8 فعالیت عجیب که تا کنون در فضا انجام گرفته است!


پساز پرواز آخرین توریست فضایی که دماغ دلقک های سیرک را به صورت داشت چندینفعالیت عجیب در فضا که توسط فضانوردان و یا توریستهای فضایی در ماموریتهایمختلف انجام شده منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر،پس از سفر بنیانگذار شرکت سرگرمی Cirque du Soleil به همراه یک بینی بزرگقرمز رنگ مخصوص دلقکهای سیرک به ایستگاه فضایی بین المللی، نشریه ام اس انبی سی به یادآوری حرکت و فعالیتهای غیر طبیعی پرداخته است که طی سفرهایفضایی در شرایط ویژه و نامتناسب فضا انجام گرفته است.

گای لالیبرتهقصد دارد علاوه بر اهدای دماغهای قرمز رنگ دلقکها به ساکنین ایستگاه واجرای چند برنامه برای آنها، برنامه هایی نیز به منظور هشدار در رابطه باکاهش منابع جهانی آب از ایستگاه فضایی اجرا کند.


گلف بر روی ماه:فضانورد ماموریت آپولو 14 آلن شپرد طی ماموریت خود در سال 1971 زمانفراغتی را برای ضربه زدن به چند توپ گلف با کمک میله فلزی شماره 6 بر رویسطح ماه به دست آورد. به دلیل سنگین و حجیم بودن لباس فضایی، وی ناچار بودضربه ها را با یک دست بزند. از دیگر ویژگیهای این ماموریت ارسال تصاویرزنده آن به صورت رنگی بر روی گیرنده های سرتاسر جهان بود. 35 سال پس از ویمیکاییل تیورین روسی نیز در ایستگاه فضایی بین المللی با کمک میله ایمشابه به منظور انجام تبلیغات برای یکی از شرکتهای تولید کننده تجهیزاتگلف ضربه ای به یک توپ گلف زد.

قدم زدن در ماه:هریسون اچ اشمیت در سال 1972 در حال قدم زدن بر روی سطح کره ماه شعری رازمزمه می کرد که خواندن این شعر لبخند را بر روی لبهای ساکنان زمین نشاند.وی طی راهپیمایی خود آواز "من روزی روی ماه قدم زده ام" را زمزمه و در عینحال نمونه های با ارزشی را از سطح این کره جمع آوری کرد.

رقابت نوشابه ای در فضا:کارخانه های تولید کننده نوشیدنی (کوکا کولا و پپسی) در سال 1985 محصولاتخود را در قالب قوطی هایی خاص و به کمک شاتل فضایی چلنجر به فضا فرستادند.طی این ماموریت آنتونی انگلند محتوی قوطی با مارک کوکاکولا و فضانورد کارلهنیز محتوی قوطی با مارک پپسی را نوشیدند تا بهترین محصولات در محیط فضامعرفی شوند. البته نتیجه این رقابت به صورت غیر رسمی به نفع کوکاکولااعلام شد.

حمل پیتزا به فضا:در سال 2001 رستورانی به نام Hutt برای اولین بار ماموریت حمل پیتزا بهفضا را انجام داد. این پیتزای 15 سانتیمتری وکیوم شده از سس گوجه فرنگی وپنیر و گوشت تهیه شده بود و یوری اوشاچو ماموریت خوردن و نظر دادن دربارهطعم آن را در فضا به عهده داشت.

ورزش در فضا:تردمیل گران قیمتی که با نام کمدین معروف استفان کولبرت به ایستگاه فضاییبین المللی فرستاده شده است در واقع ابزاری پیچیده و پیشرفته است کهفضانوران با استفاده از آن می توانند بدون آسیب وارد کردن به تجهیزات حساسایستگاه فضایی به سختی ورزش کنند و بدن خود را متناسب نگاه دارند.

پرواز با قالیچه پرنده:کوئیچی ناکاتا فضانورد ژاپنی در سال 2009 در ایستگاه فضایی برای اولین باردر زندگیش بر روی یک قالیچه پرنده پرواز کرد. قالیچه ای که تحت تاثیر خلادر فضا معلق بود. وی همچنین ناچار بود برای مدت طولانی لباسهایش را بهمنظور آزمایش لباسهای فضایی بدون ایجاد بو از تن خارج نکند.

اسباب بازی در فضا:عروسک باز لایت یر (شخصیت مشهور فیلم انیمیشن داستان اسباب بازی) از جملهوسایل غیرعادی است که تا کنون به ایستگاه فضایی انتقال داده شده است. اینعروسک پس از حدود یک سال اقامت در ایستگاه به منظور فیلم برداری آموزشیبرای کودکان به زمین بازگردانده شد و پس از بازگشت به زمین تصویری مشابهآنچه باز آلدرین پس از ماموریت آپولو 11 به ثبت رسانده بود را از خود بهجا گذاشت.