده است درخشش ستارگانرا در بازی با رنگهای متضاد با حجمهایی مختلف در سطح کار ایجاد کند.فضای تیره نیمه بالایی اثر چشم را ناخودآگاه به سمت منبع نور هدایتمیکند، رنگ آبی غالب کار سعی در بزرگ نمایی فضای نارنجی تراس کافه دارد وارغوانیهای بریده بریده سنگ فرش، نور زرد رنگ فضای پیاده رو را به چشممینشاند.

  این اثر هم اکنون در موزه Kröller-Müller در آترلو در هلند نگهداری میشود.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۱۸ شهریور ۸۹, ۱۶:۲۳
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۱۷ مرداد ۸۹, ۱۶:۱۰
 3. وقتی که دست مردان خسته شد ... پای ترازوها شکست
  توسط HRG در انجمن گفتار پراکنده
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۱۳ بهمن ۸۸, ۲۰:۰۲
 4. جويباري: بازيكني درخواست رضايتنامه نكرده است
  توسط PARI در انجمن بایگانی اخبار فوتبال ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۲۰ آذر ۸۷, ۱۹:۰۳
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۱۰ مهر ۸۷, ۰۲:۱۱

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •