نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: شقایق و نگار در تهران با هم ازدواج می کنند

 1. #1
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  شقایق و نگار در تهران با هم ازدواج می کنند

  درخواست ازدواج با دختري که پسر شد

  دو دختر که از 12 سال قبل با يکديگر دوست هستند در ماجرايي نادر با تغيير جنسيت يکي از آنها تصميم گرفتند با يکديگر ازدواج کنند.

  بهگزارش خبرنگار ما اين دو نفر که شقايق و نگار نام دارند دوستي شان ازدوران تحصيل در مقطع راهنمايي آغاز شد. آن زمان هر دو از شاگردان ممتازکلاس شان بودند و به تدريج با طي کردن مدارج تحصيلي در کنکور شرکت کردند واز قضا هر دو در يک دانشگاه در يکي از شهرستان هاي شمالي کشور پذيرفته ومشغول به تحصيل شدند. شقايق و نگار به خاطر دوستي ديرينه شان علاقه زياديبه همديگر داشتند و اين علاقه و وابستگي در بين ساير دانشجويان زبانزدبود. تحصيل اين دو به پايان رسيد و هر دو با مدرک فوق ديپلم فارغ التحصيلشدند و به تهران بازگشتند. مدتي پس از بازگشت نگار فکري به ذهنش خطور کردکه باعث تغيير سرنوشتش شد. او علاقه عجيبي به تغيير دادن جنسيت اش داشت.نگار پس از مدتي تحقيق و کنجکاوي در اين باره تصميم خود را قطعي کرد و تحتعمل جراحي قرار گرفت و از آن پس نامش را به اردشير تغيير داد. اين ماجرانه تنها باعث پايان يافتن دوستي شقايق با نگار که حالا نامش اردشير بودنشد بلکه علاقه آنها را به يکديگر بيشتر کرد.

  اردشير که اوايل نگاههاي مردم عذابش مي داد از همراهي شقايق دلگرم مي شد. اين دو دوست ديرينهدر ادامه تصميمي عجيب گرفتند. آنها که شيفته هم بودند مصمم شدند با يکديگرازدواج کنند. پدر شقايق که از تصميم دخترش باخبر شده بود در حالي که نگرانسرنوشت او بود با اين تصميم مخالفت و سعي کرد هر طور شده رابطه او و دوستشرا پايان دهد اما موفق به اين کار نشد. در چنين شرايطي شقايق تصميم گرفتاز راه قانوني خواسته اش را دنبال کند. او چند روز قبل به شعبه 262 مجتمعقضايي خانواده رفت و با ارائه دادخواست اجازه ازدواج از قاضي عليرضاصداقتي خواست تا به او و اردشير اجازه دهد به عقد هم دربيايند. او گفت؛ منو اردشير از دوران نوجواني با هم هستيم و به خوبي يکديگر را مي شناسيم.اين شناخت مي تواند ما را خوشبخت کند و من با وجود مخالفت پدرم مي خواهمبا اردشير ازدواج کنم. به دنبال اظهارات اين دختر قاضي پدر او را بهدادگاه دعوت کرد تا وي علت مخالفتش را با اين وصلت مطرح کند.

  صبحديروز در جلسه يي که با حضور شقايق و پدرش برگزار شد قاضي صداقتي ضمنتشريح مراحل پرونده از پدر شقايق خواست نظرش را درباره ازدواج دخترش بااردشير بيان کند. اين مرد اصلي ترين علت مخالفت اش را ترس از آبرويش اعلامکرد و گفت؛ طي سال هاي گذشته اردشير که آن زمان نامش نگار بود رفت وآمدهاي زيادي به خانه ما داشت و همه همسايه ها و فاميل او را به عنوان يکدختر مي شناسند اما حالا او تغيير جنسيت داده و يک پسر است. من نمي توانمشاهد اين باشم که دوست دخترم که تا حالا يک دختر بوده از اين به بعددامادم باشد. در اين جلسه وقتي پافشاري هاي شقايق ادامه يافت سرانجام پدرشبا تعيين يک شرط به ازدواج او با اردشير رضايت داد. اين مرد گفت تنها بهشرط اينکه از نظر پزشکي اردشير مشکلي نداشته باشد حاضرم دخترم را به عقداو دربياورم. به اين ترتيب قاضي صداقتي با ارسال نامه يي به پزشکي قانونياز متخصصان اين سازمان خواست با معاينه دقيق اردشير اعلام نظر کنند آياازدواج او با شقايق از نظر پزشکي مشکلي به همراه خواهد داشت يا خير؟ هماکنون شقايق و اردشير در انتظار نتايج آزمايش ها هستند تا بعد از آن پايسفره عقد بنشينند.

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

 2. #2
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  Re: شقایق و نگار در تهران با هم ازدواج می کنند

  ایران پس از تایلند بالاترین آمار تغییر جنسیت در جهان را دارد

  گزارش گاردین از «ازدواج شقایق با نگار سابق»
  عصر ایران - روزنامه گاردین بریتانیا در گزارشی به نخستین ازدواج رسمی یک زوج دگر باش جنسی در ایران توجه نشان داده است .
  بهگزارش عصر ایران در گزارش گاردین آمده است:با حکم دادگاه ، نخستین ازدواجیک زوج دگر باش جنسی علی رغم مخالفت پدر عروس در ایران در حال انجام است .
  شقایقدختری است که بنا به اعلام دادگاه خانواده در تهران ، مایل است با نزدیکترین دوست مدرسه اش که اخیرا تحت یک عمل جراحی تغییر جنسیت داده و " مرد "شده است ، ازدواج کند ، اما او هنوز نتوانسته موافقت پدرش را برای انجاماین ازدواج - که طبق قوانین ایران برای ازدواج دختران الزامی است - جلبکند .
  نام جدید همسر آینده شقایق " اردشیر" و اسم قبلی او پیش ازتغییر جنسیت " نگار " بود . پدر شقایق به دادگاه گفته است در صورتی بهازدواج دخترش با همکلاسی اش رضایت خواهد داد که پزشکان برای دادگاه ثابتکنند که اردشیر توانایی ایفای وظیفه متعارف زناشویی با دخترش را داشتهباشد .
  در پی مخالفت های پدر شقایق با ازدواج او با اردشیر ، دادگاه اورا احضار کرد تا درباره دلیل مخالفتش با ازدواج شقایق با اردشیر توضیح دهد. قاضی پرونده در توجیه دلیل مخالفت های پدر شقایق می گوید که دلیل اصلیمخالفت او ترس او از بدنامی در بین دوستان و اقوام است .
  پدر شقایق درتوجیه مخالفت خود با ازدواج دخترش با اردشیر می گوید : " اردشیر زمانی کههنوز تغییر جنسیت نداده بود و به عنوان صمیمی ترین دوست دخترم مطرح بودهمواره به خانه ما می آمد و همه همسایه ها و اقوام ارتباط دوستانه او رابا دخترم می دانستند و همه می دانند که او دختر بوده است ".
  او می افزاید : " او تغییر جنیست داده و " مرد "شده است . من نمی توانم او را به عنوان داماد خودم به رسمیت بشناسم ".
  اما پدر شقایق به مرور در اثر پافشاری دخترش بر خواست خود در ازدواج با اردشیر نرم تر شد .
  شقایقدرباره رابطه خود با اردشیر به دادگاه می گوید : " من و اردشیر از سنیننوجوانی یکدیگر را میشناسیم و به خوبی از روحیات همدیگر اطلاع داریم . اینازدواج می تواند سعادت و خوشبختی ما را فراهم کند ".
  روزنامه اعتمادچاپ تهران می گوید که شقایق و اردشیر بیش از 12 سال با یکدیگر دوستهستند و پس از درس خواندن در مدرسه آنها حتی در دانشگاه هم با هم بودهاند و همه دانشجویان دانشگاهی که آن دو در آنجا تحصیل کرده اند به ارتباطنزدیک و دوستانه این دو معترفند .
  اردشیر پس از اتمام تحصیلات دانشگاهیاش تغییر جنسیت داد . در قوانین ایران علی رغم اینکه تنبیهات سختی برای همجنس گرایی و ارتباطات جنسی هم جنسان در نظر گرفته است و ارتباط هم جنسانمرد و زن با یکدیگر یک گناه کبیره محسوب می شود ، اما موضوع تغییر جنسیتبه رسمیت شناخته شده است .
  ایران امروز پس از تایلند بالاترینآمار تغییر جنسیت در جهان را دارد . اساسا یکی از دلایلی که آمار تغییرجنسیت در ایران بالاست این است که جامعه ایران و قوانین این کشوربه همجنس گرایان مرد و زن نگاهی به شدت منفی دارند و با توجه به اینکههویت این گروه از شهروندان توسط جامعه مورد پذیرش قرار نمی گیرد آنهامجبورند برای رسیدن به خواست های خود تغییر جنسیت بدهند .
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •