پولكی (Flake)

شما می توانید از پولكی ها بمنظور غذای اولیه برای سیر كردن ماهی های خود استفاده نمایید چرا كه آنها شامل بسیاری از ویتامین ها ، مواد معدنی و دیگر مواد غنی می باشند كه ماهی هایی شما به آنها نیاز دارند.
همچنین آنها برای دستگاه گوارش ماهی هایتان بسیار مناسب بوده و ماهی برای هضم آنها با مشكل مواجه نخواهد شد.
پولكی ها معمولا بر روی سطح آب شناور خواهند شد و در این حالت است كه ماهیان مبادرت به
خوردن آنها می نمایند.با توجه به بررسی های صورت گرفته و به تجریه ثابت شده است كه غذای پولكی برای ماهیانی كه تمایل به شنا در سطوح میانی آب را دارند مناسب بوده در حالی كه تكه های قرص خزه و ... نیز برای آن دسته از ماهیان مانند كوریدراس ها كه برای جستحوی غذا به عمق آب میروند مناسب تر است.

از آنجا كه ماهی ها بطور غریضی تمایل چندانی به خوردن پولكی هایی كه از قوطی در می آیند از خود نشان نمی دهند، لذا ما اطمینان صد درصدی از این كه آنها حتما به خوردن این پولكی ها می پردازند نخواهیم داشت. حتی در طبیعت نیز تا كنون هیچگونه غذای جادویی كه بتوان آن را بعنوان یك غذای واحد برای استفاده تمامی ماهی ها درنظرگرفت شناخته نشده است و هرگونه از ماهی های خاص طبیعتا دارای ذائقه مخصوص به خود هستند. براساس مطالعات اساسی صورت گرفته توسط دانشمندان سعی بر آن شده است تا این كه بتوانند غذاهای پولكلی را به حد مطلوبی به ذائفه های طبیعی ماهی در حیات وی نزدیك كنند.لطفا برای رژیم غذایی ماهیان خود توجه خاصی را مبذول كرده و برای هركدام از انواع آنها بدنبال متناسب ترین گزبنه ها باشید. بهترین و مناسب ترین پروتئین های مورد نیاز برای بدن ماهی های همانگونه كه شما حدس زدید از بدن دیگر گونه های دریای مانند میگو ، ماهی قزل آلا و ... بدست می آبند.
یكی از حقایق تلخی كه با زنگی ماهیان زینتی دست و پنجه نرم می كند این واقعیت است كه بمرور زمان و با استفاده از غذاهای پواكلی رفته رفته از كییفیت ، شادابی و سرزندگی و حتی رنگ ماهی كاسته شده و ماهی بتدریج روندی رو به انزال را از خود به نمایش خواهد گذاشت. لذا پیشنهاد می گردد كه اگر شما می خواهبد زیبایی ماهیتان را ازدست رفته نبینید هر ماه برای او یك مقدار مشخص از پولكی های تازه و آنهم به اندازه مصرف یك ماهه اش تهیه نمایید. همچنین این مطلب را نیز مد نظر قرار دهید كه استفاده از یك نوع غذای پولكی به مدت زیاد می تواند تاثیرات بدی را بهمراه داشته باشد.در ماههای مختلف از انواع گوناگون پولكی ها استفاده كرده تا آنكه ذائقه ماهی شما نیز متنوع شود و یا چرخه های تكرار تغذیه را در ماههای متفاوت بكار بندید تا زندگی برای آنها رنگ یكنواختی پیدا نكنند.امروزه بیشتر كارخانه ها انواع متفاوتی از پولكی ها را در درون یك قوطی بسته بندی می نمایند.
كاری كه شما ملزم به انجام آن هستید این است كه اگر از محصولات تركیب شده چند پولكی استفاده نمی نمایید انواع غذاهایی را كه در ادامه برایتان بیان خواهیم كرد از قوطی های مجزا با هم مخلوط كنید تا آنكه به چیزی شبیه به محصولات این كارخانه ها برسید.
این تقریبا بهترین راه حل برای ایجاد غذاهای متفاوت برای ماهیان به شمار می رود. اگر به ماهیان خود انواع گوناگونی از پولكی ها را بخورانید آنگاه خواهید دید كه نه تنها ماهیان بزرگتر شده اند بلكه سالم تر و شاداب تر نیز به نظر می رسند.

چه نوع پولكی هایی پبشنهاد می گردد؟
در ابتدا غذاهای پولكی تترا (Tetra) ،آكواریان (Aquarian) و واردلی (Wardley) مارك هایی هستند كه پیشنهاد می گردد. الیته انواع دیگر مدل ها نیز وجود دارند كه خیلی خوب به نظر می رسند و لیكن ما این سه مارك معروف را به شما پیشنهاد می كنیم كه در بازار خیلی جا افتاده اند.

تغذیه ماهیان با پولكی
می توانید تغذیه را با انداختن یكی دو تكه بر روی آب شروع نمایید. اگر ماهی شما تا قبل از 2 دقیقه مبادرت به خوردن آن نمود و غذا تمام شد می توانید بازهم تكه های بیشتری را به آب اضافه نمایید. هیچگاه یكدفعه ظرف پولكی خود را در درون آب آكواریوم برنگردانید چرا كه این كار باعث خواهد شد تا آب آكواریم شما به یك آب آلوده و ابری مانند تبدیل می كند. Highslide JSانواع پولكی های ماهی
تعداد بسیار زیادی از انواع پولكی های ماهی با مارك ها رنگ ها طعم ها و اندازهای متفاوت وجود دارند كه دارای مقادیر مشخصی از پروتئین و درجات روغن می باشند تا برای رشد مناسبی از ماهی ها و تخم گذاری آنها در پرورش ماهیان گرمسیری مورد استفاده قرار گیرند.الیته یكی از منابع اصلی پروتئین گوشت خشك شده ماهی های غزل آلای بكاررفته در آنها می باشد.
این خود باعث می شود تا ماهی ها درصد بالایی از امگا3 را در بدن خود پس از تغدیه یافت نمایید. البته گوشت ماهی غزل آلا بطور طبیعی ارتقادهنده رنگ ماهی می باشند. با توجه به تولید كنندگان مختلف غذای پولكی و یكسان نبودن فرمولاسیون آنها نمیتوان به صورت مشخص مواد تشكیل دهنده هركدام را شرح داد ولی در ادامه برای آشنایی شما با مواد تشكیل دهنده پولكی به توضیح موارد تشكیل دهنده چند نوع از پولكی ها میپردازیم .پولكی گوشت قلب گاو (Beef Heart Flake Food)
پولكی گوشت قلب گاو یكی از پرارزش ترین غذاهای مغنی برای استفاده ماهی های آكواریوم می باشند. این غذای اولیه و مقوی دارای پایداری كمتری نسبت به مابقی غذاها بوده و این مطلب خود به فروشندگان امكان ارائه آن را در بسته های كوچك برای مصرف فراهم كرده است و برای استفاده ماهیان كوچكترن از بهترین گزینه ها محسوب می شوند. ماهیان در اذای مصرف این خوراك پرانرژی خلی سریعتر رشد می كنند.
تجزیه عناصر بكار رفته در این غذا:
حداقل پروتئین بكار رفته 46 %
حداقل چربی 10 %
حداكثر فیبر 3 %
حداكثر رطوبت 10 %
اجزاء تشكیل دهنده :
گوشت قلب گاو ، گوشت قزل آلا ، میگو آب شور ، عصاره ی جو، عصاره ی مخمر ، دانه های نشاسته ، كریل ، كلسیم فسفات ، روغن انیسون (Anise) ، ویتامین های گوناگون ، رنگ های مصنوعی مجاز و...پولكی میگوهای آب شور (Brine Shrimp Flake Food)
پولكی های میگوهای آب شور یك غذای برجسته برای ماهیان شما محسوب می شود. این غذا بسیار مغذی برای ماهیان محسوب می شود. ارتقا دهنده طبیعی رنگ ماهیان است ولی همچنین متاسفانه این غذا گران قیمت است.
تجزیه عناصر بكار رفته:
حداقل پروتئین 43 %
حداقل چربی 14 %
حداكثر فیبر بكار رفته 7 %
حداكثر رطوبت 4.5 %
میگوهای آب شور ، ماهی قزل آلای خشك شده ، پودر سویا ، ماده مخمر ، پودر جو ، عصاره ی گندم ، پودر پلانگتون ، Spirulina ، روغن ماهی ، ویتامین ها و مواد معدنی و ...پولكی كرم خاكی (Earthworm Flake Food)
مزایای تغذیه ماهیان توسط كرم های خاكی سالیانی است كه توسط نگهدارنده های ماهیان زینتی مورد توجه و محبوبیت خاصی واقع است. مطالعات نشان داده است كه این غذا تاثیر شگرفی بر رشد و ارتقای تولید مثل ماهی داشته است.
همچنین ماهیان دیسكوس نیز تمایل بسیار زیادی به این پولكی از خود نشان داده اند. ماهیان مولد زنده زا نیز وقتی توسط این غذا تغذیه می شوند عملكرد های بهتری را از خود نشان می دهند.
تحلیل عناصر بكار رفته در غذا:
حداقل پروتئین : 43 %
حداقل چربی : 14 %
حداكثر فیبر : 7 %
حداكثر رطوبت : 4.5 %
كرم خاكی ، گوشت ماهی قزل آلای ، پلانگتون ها ، آدر گندم و جو ، میگوی آب شور ، جلبك های خشك Spirulina ، ویتامین ، مواد معدنی و ...پولكی تخم مرغ (Egg Flake Food)
پولكی تخم مرغ از طبیعت بدست آمد و یك غذای كامل به نظر می رسد. این غذا بطور طبیعی امكان بهره مند شدن از ذخایر غنی موجود درون تخم مرغ را فراهم می آورد. پرورش دهندگاه حرفه ای ماهیان زینتی چندین دهه است كه به این غذا اطمینان كامل كرده اند.
تحلیل عناصر بكار رفته در غذا:
حداقل پروتئین : 43 %
حداقل چربی : 14 %
حداكثر فیبر : 2 %
حداكثر رطوبت : 4.5 %
زرده ی تخم مرغ ، گوشت ماهی قزل آلا ، پلانگتون ها ، میگوی فریز شده و خشك ، جلبك های خشك Spirulina ، آرد جو و گندم ، ویتامین و مواد معدنی و...پولکی کبد گاو (Cow liver Flake Food)
مردم اغلب بدنبال یافتن غذایی برای ماهیان خود هستند که آوازه خوبی دارد. کبد گاو یک غذای فوق العاده بوده که دارای میلیونها ذخیره ویتامینی و معدنی مقوی می باشد. همجنین این غذا دارای درصد بسیار زیادی از پروتئین می باشد. بسیاری از پرورش دهندگان حرفه ای ماهی ، کبد گاو را به شکل غذایی چسب مانند به خودر ماهیان خود می دهند. با این وجود شما می توانید براحتی آنها را در شکل یک غذای پولکی خوراک ماهیان خود قرار دهید.
تحلیل عناصر بكار رفته در غذا:
حداقل پروتئین خام 47 %
حداقل روغن خام 10 %
حداقل فیبر خام 4.2 %
حداکثر رطوبت 8.2 %
کبد خشک شده ی گاو ، گوشت ماهی قزل آلا ، آرد گندم و جو ، آرد سبوس ، خمیر مایه نان ، میگوهای آب شور ، پلانگتون ها ، روغن ماهی ، Spirulina خشک شده و...
مکل های ویتامینی از جمله : A ,D-3 ,B1, B-12, Choline HCL, Biotin , ویتامین C تثبیت شده، Methionineپولکی پلانکتون- کریل (Plankton/Krill Flake Food )
غذایی مقوی ، ارتقا دهنده طبیعی رنگ یک انتخاب فوق العاده برای رشد و به قصد پرورش و تکثیر ماهی می باشد، خصوصا در مواقعی که برای پرورش دهندگان ماهی بحث ارتقای رنگ خیلی مهم جلوه کند.
تحلیل عناصر بكار رفته در غذا:
حداقل پروتئین 46 %
حداقل روغن 14 %
حداقل فیبر 3 %
حداکثر رطوبت 4.5 %
پودر کریل ، Kelp خشک شده ، Spirulina خشک شده ، گوشت ماهی قزل آلا ، آرد گندم و جو ، آرد سبوس ، خمیر مایه نان ، روغن ماهی ، ویتامین ها ، مواد معدنی و ...پولکی Spirulina (Spirulina Flake Food)
Spirulina از بهترین منابع نباتی طبیعی برای ماهیان شما می باشد. برخی از گونه های ماهی فقط از سیزیجات استفاده میكنند، برای همین منظور خیلی ضروری است كه برای این ماهی ها غذاهایی مشابه با Spirulina (نوعی خزه دریایی) فراهم كنیم.
Spirulina سرشار از پروتئین مقوی برای ماهیان است و یك منبع غنی غذایی از نوع اسیدآمینو ها بشمار می رود. Spirulina دقیقا غذایی است كه شما برای ماهیان مولی و دیگر گونه های گیاه خوار خود نیازمند آنها خواهید بود.
با این حال هنگامی که این غذا به صورت پولکی در می آید ، با طعم خوشایندی که از خود بجای خواهد گذاشت طبع ماهیان را بسمت خود جلب کرده و این غذای آنقدر برایشان جذاب خواهد بود که حتی برخی از آنها مبادرت به دفع ماهیان دیگر برای تصاحب آن خواهند کرد.
تحلیل عناصر بكار رفته در غذا:
حداقل پروتئین 45 %
حداقل روغن 10 %
حداکثر فیبر 3 %
حداکثر رطوبت 4.5 %
Spirulina خشک شده ، آرد گندم و جو ، آرد سبوس ، خمیر مایه نان ، پودر کریل ها ، Kelp خشک شده ، روغن ماهی ، ویتامین ها ، مواد معدنی ، کلسیم فسفات و ...


[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]