نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: وجود اشیاء نورانی و بشقاب پرنده در آسمان؛ از تخیل تا واقعیت

 1. #1
  کاربرسایت صدف.گ آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۱۹
  نوشته ها
  400
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  وجود اشیاء نورانی و بشقاب پرنده در آسمان؛ از تخیل تا واقعیت

  وجود اشیاء نورانی و بشقاب پرنده در آسمان؛ از تخیل تا واقعیت  خبرگزاری مهر:داستان بازگشت اشیای ناشناخته در آسمان ایران در حالی دوباره زمزمه می شودکه به باور اختر شناسان، ما با نزدیکترین ستاره 7/4 سال نوری فاصله داریمو موجودات فضایی برای رسیدن به ما چهار سال و نیم زمان نیاز دارند.

  رویتاشیاء نورانی در آسمان کشور به اوایل سال 1383 برمی گردد. اولین گزارشهااز مناطق مرزن آباد و سپس بابل و مشکین شهر ارسال شد. این گزارشها ازمشاهده گویهای نورانی خبر می دادند که موجبات ترس و نگرانی اهالی را فراهمکرده بود. پیرو این گزارشها اظهار نظرهای متفاوتی از سوی مقامات بلند پایهکشور تا شهروندان عادی در مورد این پدیده بیان می شد.

  این ماجرابه تدریج به سایر شهرها سرایت کرد و در مناطقی چون مشکین شهر، اردبیل،گنبد کاووس، تبریز، اراک، اشنویه، سنندج، مناطق مرزی اهواز و اصفهانگزارشهایی از مشاهده اشیای ناشناخته در آسمان مخابره شد. این ماجرا هر سالدر فصول خاصی ادامه دارد.

  اما این اشیای نورانی چه هستند؟ آیاموجودات فرازمینی قصد ارتباط با موجودات زمینی را دارند؟ آیا بایدداستانهای مربوط به UFO ها را باور کرد؟


  تلاش انسان برای پیدا کردن موجودات فرازمینی


  نخستینجرقه در زمینه کشف هوش فرازمینی یا موجودات فرازمینی و امکان برقراریارتباط با تمدنی دیگر در مقاله ای در نشریه "نیچر" از سوی دو دانشمند مطرحشد. آنها در این مقاله این موضوع را به طور جدی مطرح کردند که اگر در نقاطدیگر کیهان موجودات هوشمندی وجود داشته باشند و مجهزبه تجهیزاتی همانندآنچه ما در اختیار داریم٬ باشند، خواهند توانست سیگنالهای رادیویی ما رادریافت کنند و یا اگر پیامی مخابره کرده باشند بی شک می توان از راه بسیاردور سیگنالهای رادیویی آنها را دریافت و تقویت کرد. از نظر آنها اینارتباط بسیار دور رادیویی امکانپذیر بود.

  انتشار این مقاله باعث شدتا در سال ۱۹۵۹ پروژه "ازما 1" آغاز شود. "ازما" یک پروژه استراق سمع بودو در طی آن "فرانک دریک" با رادیو تلسکوپ ٨٥ فوتی در رصدخانه ملی در "گرینبنگ" فعالیتهای خود را با مطالعه بر روی دو ستاره آغاز کرد.
  هر چند او تلاش بسیار کرد اما هیچ سیگنالی دریافت نشد.

  اینپایان کار نبود بلکه تلاشهای "دریکگ آغازگر راهی شد که بعدها "ساگان" یکیاز دانشمندان ناسا و از پیشگامان اکتشافات فضایی بدون سرنشین سفینه هایوایکینگ را واداشت تا پروژه دیگری را در این زمینه تعریف کند.

  "ساگان"در هنگام انجام آزمایشهای خود بارها و بارها به سیگنالهای مشکوکی برخوردکرد. امری که تاکنون نیز ادامه دارد و هیچ کدام از آنها مورد تایید قرارنگرقته اند. اما بدون تردید دریافت این دست سیگنالهای رادیویی دانشمندانرا به مراتب آماده کرد تا با مواجه با سیگنالهای ناشناخته درصدد پاسخبرآیند.

  اما به راستی موجودات فرازمینی وجود دارند؟ پاسخ این سئوالرا "دریک" با ارائه معادله ای معروف به "معادله فرانک دریک" داده است. هرچند بیشتر متغیرهای این معادله بر اساس حدس و گمان است ولی با وارد کردنمقادیر متغیرها می توان به تصویر جالبی دست یافت.


  از خیال پردازی تا واقعیت


  باحل معادله فرانک دریک می توان وجود 250 تمدن فرازمینی در کهکشان که قادر ومایل به برقراری ارتباط رادیویی با زمین هستند را تخمین زد. اما به باوراخترشناسان مسئله فاصله بسیار زیاد ستاره ها تا ما و محدودیت سرعت حرکت درعالم مانع از پذیرش پاسخ "دریک" می شود.

  اسدالله قمری نژاد دبیرانجمن نجوم ایران در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه معمولا افرادمشاهده هر نوع اشیای نورانی در آسمان را به وجود موجودات فرازمینی ربط میدهند، گفت: این ادعا تنها از سوی افرادی که با علم نجوم و فاصله های نجومیاطلاعی ندارند مطرح می شود.

  وی با بیان اینکه برای فاصله های نجومیاز واحدی به نام سال نوری استفاده می شود، افزود: سال نوری مقدار مسافتیاست که نور در مدت یک سال طی می کند. نور در طی یک ثانیه، 300 هزارکیلومتر را طی می کند و از سوی دیگر نزدیکترین ستاره به زمین 7/4 سال نوریبا زمین فاصله دارد که با یک ضرب و تقسیم ساده می توان پی برد که نور برایرسیدن به ما باید 4 سال و نیم در راه باشد.

  قمری نژاد با تاکید براینکه ستاره های دورتر نیز چهار میلیون سال نوری با ما فاصله دارند، ادامهداد: از سوی دیگر ادعا می شود که این موجودات از سایر کهکشانها می آینداین در حالی است که نزدیکترین کهکشان به ما "آندرومدا" است که لبه اینکهکشان تا ما دو میلیون سال نور فاصله دارد.

  وی ادامه داد: بر فرضاینکه موجوات فرازمینی هم موجود بوده و قادر باشند با تکنولوژی برتری کهدارند به زمین نزدیک شودن اما هرگز منطقی نخواهد بود که فکر کنیم به زمیننزدیک فرود آیند، ایجاد ترس و وحشت کنند و دوباره به سرزمین خود برگردند.


  جهل ما و پهنه بیکران آسمان


  اگراین اشیای نورانی که ما زمینیها می بینیم موجودات فرازمینی نیستند پس چهچیزی می توانند باشد؟ آیا فیلمها و داستانهایی که در باره بشقاب پرنده هاساخته و نوشته شده است، حقیقت دارد؟

  طی جنگ جهانی دوم برخی ازخلبانها ادعا کردند شیء عجیب و به ظاهر فلزی را مشاهده کرده اند که بر رویهواپیمای آنها سایه انداخته است. در 24 ژوئن 1947 "کنت آرنولد" خلبان یکهواپیمای مسافربری گزارش کرد ناوگانی از 9 شیء پرنده گرد را مشاهده کردهاست که در خط پرواز وی ظاهر شدهاند. آرنولد در گزارش خود توضیح داده بوداین اشیاء شبیه نعلبکی هایی هستند که روی آب حرکت می کنند.

  بههمین دلیل از آن پس مردم از این اشیاء ناشناخته با عنوان "بشقاب پرنده"یاد کردند. از سال 1947 به بعد این اشیا ناشناخته تقریبا در تمام نقاطجهان مشاهده شد و حتی برخی ادعا کردند که با سرنشینان آنها ارتباط برقرارکرده اند. در تحقیقات دقیق تر اعلام شد که این اشیا پدیده های اختر شناختییا پیامدهای شرایط جوی خاص بوده اند و بعدها نیروی هوایی آمریکا نیز اعلامکرد که در هر صورت این اشیا پرنده از فضا به زمین نیامده اند.

  قمرینژاد با اشاره به پهنه بیکران آسمان و میلیونها جرم نورانی در آن به مهرگفت: معمولا رصدگران آماتور با دیدن اجرام نورانی چون "مشتری"، "زهره" ویا هر جرم نورانی دیگر حتی هواپیماهایی که به تدریج درخشان می شود، تصورمی کنند بشقاب پرنده ها را مشاهده کرده اند.

  وی ایجاد پدیده هایجوی را از دیگر عوامل مشاهده UFO ها دانست و ادامه داد: این موارد بارهادیده شده است و با بررسی گزارشهای ارائه شده و محاسبه زمان رصدی آنها مشخصمی شود که آنچه که دیده اند ربطی به بشقاب پرنده ها ندارد.

  دبیرانجمن نجوم ایران با تاکید بر اینکه بحث UFO ها علاقه مندان خاص خود رادارد، خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ گزارشی از سوی رصدگران حرفه ای و متخصصانعلم نجوم که بیشترین ساعات خود را به رصد آسمان می پردازند در زمینهمشاهده اشیای ناشناخته نورانی دریافت نشده است.


  از تخیل تا تولد فناوریهای فضایی


  قمرینژاد با اشاره به علاقه برخی از کشورها به ایده بشقاب پرنده ها تصریح کرد:بسیاری از کشورها از این ایده بهره بردند و اقدام به ساخت پرنده هایی برایاقدامات جاسوسی، فلیمبرداری و عکسبرداری از مناطق مورد نظر کردند.

  قمرینژاد "آلمان" را از اولین کشورهایی نام برد که در این زمینه گامهاییبرداشته است و اضافه کرد: این اقدام تاکنون ادامه دارد و بسیاری از کشورهابا سرمایه گذاریهای بسیار تکنولوژیهای فضایی برای کاربردهای جاسوسی راتوسعه داده اند.

 2. #2
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  Re: وجود اشیاء نورانی و بشقاب پرنده در آسمان؛ از تخیل تا واقعیت

  کشف یک کودک فضایی در مزرعهای مکزیکی

  جسداین موجود در حال حاضر در اختیار تیم پزشکی قرار گرفته تا تحقیقات و بررسیهای لازم بر روی آن انجام گیرد تا صحت و سقم آن مشخص شود. بررسی انجام شدهتابدین لحظه مشخص شده که جسد این کودک واقعی است و بر خلاف ادعای برخیافراد ساختگی نیست.
  به گزارش سرویس بین الملل "جهان"، تلویزیون رسمیدولت مکزیک با انتشار خبری ادعا کرد تعدادی کشاورز که در مرزعهای بزرگ درنزدیکی مکزیکوسیتی کار میکنند، اخیرا کودکی فضایی را شناسایی کردهاند.این کشاورزان از ترس این موجود سعی کردند او را زنده زنده دفن کنند. تلاشآنان برای دفن کردن او 3 بار انجام شد اما هر بار با فرداهای عجیب و غریبمواجه شد و در نهایت موفق شدند پس از غرق کردن او در آب و نگه داشتن سرشبیش از 10 ساعت در زین آب، او را به قتل برسانند. آنان پس از انجام اینکار تصمیم گرفتند مقامات مسئول را از خبر مطلع کنند.
  تلویزیون رسمیدولت مکزیک در ادامه افزود: مقامات مسئول پس از اطلاع یافتن از ادعای اینکشاورزان، فورا تیمی را به محل اعزام کرده تا مسأله را مورد بررسی قراردهند. تیم اعزامی مسأله را تأیید کرده و تصاویری از آن را برای پخش کردندر تلویزیون با خود آوردند.
  در همین راستا مقامات رسمی مکزیک اعلامکردند: جسد این موجود در حال حاضر در اختیار تیم پزشکی قرار گرفته تاتحقیقات و بررسی های لازم بر روی آن انجام گیرد تا صحت و سقم آن مشخص شود.بررسی انجام شده تابدین لحظه مشخص شده که جسد این کودک واقعی است و برخلاف ادعای برخی افراد ساختگی نیست.

  راست دورغش با متخصصین امر!
  فیلمش هم در لینک زیر
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. وضعیت ژاپن 3 ماه بعد از زلزله
  توسط HRG در انجمن گالری عکس
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۰۱ تیر ۹۰, ۱۹:۴۵
 2. قاطعیت امیر کبیر در نامه به ناصرالدین شاه
  توسط HRG در انجمن تاریخ ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۲۰ آذر ۸۸, ۱۹:۰۱
 3. فاجعه بزرگی به نام انفجار جمعیت!
  توسط ANDISHEH در انجمن جامعه شناسی
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۲۸ آبان ۸۸, ۱۹:۳۹
 4. فیلم 300 بر اساس واقعیت
  توسط hamid192 در انجمن تئاتر و سینمای جهان
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۲۶ دی ۸۷, ۱۹:۲۷
 5. روانخواه برای مشخص شدن وضعیت خود MRI گرفت
  توسط YAS در انجمن بایگانی اخبار فوتبال ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۱۸ مرداد ۸۷, ۱۹:۵۹

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •