گوگل اعلام کرد که با شرکت سونی به توافق رسیده است که مرورگر "کروم" را روی لپ تاپهای محصول این شرکت ژاپنی "پیش نصب" کند.
گوگلماه سپتامبر گذشته مرورگر "کروم" را عرضه کرد. این مرورگر در حال حاضررتبه چهارم را در بازار مرورگرها دارد و 84/2 کاربران دنیا از این مرورگراستفاده می کنند. ااکنون بزرگترین موتور جستجوی دنیا خبر داد که با شرکتسونی به توافق رسیده است که این مرورگر را روی رایانه های قابل حمل "وایو"به صورت "پیش نصب" قرار دهد.
سیستم عامل این رایانه های قابل حملویندوز است اما این لپ تاپها به جای اینترنت اکسپلورر مجهز به مرورگر"کروم" هستند. در حال حاضر مرورگرهای اینترنت اکسپولرر 67 درصد، فایرفاکس24 درصد و سافاری چهار درصد از بازار مرورگرها را در دست دارند.بهگفته مقامات گوگل، از آنجا که سونی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان جهانیرایانه های قابل حمل است پیش نصب کردن این مرورگر می تواند بر روی نوتبوکهای وایو تاحد چشمگیری نفوذ "کروم" را در بازار افزایش دهد. از سوییدیگر، چندی قبل کمیسیون اروپا مایکروسافت را وادار کرد که در سیستم عاملجدید خود که ویندوز 7 نام دارد استفاده از مرورگر را به اینترنت اکسپلوررمحدود نکند. به این ترتیب سایر مرورگرها نیز قادر خواهند بود روی رایانههای ویندوز- پایه نصب شوند. همین مسئله می تواند موجب گرایش بسیاری ازشهروندان اروپایی در استفاده از مرورگر "کروم" شود.
براساس گزارشکاتاوب، گوگل ماه گذشته اعلام کرد که علاوه بر مرورگر "کروم" از سال 2010سیستم عامل خود با عنوان Chrome Os را عرضه خواهد کرد. ورود این سیستمعامل جدید به بازار نیز می تواند عامل مهمی در توسعه بیشتر مرورگر کرومشود.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]