نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: اعلام سقف آخرين دستمزد 27 بازيگر سينما در يك برنامه سيما

 1. #1
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  اعلام سقف آخرين دستمزد 27 بازيگر سينما در يك برنامه سيما

  برنامهصبحگاهی چهارسو که هر هفته صبح یک شنبه با حضور رضا استادی پخش می شود دربرنامه این هفته خود به برنامه ای به شدت جنجال برانگیز تبدیل شد . اینبرنامه که به نوعی می توان آن را یک نود سینمایی البته از نوع صبحگاهی آندانست در این هفته به موضوع دستمزد بازیگران سینما می پرداخت .موضوعدستمزد ستاره های سینما به موضوع بحث برانگیزی در هفته اخیر تبدیل شد واین موضوع از آنجا شروع شد که رسانه ها خبری منتشر کردند که محمد رضاگلزار برای بازی در دریک فیلم و تنها برای بازی در سه روز ۹۰میلیون توماندریافت کرده است .

  دراین برنامه همچنین گفت وگویی با حسین فرح بخش انجام شد و فرح بخش درصحبتهایی گفت : مقصر اصلی در مسئله دستمزد بالای بازیگران وزارت ارشاد بودکه تهیه کنندگان را ۴پاره کرد .
  ویدرادامه گفت :بعضی بازیگران ما واقعا بی انصافند چون اگر فکر می کنند کهحضور آنها باعث پرفروش شدن یک فیلم می شود بهتر است از فروش فیلم پورسانتبگیرند .
  حسینفرح بخش همچنین گفت : بعضی از هنر پیشه ها از بی لیاقتی برخی کارگردانان و تهیه کنندگان سوئ استفاده می کنند و پول زیادی می گیرند .
  درادامه رضا استادی لیستی را شامل ارقامی درباره دستمزد بازیگران مطرحسینمای ایران خواند و منبع آن را تهیه کنندگان ،مدیران تولید وسایر عواملفیلم اعلام کرد .
  در این لیست دستمزد تقریبی بازیگران سینما به شرح زیر اعلام شد :
  مهران مدیری ۱۰۰میلیون
  پرستویی :۴۰تا ۵۰میلیون
  معتمدآریا :۳۰میلیون
  فروتن ۴۰تا ۶۰میلیون
  بهرام رادان ۵۰میلیون
  ترانه علیدوستی ۳۰میلیون
  الناز شاکر دوست ۳۵تا ۴۰میلیون
  حمید فرخ نژاد: ۱۸تا ۲۰الی ۳۰میلیون
  مهناز افشار ۴۰میلیون
  نیکی کریمی ۴۵میلیون برای ده روز
  جواد رضویان ۶۰میلیون
  حامد بهداد ۳۵میلیون
  لیلا حاتمی ۴۵میلیون
  باران کوثری ۳۰میلیون
  رضا عطاران ۷۰میلیون
  رضا کیانیان ۳۰میلیون
  امینحیایی (عنوان شد دراین سالها درگیرسریال کلاه پهلوی است )ولی اخیرا برایفیلمی ۴۰میلیون دریافت کرده و تا ۶۰میلون نیز دستمزد او قابل افزایش است .
  شهاب حسینی ۶۰تا ۷۰میلیون
  کامبیز دیرباز ۲۵تا۳۰میلیون
  امیر جعفری ۳۰میلیون
  عزت الله انتظامی ۴۰میلیون
  علی نصیریان ۲۵میلیون
  هدیه تهرانی ۱۰۰میلیون
  مجید صالحی ۴۰میلیون
  جمشید هاشم پور ۱۵تا۲۰میلیون
  حامد کمیلی ۳۰میلیون
  رضاشفیعی جم ۴۰میلیون
  اکبر عبدی ۴۰تا ۵۰میلیون


  ksabz
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 2. #2
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  Re: اعلام سقف آخرين دستمزد 27 بازيگر سينما در يك برنامه سيما

  واکنش تند بازیگران مطرح به اعلام دستمزدها از تلویزیون  اعلام رقم دستمزد بازیگران سینما باواکنش های مختلفی در بین بازیگران مسئولان ،نمایندگان مجلس و ....رو برو شده است .

  درجدید ترین واکنش تعدادى از بازيگرانى که نام و رقم دستمزد آنها از طريقرسانه ملى اعلام شده نيز در گفتوگوهايى به ارقام اعلام شده اعتراض داشتند.
  شهاب حسيني

  بهنوشته حیات نو شهاب حسينى دراین باره گفته است : به شدت رقم دستمزد اعلامشده را تکذيب مىکنم و درست نيست. اگر اعلام اين ارقام براساس تحقيقاتبوده بهتر مىبود که اسناد آن نيز منتشر مىشد، اگر براساس فرضيات يک نفرصورت گرفته که مايل به ادامه پيدا کردن آن نيستم چون بحثى است براى ايجادحاشيه بيشتر و به همين دليل مخالف رسانهاى شدن اين قبيل مباحث بوده وهستم و بارها گفتهام که بايد کار کارشناسى پيرامون چنين مسائلى صورتبپذيرد و سپس مطرح شود.

  سيدجواد رضويان

  رضويانمى گويد: متاسفانه اين بزرگواران اطلاعات صحيحى ندارند و بنده از همينطريق تکذيبيه خود را نسبت به رقم دستمزد گفته شده اعلام مىکنم. گويندهاين مطالب که بنده اصلا جايگاه ايشان را نمىدانم، بدون هيچگونه سند ومدرکى چنين اتهامى را از طريق تلويزيون به گوش مردم مىرسانند. مى خواهمبدانم که اگر اين رقم درست بود ايراد را چه مىدانند وقتى فيلمى با حضورفردى يک ميليارد تومان بفروشد آيا گوينده اين مطالب يک سکه هديه مىدهند؟يا اينکه اصلا مگر زورى در کار است که تهيهکننده پول پرداخت کند؟ اگرقانونى وجود داشت و ما جز آن عمل مىکرديم جاى نقد وجود داشت اما حالا کهسقفى براى دريافت دستمزد وجود ندارد و اگر قانونى باشد ما احتراممىگذاريم. اميدوارم فردى که در تلويزيون اين مسائل را عنوان کرده بتواندحداقل يکى از قراردادهاى 60 ميليونى بنده را ارائه کند چون پيگيرى اينماجرا براى نامبردگان کار آسانى است اما پيگيرى نمىکنيم چون ايشان ارزشاين صرف انرژى را ندارند و اصل ماجرا عشق من به مردم است اين مسائل اهميتندارد.


  رضا شفيعىجم

  شفيعىجم اعتقاد دارد: به هيچوجه اينطور نبوده که اعلام شده. سينما و جنس کارما اينگونه است که در بيشتر موارد با تهيهکننده توافق صورت مىپذيرد، رقمقبلى که من دريافت کردم هفت ميليون تومان بوده نه 40 ميليون، بعضى ازافراد تلاش کردهاند بازيگر بشنود اما چون مردم انتخابشان نمىکنند وعلاقهاى به آنها ندارند به گونه قصد مطرح کردن خود را دارند. مهم اين استکه مردم جايگاه افراد را در سينما مشخص مىکنند نه اشخاص مردم به ما لطفدارند، دوست دارند و براى اين علاقه هزينه مىکنند و بليط مىخرند و بهسينما مىآيند.


  الناز شاکردوست

  شاکردوست مى گويد: اگر رقم اعلام شده هم درست باشد بازيگرى که ماليات پرداختمىکند چه خلافى را مرتکب شده که بايد مورد انتقاد قرار بگيرد؟ من به شخصهبا رسانهاى شدن اين رقمها که مبناى درستى هم ندارند مخالفم. اصلا کاردرستى صورت نگرفته، به اين دليل که به شکل يکجانبه قضاوت کردن در رابطه بادرآد افراد بدون بيان سختىهاى کار آنها درست نيست.


  امير جعفرى

  جعفرىهم عنوان مى کند: سوال من اين است که آيا آقايان حاضر به بيان ميزاندستمزد خودشان از محلهاى گوناگون در تلويزيون هستند که درآمد افراد را درتلويزيون مطرح مىکنند؟ خيلى جاهاى ديگر مانند فوتبال هست که دستمزدهابسيار نجومى است چرا آنجا مورد نقد قرار نمىگيرد، مگر ما بيمه هستيم؟ شمابه وزارت کار که برويد متوجه مىشويد بازيگرى را اصلا به عنوان شغل محسوبنمىکند، اگر من از نظر جسمى دچار مشکل شوم و امکان بازى پيدا نکنم چهاتفاقى خواهد افتاد؟ آيا کسى پيگير مسائل خواهد بود. اميدوارم آقايانمدارک خود را مبنى بر دريافتى بنده ارائه بکنند.


  /مالیاتهای سنگین درانتظار دستمزدها/

  ازسویی دیگر علیرضا سجاد پور مدیر کل اداره نظارت وارزشیابی اعلام کرده کهاز این به بعد تمامی بازیگرانی که دستمزدهای خارج از عرف در یافت می کنندباید مالیاتهای سنگینی بپر دازند .

  سجاد پور به روز نامه بانی فیلمگفته :در این مورد جهش غیر متعارف دستمزدها قابل اهمیت است که این مسئلهباعث نارضایتی دربین دیگر عوامل و بازیگران می شود و باعث شده بعضی ازبازیگران از این روش نامتعارف پیروی کرده و آنها هم میزان دستمزدهایشان رابالاببرند . این بالا رفتن هزینه دستمزدها در نهایت باعث می شود که هزینهعمومی تولید یک فیلم هم بالا برود و این مسئله ایست که که با سیاستهای مابرای رونق سینما و فروش فیلمها همخوانی ندارد .


  /سینما جولانگاه مانکن ها/

  ازسویی دیگر سید رمضان شجاعی کیاسری عضو کمیسیون فرهنگی و نماینده مردم ساریدر گفت وگویی باانتقاد از وضعیت فعلی سینما مدعی شده است :سینمای ایران درحال حاضر جولانگاه مانکن هاست و باید از این وضعیت خارج شود .او گفته که:تیپ ،تصویر شکل وقیافه بخشی از جلوه های زیبایی کار است اماهمه کار نیست.کار اساسی و اصیل آن است که بتوانیم نیاز های فرهنگی جامعه را بشناسیم وبا زبان زیبای هنر آن را به جامعه برای فرهنگ سازی ارائه دهیم .

  /تلویزیون عامل مهم افزایش دستمزدها/

  همچنینعلی معلم مدیر مسئول ماهنامه سینمایی دنیای تصویر در یادداشتی کهدرروزنامه تهران امروز منتشر کرد دیدگاههای جالبی را دراین زمینه مطرحکرده است .

  به اعتقادعلی معلم :نكتهاي كه در پردازش تلويزيون درباره موضوع عدالت در دستمزدبازيگران سينما به نظر ميرسد اين است كه خود تلويزيون يكي از عوامل موثردر اخلال دستمزد بازيگران سينماست. فاش كردن رقم قرارداد بازيگران به اينشكل باعث از بين رفتن اعتبار سينما ميشود. هرچند كه تلويزيون در فيلمهاو سريالها و به طور كلي در مجموعههاي نمايشي توليدي خود به ضرب حضوربازيگراني با دستمزدهايي كه به ايشان پرداخت ميكند سبب شده تا قيمتها درسينما هم روند صعودي خود را طي كند و همين بازيگران با دستمزدهاي عجيب وغريب به سينما بيايند. بهتر بود تلويزيون جوال دوزي به خود ميزد.

  /سینمای ایران هالیوود نیست /


  علیمعلم درادامه یادداشته خود افزوده :مسالهاي ديگر قياس سينماي ايران باسينماي هاليوود است. قياسي كه تا صورت ميگيرد بحث دستمزدها را اول از همهپيش ميكشند. سينماي ايران به هيچ عنوان به سينماي هاليوود شبيه نيست كهدستمزد بازيگر يك فيلم ايراني مانند هاليوود 10 برابر عوامل سازنده فيلمباشد. در سينماي داخلي و فروش محدود داخلي اگر 45 فيلم در سال اكرانميشود تنها 10 فيلم هستند كه ميتوانند به سود واقعي خود بازگردند و بهاصل سرمايه خود برسند و بقيه اين فيلمها با اما و اگرهاي بسيار، اگربتوانند پخش تلويزيوني بگيرند به نتيجهاي در بازگشت سرمايه خود دست پيداميكنند.

  در مقايسهاي ديگر بين سينماي ايران و هاليوود بايد گفتفيلمهاي ايراني در زمان نمايش تا «رامهرمز» و «خوي» هم نميرسند اما بهعنوان مثال فيلم «گلادياتور» با 6000 نسخه در دنيا اكران شد.

  مسالهايديگر معرفي بازيگران ايراني به عنوان «سوپر استار» است. در حالي كه ما درايران به هيچ عنوان «سوپر استار» به معناي واقعي نداريم. به بازيگري «سوپراستار» اطلاق ميشود كه دست كم در منطقه يا در جهان شناخته شده باشد. بهعنوان مثال «شاهرخ خان» يا «امير خان» در باليوود از پاكستان شناخته شدههستند تا كانادا. اختلال در فهم اينگونه مفاهيم باعث شده كه مشخص نشوداين دستمزدها از كدام محبوبيت و كار سخت مطرح ميشود، حتي برخي از اينبازيگران چندين پروژه را با هم انجام ميدهند و فرصت تفكر و مطالعه برفعاليت خود را ندارند.


  هرچنداين موضوع در چارچوب سينماي ملي ايران و بازار محدود داخلي قابل بررسياست. به عنوان مثال اگر توليد يك فيلم سينمايي 400 تا 500 ميليون تومانبدون در نظر گرفتن ابعاد تاريخي، اجتماعي و... هزينه دارد دستمزد مجموعبازيگران آن نبايد بيش از يك پنجم هزينه توليد باشد. رقمي بين 80 تا 100ميليون كه بين نقش اول و دوم و نقشهاي مكمل تقسيم ميشود و از نظراقتصادي بايد قابل اتكا و توجيه باشد. متاسفانه وقتي تلويزيون بازيگران راعادت داده است به رقمهاي 40 ميليوني، سينما نميتواند چنين مبلغي راتامين كند اين امر اختلالي را به وجود ميآورد كه سطح دريافتي عوامليمانند نويسنده و كارگردان اختلاف فاحشي با بازيگران خواهد داشت. اين شرايطو قياسها با سينماي هاليوود توهماتي ايجاد ميكند كه از جنبه اقتصادصنعتي سينما قابل توجيه نيست.

  /فریاد یاهالیوود/


  بهگفته علی معلم ،در كشور ما اقتصاد سينما دولت محور است. 80 درصد سالنهايسينما در اختيار نهادهاي دولتي قرار دارد، نگاتيو و پوزيتيو دست دولت استو برخي در اين ميان فرياد «ياهاليوود!» سر ميدهند و انتظار دارند بازيگرسوار بر رويزرويز به لوكيشن مراجعه كند. از حق و عدالت به دور است كهنويسندهاي چهار ميليون دريافت كند و بازيگري 50 ميليون تومان. مناسباتناسالم و علاقهمندي تلويزيون به افشاگري باعث ايجاد چنين اختلالي است.چرا كسي نميپرسد «بهرام بيضايي» بعد از چندين سال نوشتن چقدر دستمزدميگيرد؟ يا ناصر تقوايي دستمزدش چقدر است؟  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. كناره گيري شهاب حسيني از دنياي بازيگري
  توسط HRG در انجمن تئاتر وسینمای ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۰۲ تیر ۹۰, ۱۹:۱۰
 2. پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: جمعه ۰۸ مرداد ۸۹, ۱۶:۴۲
 3. خوش پوش ترين بازيگر مرد سينماي ايران
  توسط hamid192 در انجمن تئاتر وسینمای ایران
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: سه شنبه ۲۷ اسفند ۸۷, ۲۰:۲۰
 4. «فرهاد خانمحمدي» بازيگر سينما و تلويزيون درگذشت
  توسط hamid192 در انجمن تئاتر وسینمای ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۰۱ مهر ۸۷, ۰۵:۳۷
 5. بازيگرداني در سينماي ايران جايگاه تثبيت شدهاي ندارد
  توسط hrg1356 در انجمن تئاتر وسینمای ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۱۰ آبان ۸۶, ۲۲:۱۹

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •