نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: دربی و باز هم تساوی

 1. #1
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  دربی و باز هم تساوی

  : روز جمعه این هفته یک روز فوتبالی دیگر آغازمی‏شود ولی این روز باروزهای دیگر فرق می‏کند، اگر به سطح شهر برویدکاملاً این تفاوت را بیناقشار مختلف مردم خواهید دید و این تفاوت چیزینیست جز رقابت دو رقیبدیرینه فوتبال کشور، یک طرف آبی و دیگری قرمز .
  برایاینکه در مرکز اینهیجان قرار بگیرید اصلاً نیازی نیست که در تهران باشید!شما هر جای ایرانکه باشید حتی در روستاها کاملاً این هیجان رو حس خواهیدکرد؛ از کل کلبچه‏های کوچک تا مناظره‏های افراد بالغ. که هر کدام به نوعیبه نقد یاپیش‏بینی این بازی می‏پردازند، ولی در چند سال اخیر کمی مسایلمتفاوت شدهو یک سری اتفاقات تمام پیش بینی‏ها و حدس و گمانه‏ها را بالا وپایین کردهو اون چیزی نیست به جز قانون نانوشته فوتبال!!! البته این قانونهم مثلتمام قوانین در کشور ما متفاوت عمل کرده یعنی اینکه این قانون براییکسریافراد خاص نوشته شده و برای کل جامعه بصورت نانوشته عمل می‏کند.
  وقتیبهصحبت‏های بازیکنان فعلی و قبلی دو تیم توجه کنیم کاملاً به ایننتیجهمی‏رسیم که مسایلی قبل و یا در حین بازی ممکن است اتفاق بیفتد که بهآنمی‏گویند قانون نانوشته فوتبال، چون هر اسم دیگری روی این قانونمی‏تواندبرای عده‏ای مشکل ساز شود.
  وقتی به صحبت‏های آقای شریفی رئیسکمیتهانضباطی توجه کنیم و آن تهدید و تحکم را ببینیم درمی‏یابیم که چقدرورزشکشور از بعد فرهنگی دور شده و برای به نتیجه رسیدن همان قانون باید بهزورو تهدید متوسل شویم و به 70 تا 90 هزار تماشاگر داخل ورزشگاه ومیلیون‏هابیننده تلویزیونی و هوادار دو تیم که دوست دارند در عین سلامتبازی زیبایدو تیم را ببینند، خیانت کنیم.
  فوتبالدوستان کشور ما کهمیلیون‏ها نفرهستند دوست دارند که تمام عیار تیمشان را در میدان مسابقهببینند و نهاینکه توسط یک سری قوانین نانوشته، بازیکنان دو تیم فقط قسمتیاز اثر ونیروی خود را برای راضی نگه داشتن عده‏ای، در میدان بازی به نمایشبگذارند.
  البتهاین روزها در تب و تاب مسایل روز کشور شاید بهتر باشد کهباز هم همانقانون نانوشته اجرا شود؛ چه چیزی بهتر از اینکه کمترین خسارتبه شرکتاتوبوسرانی کشور وارد شود. چه چیزی بهتر از اینکه مردم با کمترینتشنج وفشار به منزل خود بروند و امروز که کشورهای بیگانه از هرگونه فعلوانفعالی در داخل کشور سوء استفاده سیاسی می‏کنند، بهتر نیست که مردمباچهره‏های نیمه راضی و آن هم فقط در حال نقد بازی به سمت منزل خود بروند؟و...
  حال از مدیران فدراسیون می‏خواهیم که از الان تا دربی بعدی کهچندماه طول خواهد کشید روی مسایل فرهنگی کار کنند و با صدا سیما رویمسایلفرهنگی در ورزشگاه‏ها همکاری نمایند تا شاهد یک حرکت مثبت و رو بهجلو درعرصه فرهنگی کشور باشیم و برای بدست آوردن آن هم حاضریم چند باردیگر حتیبا توجه به قوانین نانوشته فوتبال نتیجه بازی را با تساوی بهپایان ببریم!
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

 2. #2
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  Re: دربی و باز هم تساوی

  چرا دربی مساوی می‏شود؟ این سوالی است که شاید امروز جواب آن برای خیلعظیم فوتبالدوستان و طرفداران پرسپولیس و استقلال روشن باشد. تا همین چندروز پیش خیلی‏ها اعتقاد داشتند ترس از شکست باعث و بانی تساوی‏هایسلسله‏وار پرسپولیس و استقلال است اما امروز دیگر هواداران پرسپولیس واستقلال از این وضع حسابی‏ خسته‏اند و حتی در دقایق پایانی دشمنی و رقابتدیرینه‏ای را که با هم داشته‏اند کنار می‏گذارند و با شعار هماهنگ «تبانی،تبانی» یا «فوتبال سیاسی نمی‏خواهیم» اعتراض خود را به مسئولان فدراسیون وسازمان تریبت بدنی نشان می‏دهند. مردمی که فوتبال را خوب می‏فهمند وحاضرند برای تماشای یک فوتبال ناب از شب قبل پشت در ورزشگاه‏ها بخوانند ودر سخت‏ترین شرایط قرار بگیرند تا شاید شاهد پیروزی تیم محبوبشان باشند.شاید برای آن‏ هواداری که در جعبه جادویی الکلاسیکو را می‏بیند و یا دربیدلا مادونينا را تماشا می‏کند که در آن تیم اینتر در مقابل چشم هوادارانمیلان 4 گل به این تیم می‏زند و آب از آب تکان نمی‏خورد، هضم تساوی‏هایمصلحتی دربی دشوار باشد اما ظاهراً همین که آقایان راضی باشند برای مساویشدن این دربی‏ها کافی است.
  مسئولان، مربیان و بازیکنان هر دو تیم بهشدت بحث تبانی را رد کرده و همه چیز را از بیخ و بن تکذیب می‏کنند، ما همبا مسئولان موافقیم و معتقدیم قبل از شروع بازی جلسه‏ای برای به تساویکشاندن این بازی تشکیل نشده است. اما وقتی همه چیز این فوتبال مصلحتیاداره می‏شود و مسئولان فقط به جنبه‏های سیاسی فوتبال نگاه می‏کنند، نبایدانتظاری غیر از این داشت. مصلحت‏هایی که مجتبی شریفی را در آستانه دربیحساس پایتخت بر سر تمرینات پرسپولیس و استقلال می‏کشاند و به فلانبازیکنان استقلال می‏گوید اینطوری تکل نزن و یا به فلان بازیکن پرسپولیسهشدار می‏دهد که حاشیه‏سازی نکند. مصلحتی که داور بازی را در دقیقه 90تغییر می‏دهد تا داور دربی همان کسی شود که فصل گذشته دیدیم. مصلحتی کهمربیان دو تیم را مجاب می‏کند به جای نکات فنی به بازیکنان، راجع به اخلاقو فوتبال جوانمردانه صحبت کنند و ... . برای تبانی حتماً لازم نیست جلسه‏محرمانه‏ای تشکیل شود و یا بازیکنان و مربیان دو تیم زد و بند کنند. همینکه آقایان برای مصلحت‏اندیشی، بازیکنان دو تیم را امر و نهی می‏کنند خودبه خود حس رقابتی دربی در بین بازیکنان از بین می‏رود و نتیجه همانیمی‏شود که می‏بینید.
  دیگر دربی برای هواداران جذابیت ندارد. روزگاریدربی فارغ از مباحث سیاسی، برنده داشت و مردان آن ستاره‏هایی بودند که بهدربی وجاهت خاصی می‏دادند. مردانی همچون علی پروین، شاهرخ بیانی، منصورپورحیدری، ناصر حجازی، همایون بهزادی، مجتبی محرمی، صمد مرفاوی، احمدرضاعابدزاده، فرشاد پیوس، امیر قلعه‏نویی و ... که به دربی جذابیت می‏بخشیدندو تا مدت‏ها تماشاگران فوتبال را از نمایش خود کیفور می‏کردند.
  دیگرنمی‏دانیم با این فوتبال آلوده به سیاست چه کنیم. می‏گوییم این فوتبال بهمردانی از جنس خود احتیاج دارد، هر روز به غیر فوتبالی‏هایش اضافه می‏شود.می‏گوییم دخالت سیاسی نکنید، هر روز بر دخالت‏های سیاسی آن افزوده می‏شود.به قول عادل فردوسی‏پور، حالا که همه چیز سیاسی شده، حداقل برای رفاه حالهواداران و آسایش آقایان نتیجه دربی‏های آینده را از همین اعلام 1-1 اعلامکنید تا دیگر نه مجبور به استخدام این همه مامور امنیتی شوید و نههواداران این دو تیم را اذیت کنید... .


  نویسنده:امید زمانی پور
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

 3. #3
  کاربرسایت saman-mohamadi آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۸-۰۴-۰۴
  محل سکونت
  شهریار - باغستان - ناحیه یک
  سن
  24
  نوشته ها
  14
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  Re: دربی و باز هم تساوی

  یه کارهایی تو پشت پرده انجام میشه که مردم عزیز ما از اون بی خبرن .... !

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. تسبیح، ماده مخدر جدید
  توسط hamid192 در انجمن گفتار پراکنده
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۰۶ آبان ۸۸, ۰۰:۳۲
 2. تساوی در اصفهان: ذوب آهن یک - استقلال یک
  توسط hamid192 در انجمن بایگانی اخبار فوتبال ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۱۴ اسفند ۸۷, ۱۸:۵۳
 3. بنیتز:مستحق تساوی که بودیم!!
  توسط samanrossonero در انجمن بایگانی اخبار دنیای فوتبال
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۱۵ آبان ۸۷, ۱۴:۵۶
 4. هتل ها و ساختمان ها در تسخیر ارواح
  توسط ARVAH در انجمن داستان های واقعی از ارواح
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۱۲ خرداد ۸۷, ۲۰:۰۷
 5. ساختمان های در تسخیر ارواح
  توسط ARVAH در انجمن داستان های واقعی از ارواح
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۱۲ خرداد ۸۷, ۲۰:۰۴

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •