صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 16 , از مجموع 18

موضوع: مرجع کامل اطلاعات در مورد جن و ماوراء طبیعی ؟

 1. #1
  کاربرسایت کشف الیقین آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۵-۰۷
  نوشته ها
  30
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  مرجع کامل اطلاعات در مورد جن و ماوراء طبیعی ؟

  موجودات ماوراءالطبيعه


  شايد به جرات بتوان بحث دروادی موجودات ماوراءالطبيعه رابه قد مت تاريخبشری دا نست ، چه در ميان عوام و چه در ميان روشنفكرا ن، دانش پژوهانومحققين هر عصر. از اين رو بعد از گذشت قرنها اين بحث هنوز هم به همانتازگی دنبا ل شده و چنا نچه وقتی نو شته ای، گفتگويی، داستانی و يا حتیفيلمی درمورد آن تهيه می شود از استقبال عموم برخوردار می گردد، چرا كهبشر هميشه تشنه برداشتن حجاب از مستورهای پيرامون خويش است، تا بتواند حسغريزی كنجكاوی خود را نسبت به اين موجود ا ت ، به طريقی تسكين بخشد . شايد يك وجه اشترا ك را بتوان در ميان عوام و روشنفكران و دانشمندان يافت وآن شك و ترديد نسبت به واقعيت و جو د ی آنان است ؛

  چرا كه حتی سير تكاملی علم در قاره اروپا و امريكا هم نتوانسته آن را ازمحالات بداند و علی رغم همه پيشرفتها ی علوم بشری هيچ را ه حل علمی برا یپی بردن به چگونگی اين موجودات عنوان نشده و همه چيز مانند ازل د ر شك وترد يد است . اما د ر جهان بينی اسلا می همه چيز زيبا و بجا آفريده شدهاست،حتی موجود ماوراءالطبيعهای با نام «جن»، موجودی كه حتی برخی ازمسلمانان، روشنفكران ودانش پژوهان درزمينه دينی يا به د يد ه شك و ترد يد در آن
  نگريسته ، و يا سكو ت كرده اند.

 2. #2
  کاربرسایت کشف الیقین آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۵-۰۷
  نوشته ها
  30
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مرجع کامل اطلاعات در مورد جن و ماوراء طبیعی ؟

  جن يك واقعيت است يا افسانه  در ميان انسانها بر سر خلقت نظام عالم دو ديدگاه كلی وجود دارد، عده ای كه همه چيز را ناشی از خلقت ذات الهی می دانند و گروهی ديگر كه سرمنشا خلقت نظام عالم را در طبيعت جستجو می كنند. اگرچه ميان آنان اختلاف نظرها بسيار عميق و اساسی است، ولی هيچ يك از اين دو گروه نتوانسته اند وجود موجودات ماوراؤالطبيعه را انكار كنند. آنهايی كه خداباورند و به روح و معاد معتقدند (غير از مسلمانان) از آنها به عنوان ارواح خبيثه و يا ارواح شرير و يا شيطان ياد می كنند، برخی هم آنها را موجودات فضايی قلمداد می كنند، ماديون هم كه اعتقادی به ذات الهی و قدرت پروردگار ندارند، اين موجودات را همان انسانهای اوليه ای می دانند كه در سير تكامل بين انسان و ميمون حيران مانده و به شكل و شمايل غريب درآمده اند و يا حتی برخی از آنان معتقدند كه اينان انسانهای وحشی و بدوی در اعماق جنگل هستند و گاهی خود را نمايان ساخته و موجب اذيت و آزار انسانهای متمدن می شوند. و اما مسلمانان : بنا به نص صريح قرآن، موجودات عالم به سه گروه گروه تقسيم می شوند:

  ۱ـ جمادات
  2_ نباتات
  3_ حيوانات

  كه يا دارای عقلند مانند انسان، فرشتگان و جنيان و يا فاقد عقل و شعورند مانند حيوانات و باز بنا به آيات نورانی قرآن كريم، بايد بدانيم كه بدون هيچ شك و ترديدی موجودی با نام «جن» در جهان آفرينش وجود دارد كه از نظر تكليف و شايستگی مورد خطاب پروردگار قرارگرفته و مشابه انسان می باشد، چرا كه،

  ۱ـ سی و چهار بار نام جن در قرآن كريم آورده شده است.

  ۲ـ هفتاد و دومين سوره قرآن با نام اين موجود مزين گرديده است.

  ۳ـ احاديث و روايات فراوانی از پيامبر اكرم (ص)، حضرت علی (ع)، امامان و بزرگان علوم دينی در اين خصوص، موجود بوده و در دسترس قرار دارد.

  ۴ـ به وسيله بسياری از انسانها رويت شده اند. به آياتی از قرآن كريم كه وجود جن را مبرهن می داند اشاره می كنيم:

  سپاهيان سليمان از جن و آدمی و پرنده گرد آمده و به صف می رفتند. (سروه نمل، آيه ۱۷)

  برای خدا شريكانی از جن قرار دادند و حال آن كه جن را خدا آفريده است. (سوره انعام، آيه ۱۷)

  بگو اگر جن و انس گرد آيند تا همانند اين قرآن را بياورند، نمی توانند، هر چند كه يكديگر را ياری دهند. (سوره اسرا، آيه ۸۸)

  سخن پروردگارت بر تو مقرر شد كه جهنم را ازجن و انس انباشته می كنيم. (سوره هود، آيه ۱۱۹)

  ای گروه جنيان و آدميان، اگر می توانيد كه از قطر آسمان و زمين بگذريد، بيرون رويد ولی بيرون نتوانيدرفت مگر با قدرتی. (سوره الرحمن، آيه ۳۳)


  مرحوم شيخ مفيد در كتاب «ارشاد» آورده است:
  «در آثاری از ابن عباس نقل شده:
  زمانی كه پيامبر اسلام (ص) به قصد جنگ با قبيله بنی مصطلق از مدينه خارج شد، هنگام شب به دره وحشتناك و صعب العبوری رسيد. اواخر شب جبرئيل بر آن حضرت نازل شد و خبر داد كه طايفه ای از جن در وسط دره جمع شده و قصد مكر و شر و آزار و اذيت شما و اصحابتان را دارند». (ارشاد ص ۳۹۹)

  از حضرت امام صادق (ع) روايت شده : روزی حضرت رسول (ص) نشسته بود، مردی به خدمتشان رسيد كه بلندی قامتش مثل درخت خرما بود. سلام كرد، حضرت جواب داد و سپس فرمود: «خودش و كلامش شبيه جن است». سپس به او فرمود: كيستی؟ عرض كرد: من هام، پسر هيم، فرزند لاتيس، پسر ابليس هستم (بحارالانوار ص ۸۳)

  بانو حكيمه دختر امام كاظم (ع) گويد: «برادرم امام رضا (ع) را ديدم كه جلو در اتاقی با كسی صحبت می كرد در حالی كه تنها بود، عرض كردم: با چه كسی سخن می گوييد؟ فرمودند: فردی از جن آمده تا مسائلی بپرسد و از چيزهايی شكايت كند» (اصول كافی ص ۳۹۵)

  علامه طباطبايی (ره) می فرمودند: «روزی آقای بحرينی كه يكی از افراد معروف ومشهور در احضار جن و از متبحرين در علم ابجد و حساب مربعات بود در مجلس ما حضور يافت،چادری آوردند، دو طرفش را به دست من داد و دوطرف ديگر را به دستهای خود گرفت. اين چادر به فاصله دو وجب از زمين فاصله داشت. در اين حال جنيان را حاضر كرد، صدای غلغله و همهمه شديدی از زير چادر برخاست. چادر به شدت تكان می خورد چنان كه نزديك بود از دست ما خارج شود. من محكم نگه داشته بودم، آدمكهايی به قامت دو وجب در زيرچادر بودند و بسيار ازدحام كرده و تكان می خوردند و رفت و آمد داشتند، من با كمال فراست متوجه بودم اين صحنه، چشم بندی و صحنه سازی نبوده و صد درصد وقوع امر خارجی بوده است» (رجايی، تهرانی جن و شيطان ص ۴۷)

  اينها شمه ای بود از آيات قرآن كريم و احاديث و روايات كه هر گونه شك و شبهه ای را در وجود واقعيت جن به يقين تبديل می سازد.

 3. #3
  کاربرسایت کشف الیقین آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۵-۰۷
  نوشته ها
  30
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مرجع کامل اطلاعات در مورد جن و ماوراء طبیعی ؟

  جن چگونه موجودی است؟  به واقع جن چگونه موجودی است و آيا می توان توسط علوم پيشرفته امروزی آن را اثبات كرد؟جن در لغت به معنای مستور و پوشيده است،همان طور كه بچه در رحم و پنهان از چشم ما را «جنين» گويند و جنت اشاره به باغی است كه درختان آن مانع از به چشم آمدن زمينش می گردد. و شايد علت شك و ترديد در وجود جن نيز همان مستور و پنهان بودنش از انظار و حس بشری است، كه علت آن در ذات خلقتش نهفته است. قرآن كريم خلقت جن را چنين بيان می دارد:

  و جان (كه در بعضی از متون اسلامی آمده است، جان پدر جن است همان طور كه آدم، پدر انسان) را پيشتر، از آتش زهرآگين آفريديم. (سوره حجر، آيه ۲۷)

  خدا انسان را از گل خشك شده ای چون خاك سفال آفريد و جنيان را از شعله ای بی دود. (سوره الرحمان، آيه ۱۴ و ۱۵)

  مرا از آتش خلق كردی و او (انسان) را از گل آفريدی.از اين آيات در می يابيم كه جن، آتش است و انسان از جنس خاك، و اين چنين دريافت می شود كه جنيان قبل از انسان خلق شده اند، و از آن جايی كه هر دو از ماده آفريده شده اند پس مادی هستند، ولی دو تفاوت اساسی آنها را از ساير موجودات متمايز می سازد:

  ۱ـ می توانند خود را به هر شكل و قيافه ای درآورند (آكام المرجان) (به استثنای پيامبران و ائمه معصوم و بنا به برخی روايات حتی احدی از شيعيان).
  ۲ـ از چشم موجودات ديگر پنهانند. ملاصدرا پنهان و آشكار شدن جن را با هوا قياس می كند و اين طور عنوان می دارد: «بدن های لطيف آنها در الطاف و نرمی متوسط بوده و از اين رو آماده جدايی و يا گردآمدن هستند، چون گرد هم آيند قوام آنها بهتر گشته و مشاهده می گردند و چون جدا گردند قوامشان نازك و جسمشان لطيف می شود و از ديده پنهان می مانند، مانند هوا كه وقتی ذراتش گرد هم می آيند غليظ می شود و به صورت ابر درمی آيد و وقتی ذرات از هم جدا می شوند لطيف شده و ديده نمی شوند.» (ملاصدرا، مفاتيح الغيب)

  همين ذات وجودی جنيان به آنها اين امكان را می دهد كه خود را به هر شكلی و با هر حجمی درآورند، چه به اندازه سرسوزن و چه در اندازه اتاقی بزرگ. آنها به واسطه همين ويژگی، بعد زمان برايشان معنا ندارد، و مسافتی را كه بشر مدتها بايد آن را طی كند، در لحظه ای می پيمايند و اعمالی را كه از توان انسان خارج است آنها به راحتی قادر به انجامش هستند. عمده ترين علت شك و ترديد در وجود آنان هم همين پنهان بودن از چشم انسانهاست، كه البته از نظر علمی هم توجيه پذير است. چرا كه در جهان هستی چيزهای زيادی وجود دارد كه به چشم ما قابل رويت نيستند
  ولی قدرتشان از نظر جسمی از انسان به مراتب بيشتر است، مثل الكترونها، امواج الكتريسيته، نورهای ماورای بنفش، اشعه ايكس، باكتريها و ويروسها، آميب ها، جانداران تك سلولی و از همه مهمتر ذات اقداس الهی كه ديده نمی شود ولی كدام عقل سليمی می تواند آن را انكار كند؟ بنابراين صرف اين كه با حواس خود قادر نيستم آنان را درك كنيم، دليل بر نبودن آنها نيست.

 4. #4
  کاربرسایت کشف الیقین آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۵-۰۷
  نوشته ها
  30
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مرجع کامل اطلاعات در مورد جن و ماوراء طبیعی ؟

  آيا جن ها برتر از انسانند؟

  همه ما واژه «از ما بهتران» را به كرات شنيده ايم. اين واژه در فرهنگ عاميانه ما اغلب برای جن به كار می رود ولی آيا واقعا اين چنين است؟ آيا جن موجودی برتر از انسان است؟ خداوند در قرآن كريم می فرمايد: «و ما فرزندان آدم را بر بسياری از مخلوقات خود برتری و فضيلت كامل بخشيديم.» (سوره اسرا، آيه ۷۰)

  و همچنين واجب شدن سجده شيطان و فرشتگان بر انسان نيز، خود دليلی برای برتر بودن نوع انسان است در پيشگاه خداوند. يك انسان كامل بر همه موجودات برتری دارد و حتی بعضی از انسانها كه راه برقراری ارتباط با جنيان را می دانند (مديومها) می توانند بر آنها تسلط يابند. باز به قرآن كريم استناد می كنيم كه می گويد: «از پريان بودند كه به فرمان پروردگارش برايش كار می كردند و هر كه از آنان از فرمان سرمی پيچيد به او عذاب آتش سوزان را می چشانديم. برای وی هر چه می خواست از بناهای بلند و تنديسها و كاسه هايی چون حوض و ديگهای محكم می ساختند. » (سوره سبا، آيه ۱۲و ۱۳)

  اگر چه قرآن كريم در مورد تسلط بر جن فقط از حضرت سليمان ياد كرده است ولی در بسياری از كشورها و حتی در كشور خودمان هم نمونه های زيادی ديده شده كه اشخاصی با عنوان جن گير و يا احضاركنندگان ارواح توانسته اند از آن ها بهره گيرند، كه البته در مبحثی جدا به آن خواهيم پرداخت. در هر حال بايد دانست كه در پيشگاه خداوند انسان، اشرف مخلوقات است و يك انسان كامل و مومن بر همه خلايق برتری دارد.

 5. #5
  کاربرسایت کشف الیقین آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۵-۰۷
  نوشته ها
  30
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مرجع کامل اطلاعات در مورد جن و ماوراء طبیعی ؟

  تغذيه جنيان

  از آنجا كه هر موجودی برای ادامه حيات خود احتياج به تغذيه و خوراك دارد جنيان نيز به طور قطع از چيزهايی تغذيه می كنند. چنان كه «ابن بابويه» نقل كرده است: «گروهی از طايفه جن خدمت پيامبر اكرم (ص) شرفياب شدند و عرض كردند:

  ای رسول خدا چيزی برای خوردن به ما عطا فرما، حضرت هم استخوان و بازمانده غذا را به آنها عطا كرد.» (وسايل الشيعه، جلد۱، ص ۲۵۲)
  و نيز امام صادق (ع) می فرمايد: «استخوان و ضايعات غذای جنيان است». (وسايل الشيعه)

 6. #6
  کاربرسایت کشف الیقین آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۵-۰۷
  نوشته ها
  30
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مرجع کامل اطلاعات در مورد جن و ماوراء طبیعی ؟

  سخن گفتن جنيان

  فطرت انسان به گونه ای است كه او را محتاج به سخن گفتن و ارتباط برقرار كردن با همنوعان خود ساخته است. از طرفی اصوات در حيوانات هم به طريق علمی و هم تجربی ثابت شده و همچنين در قرآن و روايات ذكر شده كه بعضی از پيامبران (مانند حضرت نوح و سليمان) زبان حيوانات را دانسته و می توانستند با آنها سخن گويند، در جنيان نيز به همين گونه است، از آنجايی كه جنيان نيز مادی هستند و زندگی اجتماعی آنها ايجاب می كند كه با يكديگر سخن بگويند، پس به طور قطع و يقين آنها اصواتی برای انتقال مفاهيم به يكديگر دارند ولی در فهم ما نيست. البته كسانی می توانند به طريقی حرفهای آنها را دريابند و با آنها سخن گويند; چنانكه حضرت رسول و برخی از امامان با آنها صحبت می كردند و افرادی بنا بر تواناييهای خاصی می توانند با آنها ارتباط برقرار كنند. (ارتباط دهندگان يا جن گيران) از امام صادق (ع) نقل شده است : «روزی اميرالمومنين (ع) در كوفه بر فراز منبر مشغول خطبه بود كه ناگهان اژدهايی در حالی كه به شدت

  به طرف مردم می دويد و آنها از او می گريختند پديدار شد. حضرت فرمود: «راه را برای او باز كنيد. » اژدها جلو آمد و از منبر بالا رفت و پاهای حضرت (ع) را بوسيد و خود را به پاهای مبارك حضرت ماليد و سه بار دميد، سپس پايين آمد و رفت و حضرت خطبه را ادامه داد. وقتی مردم توضيح خواستند ايشان فرمود: او مردی از جن بود كه می گفت : فرزندش را يكی از انصار به نام جابر بن سميع، بدون اين كه به او آزاری رسانده باشد با سنگ كشته است و اكنون خون فرزندش را می طلبيد.» (بحارالانوار، ص ۱۷۲) قابل ذكر است، دری كه اژدها از آن وارد و خارج شده بود به «باب الثعبان» (درب اژدها) مشهور شد.

  پس از شهادت اميرالمونين (ع)، معاويه كه نمی خواست ذكری از فضايل آن حضرت گفته شود دستور داد فيلی آوردند و به آن در بستند. آنقدر فيل را در آنجا نگاه داشت تا به بابالفيل مشهور شد و هم اكنون نيز، «باب الفيل» (درب فيل) ناميده میشود. (بحارالانوار،ص ۱۷۱)

 7. #7
  کاربرسایت کشف الیقین آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۵-۰۷
  نوشته ها
  30
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مرجع کامل اطلاعات در مورد جن و ماوراء طبیعی ؟

  ((جن ها در همه جا وجود دارند))

  جن یکی از موجودات نادیدنی است. جهان ما برای جن قابل رویت و لمس است ولی جهان جن برای ما انسانها قابل رویت و لمس نیست. تقریباً جن های هر منطقه لباس و زبان محلی همان منطقه را دارند. در احادیث داریم شب هنگام که لباس خود را در می آورید بسم الله الرحمن الرحیم بگویید تا اجنه لباس شما را نپوشند، چون گاهی پیش می آید که اجنه در مراسم خود از لباس انسان استفاده میکنند. اجنه در همه جا وجود دارند. البته برخى از روایات به اماکن خاصى اشاره کرده‏اند که جن در آنجا حضور بیشترى دارد و گویا موطن اصلى آنها تلقى مى‏شود.این مکانها عبارتند از: بیابان‏ها، اعماق زمین، مناطق خلوت، اعماق اسمان، محل دفن مردگان ، اعماق دریاها و اقیانوسها ، مکان‏هاى نجس، حمام، دستشویى، و ..... .گاهی ممکن است اجنه از ترکیب خانه ای خوششان بیاید و یا با صاحب خانه مانوس شده باشند آنگاه امکان فروش و تجدید بنای خانه تقریباً غیر ممکن میباشد. اغلب خانه هایی که گاهی در محله های بالای شهر می بینید که علی رغم صاحبان سرمایه دار سالیان سال به حالت مخروبه افتاده و تغییری در آن پدید نمیا ید به همین دلیل است. جنیان غذا میخورند .

  باز مانده غذای انسانها ، مغز استخوان، بوی غذاهای انسانها ، هوا ، علف و سبزیهای خوش طعم ، جو ، شاهدانه ، ...جزو غذاهای جنیان است . البته از خوردنیها و آشامیدنیها ی دیگر هم استفاده میکنند. اجنه مراسم ازدواج دارند و بصورت خانوادگی زندگی میکنند. جا و مکان برایشان مطرح نیست نر و ماده دارند آلت تناسلی دارند جنس نر و ماده با هم آمیزش دارند و مدت بارداری آنها کم تر از انسان است و معمولا هر شکم بیشتر از یک بچه متولد نمیشود. وضع حمل آنها آسان تر از بشر است رشد بچه سریعتر و بلوغ هم دارند. زاد و ولدشان مثل انسان زیاد نیست . طول عمرشان بیشتر از آدمی است مرگ دارند جسمشان فنا میشود و احتیاجی به قبرستان ندارند. گرما و سرما و درد را احساس نمیکنند اما لذت خوشی و ناخوشی دارند اکثر حیوانات آنها را می بینند و برایشان عادی است از این رو به آنها حمله نمیکنند .اجنه میتوانند خود را به صورت انسان و غیر انسان در آورند. آنها پدیده های بسیار لطیفی هستند که میتوانند انبساط و انقباظ کنند در حالت عادی در حال انبساط اند لذا دیده نمیشوند ولی اگر منقبظ شوند میتوان آنها را دید و یا حتی از آنها عکس گرفت البته به شرطی که به این کار راضی باشند. به علت نداشتن عنصر خاکی قوه طی الارض دارند. چون همیشه با انسان ها در ارتباط و در تماس هستند به همه زبان ها آشنایی دارند. روزی که خداوند انسان را خلق کردفاصله بین جنیان و آدمیان قرار داد که اجنه بدون اذن خدا اجازه نزدیک شدن و آسیب رساندن به آدمیان را ندارند و اصولاً اعمال زشت انسان سبب صدمه به خود او میشود و جنیان از طرف خداوند اجازه اذیت کردن می یابند.

  اجنه دارای هوش بسیار سر شاری هستند و قدرت تله پاتیک خارق العاده ای دارند . آنها دارای روح و نفس هستند و از بین خودشان پیامبر ندارند و بایستی از دستورات پیامبر آدمیان پیروی کنند که چون خلقت آنها خیلی قبل تر از انسان بوده در بین فقها این نظریه که اجنه دارای پیامبری از جنس خودشان نیستند اختلاف نظر وجود دارد. اجنه نیز مانند انسان ها خوب و بد ظالم و مومن دارند و دارای مذاهب گوناگون اند و عباداتشان طبق همان عقیده دینی است که دارند. خداوند احظار و تسخیر جن و روح را تحریم کرده زیرا انسان را از راه حقیقت دور کرده و به عبادات شیطان وادار میکندو سر انجام او را تباه خواهد کرد.

  برای دور کردن جن و شیطان باید به خدا توسل جست. اجنه به محض شنیدن ذکر و ورد فرار میکنند. وقتی بسم الله الرحمن الرحیم گفته شود اثر بد و شیطانی جن های کافر خنثی میشود. پس ذکر بسم الله الرحمن الرحیم در رفع و دور کردن شیطان و اجنه موثر است. روايتی از امام صادق (ع) نقل شده كه: «در وادی شقره (بيابانی كه رنگ خاكش سرخ مايل به زرد است) نماز نخوان، زيرا در آن جا منازل جن است.» (وسائل الشيعه، ص ۴۵۲) قابل ذكر است يكی از معروفترين مساجد مكه با نام «مسجد الجن» در غرب شهر مكه محل نزول جنيان در مكه است و مستحب است حاجيان در آن مسجد رفته و دو ركعت نماز به جا آورند.

 8. #8
  کاربرسایت کشف الیقین آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۵-۰۷
  نوشته ها
  30
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مرجع کامل اطلاعات در مورد جن و ماوراء طبیعی ؟

  توليد مثل جنيان

  آنچه مسلم است اين است كه بنابر ذات وجودی جنيان آنها نيز مانند انسان دارای غريزه جنسی بوده و توالد و تناسل دارند و لازمه ادامه و بقای نسلشان آميزش جنس مونث و مذكر است، اما اين سوال كه آيا آنها هم مانند انسانها و يا ساير جانداران با عمل لقاح و تشكيل نطفه تولد میيابند، چيزی نيست كه از كلام خداوند بتوان استنباط كرد ولی ابن عربی در فتوحات گفته است: « تناسل بشر به القای آب نطفه در رحم است و تناسل جن به القای هوا در رحم اثنی (جنس ماده) میباشد». (جن و شيطان ص ۵۷)

  روايتی است از بخشی از وصيت حضرت رسول (ص) به اميرالمومنين (ع) كه فرمود: «ای علي، در شب اول، وسط و آخر ماه آميزش مكن و... همانا جنيان در اين سه شب به پيش زنان خويش (برای مقاربت) میروند». (وسائل الشيعه، ص ۹۱) و در آيه ای برای وصف حوريان بهشتی آمده است: «حوريان بهشتی را قبل از شوهرانشان، نه آدمی و نه جن دست زده است». (سوره الرحمن، آيه ۵۶ و ۷۴)

  ----------------------------------

  منابع همه مطالب : از وبلاگ جن و ماوراء طبیعی

 9. #9
  کاربرسایت کشف الیقین آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۵-۰۷
  نوشته ها
  30
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مرجع کامل اطلاعات در مورد جن و ماوراء طبیعی ؟

  دعا برای رفع جن

  خواندن آیه الکرسی و چهار قول و حمل کردن این دعاهاکه مانع نزدیک

  شدن جن به انسان می شود . در خواص السؤر امده است ، امام صادق (ع) فرمود : سوره مبارکه((احقاف)) را به جهت دفع دیو و پری هفت بار بخواند و نبز منقول است که هر کس این سوره را بنوبسد وبا خود نگهدارد از شر دیو و پری ایمن گردد و در خواب وبیداری از همه محذورات محفوظ ماندو اگر شب ان را زیر بالین گذارد هیچ اسیبی در موقع شب به او نمی رسد

 10. #10
  کاربرسایت کشف الیقین آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۵-۰۷
  نوشته ها
  30
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مرجع کامل اطلاعات در مورد جن و ماوراء طبیعی ؟

  اقسام واصناف جن

  رسول اکرم (ص)فرموده است :خداوند جن را سه قسم افرید:

  1. قسم اول مار ها وعقرب ها وحشراتند.
  2. قسم دوم مانند باد در هوا روانند.
  3. وقسم سوم حساب وکتاب دارند

 11. #11
  کاربرسایت کشف الیقین آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۵-۰۷
  نوشته ها
  30
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مرجع کامل اطلاعات در مورد جن و ماوراء طبیعی ؟

  اقسام واصناف جن

  رسول اکرم (ص)فرموده است :خداوند جن را سه قسم افرید:

  1. قسم اول مار ها وعقرب ها وحشراتند.
  2. قسم دوم مانند باد در هوا روانند.
  3. وقسم سوم حساب وکتاب دارند

 12. #12
  کاربرسایت کشف الیقین آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۵-۰۷
  نوشته ها
  30
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مرجع کامل اطلاعات در مورد جن و ماوراء طبیعی ؟

  خصوصیات و خصلت جن

  جن در خصلت شبیه ترین موجودات به انسان است . یعنی موجودی که مانند انسان بلکه مانند هر حیوانی تولد دارد و مانند انها مرگ دارد، ذریه دارد ، دو جنسی است از اتش افریده شده است، نامرئی هستند وسرعت وحرکت در انها وجود دارد که سرعتش برای بشر غیر قابل تصور است در حالیکه ملائکه این گونه نیستند و بعضی جن را موجودی خیالی پنداشته وبرای ان وجود خارجی قائل شده اند

 13. #13
  کاربرسایت کشف الیقین آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۵-۰۷
  نوشته ها
  30
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مرجع کامل اطلاعات در مورد جن و ماوراء طبیعی ؟

  فضلیت سوره جن

  این سوره چنانکه از نامش پیداست،عمدتآ درباره خلق این ناپیدایی به نام (جن) سخن می گوید سخن از ایمان به پیامبراسلام وخضوع در برابر قران مجید، و ایمان واعتماد انها به معاد،و وجود گروهی مؤمن و کافر در میان انان ومسائلی ازاین قبیل است . و در حدیثی از امام صادق(ع) امده است :هر کس بسیار سوره جن را بخواند هرگز در زندگی دنیا چشم زخم جن و جادو سحر ومکر انها به او نمی رسد ، با محمد (ص) همراه خواهد بود و می گوید : پروردگارا ! من کسی را بجای او نمی خواهم ، وهرگز از او به دیگری متمایل نمی شوم.

 14. #14
  کاربرسایت کشف الیقین آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۵-۰۷
  نوشته ها
  30
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مرجع کامل اطلاعات در مورد جن و ماوراء طبیعی ؟

  تفاوت انسان وجن

  جن به دلیل عنصر ومبدأ اولی اش در خلقت با انسان متفاوت است ،تفاوتهایی با انسان دارد ودر بعصی قسمتها ،در انچه که فضیلت و کمال واقعی است ،از انسان پائین تر است ودر بعضی چیزها از انسان بیشتر دارند که انها کمال واقعی شمرده نمی شود. انچه این ها در ان از انسان پائین ترند این است که در مراحل ایمانی و معنوی مانند انسان نیستند. البته مانند انسان مؤمن وغیر مؤمن،مشرک یا منکر خدا وانبیاء دارند . ولی افراد اینها در ایمان ، ان مراتبی را که افراد بشر طی میکنند نمی توانند طی کنند مثلآ نمی توانند به مقام پیغمبری برسند ، در این جهت تابع بشر یعنی پیغمبرها ،هادی ،و راهنمای انها هستند نه این که از خود پیغمبری داشته باشند . فرازهایی در قران مجید وجود دارد که تا حدودی پرده از اسرار جهان جن بر می دارد . همانطور که در ایه شریفه امده است که : ((خلق الا نسان من صلصال کالفخار ،و خلق الجان من مارج من نار)). انسان را از گل خشکیده ای همچون سفال افرید ،و جن را از شعله های مختلف ومتحرک .

  خدا ادمی رااز صلطال خاک
  چنین افریده است وپاک ولی جنیان را چومی افرید
  ز یک شعله اتش ، بکردی پدید

 15. #15
  کاربرسایت کشف الیقین آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۵-۰۷
  نوشته ها
  30
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مرجع کامل اطلاعات در مورد جن و ماوراء طبیعی ؟

  نوحه جنیان بر امام حسین(ع)

  از ام سلمه همسر پیامبر اکرم (ع)نقل شده که گفت :از هنگام رحلت پیغمبر(ع) نوحه جن را شنیدم ،تنها یک شب صدای انها به گوشم رسیدکه دانستم فرزندم حسین (ع)را کشتند ،زنی از جنیان امدو گفت: ایا عینای فانهملا بحمد

  فمن یبکی علی الشهداء بعدی؟ علی رهط نفوذهم المنایا

  الی متجبر من نسل عبد

  ای چشمان من از دیده اشک فروبار،که چه کسی است بعد از من بر ان شهیدان بگرید،بر ان گروهی اشک ریز که مرگ انان را به سوی جباری از نسل بندگان رهنمون می شود.

 16. #16
  کاربرسایت کشف الیقین آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۵-۰۷
  نوشته ها
  30
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: مرجع کامل اطلاعات در مورد جن و ماوراء طبیعی ؟

  در خواست ازدواج جن از انسان

  ((درخواست ازدواج جن از انسان))

  حجه الاسلام آقا سید محمد ابراهیم حسینی (صدر)نقل فرمودند که :

  من در سال1374 در روستای کرزان از توابع تویسرکان منبر می رفتم.روز تاسوعا بود. بامیزبان خود اقای محمود افشاری برای گردش به صحرا رفتیم .پدری با دوفرزندش را دیدیم که لوبیای قرمز می کاشتند.بعد از احوالپرسی سخن معجزه ائمه به میان آمد.آقای کریمی داستان جالبی نقل کرد وگفت :یکی از بچه ها به نام عباس مرد متدین ودقیق در انجام تکالیف شرعی است که با مادر وهمسر خود زندگی می کند.روزی از محل کار خود خارج شده به سوی منزل میرود در بین راه صدای دختری به گوش میرسد که ایشان را با نام صدا میزند.وقتی که بر میگردد دختری زیبا با قیافه بسیار دلفریبی را مشاهده میکند آن دختر اظهار می کند عباس من عاشق تو شدم و در خواست ازدواج با تو را دارم .عباس با شنیدن این کلام در حالی که از اتهام مردم هراسان است که در کوچه با چنین دختری مشغول صحبت گردیده گفت :

  من همسر و مادری در تحت تکلف خود دارم و هیچ گونه توانایی اراده دو همسر ومادرم را ندارم .دختر اظهار میکند که من از شما توقع مخارج وغیره را ندارم بلکه نیازهای مادی شما را هم هرچه باشد برطرف خواهم کرد . عباس می گوید چون نمی خواستم در جایی که مردم متوجه بودند با او صحبت کنم تا مبادا آبرویم خدشه دار شود لذا بی اعتنایی کرده و به سوی منزل روانه شدم . وقتی به منزل رسیدم دیدم جلوتر از من آمده و در منزل نشسته است .گفتم: من تا به امروز اصلا تو را ندیده ام تو چطور ندیده عاشق من شده ای؟ گفت : من از طایفه جن هستم انسان نیستم ولی چکنم عاشق و دلباخته تو شده ام از تو تقاضای ازدواج دارم و تمام زندگی ترا تضمین میکنم که با خوشبختی زندگی کنی .عباس میگوید او هرچه اصرار می کرد من مخالفت میکردم تا اینکه گفت : عباس من میروم تو تا فردا با مادر و همسرت مشورت کن. در همین حال مادر وهمسرم نشسته بودند گفتند : گویا تو با کسی صحبت میکنی ما که غیر از تو کسی را نمی بینیم من جریان را شرح دادم مادرم گفت :

  عباس جن زده نشده باشی؟ آن روز گذشت فردا من طبق معمول به دکان رفته مشغول کار شدم ودر وقت همیشگی به خانه بر گشتم وقتی که وارد شدم دیدم باز آن دختر نشسته و منتظر است . بعد از سلام و جواب گفت : عباس! با مادر وهمسرت مشورت کردی؟ گفتم: دیروز من به تو گفتم من نیازی به ازدواج دوم ندارم و خواهش میکنم که دست از من بردار. او گفت: من در عشق تو بیقرارم و می سوزم استدعا میکنم با من ازدواج کنی و همین طور اصرار میکرد .گفتم : خلاصم کن من ابدا به ازدواج دوم تن نخواهم داد باز دیدم رهایم نمی کند ناچار برای خلاصی خود سیلی محکمی به صورتش زدم . نگاه به من کرد وگفت: اگر من چنین سیلی به تو بزنم زنده نخواهی ماند .در همین حال وقتی از من مایوس شد یک سیلی به من زد .دیگر نفهمیدم جریان چه شد وقتی مادر وهمسرم می بینند من نقش زمین شدم مرا به پزشک می رسانند .

  ولی چون کاملا لال شده بودم از معالجه من نا امید می شوند. عباس بعد از مدت مدیدی با همین حال که قادر به سخن نبود زندگی میکند تا اینکه روزی آرزو میکند که به زیارت امام رضا (ع) نائل آید و این آرزو را با اشاره به نزدیکان خود میفهماند . مادر وهمسر و برادری که در تهران زندگی میکرد به همراه عباس به مشهد مقدس عازم میشوند . یک هفته در مشهد میمانند و هر روز به زیارت مشرف میشوند تا اینکه روزی در منزل عباس امام رضا(ع) وامام زمان (عج) را در خواب میبیند و شفای کامل پیدا میکند

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. دستگیری یک قاضی شیعی در هنگام طواف خانه خدا
  توسط ganjineh در انجمن مباحث حقوقی و قضائی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۰۴ آذر ۸۸, ۱۹:۰۲
 2. جنگلداری و منابع طبیعی
  توسط mohitzist در انجمن پیرامون محیط زیست
  پاسخ ها: 175
  آخرين نوشته: جمعه ۲۵ آبان ۸۶, ۲۱:۵۱
 3. مزایای زایمان طبیعی
  توسط M.MEDICAL در انجمن بخش زنان
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۳۰ مهر ۸۶, ۱۸:۳۶
 4. راه های افزایش طبیعی HGH (هورمون رشد انسانی) در بدن
  توسط M.MEDICAL در انجمن بهداشت عمومي
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۱۰ مهر ۸۶, ۱۳:۲۲
 5. مراحل مربوط به امداد رساني در بلایای طبیعی
  توسط hrg1356 در انجمن آموزش عمومی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۰۵ مرداد ۸۶, ۱۸:۵۷

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •