نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: مثلث برمودا واقعيتي مجهول !مثلث برمودا واقعیتی مجهول

 1. #1
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  مثلث برمودا واقعيتي مجهول !مثلث برمودا واقعیتی مجهول

  مثلث برمودا واقعیتی مجهول
  مثلث برمودا واقعا یک مثلث نیست، بلکه شباهت بیشتری به یک بیضی (و شاید هم دایرهای بزرگ) دارد که در روی بخشی از اقیانوس اطلس در سواحل جنوب شرقی آمریکا واقع است. راس آن نزدیک برمودا و قسمت انحنای آن از سمت پایین فلوریدا گسترش یافته و از پورتوریکو گذشته ، به طرف جنوب و شرق منحرف شده و از میان دریای سارگاسو عبور کرده و دوباره به طرف برمودا برگشته است. طول جغرافیایی در قسمت غرب مثلث برمودا 80 درجه است، بر روی خطی که شمال حقیقی و شمال مغناطیسی بر یکدیگر منطبق میگردند. در این نقطه هیچ انحرافی در محاسبه نمیشود.

  وینسنت گادیس که مثلث برمودا را نامگذاری کرده، آن را به صورت زیر توصیف میکند: « یک خط از فلوریدا تا برمودا ، دیگری از برمودا تا پورتویکو میگذرد و سومین خط از میان باهاما به فلوریدا بر میگردد. »

  این محل فتنهانگیز و تقریبا باور نکردنی اسرار غیر قابل توصیف جهان را به خود اختصاص داده است. مثلث برمودا نامش را در نتیجه ناپدید شدن 6 هواپیمای نیروی دریایی همراه با تمام سرنشینان آنها در پنجم دسامبر 1945 کسب کرد. 5 فروند از این هواپیماها به دنبال اجرای ماموریتی عادی و آموزشی ، در منطقه مثلث ، پرواز میکردند که با ارسال پیامهایی عجیبی درخواست کمک کردند. هواپیمای ششم برای انجام عملیات نجات ، به هوا برخاست که هر شش هواپیما به طرز فوقالعاده مشکوکی مفقود شدند.

  آخرین پیامهای مخابره شده آنها با برج مراقبت حاکی از وضعیت غیر عادی ، عدم روئیت خشکی ، از کار افتادن قطب نماها یا چرخش سریع عقربه آنها و اطمینان نداشتن از موقعیتشان بود. این در حالی بود که شرایط جوی برای پرواز مساعد بود و خلبانان و دیگر سرنشینان افرادی با تجربه و ورزیده بودند. با وجود مدتها جستجو هیچ اثری از قطعه شکسته ، لکه روغن ، آثاری از اجسام شناور ، خدمه یا تجمع مشکوکی از کوسهها دیده نشد. هیچ حادثهای چه قبل و چه بعد از آن ، تا این حد حیرتآورتر از ناپدید شدن دسته جمعی هواپیماهای مذکور نبوده است. در حوادثی مشابه در این منطقه قایقها و کشتیهایی مفقود شدهاند در برخی موارد هم فقط خدمه و سرنشینان ناپدید گشتهاند.

  توضیحات و علل فرضی مختلفی درباره حوادث مثلث برمودا ارائه شده است که معمولترین فرضیات بر اساس مرگ غیر طبیعی (زیرا هیچ جسدی تا کنون بدست نیامده است.) بنا شده است. این توضیحات عبارتند از:
  جزر و مد ناگهانی دریا در نتیجهدر اعماق دریا ، وزش بادهای مخرب و اختلالات جوی ،که موجب انفجار هواپیماها میشود، گرفتار آمدن در جاذبه یک گرداب یا که باعث سقوط و انهدام هواپیماها یا انحراف مسیر کشتیها و مفقود شدن آنها در آب میشود، تحت تاثیر نیرویی مغناطیسی قرار گرفتن و اختلالات امواج الکترومغناطیسی، ولی این دلایل توجیه قابل قبولی برای ناپدید شدن هواپیماها و کشتیهای متعدد در یک منطقه نیست.

  دستگیری و ربوده شدن به وسیله زیردریایی یامتعلق به کراتی دیگر که برای تحقیق درباره حیات و زندگی باستان و حال ما انسانها به آمدهاند، میتواند علتی غیر طبیعی برای توجیه وقایع باشد.
  یکی از عجیبترین پیشنهادات در این مورد بوسیله ادگار کایس ، پیشگو و روانکاو و حکیم در دهه پنجم قرن بیست ، ارائه شده است. به عقیده وی قرنها قبل از کشف ، بومیان سواحل اقیانوس اطلس از کریستال به عنوان یک منبع انرژی و قدرت استفاده میکردند. به نظر کاین نوعی نیروی شیطانی القا شده از سوی آنها ، در عمق یک مایلی در قسمت غرب اندروس غرق شده که هنوز در برخی مواقع باعث از کار انداختن ابزار و وسایل الکتریکی کشتیها ، هواپیماها و در نهایت نابودی آنها میگردد.

  ام. ک. جساپ که یک فضانورد ، منجم و متخصص کره ماه است، در کتابش به نام « در مورد بشقاب پرندهها » ابزار میدارد که ناپدید شدن کشتیهای مشهور در مثلث برمودا ، به وسیله اجسام پرنده صورت گرفته است. وی مفقود شدن خدمه آنها را نیز به اجسام مزبور ربط میدهد. به عقیده جساپ یوفوها هر چه هستند، حوزه مغناطیسی موقتی ایجاد میکنند که دارای طرحی یونیزه شده است و میتواند باعث متلاشی شدن یا ناپدید شدن هواپیماها و کشتیها گردد. او روی این سوال کار میکرد که چگونه کنترل شده و میتواند باعث نامرئی شدن گردد. نظریه میدان واحد انیشتین او را مجذوب کرده بود. جساپ هر دو اینها را کلیدی میدانست برای ظهور و محو شدن ناگهانی بشقاب پرندهها و ناپدید شدن کشتیها و هواپیماها. ولی مرگ امکان ادامه فعالیت و نتیجه گیری را از جساپ گرفت و تحقیقاتش نیمه تمام ماند
  يك دانشمند ژئوفيزيك ساكن شهر وارونژ روسيه مدعي كشف علت طبيعي روي دادن حوادث ناگوار در منطقه «مثلث برمودا» شد.

  «ولاديسلاو بوكريف» در اين زمينه گفت: ويژگي عجيب مثلث برمودا توسط طبيعت برنامهريزي شده است كه يكي از شعبات جريانات گرم گلفاستريم، با گردش در جهت عقربه هاي ساعت در منطقه درياي «سارگاسوف»، با جهش در ساحل فلوريدا به سمت عرض شمالي بالا روي مي دهد.

  اين حركت به ياد آورنده پرتاب كننده ديسكي مي باشد كه در آغاز خود مي چرخد و تنها در لحظه اي كه بالاترين سرعت زاويهيي را بدست آورد، ديسك را به جلو پرتاب مي كند.

  برمودا، گودالي مستقل و عظيم است. جريانات حلقهيي آن، مشروط به اشكال خطوط ساحلي و عمق كم آن است كه تا 26 متر مي باشد.

  به نظر وي وجود ميكرو و ماكرو گودال هايي در اين منطقه، مولد آشفتگي هاي جاذبهيي و مغناطيسي مي باشد كه در نتيجه آن دستگاه ها از كار افتاده و ارگانيزم انسان سنگينياي را تحمل مي كند كه گاهي مرگبار است.

  وي مي گويد: از آنجايي كه در اين منطقه، گردش آب در جهت عقربههاي ساعت است، برمودا همانند گرداب اشيا را به سمت خود مي كشد، يعني بردار جاذبه به سمت عمق دريا و مركز زمين است.

  به گفته اين دانشمند روسي، برمودا براي وسايط نقليه هوايي و دريايي تنها در زمان وقوع جزر در دريا خطرناك است. در اين فاز، ابتدا گودال هاي آبي و پس از آن گودال هاي هوايي پديدار مي شوند. اين وضعيت همانند فنجاني است كه به طور ناگهاني انتهاي آن را باز كنند. آب به سمت شكاف حركت مي كند و حركتي گردشي به خود مي گيرد و در امتداد خود، جريان هوايي را مي راند.

  اين دانشمند ژئوفيزيك روسيه مي افزايد: با دانستن فاز جريان مد و ويژگي تشكيل جريانات، مي توان روشي را ايجاد كرد كه وقوع حادثه را در اين مثلث ناآرام، همچنين در ساير نقاط خطرناك جهان هشدار دهد.
  آیا روز ی می توان فهمید واقعیت جریان این مثلث چیست ؟
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 2. #2
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : مثلث برمودا واقعيتي مجهول !مثلث برمودا واقعیتی م�

  به عبارت دیگر :
  مطمئنا كساني كه سنشان بيشتر از 20 سال است، ديويد كاپرفيلد و شيرين كاري هايش را به خاطر دارند؛ عبور از ديوار چين، نصف شدن توسط اره برقي و ...، اما از ميان همه اين شيرين كاري ها، يكي از همه ترسناك تر به نظر مي رسيد: ديويد كاپرفيلد در برمودا . قرار نيست امروز پرده از اسرار ديويد كاپرفيلد برداريم، امروز قرار است با خوفناك ترين منطقه جغرافيايي جهان و اسرار آن آشنا شويم: مثلث برمودا


  پيشينه
  واژه مثلث برمودا اولين بار در سال 1964 توسط وينسنت گاديس استفاده شد. او در مقاله اي با همين نام براي اولين بار از مفقود شدن تعداد زيادي هواپيما و كشتي در مثلث برمودا خبر داد. پيش از او جورج.اكس.سندز هم در سال 1952 به اين اتفاقات عجيب اشاره كرده بود. در سال 1969 جان والاس اسپنسر كتابي با نام برزخ گمشده در مورد مثلث برمودا نوشت و كمي بعد از آن، مثلث شيطان ديگر نام شناخته شده در جهان به شمار مي رفت، اما رازآلودگي اين منطقه جغرافيايي مربوط به قرن حاضر نيست. اولين بار افسانه برمودا در نوشته هاي كريستف كلمب- كاشف نامي - مطرح شده است. با مطالعه نوشته هاي روزانه او مشخص مي شود كه اولين مشكل او در كشف دنياي جديد در درياي سارگاسو پديد آمده است. در يادداشت هاي او آمده است كه خدمه با ديدن پرندگان دريايي انتظار داشتند در فاصله كوتاهي به خشكي برسند، اما حتي چند روز دل دريا را شكافتن هم آنها را به ساحل يا حتي جزيره كوچكي نرساند. او در همين يادداشت ها به تاريخ چند روز بعد، فرود آمدن شهاب بزرگي را از آسمان به صورت توپي از نور كه از بالا افتاده است ثبت مي كند. كلمب در همين يادداشت ها مي نويسد كه چند روز بعد او و چند نفر از خدمه اش نورهاي رقصاني را در افق مشاهده كرده اند.

  اين دست گزارش ها در مورد برمودا چه از سوي كلمب و بعدها ديگر دريانوردان، هميشه اين منطقه جغرافيايي را به منطقه اي وهم آلود تبديل كرده است. از روزي كه كلمب به عنوان اولين انسان از دنياي قديم در اين منطقه پا گذاشته است تاكنون، اتفاقات ناگوار و مشكوكي در اين منطقه پيش آمده، بخصوص در يكصد سال گذشته كه با عبور هواپيماها از اين منطقه، ترافيك آن سنگين تر هم شده است. در همين دوره تا به حال يكهزار نفر جان خود را در برمودا از دست داده اند، اما در اينجا مسئله اي مهمتر از مرگ انسان ها مطرح است؛ اين افراد چگونه كشته شده اند؟ يا اگر كمي خرافاتي باشيم آيا اصلا كشته شده اند يا نه؟
  _________________
  همانا عیار هر شخص را به عملش می سنجند نه به گفتارش !
  بازگشت به بالا
  ديدن مشخصات كاربر ارسال پيغام خصوصي ارسال ايميل
  HRG
  Commander
  Commander


  تاريخ عضويت: 03 Jun 2006
  ارسالها: 4953


  ارسالارسال شده: شنبه Sep 09, 2006 9:00 pm موضوع: پاسخ بصورت نقل قول ويرايش/حذف اين نامه حذف اين نامه ديدن IP فرستنده
  موقعيت جغرافيايي
  مثلث برمودا در شرق فلوريداي آمريكا در اقيانوس اطلس قرار دارد. مثلث، واژه مناسبي براي اين منطقه نيست، چون درواقع اين منطقه يك بيضي (يا شايد دايره اي بزرگ) است. راس آن نزديك برمودا و قسمت انحناي آن از سمت پايين فلوريدا گسترش يافته و از پورتوريكو گذشته، به طرف جنوب و شرق منحرف شده و از ميان درياي سارگاسو عبور كرده و دوباره به طرف برمودا برگشته است. گفته مي شود طول جغرافيايي كرانه غربي برمودا 80 درجه است و روي خطي كه شمال حقيقي و شمال مغناطيسي در آن روي هم منطبق هستند، قرار دارد. در اين نقطه هيچ انحرافي در عقربه قطب نما محاسبه نمي شود، اما نظر ديگري در اين مورد وجود دارد كه مي گويد كرانه غربي برمودا 6 درجه با مركز تلاقي شمال حقيقي و مغناطيسي اختلاف درجه دارد. به هر حال همان طور كه مشاهده مي شود ابهامات در مورد اين مثلث شيطاني بسيار زياد است. بارزترين ويژگي اقليمي برمودا گرما و باران بسيار زياد است. بارش سالانه و طبيعي باران در اين منطقه 60 اينچ (152 سانتي متر) برآورده مي شود. اين ميزان، برآورد بارش سالانه آن است، اما گفته مي شود هربار كه يك توفان استوايي يا هاريكين (توفان هاي پرقدرت تر از توفان هاي استوايي مثل كاترينا) به اين منطقه مي رسد، ده ها اينچ باران فقط در عرض چند ساعت بر سطح منطقه باريده مي شود. برمودا در بين جغرافي دانان به خاطر تغييرات ناگهاني آب و هوايي و پديد آمدن توفان، بسيار مشهور است، به گونه اي كه در چندين مورد گزارش شده است كه پديده هاي اقليمي فقط در عرض چند ثانيه شكل گرفته اند. بادهاي بسيار سهمگين و بارش هاي سيل آسا هم هميشه از ويژگي هاي اين پديده هاي اقليمي كه معمولا توفان هستند، به شمار مي روند.
  در زير دريا هم وضع به همين منوال است. توپوگرافي كف اقيانوس در اين منطقه يكي از عجايب روزگار به شمار مي رود. باور عموم بر اين است كه اين منطقه از اقيانوس بسيار كم عمق است. اين قضيه در مناطقي از مثلث برمودا كه به فلوريدا نزديك است، صادق است، اما فقط چند مايل دورتر از آن، جايي كه صفحه قاره اي اطلس شمالي شكسته مي شود، ناگهان عمق آب به 12 هزار فوت مي رسد. عميق ترين منطقه مثلث برمودا با نام گودال پورتوريكو در 100 مايلي شمال پورتوريكو قرار دارد كه عمق آن 30هزار فوت تخمين زده مي شود. اين الگوي بسيار نامنظم توپوگرافي باعث شده است كه تا به امروز هيچ نقشه دقيق و واضحي از اين منطقه ارائه نشود. دانستني هاي جغرافي دانان در مورد سطح كف اقيانوس در اين منطقه بسيار محدود است و گفته مي شود در كف آن انواع غارها و پستي و بلندي هاي كوچك و بزرگ وجود دارد، البته محدوديت دانستني هاي ما از كف اقيانوس ها تنها به اين منطقه محدود نمي شود، با اين حال اخيرا دانشمندان با جرياني پرقدرت در زير جريان هاي معمولي اقيانوسي در اين منطقه برخورد كرده اند كه دقيقا برخلاف جريان هاي معمولي حركت مي كند. اين جريان پنهان تاثيرات زيادي بر آب هاي منطقه مي گذارد. يكي از اسرارآميزترين آنها، به وجود آمدن احجام بزرگ و سفيدي ست كه فقط از طريق ماهواره ها ديده مي شوند. شايد تطابق شمال حقيقي و شمال مغناطيسي در اين منطقه باعث وجود آمدن اين پديده هاي غريب و تا حدي ترسناك مي شود.

  در مورد خاصيت مغناطيسي اين منطقه هم بايد گفت چندي پيش تحقيقي گسترده در اين مورد از سوي ايالات متحده انجام گرفت. يكي از نتايج جالب آن، عدم وجود ميدان هاي بزرگ و شديد مغناطيسي ست؛ چيزي كه خلبانان هواپيماها و خدمه كشتي ها هميشه آن را مطرح مي كنند. البته دانشمندان معتقدند نبايد اين گفته را ناديده گرفت، چون هنوز چيزهاي بسيار زيادي در مورد ميدان مغناطيسي مثلث برمودا وجود دارد كه بر آنها پوشيده است.
  در شرق مثلث برمودا، همان طور كه گفته شد درياي سارگاسو قرار دارد. اين دريا، يكي از عوامل اصلي مشهور شدن برموداست. در اين منطقه از اقيانوس اطلس چند جزيره كوچك و چند دسته جلبك شناور بزرگ قرار دارد. بين اين جزاير و جلبك ها جريان آب گرمي درجهت عقربه هاي ساعت وجود دارد كه تاثير زيادي بر شرايط اقليمي منطقه مي گذارد و هميشه آن را آرام و مه آلود نگه مي دارد. اين دريا همان دريايي ست كه كلمب در آن گرفتار شده بود و به شوخي به ملوانان خود گفته بود كه هرگز نخواهند توانست از آن خارج شود. يكي ديگر از ويژگي هاي اين درياي خوف انگيز، قابليت آن براي كشيدن اجسام خارجي به درون خود است، به گونه اي كه گفته مي شود سارگاسو، قلب آهنربايي اطلس است.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 3. #3
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : مثلث برمودا واقعيتي مجهول !مثلث برمودا واقعیتی م�

  افسانه ها
  افسانه هايي كه در مورد مثلث برمودا در ميان مردم جهان وجود دارد بسيار عجيب و هولناك است. اولين موارد آنها همان طور كه اشاره شد به يادداشت هاي روزانه كريستوف كلمب بازمي گردد، اما اين يادداشت ها در برابر موارد بعدي بسيار معمولي تر و حتي گاهي منطقي تر به نظر مي رسند. عجيب ترين افسانه مثلث برمودا پرواز 19 است كه در دسامبر 1945 اتفاق افتاد. اين هواپيما در ساعت 2:10 از پايگاهي در ايالت فلوريدا به هوا بلند شد. اين پرواز، پروازي آزمايشي براي آزمايش بمب هاي جديد ارتش آمريكا بود. يك ساعت پس از پرواز، خلبان پرواز با راديو اعلام كرد كه هيچ كدام از سيستم هاي او كار نمي كنند. ايستگاه زميني از خلبان خواست به سمت شمال تغيير مسير دهد. چند دقيقه بعد ارتباط اين پرواز به همراه تمامي خدمه اش با زمين قطع شد و ديگر هيچ وقت اثري از لاشه هواپيما يا جسد خدمه اش يافت نشد. اين اتفاق در 5:50 بعدازظهر اتفاق افتاد. در ساعت 6:20 قايق نجات دامبو براي يافتن هواپيماي پرواز 19 راهي منطقه شد، اما هواي توفاني مانع كار آنان شد و پس از آن هرگز اثري از پرواز 19 يافت نشد.

  در مورد اكثر تراژدي هاي مثلث برمودا چند نكته مشترك وجود دارد. در بيشتر آنها ارتباط راديويي كشتي ها و هواپيماها تا آخرين لحظه با پايگاه زميني برقرار بوده و هميشه پيام هاي غيرعادي مخابره مي شده است كه حاكي از عدم كنترل آنان روي دستگاه ها و ابزارها بوده يا چرخش عقربه هاي قطب نما به دور خود و تغيير رنگ آسمان اطراف به زردي و مه آلودي، آن هم در روز صاف و آفتابي يا تغييراتي غيرعادي در آب ها كه تا لحظاتي قبل آرام بوده اند، بدون بيان هيچ دليل روشني از چگونگي آنها مخابره مي شوند.
  در مواردي هم گزارش شده كه نقطه تاريك بزرگي در ميان ستارگان در آسمان ديده شده كه نوري متحرك از طرف زمين به آن قسمت وارد شده و سپس هر دو ناپديد شده اند. در تمام مدت ديده شدن تاريكي، دستگاه ها و ابزارهاي قايق هاي ناظر از كار افتاده بودند كه پس از رفع تاريكي آسمان، دوباره شروع به كار كرده اند. در يك مورد هم پيامي عجيب از يك كشتي باري ژاپني بدين مضمون دريافت شده است: خطري همانند يك خنجر هم اكنون بسرعت مي آيد. ما نمي توانيم فرار كنيم . جالب است بدانيد پس از مخابره اين پيام، كشتي ناپديد شد و هرگز يافت نشد.
  اما عجيب ترين داستان برمودا به يك پرواز مسافري مربوط مي شود. ارتباط راداري اين هواپيماي مسافربري در حالي كه براي فرود آماده بود، ناگهان قطع شد و 10دقيقه، هيچ ارتباطي - چه راداري يا راديويي - با فرودگاه فلوريدا نداشت. پس از 10 دقيقه هواپيما دوباره در صفحه رادار ظاهر شد و بسيار عادي در باند فرود آمد، اما خلبان و خدمه آن از آنچه افراد پايگاه مي گفتند اظهار بي اطلاعي مي كردند، زيرا تا آنجا كه به آنها مربوط بود هيچ اتفاق غيرعادي نيفتاده بود، جالب اينكه ساعت هاي تمام سرنشينان 10 دقيقه از زمان واقعي عقب تر بود، درحالي كه هواپيما درست 20 دقيقه قبل از اين واقعه، وقت اصلي را با فرودگاه كنترل كرده بود و در آن هيچ اختلاف زماني بين فرودگاه و هواپيما وجود نداشت. آيا واقعا هواپيما 10 دقيقه از بعد زمان و مكان زمين خارج شده بود؟ آيا هواپيما براي 10 دقيقه به بعد زمان و مكان ديگري منتقل شده بود؟ اينها سئوالاتي ست كه به نظر مي رسد هرگز پاسخ منطقي براي آنها پيدا نخواهد شد و همگي به حضور شيطاني مثلث برمودا در آن منطقه مربوط مي شود.

  حقيقت برمودا
  دلايل منطقي و غيرمنطقي زيادي براي توجيه پديده هاي غيرطبيعي مثلث برمودا ارائه شده است كه به بعضي از آنها اشاره خواهد شد.

  آب و هواي استوايي: اين منطقه از لحاظ اقليمي، يكي از بحراني ترين مناطق اقيانوسي دنيا به شمار مي رود. همان طور كه گفته شد ممكن است در عرض چند دقيقه، توفاني عظيم در آن پديد بيايد؛ توفاني كه مي تواند هر هواپيما يا شناوري را در چند لحظه نابود كند. جالب است بدانيد اكثر اين توفان ها حتي توسط ماهواره ها هم شناسايي نمي شوند.
  دريانوردان آماتور: طبق آمارها در اين منطقه در جهان بيش از هر جاي ديگر درخواست كمك مي شود (حدود 8 هزار مورد در سال يا به عبارتي بيش از ۲۰ مورد در روز). اكثر اين درخواست ها از سوي ملوانان آماتور و غيرحرفه اي ست كه با داشتن ذهنيت منفي از برمودا، هر پديده اي را در اين منطقه، پديده اي ماوراي زميني مي دانند.

  زلزله هاي زيرزميني: هرچند تا به حال هيچ پديده زميني در اين منطقه رسما ثبت و گزارش نشده است، دانشمندان زلزله هاي زيادي را در كف اقيانوس در منطقه مثلث برمودا كشف كرده اند. اين زلزله ها مي توانند در مناطق كم عمق تر باعث پديده هاي مخربي همچون سونامي شرق آسيا شوند.

  جريان آب خليج: اين جريان اقيانوسي بسيار پرقدرت است و حتي گزارش شده كه سرعت آن در برخي مناطق به پنج مايل بر ساعت هم مي رسد. اين جريان براي اينكه قايق ها را چندصد مايل به اين طرف و آن طرف بكشاند، كافي ست؛ خصوصا اگر خدمه كشتي براي مقابله با اين جريان آمادگي قبلي نداشته باشند. اين جريان در تركيب با مغناطيس غيرمعمولي منطقه مي تواند باعث هر پديده پيش بيني نشده اي باشد.

  تئوري حباب هاي گازي: نظريه حباب هاي گازي نظريه اي عجيب، اما منطقي به نظر مي رسد كه از سوي برخي دانشمندان مطرح مي شود. اين دسته از دانشمندان بر وجود ميزان بسيار زيادي هيدرات گازي در اين منطقه اعتقاد دارند كه اين گازها باعث ايجاد چگالي زيادي در آب مي شود و همين امر مي تواند باعث بروز پيامدهاي ناگواري شود.

  علاوه بر اين نظريه هاي علمي، نظريات غيرمعقول و ماورايي زيادي هم در مورد اتفاقات برمودا ارائه شده است كه بيشتر از سوي انسان هاي خرافاتي عنوان و پذيرفته مي شوند.
  برخي معتقدند موجوداتي فرازميني اين منطقه را براي انتخاب نمونه هاي آزمايشگاهي خود كه انسان ها باشند انتخاب كرده اند و هرچند وقت يك بار يك يا چند نمونه را با خود به فضاي ماوراي زمين مي برند. با اين حال حتي همين انسان ها هيچ گزارشي از ديده شدن بشقاب پرنده ها منتشر نكرده اند. برخي ديگر مي گويند مثلث برمودا محلي ست كه شهر گمشده آتلانتيس در آن قرار دارد، البته اين نظريه هم در حد همان موجودات فضايي ست و نمي توان آن را باورپذير دانست. در اين مورد نظريات ديگري هم وجود دارد كه همگي از نظر علمي غيرقابل توضيح هستند.
  به هر حال تا روزي كه علم انسان دانش محور، اسرار اين مثلث شيطاني را حل نكند، ايده هاي غيرعلمي ادامه خواهد داشت.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 4. #4
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : مثلث برمودا واقعيتي مجهول !مثلث برمودا واقعیتی م�

  مثلث اژدها
  درياي شيطان و مثلث اژدها در درياي فيليپين در شرق سواحل چين به خاطر بلعيدن يكباره شناورها و خدمه اش مشهور است. در حالي كه طبق افسانه هاي محلي و بومي، اين منطقه متعلق به سلسله هاي پادشاهي گمشده اي است كه در زير دريا مستقر شده اند، دانشمندان معتقدند اين منطقه هم همانند مثلث برمودا در ديگر سوي جهان داراي خواص مغناطيسي ويژه اي ست.
  افسانه ديگري در مورد مثلث اژدها وجود دارد كه طبق آن اژدهايي در اعماق آب هاي اين منطقه زندگي مي كند و هر گاه كه اژدها حركت مي كند، امواج وحشتناكي در پي حركت او به وجود مي آيد. به هر حال دولت ژاپن در سال 1950، اين منطقه را منطقه خطرناك معرفي كرد و به ماهيگيران و ديگران توصيه كرد به اين منطقه سفر نكنند. در سال 1952 هم شناوري تحقيقاتي از جانب دولت ژاپن براي بررسي ابهامات موجود به درياي شيطان ارسال شد كه هيچ گاه باز نگشت و تمام 9 محقق و 22 سرنشين آن براي هميشه مفقود شدند

  تصاویر کشتیهایی که در زمانهای مختلف در برمودا ناپدید شدند اولین 1780 میلادی و آخرین سال 1999 میلادی
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  تصاویر طیاره های گرفتار در برمودا .اولی 1942و آخری همین سال 2002
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  ناجى نجار" دركتاب خود مى نويسد: مثلث برمودا در غربى تربن نقطه اقيانوس اطلس، در دهانه درياى كارائيب و در مسير جريان آبى "گلف استريم " قرارگرفته است . اين منطقه را مى توانيم به صورت مثلثى فرض كنيم كه رأس مثلث در جزاير برمودا و قاعده آن در جزاير پورتوريكو و شبه جزيره فلوريدا قرار بگيرد. سرگردانى دانشمندان در مورد رويدادهاى مثلث برمودا، تنها به حوادث اسرارآميزى كه كشتى ها و هواپيماها را دركام خود فرو مى برد، منحصر نيست. بلكه حوادث ديگرى نيز در اين منطقه روى مى دهد كه شگفتى آن كمتر از حوادث كشتى ها و هواپيماها نمى باشد، كه تاكنون بيش از هزار نفر از خلبانان و ملوانان و ديگر مسافران دريايى و هوايى، به هنگام عبور از اين منطقه اسرارآميز جان خود را از دست داده اند 0 از حوادث شگفت انگيز مثلث برمودا، اين است كه مسافران به هنگام نزديك شدن به اين منطقه، يك مرتبه متوجه مى شوند كه ساعت هاى آن ها دچار اختلال شده، و عقربه ها موازنه خود را از دست داده اند. خلبان ها و ملوان ها نيز متوجه مى شوندكه همه بى سيم ها و ديگر وسايل ارتباطى ازكار افتاد اند.

  دانشمندان تصريح كرده اندكه آن چه در اين منطقه از اقيانوس اطلس مى گذرد، در هاله اى از ابهام پوشيده است وكسى نتوانسته توجيه علمى آن را پيداكند. حوادثى كه در 150 سال اخير در برمودا روى داده و دانشمندان را دچار سردرگمى كرده است، بسيار جالب و در عين حال پيچيده است. سرگذشت كشتى )مارى سيلست "، سرگذشت اتلانتا" ناو جنگى انگلستان، سرگذشت پنج هواپيماى ناپديد شده آمريكايى، سرگذشت 240 كشتى اكتشافى، سرگذشت جت هاى سوخت رسان، سرگذشت ناو جنگى اوچكرافت(، حوادث سال 1975 و،197 از حوادث برمودا است.

  بيش از يكصد حادثه مهم هوايى- دريايى در سى سال گذشته در آمار رسمى كشورها ثبت شده است كه از ناپديد شدن بيش از يك صد هواپيما وكشتى در اين منطقه اسرارآميز حكايت مى كند. همه اين حوادث به صورت مرموزى در مثلث برمودا و در منطقه اى بين جريره هاى برمودا و جزيره هاى پاناما به وقوع پيوسته است و سرنخى از اين حوادث به دست پژوهشگران نيفتاده است 0 رويدادهاى مثلث برمودا به عنوان يك سلسله حوادث پيچيده فضايى، به دانشمندان متخصص اين فن عرضه شدكه شايد بتوانند راه حلى براى تكرار نشدن اين حوادث پيدا كنند. زيرا اين حوادث يكى از زيان بارترين حوادث دريايى و هوايى است كه از اين رهگذر به زندگى هزاران خلبان، ملوان، خدمه و مسافر خاتمه داده شده و صدها كشتى، هواپيما، زيردريايى، ناوگان و ناوشكن در اين حوادث ناپديد شد ه اند. نتيجه پژوهش هزاران پژوهشگر اين شدكه تعدادى فرضيه يا تئورى غيرقابل اعتمادكه احيانا با يكديگر نيز تضاد داشتند، عرضه شدكه اين تئورى ها هرگز مشكلى را حل نكرد.

  برخى از پژوهشگران ميان حوادث مثلث برمودا و بشقاب هاى پرنده، ارتباطى قائل شده اند. بعضى ديگر شكل مثلث را در پديد آمدن اين حوادث، مولر دانسته اند. برخى ديگر اين حوادث را مربوط به اشعه هايى مى دانند كه از شهر خيالى "اطلنطيد" برمى خيزد و موجب بروز اين حوادث مى شود. و برخى ديگر، آن ها را معلولا هرم هايى مى دانند كه چون اهرام مصر در زير آب وجود دارد و موجب اين رويدادها مى شوند. برخى ادعاكرده اند، مثلث برمودا همان جزيره خضرا است.

  خبر :
  پرفسور مورفی یکی از چند دانشمند پرورش یافته انیشتین چند وقت پیش بصورت کاملا مرموزی داخل اتوموبیل خودش مرده پیدا شد-این پرفسور نظریه ارایه کرده بود که در آن عنوان شده بود اگر شی را تحت یک میدان الکترومغناطیسی شدید قرار دهیم ناپدید میشود . این نظریه مورد توجه وزارت دفاع و نیروی دریایی آمریکا واقع میشود - نیروی دریایی طی یک عملیات یک کشتی را با حدود 10 نفر سرنشین تحت یک میدان مغناطیسی شدید قرار میدهد-این عملیات تحت تدایر شدید امنیتی انجام میشود و طی آن کشتی بمدت 5 دقیقه ناپدید میشود و وقتی میدان مغناطیسی برداشته میشود کشتی دوباره ظاهر میشود اما پرسنل کشتی بشدت دچار حالتهای خاص عصبی شده و پی در پی استفراغ میکنند. بلافاصله این افراد به بیمارستان منتقل میشوند.
  از سرنوشت آنها اطلاعاتی در دست نیست اما پرفسور مورفی که خود بانی این نظریه بوده پس از مشاهده نتایج برخلاف نظر نیروی دریایی و سازمان سیا اقدام به نوشتن کتابی درباره نظریه خود میکند.
  این پرفسور درست روزی میمیرد که کتاب را برای چاپ به ناشر سپرده بود و کتابش پس از مرگش هرگز چاپ نشد.
  اما در یادداشتهایی که از ایشان و توسط خانواده اش انتشار یافت به گوشه ای از جزییات عملیات اشاره شده است.
  نیروی دریایی آمریکا مدعی شد که هرگز چنین عملیاتی انجام نداده ولی تایید کرد که پرفسور مورفی چنین ایده ای را برای اجرا به آنها ارایه داده است ولی بخاطر نیاز به انرژی فوق العاده زیاد(معادل انرژی تولید شده توسط یک نیروگاه اتمی) انجام نشد.
  اما سوالاتی که مطرح میشود چنین است :
  مرگ مشکوک پرفسور هنوز در ابهام میباشد.
  آیا میشود تصور کرد مردی مانند ایشان دچار توهم شده باشد زیرا در یادداشتهای چاپ شده نام حتی افرادی ذکر شده که پرفسور در طول عمرش حتی یکبار هم آنها را ندیده و نشانیی هایی از محل اجرا میدهد که دقیقا با یکی از مناطق تحت حفاظت نیروی دریایی آمریکا همخوانی دارد.(نام افراد با سمتهاشون در نیروی دریایی)
  در یادداشتها چنان از جزییات حرف میزند که ممکن نیست کسی بتواند چنین خیال پرداز باشد.
  ناشری که گفته شده اعلام کرده بله چنین کتابی برای چاپ به ایشان سپرده شده اما سیا بلافاصله پس از ترک محل توسط پرفسور اقدام به مصادره کتاب با عنوان به مخاطره افتادن امنیت ملی آمریکا میکند) ولی خود ناشر هرگز آن را نخوانده است و به محتویات آن آگاه نبوده !!!؟؟؟
  جسد پرفسور هرگز به خانوادش داده نشد حتی در مراسم تدوفین نیز حضور افراد و ماموران آمریکایی مشهود بود (فقط برای شناسایی و تایید آن را به همسر پرفسور نشان میدهند)-و علت مرگ نیز سکته قلبی عنوان شد!!!؟؟؟
  لازم به ذكر است منطقه اعلام شده در ياداشتها جايي در نزديكي جزاير هاوايي ميباشد.

  گورستان آتلانتيك
  از افسانه تا واقعيت

  هواپيماهاي پرواز شماره ۱۹
  57 سال قبل در يك روز آفتابي ۵ هواپيماي نيروي دريايي آمريكا كه به پرواز شماره ۱۹ معروف شدند، پايگاهي در فلوريدا را براي انجام يك گشت روزمره ترك كردند، اما هرگز هواپيماهاي مزبور ويا خدمه آنان پس از ترك پايگاه مشاهده نشدند و بدين ترتيب افسانه اي متولد شد.
  نام مثلث برمودا به منطقه اي در اقيانوس اطلس اطلاق مي شود كه از سه رأس ميامي، برمودا و پورتوريكو تشكيل شده واگرچه هيچكس آمار دقيقي در دست ندارد، اما مي دانيم كه در قرن گذشته تعداد كثيري كشتي و هواپيما درون اين مثلث فرضي و بدون باقي گذاشتن كمترين نشانه اي ناپديد شده اند.
  ويژگي هاي غيرعادي اين منطقه از زمين درگذشته نيز مورد توجه قرار گرفته، به طوري كه كريستوفر كلمب نيز در دفترچه ثبت وقايع از رفتار غيرعادي قطب نماي خود در گذر از اين منطقه سخن گفته است. با وجود توجهي كه از دوران قديم به اين ناحيه وجود داشته، نام مثلث برمودا از زماني بر سر زبان ها افتاد كه وينسنت گاديس در آگوست سال ۱۹۶۴ در گزارشي كه راجع به ناپديدشدن پرواز شماره ۱۹ براي مجله «آرگوسي» نوشت، براي نخستين بار اصطلاح مزبور را بيان كرد ومقاله وي اسطوره سازي در اين خصوص را جان تازه اي بخشيد.
  تاكنون فرضيه هاي عجيب وغريب بسياري براي توصيف آنچه كه بر سر مسافران گمشده آمده، توسط افراد مختلف ارائه شده است.
  هيولاهاي دريايي غول پيكر، اسكوئيدهاي عظيم الجثه و يا موجودات فرازميني از جمله عواملي بوده اند كه ناپديد شدن ها به آنان نسبت داده شده و ربوده شدن توسط موجودات فضايي، وجود يك بعد ناشناخته و همچنين خروج مقادير عظيمي گاز متان از اعماق اقيانوس در دوره هاي مختلف به عنوان عامل اصلي اين وقايع مورد اشاره قرار گرفته است.
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 5. #5
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  پاسخ : مثلث برمودا واقعيتي مجهول !مثلث برمودا واقعیتی م�

  مثلث برمودا
  جان ريلي، تاريخ نگار بنياد تاريخ نيروي دريايي ايالات متحده، مي گويد: «اين منطقه بسيار پررفت وآمد است واز نخستين روزهاي اكتشاف اروپايي ها به شكل يك تقاطع بسيار شلوغ درآمده است». وي مي افزايد گفتن اين كه تعدادي كشتي و هواپيما در اين منطقه غرق شده اند به همان اندازه عجيب است كه شاهراه نيوجرسي را يك محل پرتصادف ترسناك بناميم. در واقع به اعتقاد جان ريلي، ترافيك در مثلث برمودا به اندازه اي زياد است كه غرق و ناپديد شدن شماري كشتي و هواپيما موضوع چندان عجيبي به نظر نمي رسد.
  به رغم وجود عقايد گوناگون، واقعيت آن است كه در ناحيه مثلث برمودا ويژگي هاي غيرعادي و عجيبي به چشم مي خورد و در وجود آنها به سختي مي توان ترديد كرد. بر روي زمين منطقه ديگري نيز وجود دارد كه وقايع اسرارآميزي در آن به چشم مي خورد و به درياي شيطان شهرت يافته است. درياي شيطان در ساحل شرقي ژاپن واقع شده؛ جايي كه جهت شمال حقيقي كره زمين با جهت شمال مغناطيسي آن در يك راستا قرار مي گيرد و استفاده از قطب نما مي تواند گمراه كننده و حتي خطرناك باشد.
  منطقه مثلث برمودا همچنين جايگاه تعدادي از عميقترين گودال هاي اقيانوسي در جهان است و لاشه يك هواپيما ممكن است درون يك غار آبي كيلومترها زير سطح اقيانوس از نظرها محو شود. بخش اعظم بستر اقيانوس در اين منطقه در عمق ۱۹ هزار پايي (۵۷۹۱ متري ) گسترده شده، اما در گودال ها اين عمق به يكباره افزايش مي يابد و به طور مثال در رأس جنوبي عمق گودال پورتوريكو به ۲۷۵۰۰ پا (۸۲۲۹ متر) مي رسد.
  در اين منطقه و در امتداد فلات قاره همچنين تپه هاي زيرآبي فراواني وجود دارد و مطابق اعلام گارد ساحلي، اين تپه هاي پنهان منشأ خطرات بسياري بوده است.
  وضع اقليم و آب هوا نيز در اين قسمت از زمين از ويژگي هاي منحصر به فردي برخوردار است. ديو فيت، رئيس يكي از مراكز پيش بيني وضع هواي اقيانوس، مي گويد: طوفان ها و تندبادها در اين منطقه بسيار عادي و طبيعي هستند. بنا به اظهار وي، جريان گلف استريم كه در امتداد ضلع غربي اين مثلث جريان مي يابد نيز مي تواندبه عنوان يك عامل مهم مورد توجه قرار گيرد.گلف استريم نام يك جريان اقيانوسي است كه همچون رودخانه اي به عرض ۶۴ تا ۸۰ كيلومتر در ميان اقيانوس اطلس در جريان است و چرخه اي را در ميان اين اقيانوس طي مي كند.
  جريان آب گرم گلف استريم با سرعت ۲ تا ۴ گره دريايي در حركت است و مي تواند اثرات قابل توجهي بر الگوي آب وهواي منطقه اي كه از آن مي گذرد، برجاي گذارد. فيت مي گويد حتي با وجوداطلاع از شرايط جوي نمي توان وقوع امواج بلند و عظيم را در اين منطقه به درستي پيش بيني كرد.
  غالباً امواج در داخل جريان گلف استريم ۲ تا ۳ برابر بلندتر از خارج آن است و ملوانان غالباً اين جريان اقيانوسي را از ابرها و تورنادوهاي موجود بر فراز آن تشخيص مي دهند
  مطابق اعلام مقامات گاردساحلي، توفان هاي غيرقابل پيش بيني در منطقه كارائيب منجر به وقوع گرداب هاي عظيمي مي شود كه مي تواند براي ملوانان وحتي هواپيماها فاجعه آفرين باشد.
  هنوز هم داستان سرايي در خصوص اسكوئيدهاي غول پيكري كه با بازوان خود كشتي ها را به كف اقيانوس مي كشند و يا ماجراهايي در ارتباط با خشم مادرطبيعت و مجازات انسان هاي خطاكار و نيز سرقت آدم هاي فضايي و سفر به ابعاد ناشناخته كيهان با مثلث برمودا گره خورده اما واقعيت آن است كه بايد ريشه اين ناپديدشدن ها وفجايع را در عوامل زميني و واقعي تر جست وجو كرد. سياره ما بسيار پيچيده تر از آن است كه بتوان ادعا كرد بر شناسايي تمامي زوايا و خصوصيات آن فايق آمده ايم.
  هنوز هم مسائل زيادي براي كشف وجود دارد؛ ويژگي هاي اسرارآميزي كه ريشه فجايع و اسرار مثلث برمودا را بايد در آنها كاوش نمود.
  منبع : نشنال جئوگرافيك نيوز ۵ سپتامبر

  برگرفته از سایت تبیان و ....
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. تصویری دردناک از واقعیتی تلخ !!
  توسط HRG در انجمن گالری عکس
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: سه شنبه ۰۱ دی ۸۸, ۱۹:۵۳
 2. سن جمعيتي تومور سروگردن
  توسط M.MEDICAL در انجمن بیماریهای خاص و سرطان
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: دوشنبه ۰۷ آبان ۸۶, ۱۹:۲۰
 3. مثلث برمودا واقعيتي مجهول !
  توسط hrg1356 در انجمن دانش عمومی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۱۱ مرداد ۸۶, ۲۲:۲۸

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •