واحدخبر mobile.ir : گوگل در روز 28 اکتبر نسخه بتای سیستم هدایت خودرو ازطریق نقشه را تحت عنوان Google Maps Navigation برای گوشی های موبایلمبتنی بر نسخه 2 سیستم عامل اندروید - منجمله گوشی Droid موتورولا --معرفی نمود.

این سیستم در اصل یک سیستم ناوبری GPS متصل به اینترنتاست که از اتصال اینترنت تلفن همراه استفاده کرده و آخرین نقشه ها واطلاعات تجاری را دریافت نموده و به کاربر ارائه می کند.

سیستمهدایت خودرو گوگل بخشی از سیستم نقشه های گوگل برای موبایل (Google Mapsfor Mobile) است و در حال حاضر تنها در ایالات متحده آمریکا عرضه شده است.


از ویژگی های این سیستم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

جستجو بوسیله عبارات انگلیسی:نیازی به دانستن آدرس نیست. شما می توانید با استفاده از نام واحد تجارییا حتی نوع واحد تجاری مقصد خود را یافته و به سیستم نشان دهید.


جستجو از طریق گفتار:بجای تایپ کردن می توانید مقصد مورد نظرتان را بوسیله گفتار به سیستمبگویید. مثلاً به انگلیسی بگویید: «برو به موزه جوانان در سان فرانسیسکو.Navigate to the de Young Museum in San Fransisco»


مشاهده ترافیک: نشانگر روی صفحه بر اساس شرایط ترافیکی مسیر به رنگ های سبز، زرد یا قرمز در می آید.


جستجو در طول مسیر:شما می توانید به انجام جستجو در طول مسیر برای یافتن واحدهای تجاری ازنوع خاص بپردازید و یا لایه های نقشه مرتبط با موارد پر کاربردی مثل پمپبنزین ها، رستوران ها یا پارکینگ ها را فعال نمایید.


نمایش ماهواره ای:می توانید مسیر حرکت خود را بصورت تصویری که بر روی تصویر ماهواره ای سهبعدی حاصل از تصویر برداری هوایی گوگل قرار گرفته مشاهده کنید.
نمایش خیابان:هنگام پیچیدن و تغییر مسیر می توانید تصویر مربوطه را بصورت تصویری که برروی تصاویر نمایش خیابانی (Street View) گوگل قرار گرفته مشاهده کنید.هنگامی که به مقصد نزدیک می شوید سیستم هدایت بصورت خودکار نمایش خیابانیرا نشان می دهد.


استفاده از جای گوشی داخل ماشین:برای برخی از گوشی ها، قرار دادن گوشی در جای گوشی نصب شده در داخل ماشینباعث فعال شدن مد عملیاتی خاصی می شود (Car dock mode) که با توجه بهفاصله گوشی با راننده، استفاده از گوشی را برای وی آسان می سازد.


منبع: [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]